ren zulke kallen- en In 'l algemeen diereneon- ccrlen zeer in zwang. Dal was de zoöphonie Natuurlijk werd de muziek alleen verneembaar doordien men de dieren pijnigde. Hel loon der kunstzegt men wel eensis een traanhier was een traan de kunst zelve. Een der merkwaardigste concerten van deze soort werd in 1549 te Brussel gegeven. Twintig kallen en tien biggen deden dienst als instru mententerwijl een gedresseerde beer als mu sicus fundeerde. De katten en biggen zaten in hokkenhunne staarten slaken door openingen achter in het hok en waren door eene snaar verbonden met den toets van eene soort reuzen- piano, waarop de beer speelde. Eiken keer dat deze zijn klaauw op een toets legde begon een dier te schreeuwen en het gejank duurde in den regel nog al langdaar de beer niet vlug in de vingers was. Het proole graf te Weenen waarin de over blijfselen begraven liggen van vier honderd slagt- oflers van den brand iu het Ringlheater, werd op Allerzielen door duizenden menschen bezocht Een Duitsche damewier eenige zoon insgelijks in de vlammen omkwam en die na dien lijd ook nog haar eenige dochter verloorwas onder de bezoeksters. In haar hotel teruggekeerd maakte zij door een pistoolschol een einde aan haar leven. Haar lijk werd bijgezel in het groole graf, waarin ook de overblijfselen van haar zoon rusten. Te Halifax in Nieuw-Schctland brak midden in den nachtterwijl alle bewoners sliepen een vrceselijke brand uil in het armenhuisvan de meer dan zestig bewoners zijn er slechts tien geredde anderen zijn verbrand. Uil Bordeaux vertrekken half December een 50-tal vrouwelijke gevangenenmooi en niet inooinaar Nieuw-Caledonie. Zij worden geko zen uil haardie zich gedurende haar straftijd goed gedroegen en zich bereid verklaren om naar de Eransche strafkolonie te gaan en daar in 't huwelijk te treden met gedeporteerden op wier gedrag geen aanmerkingen gevallen zijn en die van het gouvernement akkers ge kregen hebben om ze te ontginnen en daar een huisgezin opterigten. In den grooten schouwburg te Moskou werd de laatste repetitie gehouden van een stuk dat dienzelfden avond zou worden opgevoerd. Ter wijl de tooneelspelers zich daarmede bezig hiel den sloop een onbekende hel gebouw in begaf zich naar een der benedenlokalen onder het tooneel en verborg onder eene plank ver scheiden buizen of cilinders in den vorm van raketten. Toevalligerwijze had iemand hem be merkt hij volgde hem in stilte en bespeurde dat hij op een trap eenige voorwerpen had verborgen. Toen de vreemde zich wilde verwij deren verzekerde men zirh van zijn persoon deed onderzoek naar 'tgeen hij had uitgevoerd, en hierbij kwam men tol de volgende ontdek king onder de plank had hij eenige cilinders neergelegdgevuld met dynamiet en aan het eene uileinde voorzien van een sas. Tegen den laten avond wanneer de schouwburgen ver moedelijk vol zijn de aangebragte sassen konden eenige uren voortsmeulen, alvorens de dynamiet te doen onlploft-n moest het gan- •che gebouw met al wat er in wasin de lucht springen. Dat hierbij levens brand zou ontstaan en ook de belendende huizen zouden worden vernield mogtals een uitgemaakte zaak worden beschouwd. Een grijsaard van 70 jaardie te Lile-Seraing alleen woondeheeft men in zijn woning ver moord gevonden. Het lijk droeg sporen van geweld. Het hoofd van den grijsaard is door een hamer of ander zwaar werktuig verbrijzeld. Het ligchaam van den ongelukkige heeft men in den kelder gedragen en onder aan den trap gelegdom aan een val te doen gelooven. Een onderzoek is dadelijk begonnendoch tot nu toe heeft m»n nog niets van de schuldigeB kunnen ontdekken. laat. Hare groote blauwe oogen hadden die uit drukking van reine, kinderlijke onschuldwaar door men zich tot een jong meisje zoo aange trokken gevoelt. Op het hooge voorhoofd vielen eenige weeispannige lokjes neder, hetgeen niet belettedat men zaghoe scherp de blauwe aderen zich op hare blanke huid aftcekenden. Ilare wezenstrekken hoe schoon ook duidden echter eene zwakke gezondheid aan en haar ziende, dacht men onwillekeurig aan ernstiger dingen dan men gewoonlijk in de nabijheid ecner zestienjarige schoon»; doeL Kortomwie haar eens gezien had w ie eens in die oogen zoo vol diepte en