r\jke apothekerBlandel genaamd. Pie man en lijn vrouw hadden maar één wensch een kind te hebben, en daar hun huwelijk onvruchtbaar bleef, kochten zij er een van een verleid naaistertjedal hel hare gaarne wilde afslaan en lieten het in den burgerlijken stand opschrijven als bun weltig geboren kind. Zij deden dil incl de besie bedoeling, maar het bleef niettemin een misdrijf. Dit wisten de eigen lijke moeder van het kindzekere juffrouw Poraraerlen haar minnaareen café-chanlant- arlislmaar al te welen die wetenschap bragt er hen toe om den rijken apotheker geld te gaan afpersen tot een bedrag van 450,000 fis. in vier jaren, van 1876—1880. Eindelijk kwam de justitie achter de zaak en wel van de zijde van juffrouw Pomrnerl zelve. Zij had toch een bloedverwant, aan wien zij geld had geleendvoor den regler gedagvaard en toen kwam het uit, van wien zij al haar schatten had. De justitie heeft den echtgenoolen Blandel hun al te groole liefde voor kinderen vergeven en hen zelfs weder in 't bezit gesteld van een drie honderd duizend francsdie nog van de vier honderd vijftig duizend Irancs kon den worden teruggevonden. De geldalpersers zijn veroordeeld tot eenige jaren gevangenisstraf. De Washingtonsche correspondent van een der bladen uil het westen van Amerikadie doorgaans nog al vrij in hun spreken zijngaf onlangs in zijn senaatsverslag de volgende be schrijving «Even over tweeën werd de senaat opgeschrikt door een onmenschelijken kreetgevolgd door een gegil en gehuil in zoo rijke verscheidenheid als nog nooit in den senaat werd gehoor J. De toehoorders waren eerst door het rumoer hevig ontsteldmaar weldra vernamen zijdal er geen gevaar dreigdeen dal het maar de senator X was, die mei klem den senaat trachtte duidelijk te makendat hij tot de tegenstanders van hel tarief-ontwerp behoorde." Dinsdagmorgen ontdekte men dat een deel der koohnijntn van Baddesleynabij Atherstone, in brand stond. Hel was bekend dat negen man en een jongen beneden in de werken waren en aldra was er eene reddingploeg zamengesleld om de ingeslotenen te verlossen. Tegen 8 uren echter kwam er eene hevige uitbarstingwaarhij de lieden van de reddingploeg ernstige brand wonden bekwamen en de aangevangen taak moesten opgeven zonder de ingeslotenen te heb ben kunnen bereikenop wier verlossing nu weinig of geen hoop is. Eenige dagen geleden deelden wij de schaking mede eener 16jarige beeldschoone Griekin te Cairodoor den Griekschen consul aldaar. Thans deelen de Egyptische bladen daarover nog het volgende medeDe vader van het meisje stelde onmiddellijk de politie van hel voorgevallene in kennisdie dan ook de geschaakte nog den- zelfden avond in een Grieksch café vond. Het meisje bevindt zich thans weder in het huis barer oudersdie den ontvoerder geregtelijk zullen vervolgen. De consul heet Alexakis en is een neef van den gewezen minister Koumoun- •dourosen het 14-, en niel16jarig, slagtoffer -behoort lot de achtenswaardige familie Achillo- pulo. Zij is de nicht van den afgevaardigde in net Grieksche parlement Stephamides. -dat onze wegen zich in 'l vervolg niet meer kruisen zouden. Hoe wanhopig, maakten mij deze koele woorden. Mijne liefde voor haar bleef dezelfde en nu zou zij eenen anderen man toebehoorenToen de avond vielbevond ik mij onder haar venster en klopte. Alles bleef stil. Ik keerde met een gebroken hart naar mijne kamer terugmet hel voornemen bezield om mij een kogel door 't hoofd te jagen. «Waar zyn mijne pistolen," vraagde ik aan mijn bediende. «Ik heb ze op uw bevel naar den wapen smid gebracht orn ze te poetsen." «Domoor zeide ik tol den knaap, die toch in 'l geheel niet verkeerd gehandeld had. Lang zamerhand nam mijn verstand de overhand op mijne opgewondenheid en weldra zag ik de zaak geheel anders in. Elize's handelwijze scheen my nu zoo laagzoo verachtelijk toedal ik het dwaas van inij vond er ook inaar slechts één oogenblik aan te hebben gedacht mij om harentwil van het leven te willen benemen. Ik verzocht en verkreeg de