Ie Aslford. op hel «elfde tijdstip dat de Engel- sche postboot de haven van Douvres vertaal en Simmons hoopt tegelijk met haar de nan- sthe kust te bereiken. Dezer dagen is twee maanden na het onheil in 't Ringiheater te Weenende officieeje lijst verschenen van de ongelukkigendie bij deze ramp het leven verloren. Volgens dien staal bedraagt het aantal slachtoffers drie honderd achl-en-derlig. Hel opmaken van dien staal heelt zooveel tijd gekost omdat men eerst moest on derzoeken of alle r, sonen die als vermist op gegeven waren, wel in het Ringthealer waren geweest Het is thans zeker dat de ex-zeeofficier burggraaf de la Panouse die Marie Heilbron getrouwd en haar kind erkend heeft als het zijnebeider vermogen in den jongsten Krach heeft verloren. De burggraaf is naar Auvergne en zijn vrouw woont nog in haar hóleldat haar reeds toebehoorde voor haar huwelijk en behalve de letters M. II., hel devies Ce que veult, peull draagt Üe burggravin zal eerst daags weder optreden als La fraviala. Een jongeling, Dufraine, en een meisje. Eedoncker, beiden 10 jaar oud, wilden over den spoorweg gaan tnssclien Tubeke en Lem- becqin Belgiëop hel oogenblik dat een goederentrein aankwam, en niettegenstaande het verbod van den wachter. De jongeling werd door den trein afgrijselijk verminkt en overleed anderhall uur later aan zijn wonden. Het lig- chaain van hei meisje werd op 2500 meiers afstands van de plaats van hel ongeluk terug gevonden en was niets meer dan een afzigle- lijke vleeschklomp. Alvorens te stervenver klaarde de jongeling, dal hel ongeluk alleen aan zijne ocvoorzigligheid te wijlen was. Een jonge dame Ie Brandenburg, Fraulein Minna bchaumann heeft vergunning gevraagd en verkregen lol het houden van een verloting van geschonken dameshandwerkenmet hel doel om de opbrengst le besleden voor den aankoop van.... muilkorven en dekkleedjes voor honden. Dezer dagen waren le Grenoble een tiental werklieden bezig een kelder le graven toen plot seling een aardslorling plaats had en alten onder een puinhoop begraven werden. Na drie uren slaagde inen er met veel inspanning in de on- gelukkigtn uit hun moeijelijken toestand le redden drie van tien hadden echter reeds op gehouden le leveneen vierde slierf den vol genden dag en ook voor de zes overigen be slaat weinig hoop op behoud. Vatighan, doch men is er niet geheel zeker vanmoei zich bevinden in gezelschap van eene jonge damedie hij zegl zijne vrouw le zijnen een klein meisjedal ziek is. Hij is een liefhebber van schouwburgen en neemt ge woonlijk de eersie plaatsen maar bij voorkeur de sla les en balcons. Hij leefl gewoonlijk op breeden voel, stapl af in de eerste hotels en kosthuizen. Hij gebruikt bijna altijd huurrij tuigen orn' uil te gaan. Hij brengt dikwijls den linkerarm in de opening van den jasalsof hij den «rm in een draagband hield. Hij maakt veel gebarenterwijl hij spreekt. Hij heelt de gewoontenden omgang en de manieren van een man uit de groole wereld en is zeer gezel op zijn persoon en nel gekleed. In de munt tc New-York heeft men eene weegschaaldie zoo naauw luistertdal wan neer men twee stukjes papier van dezelfde groot- Ie en gehalte op de verschillende schalen legt zoodat deze in evenwigt blijven, hel voldoen de is zijn naam met potlood op eene er van le schrijven om de schaal naar die zijde le doen overslaat.. Die schaal is bijna zoo gevoelig als de kaan van den Groenlanderdie bij het instappen zijn holle kies aan de linkerzijde met watten moest vullen om hel booije niet regis te doen omslaan. eerst, dal de doode in hare buitengewoon kleine handen eene militaire muls vasigeknepen hield. Zij moest deze terwijl zij verdronk of kort te voren met krampachtig geweld hebben gegrepenwant de verslijfde vingers schenen deze niet te hebben willen loslaten. «Wie weet daarvan den zamenhangzoo ging de schipper voort. «Ginder aan de sluis zhn bloedvlekken en van «laar kan men hel bloedspoor vervolgen. Hedenochtend, vooidat de sneeuw versmoltwas dat spoor nog dui delijker te zien en scheen zich lot het hoscli uittestrekken. Wo/iU