FORNUIS nel 3 OVENS F1M JONGMSCH, Eene JUFFROUW zoekt hier of elders eene betrekking in een WINKEL, MODKZVAK of ler assistentie in de huishouding. Kranen brieven onder leller M. worden ingewacht aan hel Bureau der Amersfoortsche Courant Voor f 100.wordl TE KOOP msSSL AANGEBODEN een en WATERKETEL. Te bevragen bij R. VAN DEN HENGELmr. Sinid le Hamehs- veld gemeente Leusden. Wordt gevraagd een om in het vak van MANUFACTUREN te wor den opgeleid. Gebr. PIECK. Allerlei. De Regering heelt een wetsontwerp ingediend, om ter voorziening in het incompleet bij het corps oflicieren van gezondheid der zeeinagl ook vreemdelingen als oflicieren van gezondheid aan te stellen. De Regering kent geen ander raiddel oin den onhoudbaren 'oestand te ver beteren. Van de verwachting dat jeugdige artsen hel corps zouden komen versterken is niets geworden. Van de militaire studenten van het voormalig Athenaeum lllustre kwam voor de Mai ine nagenoeg niets teregl; in 12 jaren leverde zij 4 officieren van gezondheid. De dienstbode Elisabeth Kelder, van Alkmaar, die in de vorige week teregt stond ter zake van kindennoord voor de eerste maal door de ongehuwde moeder gepleegdis door het ge- reglshol le Amsterdam, ter zake van manslag door onvoorzigligheid veroordeeld lol een cel lulaire gevangenisstraf van 1 jaar. Volgens berigt uil Konstantinopel heeft laatst leden Vrijdag het tngelsche stoomschip Cosmos in de Zwarte Zee schipbreuk geleden Vier en- twinlig man der equipage hebben daarbij het leven verloren. De Figaro verhaalt, dat een persoon, wiens naam in de laatste dagen le Parijs telkens over de lippen gingallerwege had verklaard dat hij door den val van de c l'nion Générale" ge ruïneerd was, dat hij zijn hotel en de kost baarheden zijner vrouw moest verkoopen om het beursverlies te dekken; want hij wilde lot den laatsten stuiver betalenal zou bij ook •arm het land uitgaan. Die persoon nu is plot seling vertrokkenalles medenemende, zellsde meubelen van zijn huis, eene schuld achter latende van meer dan drie milliocn. Naar men verzekert is de keizerlijke familie van Oostenrijk voor 30 millioen Irancs betrok ken in de zaak der «Union générale." Oor spronkelijk was dat geld in de Engelsche bank belegd. Toen Bonlouxdie in Weenen groot vertrouwen genoot, als directeur der «Union" optrad werd die som hem echter loeveitrouwd. Men weet nog niet hoeveel er van gered zal worden. Dr. Delaunay heeft voor de Société de biologie te Parijs de stelling verdedigd dat men in den slaap kan droomen, wanneer men wil, en hel onderwerp dier droomen zelf kan uitzoeken. Droomenzegt h;jzijn hel gevolg van de werk zaamheid der hersenen gedurende den slaap. Om le droomen, moet men derhalve de toe- strooming van het bloed naar de hersenen be vorderen waartoe men geraakt door hel hoold laag te leggen en hel le bedekken. Aangezien nu de verschillende deelen der hersenen de zetels zijn van de verschillende neigingenzal niemand het meer vreemd vin den dat gedurende den slaap een vel watten op het voorhoofd droornen verwekt, welke men verstambdroomen zou kunnen nueiui-n hel zijn drooinen over die onderwerpendie ons gedu rende den dag hel rneesl heldten beziggehouden over wetenschap, handelszaken enz. Hel ach terhoofd roet wallen bedekkenddroomt men over zulke onderwerpendie met de zinnen in verband staan den srnaakhet gevoel enz. Legt men zich op de reglerzijdedan stelt men zich bloot aan nachtmerriesop de linker zijde liggendehebben veel menschen de eigen aardigheid hardop te sprekea In het mail-overzicht van de Java-Bode leest mennaar aanleiding van de inwijding van de Missigil «Men wil zich te Atjeh bemind makenmaar het lukt niet. En dat is niet alleen de opvalling van de oppositie, van de mopperende burgerij of de pessimistischeolficierskringen. Och neen, 't wordt met zooveel woorden openlijk gezegd door het Gouvernement zelf. In de Javasche Courant van heden voor een week wordt over Atjeh ronduit, in een officieel rapporterkend dat de toestand ter noordkust nog geenszins gunstig is. Verder leest