C. T. VAU BEEK. CUII ÉTALAGE St. Uicolaas-Cadeaux. AMERSFOORT .NOUVEAUTÉ'S TENTOONSTELLING VERGADERING TAPISSEU1ËN R. G. M. VAN BEEK. schied door eene meid genaamd A. M. S., wo nende op het Aardscheveltl. Bedoelde meid werd kort daarop in eon gebakkraam op d«-n Noordor- singel aangotroilVn en door de politie mede naar het bureau genomen. Onderweg daarheen tag een der agentendat zij iets wegwierp uit den zak van haar mantelhetwelk door hem opgeraapt, bleken te zijn twee inoengefrominelde muntbiljetten van f 10 Bij fouilleering aan het bureau van politie vond inen nog tusschen hare kleedcrenop de borst verborgeneen bank biljet van f 2oterwijl den volgenden morgen langs den weg waar zij des nachts was geleid nog vijl muntbiljetten van MO werden gevon den. Nadat te dier zake procesverbaal was op- fieraaaktwerd tegen haar een bevel van voor- oopige aanhouding verleend. In de zitting der Arr. Reglbank van Assen werd legen haar geëischt een cellulaire gevan genisstraf van één jaarzullende de uitspraak overmorgen plaats hebben. De postbode Balster, loopende van Winsum op Groningen vice versa had het in den nacht van 7 op 8 November op zijne reis zwaar te verantwoorden. Na omstreeks te 2 uren met zijn zak met brieven enz. van Winsum te zijn vertrokkenhielden hem toen hij ruim een half uur had geloopen3 manspersonen staande die hem aangrepen en hem den zak van den rug scheurden. Daarop ontstond eene worsteling, waarbij Balster, tegen de overmagt niet bestand, op den grond werd geworpen en terwijl een van hen hem verschillende wonden in het ge laat toebragt en ook nog zijn jas gedeeltelijk verscheurdewaren de anderen bezig om den inhoud van den zak natesnuflolen, waarin aan wezig was eene portefeuille inhoudende drie bankbiljetten, ieder van HOU, één van f25 en drie muntjes van f10, alsmede een zakie waarin aan contanten omstreeks f30, welke gelden hij voor particulieren moest betalen. Deze gelden werden buit gemaakt, evenals bet cilinder horloge van den postbodewaarop de aanvallers zich snel verwijderden. Weder lot bezinning ge komen raapte Balster den overigen inhoud van zijn zak weder op en trachtte zoo goed als dit konhel bestelhuis te Adorp te bereikenvan daar werd hij per as naar het postkantoor te Groningen getransporteerd. Den olficier van jus titie is terstond van hel gebeurde kennis gegeven. Te Charmes in de Ardennen is een vreeselijke misdaad gepleegd een zekere Percheron heelt zijn dochtertje van 17 dagen in een pul gewor pen. Percheron was dronken te huis gekomen hij dreigde zich zelf van kant te zullen maken en wilde drank hebben. Zijn vrouwom hem wat lol bedaren te brengen ging met hem naar de naburige herberg, waar zij alleen binnenging, om hern niet in dien toestand aan de nieuws gierige blikken der aanwezigen bloot te stellen. Ik ellendeling ging echter naar huissloeg het wiegekleed open nam de slapende kleine er uit en w ierp haar in de puL Toen de moeder uil de herberg kwam vond zij Percheron op. de plaats waar zij hem verlaten hadte zamen gingen zij naar huis terugzij liep regt op het wiegje toe, waarvan de gordijnen open waren en vond het ledig. «Waar is ons kind?" «gilde zij hem toe. «zeg waar is de kleine?" «Inde pulantwoordde Percheron. Op hel angstgeschrei der moeder waren er weldra een aantal buren op de beenmen opende de pul, en bij het flaauwe schijnsel eener lantaarnzag rnen het arme ingebakerde wicht op de oppervlakte drijven. Men slaagde er in. het te grijpen; doch reeds waren de levensgeesten gevloden. Een der geachlsle Armenische geneeskundigen te Constantinopeldr. Kialibian is vermoord gevonden. Hij werd naar Oud Turksch gebruik!, gewurgd. De vermoorde was een rijkwelen- schappelijk gevormd man. Hij liet steeds acht jonge Armeniërs op zijne koilen te Parijs in de heelkunde sludeeren. Hij had geen vijanden van dief&lal was geen spoor aanwezig Te Mun>ter is de veteraan Brinkmann die de veldtogien in Spanje en Rusland heeft medege maakt, in den ouderdom van 103 jaar overleden. Ouders gebruik &Aene nuttelooze of knoeimid- dels in uw hui-houden maar gebruik het zuivere Hop-Bitler. Hel geelt aan grijsaards en kranken de Ic-achl der jeugd weder. Neem er de proef van. Wij weten dat bet H<»p-Bitier bel krachtdadigste en meest voedende middel is. in de karner zijnde bediende een wenk gegeven zoodat Puck op liet geroep zijner meesteres ijlings binnenstoofniemand en niets anders ziende, dan haar. terwijl hij door een niet zeer welluidend geblaf zijne vreugde le kennen gaf. AMERSFOORT, 13 November 1881 Aanst. Donderdagochtend 16 Nov. zal van 1U tol 12 uren ten Raadhuize geschieden de verkiezing van