gevoel geblikt had, zweelde tiaar beeld steeds voor oogen. Wordt verovlyd. Zekere Pitton, oud 29 jaar, smidsknecht," wonende te Elsenehad sedert eenige maanden kennis aangeknoopt met eene dienstbodege naamd Depaity, 24 jaar oud. In de laatste dagen was het lusschen de geliefden tot eene verkoeling gekomen en de minnaar vvenschle zich te wreken. Met een revolver gewapend wachtte hij zijne vroegere geliefde op straal al en loste twee revolverschoten op haar waarna hij zichzelf wilde doodendoch daarin verhin derd werd doordat de schoten alleen zijn hoed doorboorden. De politie arresteerde hemterwijl de dienstbode alleen in den arm was gewond. Zonderling is het soms hoe geleerden om springen met menschelijke ligchaamsdeelen die voor hunne studiën hebben gediend. Zoo vond Zondag een agent van politie te Parijs eene afgesneden kinderhand op straat liggen. Natuur lijk liepen er dadelijk geruchten van een vree- selijke misdaad een onderzoek werd ingesteld en nu bleek dat een geleerde na gebruik 't onnutte voorwerp uit zijn raam had geworpen. In financieeie kringen te Berlijn heerscht groole bezorgdheid en kommer wegens dolle verliezen bij de van ouds bekende Berlijnsche Handels vereniging geledea Volgens de thans gepubliceerde balans zijn van de 30 millioen Mark oorspronkelijk kapitaal ongeveer 10 millioen verloren, waarschijnlijk door de onzinnige speculaties van een niet ge noeg bewaakten directeur. Zalurdag wordt algemeene vergadering gehou den waar het stormachtig zal toegaandaar men pogingen doel om de commissarissen van toezigtdie tot de hoogste financieeie kringen behoorengereglelijk strafbaar te stellen. De oudste soldaat van hel Engelsche leger is generaal Macdonalddie thans 99 jaar oud is. Hij maakt sedert 1808 deel uit van hel leger. Te Waterloo bekwam hij drie wondenwas langen lijd gouverneur te Sierra Leone en ge niet nu nog een uitstekende gezondheid. Twee zeer onverwachte bruiloftsgasten stoor den voor een oogenblik de feestvreugde op het gouden huwelijksfeestdal de huisschilder Wannet te Haalderen onder de gem. Bemniel in Overbetuwe, dezer dagen vierde. Een der ge trouwde dochters van VV. beviel namelijk te midden van het feest van twee welgeschapen zoonswaarvan er een weinige uren na de geboorte overleed. In HOLLAND is het Hop-Bitter in gang zeer populair te worden als huismiddel zooals hel dat reeds is in de Vereenigde StatenEn geland en andere landen waar men het heeft ingevoerd. Deszelfs lof wordt niet alleen door bijzondere personen die het gebruikt hebben maar ook door de pers aanbevolen. Hel Maandblad van Leeuwarden zegt in een zijner laatste arti kelen «Zoo gij zwak zijl zal het Hop-Bitter U nieuwe levenskracht gevenzijl gij vermoeid Hop-Bitter zal U versterken hebt gij eene zwakke gezondheid Hop-Bitter zal u genezen enz., enz. «Een ieder die eene zwakke gezond heid heeft moest het Hop-Bitter proberen." Bereid uit de meest bekende geneesmiddelen voor algemeene verzwakkingslechten Eetlust Zenuwachtigheid slechte Spijsvertering enz. gebezigd, vindt het zijns gelijke niet en in bijna alle gevallen geneest het of brengt het verlichting aan. Laat niet na het Hop-Bitter te gebruiken. Circulaires op dit geneesmiddel betrekking heb bende en getuigschriften van eene menigte per sonen die door het gebruik van dit Bitter ge nezen zijnworden op aanvrage aan de Hop- Bitter C# te. Londen (Engeland) Rochester (Vereenigde Staten van Amerika) Toronto (Cana da) of aan een hunner filialen, francc toegezonden. Overal bij de voornaamste Apothekers en Drogis ten verkrijgbaar. NEDEIlLANDSCHE C KM TH A AL-SPOOR WEG Opbrengtl over de maand October: 1882. 1881. Reizigers 45578 /41,592,32 40286ƒ36.396,29 Bagage 1,194,11 Bestelgoederen. 