noch waternoch daarop geworpen aarde ver mogen daartoe te helpen. Dikke rookwolken stijgen uit den vuurpoel op, die des nachts een helder licht verspreiden. Aangezien er duizenden centenaars van die slakken opeengehoopt liggen, is hel moeijelijk te bepalen hoe lang dit gloeijen nog duren zak De raadzaal der gemeente Hazerswoude en het dorp is aan een groot gevaar ontsnapL In een benedenvertrek van de herberg, waar ge woonlijk de gemeenteraad zijne vergaderingen houdtviel een petroleurahangiamp legen den grondwaardoor in een oogwenk het geheele vertrek in volle vlam geraakte. Door de handig heid en vlugheid van den kastelein die tevens melkverkooper is, was echter aanstonds zulk een groote voorraad melk op de brandende petroleum geworpen, dat het vuur oogenblik- kelijk werd gestuit. Men komt in Rijn-Pruisen geen koffijbuis binnen of vindt op een der tafels een doosje staan met een gaatje er in, waarin de bezoe kers de puntjes hunner sigaren werpen. Voorts staat in bijna elk koffijbuis een soort van spaarpotwaarin menigeen de enkele penningen werpt die hij bij betaling van den kellner terug ontvangt. De magt van 't kleine wordt daar schitterend bewezen in 't algeloopen jaar heb ben de 19 Rijnlandsche Sigarenpuntjesvereeni- gingen met 1982 leden 45(39 ponden sigaren- puntjes en 25,000 Marken ingezameld, waarvoor 1726 arme kinderen met Kerstfeest een stel warme kleeren konden bekomen. Op een plaatsje in het district Pforzheim werd dezer dagen een krachtig 23jarig jongeling gearresteerd omdat hij bedelde. Hij had een brief in den zakdien hij daags te voren te Durlach geschreven had. De brief luidde <Liebe Frau Wirlhin." In de vorige maand verliet ik mijn geboorteplaats om te gaan zwerven. Ik hen geweest te (hier volgen een 20 a 30 groc'.e steden en plaatsen). Thans ben ik te Durlach bij Karlsruhe. Het is mij sedert mijn vertrek goed gegaan gewerkt heb ik nergens. Waar ik kwam gaven de menschen mij gaarne wal. Als ik mijn pas moest loonen (het was een in drie stukken gescheurde oude verlofpas)dan was de politie daarmede tevreden. Hier te Baden en in den omtrek van Durlach is1 het bijzonder goedde menschen zijn zeer goedgeefsch, maar zij zijn ook allen zeer rijk en welvarend, ik haal alle dagen 2 a 3 Mk. op. Bier en wijn zijn in deze streken zeer goed koop ik heb er mij reeds een aardigen bierbuik aan gedronken... wanneer ik hier klaar ben dan ga ik op Strastsburg en Melz aan. De brief sluit met het rijm «Die Welt ist unbeschreiblich schön, Man darf sie nur verstehn T' Bedelaar en brief werden naar het Bezirksarabl gebragt. De landbouwer G.te Oud-Zevenaar had dezer dagen het voorregl bij den ontvanger der registratie f45 te mogen brengen, zijnde verschuldigde boelen, omdat hij'drie dagen achtereenter zake van dronkenschap op den openbaren weg, was bekeurd geworden. Een Chineesche handelaar te Soerabayadie met pak en zak op 12 November het vergaan der wereld wilde trachten te ontkomenvroeg aan een handelsemployé of het waar was dat een groote komeet zou te voorschijn komen teneinde met de aarde te boksen en kreeg tot antwoorddat de verschijning der groote komeet tot den 22 Febr. 1882 verschoven is en wei voor de ronde som van f 100,000. De heer d. F. te Parijs, ontving dezer dagen hel bezoek van een gentlemansir Sheter ge- naamd, „,et „ien hij ie Niaza kennis gemaakl had en die daar op grooten voel geleeld had. ïrei f,' Ilel dcn Engelschinan eenigc «ogenblikken alleen in zijn kibinolwaarvan deze gebruik tuaakle ora 40 bankbiljetten van 1000 fr. mi de brandkisl ie nemen: doch na fla t' .0" d. plaals Sel"»d lc hebben legde hij er 10 echte boven op. De heer d. F merkte er niets van, sloot dekasten ging met den gentleman dineeren. JtOrSV*, de Fransche politie van een grooten diefstal in kennis gestelddie te Ant werpen