Armand rijn verrigtaangezien Léofi onmiddcl- lijk is gevlugt). Hel schot is gelost op een afstand Tan hoogstens 65 millimeter van het achterhoofd. Gewigtig is nog dit feitren stuk van het be bloede tupijt iooni duidelijk door de sporen van voetstappen er op gevonden, dal Armand in de kamer is geweest. Armand draagt namelijk schoe pen met bree-fe punten precies passende in het indrukselLéon zeer puntig schoeisel. De tweede geneesheer Laroche bevestigde dat het lijk niet onmiddellijk na den dood kan zijn verplaatst. De derde geneesheer deed hetzelfde en sprak van een tijdsverloop van gemiddeld 28 uren; waarschijnlijk, zeidehij, ligt lusschende 24 en -40 ureu het juiste cijfer, maar hel kan ook iels later zijn gebeurd. GeL Dewandrede dokter van mevr. Ber- nays trad in alles behalve kiesche verklaringen omtrent mevrouws gezondheid. Hij heelt haar bijgestaan tijdens de geboorte van haar kind en begon te verhalen welke gevolgen de geboorte van 'l kind ligchainelijk voor haar hebben gehad. Hel waren détails van den allerinlieinsten aard zóódal de advocaat-generaal getuige in de rede vielzeggende dal men met die dingen niet te maken heel'L Daar de verdediger krachtig protesteerde om dien getuige te hooien werd met het oog op de goede zeden besloten eene zitting met gesloten deuren te houden. Publiek en pers moesten zich verwijderen en werden na een half uur weder binnengelaten. In de gevangenis te Liverpool werd het doodvonnis door middel van de strop voltrokken aan een 19jarigen jongelingdie om zijn wrok te koelen legen een kameraad den hooiberg waarin hij meende dat de jonge man lag te slapenhad in brand gestoken. In 'l hooi lag echter de vader van den kameraad. De oude man kwam in de vlammen om. Het raderstooraschip Valk wordt met spoed gereed gemaakt aan 's Rijks werf te Willemsoord teneindenaar men verneemtin hel begin van hel volgende jaar in dienst gesteld te worden tol hel overbrengen van het vorstelijk gezin naar Engelaads hoofdstad. Eenvoudig middel tegen den hik. Tegen deze krampachtige aandoeningdie soms zeer lastig is, beveelt een Fransch geneesheer een zeer een voudig door hem sedert 20 jaren met succes beproeid middel aan. Hel beslaat hierindat tnen zooveel keukenzout als men iu>schen de uiterste spits van duim en vinger kan houden midden op de long legtom het daar te laten smelten en dan langzaam op te slokken. De werking is on middellijk. Zoo als van zelf spreekt, geldt het bier alleen den gewonen, plotselijk opkomenden hik. meestal ten gevolge van t- snel eten, drinkenlagchen enz. Waar de hik (snok) als nevenverschijnsel van eenig ernstig organisch lijden optreedt kan hij natuurlijk niet door eenige korrels keukenzout worden onderdrukt In de ioodmijnen van Arrein de Opper- Pyreneeënheeft een sneeuw -torting plaats gehad waardoor achttien werklieden onder de sneeuw begraven werden. Te Jallais heeft een barbier, die onder het scheren van een zijner kalanteneen tachtig jarig heer, een aanval van waanzin kreeg, dezen den hals algesneden. Gebruik geene bedwelmende dranken maar hel natuurlijk voedsel der hersens en der zenu wen llop-Bitler. Hel geneest omdat het de oor zaak der ziekte wegneemt en de krachten terug neemt. Gij kunt Dokters-Rekeningen uitsparen en uwe familie gezond houden met Hop-Bilter bebben dat zij mijn wapenstilstand gaarne aan nam en mij verzocht om haar hel dadelijk te laten welen als haar gezang mij verveelde. Meer kon ik niet verlangen en ik liet rnij het morgcnontbijt opzetten in het prieeltje. Toen ik er kwam z.ig ik er reeds een couvert en Liesje de dienstbode bracht mij aan 't ver atand dat mejuffr. v. Lietemoih gewoon was om ook haar raorg'nonlbijt daar te nemen. Het duurde niet lang ol zij kwam binnen en liet een kreet van verrassing hooien. Ik bood heel galant aan om weg te gaan maar zij verzocht mij om plaats te nemen. Ik maakte mij bekend en bleet. De kindervchoenen was mijn mtisiraal nach telijk kwelgcesije in allen gevalle reeds ontwas sen ik m halte haar achtentwintig jaar oud- Dal kwam ook niet juliiouw Liridemeiers gezegde «nog zeer jong" goed overeen. In het gesprek toonde zij zich een onbedorven landmeisjedie mijn lof over haar achoone stem mei eene aardige naivileii aaon im Als eenig kind van eene ziekelijke moedor had zy eene zelf standigheid in 'l leven ontwikkeld die benij denswaardig wal. WortU mvolyd. Ketiniflgeiringen. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, Gezien art. 5 der wel van 28 Juni 1881 (Staatsblad n°. 97), Brengen ter openbare kennisdal een ver zoekschrift om vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein bij hen is ingekomen van G. van Nieënburgwijk B. n°. 143. Amersfoort, den 11. December 1882. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester De Secretaris, VAN PERSIJN. W. L. SCHELTUS. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gezien art. 8 der wel van den 2. Juni 1875 (Staatsblad n°. 95) Brengen ter kennis van hel publiek dat door hen aan CARLES JOH AN'NEL IIESSELING en zijne rechtverkrijgenden vergunning is verleend om een Spekslagerij opterichten in hel per ceel, alhier gelegen aan de LangesiraalWijk A, n°. 21 bij het kadaster bekend onder Sec tie E, n°. 1847. Amersfoort, den II. December 1882. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester De Secretaris VAN PERSIJN. W. L. SCHELTUS. Dingsdagden 12. December 1882, des na middags te één uur, zal de Raad der gemeente Amersliiorl eene vergadering houdenwaarin de punien van behandeling zijn 1. Voorstel van Burg. en Welh.met ont- werp-adres aan Gedeputeerde Stalen van Utrecht, in zake de rivier de Eem. 2. Mededeeling van de goedkeuring der ge- meenle-begrooling voor 1883, met voorstel van Burg. en Weth. om de toegekende gratificatie aan den gemeente-architect te voldoen uil «onvoorziene uitgaven" over 1882. 3. Aanvullings-kohieren van den hoofdelijken omslag over 1882. 4. Advies van Burg. en Welh. omtrent hel rekest der Araersf. vrijwillige brandweer, be treffende aanschaffing van eene spuit. 5. üntwerp-besluil tot wijziging van de ge meen le-begrooting voor 1882. 6 Missieve van den heer Cramer von Rauin- garten aangaande zijn verzoek om een tramweg aanteleggenmet voorstel van Burg. en Welh. 7. Benoeming van twee leden voor hel bur gerlijk armbestuur, wegens periodieke aftreding 8. Benoeming van een curator voor het Gym nasium wegens periodieke altreding. 9. Benoeming van een lid der commissie van toezicht op hel middelbaar onderwijs wegens periodieke aftreding. 10. Benoeming van een lid der plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs wegens periodieke aftreding. AMERSFOORT. 11 December 1882. Omtrent de onvruchtbare kwestie van Golt- 8tein—van der Heijden heelt de Tweede kamer de conclusie der commissietuindet beid ver worpen met 50 legen 22 stemmen en ofschoon naar logische votuinusances eigenlijk daarmede dit incident had kunnen gelerrnineerd zijn werd daarna door haar over de conclusie der coin- tuissiemeerderheid gestemd en is deze toen met 04 tegen 12 stemmen aangenomen. Aan deze bewegingkwestie heeft de Tweede Kamer een schal «natiooalen lijd" verbruikt «zonder praclisch nul I" Z. M. heeft bij de dd. Schutterij te Amersfoort benoemd tol kapitein den Heer A. M. Tromp van Holst, en den Heer L II. Tobbe, op zijn verzoek, verleend eervol ontslag als kapitein. Regeringslelegrara van 7 December jl «Beriglen uit Atjeh bevredigend. «Bij laatste ontmoetingwaarbij kapL Botter sneuvelde, verlies vijand zeer belangrijk. «XXVI Moekim in rust. «Radja Passangan door onze bondgenooten die door marine gesteund werdengeheel te ruggedreven heuvelbenlings Paleuh door zijn volk verlaten en daarna door onze bondgenooten geslecht. Door Ileeren Burgemeester en Wethouders van Amersfoort is heden aanbesteed 1. de levering, naar gelang van de behoefte gedurende 188.'i van bureaubehoeften der secre tarie en is dit gegund aan den minsten inschrij ver, de lieer A. M. Slothouwer. 2. schoolbehofcllen voor de openb. lagere scholen en is dal gegund den minsten inschrij vers den Ileeren A. M. SlothouwerJ. J. Berends en A. J. Klasser. en verhuurdeen gedeelte van het terrein aan de Heerenstraat voor 3 jaren (18831885) welke verhuring is opgehouden voor 119 per jaaf. Heden Maandagte 3 uren wr.s de hoogte van den waterstand der rivier de Eem aan de Scliotbalksluis builen de Kleine Koppel te Amers foort 1,25 M. -t- A. P. Waterstand der Lunlersche beek 5 Dec 1882 te Renswoude a/d Rooden Haan 5.89 huilen 5.57 binnen A. P. brug Üvereein 5.63 brug Gasthuislaan Ie Amersfoort 1.21 8 Dec. a/d Rooden Haan 5.80 buiten 5.52 binnen brug Overeein 5.40 brug Giislhuislaan Amersfoort .1.11 9 Dec. Rooden Haan 5.88 buiten 5.34 binnen brug Overeein 5.50 brug Guslhuislaan