vtrvoljd. AMERSFOORT, 13 February 1882. Bij kon. besluit is, met ingang van 10 Fe bruary jl.aan jhr. mr. W. Sixop zijn ver zoek eervol ontslag verleend als minister van binnenlandsche zakenmet dankbetuiging voor de vele en gewigtige diensten door hein aan den koning en aan den lande bewezenen is niet ingang van dien dagbenoemd tot minister van binnenlandsche zaken mr. C. Pynacker Hordijk, hoogleeraar aan de rijks-universiteit te Utrecht. Z. M. heeff den Heer K. Schraver, 1e luitenant plaatselijk adjudant te Amersfoort, tijdelijk op pensioen gesteld en het pensioen verleend voor den tijd van vijfjaar lol een bedrag van 1400. 's jaars. De Hoeren J. C. Holandus HagedoornDr. A. II. C. van UrielMr. J HeyligersH. W. A. van den Wall Bake en Jhr A. D. J. Calkoen die ter zitting van dep gemeenteraad van Amers- loórl op üingsdag jl. weiden benoemd tot leden der commissie van toezigt op hel middelbaar onderwijs, hebben hunne benoeming aange nomen. In Amsterdam, den Haag, Rotterdam en vele andere plaatsen heeft liet Tyroler Nation. Zanggezelschap'twelk Woensdagavond aansL volgens nevenssL adv. in Ainicilia concert geeft bij talrijk audiioriura zeer veel bijval genoten zoodal leregl de verwachting raag worden ge- kojsterd dal ook te Amersfoort een zeer talrijk publiek de in de adv. vermelde zangeressen en zangers gaarne zal gelieven te gaan hooren. Men zal zich in Amersfoort nog wel herinneren hoe ferm en vlug de hardlooper Dibbels zijne amusante cirkelpromenade op den Hof inaakte. Verleden week hield hij te Rotterdam een wedstrijd met eenen hardlooper King genaamd oin een prijs van f300.— door den verliezer den winner te betalen. Het was verinakeli|k le zien hoe King voort durend zijnen snellen gang behield en enkel liep, lei wijl Dibbels nu en dan een cognacje dronkeen sigaar opstakmet de aanwezigen even babbelde en zelfs eens in zijnen loop over eene tafel sp ong. Nadat beiden ruiin drie kwartier hadden gedraaldbleef Dibbels over winnaar. Hij had lien mijlen algeloopendoch King inaar negen. Naar men verneemt kon King zijn overwinnaar Dibbels niet dadelijk betalen iets dal wel meer in de wereld tusschen debi teuren en crediteuren gebeurt en dus zoo gansch verwonderlijk niet is. In 't vorig nummer is een en ander gemeld omtrent de opvoering te Amsterdam van het fantastisch kluchtspel «De Millioenen-Julvrouw of de onderaards* he gangen in he* kasleel Vurenslein waarin de optredende personages, volgens oordeelkundigen zeer goed op de wer kelijk bestaande gelijken Daarin komen voor naar 't afficheJanneije Suyk Leonard, haar beminde; jufvrouw Goedaf, haar gezelschaps jufvrouw Sloulhuise Borgman en Wilhoven geldschietersde baker van JanneijeJacob melselaarsbaas; llartlap, deurwaarder; een por tier in hel hoteleen brievenbestellerenz. Uil 's Gravenhage wordt gemeld Z. M. de Koning gaat wel niet meer eiken dag geregeld zijn morgenwandeling doen inaar hij uaal toch weder uilbezoekt den Holland- schen schouwburg schier bij elke voorstelling van de vereeniging «hel Nedcrlandsch Tooneel," die, sedert een paar weken mei hel épilheton «Koninklijke" prijkt en op haar affiches dan ook hel wapen voertKortom Z. M. is weder geheel hersteld. Ook is het tweede thé dansant ten hove door gegaan. Dit «hofbal" was veel minder geani meerd dan het vorige. Er waren maar een paar honderd gennodigden. De koning en koningin woonden den dans slechts tot 11 uur bij en de gasten bleven toen nog een uurtje. De ko ningin zag er allerhelst uil in haar rose satijnen sleepkleed met diamanten gegarneerd. Prinses Hendrik droeg een sleepkleed van witte zijde. Zij was de «reine" du bal Hel meest trok de aandacht de Chineesche gezantdie uil Ber lijn was gekomen om in zijn bontkleurig cos- luum ten liove le verschijnen. Hij danste niet. Omtrent de reis naar Londen, ter gelegen heid van Let huwelijk van de zuster der koningin met den hertog van Albany is inlusschen nog niets bepaald. He mededeeling, in een blad opgenomen dal de oorzaak dier onzekerheid gelegen zou zijn dal nog geen officieële uit- noodiging was