door een Amerikaanschen heer en dame gepleegd zou zijn wier vertrek naar Parijs acht dagen tc voren aan de grens gesignaleerd was. v;s ESl f «te- var vermoeden en volgde bu'n spoor lè Parijswaar I 'uu aiiifsci b bevond zich bij locval in Omzeilden wagon van den gentleman en zijn vrouw kreeg kwaad vermoeden en volgde hun spoor ie Parijswaar zij 10 hechtenis genomen zijn. Eene portefeuille met eeo gioole hoeveelheid valsche bankbil- jeltcn werd bij hen gevonden. Guiteau de moordenaar van president Garfield, is gehuwd geweest, maar van zijn vrouw ge scheiden die vrouw is hertrouwden heelt hem in de gevangenis bezocht met haar tweeden man. en de kinderen uit dal huwelijk gesproten. Zij was niet van plan bij hem te gaanzoidc zijmaar met haar man en kinderen een toertje makendewas zij de gevangenis voorbijgereden en bij beide echlgcnooten was de gedachte opgekomen den eersten man eens te gaan be zoeken. Zoo gezegdzoo gedaan. Lang waren zij echter niet gebleven. Zij had geschreid en gezegd dat het haar zeer bedroefde Guiteau in dien verschrikkelijken toestand te ontmoeten. Hij had daarop de beide kinderen van den tweeden man omhelsd, zijn gewezen vrouw met warmte de hand gedruktzoo ook die van mijnheer Dunmore, zijn opvolgertoen afscheid van hen genomenen een kop kollie be steld 1 De rabbijn Lazardlidder van het Legioen van Eer en oud-aalmoezenier van hel Rynleger is overleden. Tijdens den oorlog van 1870 heeft hij zich onderscheiden door de goede zorgen le Metz aan de gewonden besleed en zijn held haftig gedrag tijdens de commune. Wegens die leilen werd hij tot ridder benoemd. In een gemeente van Limburg heeft de bur gemeester gedurende drie jaien als ambtenaar van den burgerlijken stand dienst gedaanzon der daartoe le zijn herbenoemd. Als natuurlijk gevolg daarvan zullen alle huwelijken, waarbij deze burgemeester in die jaren dit ambt ver vulde op nieuw voltrokken moeten worden. De broeder van de bekende millioenenjuf- vrouw Struik heeft zijn huis verkocht om zich elders metterwoon te vestigen. Nu woont hij nog te Vuren. Een Redacteur, die natuurlijk in de gelegen heid is geweest do bemanning van de te Ceylon aangekomen sloep stuurboord no. Ill le spre ken beweert ten stelligste (telegram aan de Soerab. Cour.) «ilel ongeluk van de Koning der Nederlanden is niet ontstaan door hel breken der schroefas maar door het afvliegen van een schroefblad waardoor hel achterschip zes voet onder water getroffen werd." Dingsdagmorgen is de woning van Wanson le Avin nabij Hoei 3lgebrand. De vrouw was juist bezig haar kindvan twee maanden oud te verzorgen. Zij was op hel punt in hel huwe lijk te tredenen haar verloofde bevond zich bij haar. Dc drie personen zijn in den brand omgekomen. Zeker Duitsch vorst zou langs een onaanzien lijk nlaatsje van zijn Rijk stooinen en er zich een kwartier ophouden. De burgemeester had een lange redevoering gereed gemaakt. De Vorst nadert. Dc burgervader herinnert zich echter slechts hel begin Hooggeachte, hooggeëerde, innigbeminde.... Op eens valt de Vorst den burgervader met norsche woorden in de rede «Maak het als blielt kort, burgemeester, want ik heb longer." «Dan wensch ik Sire smakelijk eten," sprak het hoofd der gemeente zweeg en beschouwde zijn laak als volhragt! Tableau!! Berigien uit Accra bevestigen een nieuwen moord door don koning van Ashantee op 200 jonge meisjes gepleegd. Deze meisjes werden met geweld aan de omwonende stammen ont nomen. Y an het keurkorps te 's Gravenhage worden een paar onderofficieren vermistdienaar hel gerucht wiiin Franschen dienst zijn ;cgaan. Dal gerucht is moeijelijk geloofbaar. Een der toicns van de Golhische kerk le Munster zal word -n afgebroken. Die toren dag tekent uil de veertiende eeuw, maar in den aalsten tijd begon hij zoozeer naar voren tc hellen