Amersfoort .1.11 Ann den Gemeenteraad ran Amer.foort ie het Tuigende adree Geven eerbiedig te kennen de firma llouUaager 4 van Veen onderneemster van den Stoom- bootdienst tuuiche.. Amersfoort en Amsterdam en J. L vun Ontmurtum ondernemer van den Sloonibooldienit tui- achen Amersfoort en Rotterdam j dat van hou wegens vuur-, haven- en tongrld gevorderd wordt door de gemeente Amersfoort van de eerst oudergetoekeude edert Mei 1881 ongeveer letuutienhondrrd gulden en v.,n den laatston- dergeteekrude sedert September I SS 1 ongeveer achthonderd gulden; dat net hun huiteugewoon zwaar zou vallen die gelden te voldoen en het voortbestaan der genoemde nderneimngen er door bedreigd wordt, te meer daar ook voor de toekomst die helling te drukkend is dun dat de dienst duurdoor niet te grande wordt gericht; dat adressanten voor hunne hooien hel alen te Amsterdam, een havengeld van f »'l. - |>er jaar in eens, en te Rotterdam f 2.H5 *oor elke reis, terwijl de gemeente Amersfoort vordert vau da eerslondrrgelrekende 112.— voor elke reis, of ongeveer gelijk staande met f 125U. - |>er jaar on van den laalstondergelcekeuda f lfl, 2','j voor elke iris, of ongeveer fSUi».— per jaar; dat h t ook hier ter siede vroeger jaren herhaaldelijk voorkwam, dat door ondernemers van vervo-r te Amersfoort gevestigd of ten voordeele van de ingczelrneu van die stad werkzaam eene jaar- lijksche uitkeering in róns af, geschiedde ltrdenan waarom zij uwe vergadering eerbiedig verzoeken om kwijtschelding van het gevorderde vuur-, iiaven- en tongeld met dien verstande dat door den hen voor dal recht betaald worde eene vaste jaarlijksche retributie van f 21X1 in eens voor de eersiondergeterkeiide en van f UK) - in eens voor den Lalatoiider- getcekeude en die retribution nog te voidocu over bel jaar Ititll en het loopende jaar 1B82. Men meldt uil 's Gravenliage «De mededeeling, die ik vroeger deed, dal de kuning en koningin niet voor de butste dagen des jaars in den Haag zouden lerugkeeren is thans bevestigd op 28 ol 29 Dec. worden II II M.M. hier verwacht om echter reeds zeer spoedig naar Engeland en vandaar weder naar hel Loo ol Soesldyk te vertrekken. Tenzij er verande ring in de voorloopige plannen mogt komen zou Z. M. de koning het volgend jaar geen maand in de residentie vertoeven. Ik herhaal tenzij er geen verandering komtwant plotselinge veranderingen zijn aan hel hol niet vreemd. Zoo is kort geleden 's konings trouwe kamer dienaar en tol voor korten tijd een van Zr. M. vertrouwelingengeheel onverwacht wegge zonden met een zeer klein pensioen. De man had enkele dagen verlof aangevraagd en kreeg in plaats daarvanzijn congé. binterklaas bragl aan de gemeente een paar lieve snuisterijen een paar nieuwe aanbiedingen tot aankoop of pachting van het badhuis te Schcveningen en een plan voor de bebouwing van het terrein, vrijkomende na deamoiicder gebouwen bij 't vroeger paleis op don Kneuter dijk. Hel blijkt nu pas hoe onverantwoordelijk de gemeenteraad verleden jaar heeft gehandeld toen hij hel aanbod alwees om het hadhuis voor vijl ton te verkoopen. De tegenwoordige aan vragers bieden twee ton. ilel zijn twee aan vragen en een daarvan is alkomslig van de tegenwoordige pachtersdie 't best dc ba lans kunnen opmaken. Wij hebben nu drie aan vragen voor de gemeentelijke hadinrichting en een plan van eigen verbouwing. Hel gevaar dreigt nu dal de raad nu weer door embarras de choix in de war zal geraken. 'I Was een drukke Sinterklaas. De magazijnen van kinderspeelgoed en byou- terieën en suiker en koek waren konden 'tniet at Aan de politie bragt Sinterklaas nog eene «kleine" surprisenamelijk een wakker agent vond een «pasgeboren kindjedal op bet «Hof singel" was te vondeling gelegd. Zal 't Klaasje Zevenster No. 2 hseten Of Klaas Zevenster No. 1 Te Londen heeft een ontzettende brand ge woed in de magazijnen van Forsler Porter and Co., grossiers in gebreide goederen. Deze ma gazijnen en zeven cl acht naast elkaar slaande groote gebouwenzijn geheel of ten deele uit gebrand. Eenige helende buizen hebben min of meer geleden. De schade wordt op meer dan tweo millioen pond sterling geschal. In den N.-Amer. slaat Massachusetts ver wachten de leden van de secte der Adventisten nog vóór het einde des jaars een nieuwen zond vloed. liet hooid der seclc beeft dus, volgent

Amersfoortsche Courant | 1882 | | pagina 2