vergunning om mij bij een ander regiment te voegen. Ik kwam nu te Koningsbergen en werd weldra tot eersten luitenantvervolgens tot kapiteinen eindelijk tot majoor bevorderd. Toen nam ik mijn ont slag. Eenigen lijd daarna verhaalde mij een vrienddut Elize na mijn vertrek uil Danzig ook dadelijk naar eene vriendin vertrokken was. Yoor eenigen tijd las men in een Brusselsch dagblad een advertentiewaarbij zekere L. H. beambten vroeg lol het plaatsen yen coupons ter verzekering van spoorwegreizigers tegen ongelukken met welk doel hij een maatschappij had opgerigl. Verscheiden jongelieden kwamen opdagen waarvan sommigen aanvankelijk tegen een geringe bezoldiging werden geplaatstal thans nadat zij een betrekkelijk hooge som als borgtogt hadden gestort. Ettelijke dagen bragten zij door op hel kantoor van hun nieuwen pa troon, zonder dat er werk kwam opdagen. Dal wekte achterdocht, de politie bemoeide zich met de zaak en thans zit o. H. achter slot en grendel, beschuldigd van misbruik van ver trouwen en valschheid in geschrifte. Onnoodig er bij te voegen, dal er van de waarborgsommen, door de jonge beambten gestort, niets leregl komt. LIJST DER ON BEK EN DE BRIEVEN verzonden van Amersfoort en arrondissement gedurende de 2e helft der maand Maart 1882. Plaats van Namen der geadresseerden. bestemming. 1. J. H. de BoerHaarlem. 2. A. van Niekerk 3. H. WeertmanHoogland. 4. T. van de Lache llooglanderkerk. 5. Mej. VerzijlKialingen. 6. D. KersbergenUtrecht. Ilulpk. Bunschoten. 7. K. ZwaanUrk. Briefkaarten. 1.' Mevr. B. v. Meekeren Amsterdam. 2. K. Schuurman Regthebbenden vervoegen zich aan het post kantoor te Amersfoort. POLITIE Aan het bureau van politie te Amersfoort zijn gedurende de maanden FebruariMaart en April LI. als gevonden gedéponeerd 1 wille boezelaar1 halsdoek1 zilveren dopvermoedelijk van een zweep1 dameshoed 1 duimstok; 1 portefeuille; 1 koperen potlood houder 1 zwarte boezelaar1 bos roode koord 1 zijden doekje en 1 damesporlemonnaie waarin eenig geld. Daarop rechthebbenden kunnen deze voor werpen aan voormeld bureau lerugbekomen alle werkdagen des namiddags van 122 uur. De Commissaris van Politie Ch. F. BECK. NEDERLAADSCIIK CENTRAAL-SPOORWEG. Opbrengtl over de maand April: 1882. 1881. Reizigers 47592 ƒ46,320,11 44500 f 42.427,20 Bagage 1.091,22 954,38 Besielgoederen. 5,440,03 5,409.95 Koopmansgoeder.. *11,751,16 *15,732.97 Vee, Paard., Kjjl. 9,544,08 *11,043.68 Diverseo 410,04 743,69 f 74.556.54 f 76.300.87 Opbr. van p°. Jan. tot uit. April 1882 258 952.27 J 1881 262.858.33 Mindere opbrengst in 1882 f 4,905.034 Per dag en per kilometer in April 1882 f 24.36 1881 *24,94 van 1*. Januari tot ulL April 1882 *21,16 1*. 1881 *21,56 Na een verblijf van acht maanden bracht zij een kind ter wereld dalzooals men zeide zeker gestorven was, daar zij spoedig met den baron huwde en zich met hem te Berlijn ves tigde. Ik weendetoen ik vernam dat het kind waarschijnlijk gestorven waswant ik was toch de vader van hel schuldclooze wicht en mis schien leefde het nog. Ik deed overal onder zoek naar mijn dochtertjedoch vruchteloos. Eindelijk heelt Gods wijze besturing den sluier opgelicht. Doch nu zal Mevrouw Slreit het ver haal vervolgen. Zijdie mijne dochter tol moe der heeft verstrekt." «Ook ik," begon Mevrouw Slreit «zal evenals de majoorlol goed begrip der geschiedenis met mijne jeugd aanvangen. Mijne ouders hadden slechts twee kinderenmijne zuster en ik. Ik was de lieveling mijner moeder, die door handen arbeid hel hare er toe bijbracht om ons eene goede opvoeding te doen geven. Mijn vader, een gewezen officierwas gestorven voordal ik nog de geheele uitgestrektheid van dat verlies kon beseffen. Hij liet ons in hulpbehoevende omstandigheden achter. Toen ik zestien en mijne zuster veertien jaren oud warenwerden wij gelijktijdig bevestigd. Zij ging naar Danlzig bij eenen ouden oom en daar wij elkander niet zeer lief hadden viel ons de scheiding niet zwaar. Wordl vervolgd. AMERSFOORT, 8 Mei 1882. Baron van GollsteinMinister