ontvangen raakt kant nog wal. De eenige reden is dat Z. M. niet lang le voren een bepaalde beslissing wenscht le neraea en dal er dan ook reeds een maand geleden heeren en dames waren aangewezen, die H.ll. MM. zouden vergezellenwas volkomen onjuist. Er werd toen zelfs iemand in hel koninklijk ge volg genoemd, die op het punt staal zijne be trekking le verlaten. Ik bedoel den heer Alewijn, dienaar men mij verzekertzijn ontslag als directeur van liet kabinet des konings heeft aangevraagd. Wal ook van reisplannen in 't verschiet moge zijnvooreerst blijven 1111. MM. nog hier en sedert jaren is die eer niet aan de residentie te beurt gevallen dat Z. M. hier verloeide op rijn verjaardag. Ditmaal lal dan ook de 19e February vrij luisterrijk worden gevierd. Men is van stadswege bezig mei 'l maken van toe bereidselen voor een electrische verlichting van den Hofvijver en den schoonen Vijverberg. Men zegl dat op den hofvijver muziek zal worden uitgevoerd in een Venetiaansche gondel. Overi gens zal er weer muziek zijn in hel Voorhout en een luister» ijke parade. Ten hove, als gewoonlijk, groot galadiner, ditmaal ook Ier eere van de vorstin van Waldeck- Pyrmonl, de moeder der koningin, die, vóór haar vertrek naar Engeland hier eenige weken zal vertoeven en in 'l laatst van deze week wordt verwacht. Voor haar zullen overigens aan hel hof wel geen groole leesten worden gegeven omdat zij niet alleen zeel eenvoudig van aard ismaar zich ook niet anders dan in een rolstoel kan verplaatsenwegens een ziekte in de beenen. Waarschijnlijk zal de vorst van Waldeck zijn gemalin hier komen al balen om gezamenlijk misschien zelfs gelijktijdig mei onzen koning en onze koningin, naai Engeland over le sleken. Als eene bijdrage ter beoordeeling der be kwaamheden en bet begrip van de kiezersinoge hel volgende staaltje dienen: Bij eene in den jongsten tijd gehouden ver kiezing voor een lid van den raad eener aan zienlijke gemeente der provincie Groningen kwain onder meer een kiezer len raadliuizedie de schrijlkunsL niet had geleerd. Tegelijkertijd verscheen een andereveneens met hel doel zich van zijn kiezerspligl te kwijten. Deze laatste echter leed aan doofheid. De eerste hem ziende roept viij luid: «Wil je even mijn stembriefje invullen t" «Ja wel was hel ge dienstig antwoord van den dr.oven confrère, «zeg mij maar op w ien ge wilt stemmen." «Dank ie welwas hel bescheid dal zeg ik )e niet Volgens de Pirijsche bladen bedraagt het aantal personendat zich in de laatste dagen mn hel leven bragltengevolge van de bcurs- crisisreeds negentien. Reeds verscheidene malen had een echlge- nool aanmerking gemaaktdat zijn lievelings- gereglgebrader. haasniet genoeg gelardeerd was. Hij was de laatste maal misnoegd van tafel gegaan inel de bedreiging zijne vrouw dan zelf eens te lardeerenwanneer daar geene verbetering in kwain. Toen weder een gebraden haas zijne verstoordheid opwektegreep hij do lardeernaald bevestigde daaraan een reep spek en stelde zulke ijverige pogingen in het werk om zijn voornemen le volvoeren dat de buren de echtelieden moesten scheiden. De justitie vond hel raadzaam den man Ier fine van onder zoek op te sluiten. Verkoopiag van Vasto Goederen. Zalurdagavond 11 Februarij 1882 in het «Valk je" le Amersfoort. Notarisde lieer Mr. J. M. HIGIIELLE. 1. E«>n huis aan de Langeslraat en uitkomende in de Pepersleeg f8100. 2. Een perceel Bouwland in de Groenesteeg>5090.— 3. Een perceel best Wei- en Hooi land in den polder «de Hond" le Hooglandopgehoud. f13190.— JlAUKTI'ltlJZKft tk AMRKSFOOKT. AMERSFOORT Vrijdag 10 Febr. 1882. Tarwe f 10,25 A f 12,Rogge f8,— A 18,00. Boekweit f7,— f 7.90. Boler f 1.60 A f 1,80 per kilo. Kijeren f4.A f5.— per 100 stuks. Appelen f3.— a f 6. Aardappelen f2.10 A f2./0. A D V E H T E N T I W N. Heden overleed zacht en kaliu, in den ouderdom van 30 jarenmijne innig geliefde Echtgenoole GEERTRUI DA ELISABETH ZEVEN BOOM mij nalatende 0 kinderen le jung om dil verlies le beseffen. P. H. SCIIMITTMANN. Amersfoort, 11 Februari 1882.

Amersfoortsche Courant | 1882 | | pagina 2