7,228,69 Koojmiansgoeder.13,609,32 Vee, Paard., Rjjt. 5,867,14 Diversen 491,61 70,183^9 Opbr. van p°. Jan. tot uit. OcU 1882 690.367.70J 1881 714.073,15 Mindere opbrengst in 1882 23,705.441 Per dag en per kilometer in Oct. 1882 22,19 1881 >20.13 van primo Januari lot uit. Oct. 1882 >22,26 1881 >23,03 AMERSFOORT, 9 November 1882. De officier van administratie der 1e kl. E. H. W. Wijnmalenuit Oost-lndië in Nederland teruggekeerdis op non-activiteit gesteld. Zondag 12 November aansL zal de godsdienst oefening in de Remonstrantsche kerk te Amers foort worden geleid door Dr. J. W. Bokpre dikant te Amsterdam. In No. 477 van Dec. 1857 plaatsten wij de adv. van het zilveren huwelijksfeest onzer stad- genooten Seeger Verschuur en echtgenooten ons di'. herinnerende, hopen wij, dal zij Dings- dag 5 Dec. aansl. hun 50-jarig huwelijksfeest in gezondheid zullen mogen vieren. Juist dAl gouden feest brengen wij in attentie, omdat Verschuur lange, lange jaren onder mid delstand en hoogeren stand bij tal van varieërende levensomstandigheden zijne entrée's heeftzijnde hij bij geboorten, sterlgevallenbruiloften, re ceptiën, diners, casino's, concerten, looneel- voorstellingen, vergaderingen, voordraglen enz. enz. in diverse daaraan geëigende costumes'tzij mei steek, modernen hoed, casquette of bloots hoofds steeds vlijtig in lunctie en is hij, ondanks zijnen 72-jarigen leeftijd nog vrij vlug ter been, offerende soins zijne nachtrust op, waar dit Ier betrokken zake wordt vereischtverriglende zijne diensten zonder winderigheid ol poespas, lettende levens op bijna alles. Hij is ruim 30 jaren bedienaar ier begrafenis aanzegger van geboortenenz.ruim 30 jaren bode der Sociëteit Amicitia circa 25 jaren bode der Afd. Amersfoort van het Ulr. Gen. v. Landb. en Kruidk.gedurende 27 jaren laleldienaar bij de olficierstalclsder veld- en rijdende artillerie en hussaren zoomede eene menigte jaren werk zaam lol het verkrijgen van inleekeningen voor concerten looneelvoorslellingen enz.tevens bij het plaats vinden daarvan dienst doende. Naar wij ons vleijen wordt bovenst, ver meldingbelangstellend gelezen door velen, waar onder tal van voormalige sladgenoolen, die gewis met ons den bescheiden, vlijtigen ouden man met echtgenoot en kroost een genoegelijk en vrolijk gouden huwelijksfeest toewenschen. Door den Heer J. Woudenbergvoormalig onderwijzer met hoofd-acte aan de openbare kostelooze school te Amersfoort, onlangs be noemd tot hoofd der openbare school te Socs- lerbergis met goed gevolg examen afgelegd in de Kransche taal. De wintervergadering der Prov. Staten van Utrecht is Dingsdag jl door Z. Exc. den Com missaris des Konings in naam des konings ge opend met een kort woord van verwelkoming, waarin hij zijne blijdschap uitsprak dat sedert de laatste bijeenkomst geen lid door overlijden ol ontslag aan de Staten ontvicL Hij noodigde de leden uit, nu geen geloofs brieven behoefden te worden onderzochtdade lijk over te gaan tot de werkzaamhedendie in deze zitting op hen wachtenwaaronder verscheidene voordragten zijndie door haren omvang en belangrijkheid in ruime mate hun aandachtige overweging verdienen. Op het adres van hel bestuur der vereeniging tot bescherming van dieren oin een provinciale verordening tegen hel mishandelen van dieren is door Ged. Staten afwijzend geadviseerdop grond dal in het nieuwe strafwetboek en in gemeentelijke verordeningen reeds voorzieningen tegen dierenmishandeling langs den openbaren weg worden getroffen, zoodal bemoeijing van den provincialen wetgever met deze zaak over bodig kan worden geacht. Dit advies is ter griffie nedergelegd. De eerstvolgende bijeenkomst is bepaald op 21 November om de coramissiëo van onderzoek der verschillende zakendie te behandelen zijnin de gelegenheid te stellenhunne ver slagen zonder overhaasting zamentestellen. De verschillende rapporten die naarmate zij gereedkomengedrukt aan de leden toegezonden zullen wordenzullen dan achtereenvolgens aan de orde gesteld en afgedaan worden. liet verzoek van den heer Cramer von Baum- garlen om vergunning tot het gebruik maken van de brug over de Biltsche grift bij Konings- lustbij de provincie in beheerten behoeve van den aanleg van een stoomlramlijn lusschen Utrecht en de Vuur6che is, daar hel eerst 30 October jl. inkwam en dus de tijd tot onderzoek ontbrakter nadere instructie aan Ged. Stalen verzonden. Bij de gisteren gehouden verkiezing voor een lid der Tweede Kamer in het hoofdkiesdislrict Gou.la zijn uitgebragt 2595 geldige stemmen. Gekozen werd jhr. inr. K. A. Godin de Reauforl, candidaat der antirevolutionairen cn Roumsch 1,380,78 5,438,69 10,299.30 6,538.21 3,587,70 ƒ63,610,97

Amersfoortsche Courant | 1882 | | pagina 2