men daarinbij de vermelding van den reeds vroeger in ons blad verhaalden aanval op Kelapan Doeadal «de marodeurs" bij die gelegenheid weder van hun aanwezen en vermetelheid hadden doen blijken. Men leest in de LocomotiefTengevolge van hel aandringen van de zijde van het Legerbe stuur, zal in der. loop der volgende maand de militaire bewaking der cordons door Java op zijn smalst opgeheven en vervangen worden door een civielewaartoe de noodige geëmployeerden in dienst zullen gesteld worden. De missigil te Atjeh, door ons gouvernement gebouwdzou naar gemeld werd dezer dagen den 27slen, worden ingewijd. Het is een prachtig gebouw. Kostbare Panjsche kronen zullen erin hangen. Voor de inwijdingsfeesten is door het gouvernement f 10,1)00 beschikbaar gesteld. Nadat de Amerikaansche biljartspeler Slosson die indertijd zoo ter deeg geklopt was door zijn Fransehen collega Vigneauxzich een paar maanden flink had geoefend was hij thans een nieuwen wedstrijd begonnen met zijn overwin naar en had hij ditmaal kans van Vigneaux te zullen verslaan. Den eersten avond maakte Vig neaux 340, den tweeden £00, den derden 405, den vierden 389 caramboles. Slosson maakte den eersten avond 000, den tweeden 208 den derden 90*2 en den vierden 000zoodat Vig. neaux op 2084, Slosson op 2400 stond en de eerste, om le winnen, 917 caramboles, de tweede slechts 600 te maken had. Aangezien zij seriën maakten van .'100 en meer caramboles viel omtrent den uitslag nog niets te voorzien. Dal ook thans weder zulke kolossale reeksen gemaakt werdenverdient wel vermelding omdat het hoekspel is verboden door op bet biljart aangegeven lijnenwaarbinnen slechts twee caramboles achtereen mogen worden ge maakt. Slosson was overwinnaar op den ben avond. Het biljart-duel lussclien Vignaux en Slosson dal is geëindigdhad bijna een kloppartij ten gevolge gehad. Toen toch Vigneauxvroeger tweemaal overwinnaar, geslagen was door den Amerikaan (met 3000 legen 2553 caramboles) bleek hetdal hij niet legen zijn verlies kon en weigerde hij de hem toegestoken hand zijner tegenpartij aan te nemen. De Amerikanen in de zaal waren woedend over die beleedigingde Franschenhoewel niets tegen Slosson kunnende inbrengentrokken uil esprit de corps partij voor hun geslagen landgenoot en reeds greep ieder naar een queue, toen Slosson de groot moedigheid had van te zeggen dat hij niettemin iederen dag bereid was Vigneaux revanche le geven. Vigneaux is uit eigen beweging Slosson vei si hooning ga an vragen voor zijn kwaad hu meur en onder getuigen is besloten lot een nieuwen kamp, ditmaal ei liter onder de be paling dat de biljarlhoekenwaarbinnen niet meer dan twee caramboles mogen worden ge maakt, 9(1 centim. groot moeten zijn, in plaats van gelijk nu 50. Tc Perpignan had eene ontploffing plaats in de zaal waar de kardoezen gemaakt worden in de dynainieifabriek ven Paulilles. Die ramp ver oorzaakte den dood van 19 personen, zonder de talrijke gewonden. Er hebben hartverscheurende looneeien plaats gehad toen de bloedverwanten aankwamen om de lijken te erkennen. Dit echter kon slechts voor eenigen van hen plaats hebben; meestal de lijken waren op verschrikkelijke wijze ver koold zoodal zij onkenbaar waren. De stukken inensi henvleesch en puin werden in alle rigtin- gen lot op een grooten alsland weggeslingerd. Een zeer verstandige maatregel werd eenige dagen geleden in den Schouwburg te Rouaun genomen. Op het s< berm was namelijk een groot aanpbikbillel aangebragl dal in groote drukletters de volgende «Mededeeling aan het I ubliek bevatte: «Bij schouwburgbranden be slaat het grootste gevaar voor be: publiek in de kans om door een onverstandig gedrang doodgedrukt te worden. De schouwburg kan in zeven minuten volkomen ontruimd zijn. De aatste toeschouwer kan dus lang de zaal ver laten hebben voor hij ernstig gevaar loopt Den 20 December j.l. verdween uit de woning harer ouders te Piiulico (Londen) een klein meisje. Ondanks het uilloven van een belooning van 40 p. s. kon niet het geringste spoor van haar ontdekt worden lol