van Koloniën heeft als zoodanig zijn ontslag aan Z. M. den Koning aangeboden. Te Amersfoort heeft zich hedenblijkens nevenst. adv., eene commissie geconstitueerd tot hel in ontvangst nemen van gillen ten behoeve der door de gruwelen in Rusland getroffen Israëlieten. Van den steeds gebleken lieldadig- heidszin der stadgenoolen en environsbewoners mag worden gehoopt, dal talrijke milde giften bij lleeren leden der Commissie zullen loevloeijen. Tol leden der plaatselijke commissie te Amers foort voor de in 1883 te Amsterdam te houden Koloniale Tentoonstelling zijn benoemd de lleeren VV. A. CroockewitwethouderA. Herschel Bzn., handelaar in tabak en C. A. Huijgenciviel ingenieur alhier. Gisterenmiddag sprong iemand die meer dan één glaasje had gebruikt, in het water der Korlcgrachi. filings schoten Willem Beneder en R. L. Kerkhof!' toe enofschoon de dartele springer meer plcizier scheen te hebben in het water te blijven spartelen, bragten zij hem toch met nog al wat inoeite op vasten wal, waarna hijals walerlievend overtreder der drankwetbegeleid door de politieonder es corte van een talrijkmeest jeugdig belang stellend publiek eene promenade naar 't politie bureau maakte. Hij is in hel water gesprongenomdat kort te voren zijn engagement was afgesprongen. Met te meer genoegen wordt van de vlugge hulp der heide bovengenoeraden melding ge maakt omdat daardoor ook gelegenheid oprijst te vermeldendal de tweede hunner meermalen lot hulpbetoon zich aan de Kortegrachl te water begaf. De Examens, ter verkrijging van de acte van bekwaamheid als hoofdonderwijzer en hoold- onderwijzes voor 1882 zullen aanvangen op 19 Junij en zullen gehouden worden te Leeuwar den ZwolleArnhem BredaAmsterdam en 's Gravenhage. De coram, voor Amsterdam bestaat uitlid en voorz. dr. W. B. J. van Eykschoolopz. in het district Haarlemleden: A. J. Nijland, id. Utrecht; D. de Groot, schoolopz. in liet arrond. Utrecht; II. Bouman, dir. der kweeksch. voor onderwijzers en onderwijzeressen te Amster dam H. W. de Heushoold eener lag. school te Amersfoort; W. Degenhardl, id. tc Amster dam A. van der Harstid. te LeidenF. C. Delfos, lecraar aan de kweeksch. voor onder wijzers en onderwijzeressen te Amsterdam K. Bes, id. aan eene roiddelb. school met 3jarigen cursus te Amsterdam; tol plaatsver vangers J. C. II. den Hertoghoofd eener lag. school te AmsterdamI'. II. van der Ley onderw. aan de rykskweeksch. voor onderw. te Haarlem. De lieer 11. W. de Heus te Amersfoort heeft bedankt en zal door den lieer den Hertog wor den vervangen. De 2e luitenant Van Lilaar, van hel depót escadron 1e reg. huzaren, is van Amersfoort naar Den Haag vertrokken om bij de Normaal schietschool gedetacheerd te worden terwijl de 2e luitenant Hengelo, die bij de Bijschool te Venlo is gedechateerd geweest, in diens plaats naar Amersfoort is overgeplaatst. Eerstgenoemde officier wordtna zijne detacheering te 's Gra venhage overgeplaatst naar het gedeelte des regiments, te Zutphen garnizoen houdende. Bij de Tweede Kamer is ingekomen het lee- ningsontwerp tot een bedrag van 83 millioeo. Hedenochtend wordt de discussie aangevangen over het ilandelstractaat met Frankrijk. Zekere burggraaf d'heeftin zijne 22-ja- rige zotternijen voor eene tooneelspeelstereen kind van deze voor het zijne erkenddat op dit oogenblik zes jaar oud was. Toen hel kind geboren werd was die jonge burggraaf slechts zestien jaar en bevond zich in het pensionaal. De burggraaf, zijn vader, heelt daartegen ge protesteerd en die zaak voor de regtbank gebragt. De prins de Ghimay trouwde met eene millioen- rijke burgerjuffrouw. Hel leven van de nieuwe prinses beviel in 'l geheel niet aan don mandie wegens politieke zaken dikwijls naar Brussel ging. Onlangs heeft de cliélelaine gevolgd door haren kamerdienaar, eene reis naar het zuiden gemaakt. Wat den prins aangaatdeze heeft zich op de prinses gewrokendoor zijn verdriet te ver trouwen aan eene portierster van een soort van

Amersfoortsche Courant | 1882 | | pagina 2