drie leden voor de Katner van Koophandel en Fabrieken te Amersfoort, ter aanvulling der plaatsen van de Heeren 11. Ger ritsen D. P. Hamers en R. G. M. van Beek die einde dezes jaars aan de beurt van allreding zijn. De Heer R. G. M. van Beek wenschtinge volge nevensst. adv., niet moer in aanmerking te komen. Bij de Vrijdag jl. gehouden aanbesteding voor het wasschen van slaapfourniluren ten dienste van het garnizoen te Amersfoort was minste inschrijver de Heer J. 11. van Looalhier. De 3de December gedenkdag van hel bom bardement der citadel van Antwerpen, zal door de regering voor de weinige overgeblevenen der citadel-verdedigers tot een heugelijken feest dag worden gemaakt. De Parkbouse-mijn, bij Clayrcoss, Derbyshire, is verl. week hel looneel geweest van een vreese- lijk ongeluk. Sedert 1864, toen de mijn ge opend werdhad tot nu toe geen enkel ongeval van dien aard plaats gehad. Gewoonlijk werken er 250 mannen en jongens in. Die dag werd echter door de manschappen als een vrije dag beschouwd. Vandaardat 's morgens te 7 ure slechts 90 man afdaalden en van dezen zouden velen te 10 uur terugkomen, wat dan ook met circa 40 hel geval was. Kwartier over tienen hoorde men in de mijn een ontzellenden knal gevolgd door dikke rookwolken en steenen en stukken hout, die naar hoven werden geslingerd. De schok was zoo hevigdat een man op hel oogenblik van de ontploffing aan den rand van den put staande in een 5 meter verwijderde geul van 5 voel dieptewaar de wagens ge laden worden, werd gewoipen met het onge lukkig gevolgdat hij zeer zwaar gewond en zijn toestand hopeloos is. Een anderen werk man die met hem stond te spreken werden beide armen verbrijzeld. De machinist James Elliot, zich bij de machine bevindende, kwam er ongedeerd af. Volgens zijn verklaring geleek de knal der oniplolfing op een kanonschol. De weldra in het werk gestelde pogingen lot redding hadden slechts een gering resultaatzoodal ver moedelijk een dertigtal personen van welke 18 gehuwd waren zijn omgekomen. Het schouwspel in den naasten omtrek der mijn waar allengs een angstige menigte zich had op eengehoopt was hartverscheurend. De Parijssche bedelaar is een zeer geslepen heer. Hij heeft in den strijd om 'l bestaan al lerlei kunsten en handigheden leeren kennen en beproevenhet stukje zeep in den mond om vallende ziekte naar de natuur voorleslellen huidverwondingen om zweren met verlof I geverfde rimpels en grijze pruiken om den ou derdom natebnotsen. Dal zijn oude kunstgrepen welke een bedelaar, die op zijne eer gesteld is, naauwelijks meer gebruikt. Een bedelbrief in 't Latijn dat is iets andersDat is nu dernier chic. Hoe kan men een aalmoes wei geren aan den man die Latijn geleerd heeft en wel veel verduurd moet hebben eer hij in de taal der ondheid een bedelbrief schreef! Intusschen kan de persoon in quaestie misschien mensa niet eens declinceren een bedelaar «ver dient" geld genoeg oin zich zoo iets te laten fabriceeren en de «geleerden" zijn dan zoo «dom" om zijne beste klanten te worden Ook lieden die toevallig een fortuintje hebben zijn de geliefkoosde prooi van de bedelaars. Men schrijft aan de Raarl. Ct. In de laatste weken zijn te Lunteren circa 50 varkens gestor ven aan 't vuur. De gestorven dieren worden legen hooge prijzen opgekocht door een koopman uit Barneveld en zeer waarschijnlijk voor consumptie (misschien wel als Gcldersche worst) naar Holland en elders verzonden Inzendingen w.i irvan de.schiijveit zich niet bij ons bekend maken, worden niet geplaattt ADVERTENTIE N. van AQUARELLEN (Teekeningen) op Zaterdag en Zondag 18 en 19 November 1882 in het locaal der Sociëteit AMICITIA van des morgens 10 tot des namiddags 4 uur. Enlréc per persoon f 0.25. Deelnemers met eene dameE n t r i: e v R IJ. DE COMMISSIE. van de AFDEEL NG AMERSFOORT van de Maatschappij van Weldadigheid op Donderdag 16 November 1882 des namiddags ten drie uurin hel achterlocaal van de Sociëteit CONCORDIA. De ondergeteekendesedert geruimen lijd door ziekte ver- hinderd geweest zijnde oin de vergaderingen der KAMER VAN KOOPHANDEL bij te wonen, wenscht bij de aanslaande ver kiezing voor leden van die Kamer niet meer in aanmerking le komen. Ilij de VhitklKZMG van LKIIKA voor de KAMKH VtN KOOPIIiM)KL op DU.AÜERDAt, d«u 16. NOVEMBER a. s vau 10 12 uren, wordt in plaats van deu Heer ft. G. M. VAN BEEK die wegens ziekte niet uieer in aanmerking wenscht te komen aanbevolen de lieer heeft de eer te be rig ten dat zijne GROOTE JA1RLIJKSCHE gereed is, bestaande in alles wat tot bet Tak ran behoort en verschillende nu d ere zeer geschikt voor

Amersfoortsche Courant | 1882 | | pagina 2