dat uien liet raadzaam achtte hem af waarde" 10160 hCC'1 Wn ^roolc 'lislorischc Bij de tappers tc Grafhorst4 in getal is oonr ?in .van.ZaluLrdaS»v°n<i tot Maandagmorgen geen sterke drank verkrijgbaar. In het algeloopen jaar hestonden in de ge meente N ij kerk slijterijen en tapperijen. Dit getal zal met 1 Mei a. s. leruggebragt worden tot 49. daar 6 der gepalenteerden geen ver gunningtot verkoop van drank in 'l klein heb ben aangevraagd. POLITIE Aan hel Bureau van Politie te Amersfoort, zijn gedurende de maanden October, November en December als gevonden gedeponeerd 1 wandelstok1 cilinderhorloge1 gouden medaillon I verguld koperen hoofd- of haar speld 1 gouden oorbelletje 1 omslagdoek 1 sigarenschaartieI zuiger met koperen be slag vermoedelijk uil een pompl gouden manchetknoop; 1 gouden halsknoop en 1 por- teinonnaie waarin ecnig geld. Rechthebbenden kunnen deze voorwerpen aan voormeld Bureau lerughekoiiien alle werkdagen des namiddags van 122 uur. De Commissaris van Politie Ch. T. BECK. KEDKRLA.VDSCIIE CE.MTRAAL-SPOüllWKü. Opbrengst over de maand December 1881. 1880. Reizigers 37901 /37,665.69 35285 ƒ37,178,04 Bagage1,086,16 1,079.95 Bestelgoederen. 6,703,89 6,937, Koopniaiisgocder. 13,127,52 16,413.13 Vee, Paard., Bijt. 6,524,72 5,648,50 Diversen 519,56 652,15 05,627,51 f 07,908.77~ Opbr. van p°. Jan. tot uit. Dec. 1881 849.221.97 1880 831.707,47 Meerdere opbrengst in 1881 f 14,424.50 Per dag en per kilonieter in Dec. 1881 f 20,76 1880 .21,48 van 1*. Januari tot uit. Dec. 1881 .22,81 1*. 1880 .22,36 Politieke Hevite. De uitslag van alle senaatsverkiezingen is be kend. Gekozen zijn 64 republikeinen en 15 conservatieven. De republickuinen winnen 22 zetels. Freycinet is in vi<*r districten gekozen. De senaat beslaat uit 207 republikeinen en 95 conservatieven. Ter gelegenheid van den verjaardag van het overlijden van Blanqui hebben driehonderd per sonen ie Parijsdie kransen droegenzich naar de begraafplaats begeven. Wegens het uiten van oproerkreten werden 23 hunner door de politie in hechtenis genomen; onder de ge arresteerden bevinden zich Louise Michel, Gudis en Cournet. Underdo gemeente werd een pistool schol gelost, waardoor echter niemand letsel kreeg. De orde is hersteld. Egypte heeft de eer van de bijzondere atten tie te trekken der Kui'opecsche .Ylogend heden. Men spreekt zells van eene Duilsch-Russische- Ooslenrijksche alliantie, ten doel hebbende om dat Land gewapend te doen bezetten, als het militair element er naar 'l Oppergezag grijpt. Alzoo uil waarachtige belangstelling in het Land der Pharao's «In geenen deelo is het antwoord maar om Engeland en Frankrijk in den weg lc gaan staan als die Mogendheden met hetzelfde doel, een bezoek aan den Onderkoning zouden willen brengen." Egypte te beschermen dal zou alzoo de menschliovende bedoeling der 5 Potentaten zijn. Maar weel Pharao wel uien zegt dal hij loos is dal het schild des beschermers soms zwaarder druktdan het scherpe staal des vijands 7 .Men zegt echter, dat de Onderkoning liever bijgestaan wil worden door al de Mogendheden zatneni, dan door één van haar, omdat zij al spoedig onderling het oneens zullen worden en hij dan inmiddels kan doen wat hem behaagt. Dc Pruisische Landdag is tegen halfJanuarij bijeengeroepen; naar men verzekert zou Minister Yon Puitkamer de vergadering openen om Bis marck alle vrrmoeijenissen le besparen, olsclioon deze dc openingszitting toch zal bijwonen. Ih t bevestigt zich dat onmiddellijk beraadslaagd zal worden over de toepassing der discr-Mionnaire magt der regeering lot uitvoering der Mei- wetten waarna later een voorstel tol herziening dier wetten zal worden ingediend. Gedrukt ter Boek-. Kantoor- en Courantdrukkerij van A. II. VAN CLEEFF te Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1882 | | pagina 2