door toeval het lijkje van hel kind, met een steen bezwaard, niet ver van YJding in de Medway werd gevonden. De verdenking viel toen op vrouw Pay die vroeger digi bij de ouders gewoond had maar sedert de verdwijning van hun kind een buisje le Yalding aan den rivierkant had betrokken. Die vrouw werd gearresteerd en verhoord. Zij hield zich volkomen onbekend met hetgeen er met het kind was voorgevallen. De misdaad wordt er niet helderder op, nu de vrouw echter door indirecte aanwijzingen den vader van het kind in de zaak tracht te betrekken. In elk geval schijnt zij meer van de zaak le welen. Het Hof te Washington heeft Guileau's verzoek oin eene nieuwe behandeling zijner zaak van de band gewezen en lieui ter doud veroordeeld. Eerst 30 Junij zal dit vonnis aan hein worden voltrokken. Deze late termijn is een gevolg van eene reeks beslaande bepalingen en lormalitei- ten van dezelfde soort als die eene meer waar dige behandeling dezer zaak in het algemeen schijnen belet le hebben. De voorzitter hield een indrukwekkende toe spraak lol hem en las liet vonnis voorwaarbij bij veroordeeld wordt om den 30 Junij 1882 lussclien 12 en 2 uur, in de gevangenis te Washington te worden opgehangen. Guileau stond roerloosdoch zoodra de president had uitgesprokensloeg hij met de vuist op tafel en schreeuwde «De Heer zij uwer ziele genadig Ik sta liever hier op mijne plaats dan op die van den jury en op uwe plaats. Ik vrees niet te sterven. Ik sla hier als een man Gods. God Almachtig zal ieder vervloekendie de-1 heeft aan deze uiige- regte uitspraak. Niels dan goed is uit Gaificlds verwijdering voortgekomenen zoo zal de uit spraak der nakomelingschap over mijne ingeving zijn. Ik geel niets, volstrekt nietsom hel von nis van dit verdorven geslacht. Ik sterf duizel.d- maal liever in mijne positie dan in die van hen die mij dood jagen. Ik zal heerlijk opvaren naar de heerlijkheid maar die ellendige schavuit rechter Coikhill zal daarbeneden heel wal le stellen hebbenwaar de duivel hein wacht." Na zich vervolgens kalm met zijnen broeder te hebben onderhoudenwerd Guileau onder een hevigen sneeuwstorm naar de gevangenis teruggebragL Een inwoner van Villers-le-Bouillet heeft dezer dagen ongeveer 435U zilveren muntstukken or - dektter grootte van de Belgische stukken van 50 centimes. Deze stukken zijn geconserveerd gebleven. Zij belmoren naar men zegtlol de 11c eeuw en dragen de beeltenis der prins- aartsbisschoppen van Keulen. De millionnair, burggraaf de la Panousete Parijs die onlangs de Operaclianleuse Heilbron huwde, heette geheel door speculatie uitge kleed en dagelijks kan men het echtpaar ge lukkig en wel in hel Bois de Boulogne zien lijden, zoodal er nog geen sparke van isdat uien de vrouwdie zoo veel ooien streelde zoo veel harten deed popelenweder op het tooneel zal zien. Men verlangde dit zoo vurig dal men den wenach reeds vervuld waande door de verdichte ruïne van haar evenwel nog altijd schatrijken adelijken echtgenoot. Mogt inlussclicn Heilbron weder willen gaan zingen dan zou de Opera haar zeker gaarne op nieuw engageei en legen een ton en meer aan salaris. Een ion gouds toch per jaarvoor een zangeres als zijis nog karig betaald wanneer incn weet, dal een opentten-chanteuse gelijk rulle Granier, in liet Renaissance-theater gedurende vier jaren is geëngageerd voor 200 voorstel lingen per jaar a 40D Ir. per voorstelling. Voor iedere voorstelling boven do 200 ontvangt zij 500 fr. en bovendien mag zij zelve do stuk ken kiezen, waarin zij zich wenscht te doen hooren. Waar zullen de pretenties van die dame eindigen 7 Een persoondie in een spoorwogrijluig op den trein van Parijs naar Marseille, zich van kant heeft willen maken (de vier kogels die hij zich in het ligchaam heelt gejaagd hebben hein niet op slag gedood)heelt hij de iongste. dalingen der beurs zijn vermogen ver loren. Van daar het besluit om het leven vaar wel le zeggen. Gedrukt ter Roek-, Kantoor- en Courantdrukkerij van A. U. VAN CLIlEFF te Ainerslborl.

Amersfoortsche Courant | 1882 | | pagina 10