1f»tor*Und dai tivier Ic Eem *- Kleine Koepel t SO January Wateratand in da Lunterache beek te V oudenberg uo de Poihbrog aan het GeerwlwMche «hut 3.09 bora;. a P. 39 3.32 30 3,52 5 31 - 3.5+ I February 3.72 a 3,"5 3 3.5* Bonden haan Ruiten 87 Jan. 5,51 boren A. P. 38 5,*9 39 5.55 30 5,80 31 5,55 1 Febr. 5,5* 3 5,53 3 5,*7 e 9,18 3,3* 3,59 2.5* 2,*7 2,38 Binnen Oirnea Outhuiilui ♦.79 6,18 A ♦.80 6.*« 1,07 boeen «.S3 6.57 1,02 *,83 6.73 1,09 5.23 5,79 1,03 5.21 6,58 1,1* 5,20 5,38 1,08 5,15 5,2* 0,98 Allerlei. Dezer dagen bemerkten eenige voorbijgangers een man en een vrouwdie in een straaigool te Parijs in slaap gevallen waren. Zij gaven er de politie kennis van, die dit zonderlinge paar wakker schudde. Men vond bij hen een wande van ongeveer Ir. 60,000 aan toonder ongeveer fr. 3000 aan bankbriefjes en Ir. 5000 aan goud. De vrouw verklaarde te zijn weduwe L... die van Romans kwainwaai zij een erlenis geligl had. Zij had haar vriend G.... opgedragen daarvan'fr. 70.000 te geld te maken. Nadat zij hel geld ontvangen haddenhadden zij zóó flink gespijsd dat zij toen zij in de lucht kwamen in de goot gevallenen in slaap geraakt waren. Bij de voorstelling ten benefice van Mile. Ghi- «assi in het Théalre du Parete Brusseltrad deze in mansgewaad in rok met wille das op om de Idylle van Coppée te zingen De Bius- selaars schijnen deze travesti mooi gevonden te hebbenmen heeft deze onnatuurlijke voor stelling ten minste toegejuicht Verleden Dingsdag is bij Crested Bult, in Coloradoeen huiswaarin zich een dertigtal mijnwerkers be ndenonder een sneeuwval begraven. Wet huis stortte in en 7 peisonen bleven op de plaats dood 18 werden gewond sommige doodelijk. Hel breken van trouwbelofte is in Amerika een aanleiding voor een aanklagl tot schadeloos stelling. Mr. F'lemming had miss Marv Livingstone trouwbelofte gedaanhield echter zijn woord niet en werd toen lot 75000 dollars schade vergoeding veroordeeld. Dal het nu miss Mary aan geen vrijers ontbreektis ligt ie begrijpen. J. Van den Berg, die zich op allerlei wijzen als directeur van een «Generaal Correspondentie- kantoor voor Landverhuizers te Amsterdam" trachtte bekend te maken, en legen wiens han delingen reeds door meer dan één Officier van Justitie gewaarschuwd werdis den 55n Janu ari] beschuldigd van opligtei ijop last van den Officier van Justitie te Amsterdam in hechtenis genomen. uwe dochter zoo hulpeloos achtergelaten Maar gij kondel ook niet begrijpen met welke moeilijk heden ik te kampen zoude hebbengij kondel niet weten, hoe liefdeloos ik hier ontvangen zoude worden. Echter" vervolgde zij zich ver mannende «ik wil niet geheel den moed laten zakken. Komlaat ik eens beproevenof ik de liederen nog kendie ik mijn goeden vader 's avonds voorzong." En weldra klonk hare lieve stem door de kamer en al zingende kwamen haar allerlei herinneringen voor den geest. Zij bemerkte niet dat de deur geopend werd en Aru.and binnen trad. Zij verschrikte hevigtoen zij hern eensklaps lot haar hoorde zeggen «Vergeef mij, gravin, dat ik het gewaagd heb om onaangediend binnen te tredendaar ik geen bediende zag om mij aan te melden. Ik Hoorde u zingen en besloot maar om tegen de regelen der étiquette te zondigen." «Geene verdere verontschuldigingenheer graaf," hervatte Florence, die zich intusschen hersteld had, «uw bezoek is mij zeer aangenaam, te meer dam ik dachtdat gij u ook op het hal van den hertog zoudl bevinden waarheen mijne tante en mijne nicln juist vertrokken zijn." «Dus, gij denkt toch... doch ter zake," zoo onderbrak hij zich zeil, «mijn ooin verzocht inij om u mede te deeieodat hij door den piotselingen dood eener verre bloedverwante genoodzaakt geweest is om zonder afscheid van u te kunnen nemen op reis te gaan daar zijne tegenwoordigheid in het sterfhuis dringend ver- eischt wo"dl. Hij hoopt evenwel morgen terug te keeruo en heeft mij opgedragen u veelmaal voor hein te groeten." Wuidt vervolgd. Men heeft te Deventer een dief ftepaktdie wel een paar dasten vroeger ingerekend had mogen wordenwant hij bekende teeds 2ü dielslallen gepleegd Ie hebben. Als voorbeeld van slaperigheid wordt ge meld, dal iemand in eene der zuidelijke pio- vinciën zich op den dag van zijn voorgenmoen huwelijk heeft verslapen zoodat de plegligheid moest worden uitgesteld. Dr. Outleneen bekend artsraadt spoor wegreizigers aan, als zij onderweg een uiltje willen knappen, achteruit te rijden. In die houding wordt het bloed uit het hoofd gedreven waardoor men een ligler en rustiger slaap heelt. Als men daarentegen, slapende vooruit ri|dl, wordt hel bloed naar 'l hoofd gedreven en zal het dikwijls voorkomen dat men met hooldpijn wakker wordt. De Arrond.-Regtbank te Dordrecht heeft den postbode van Alblasserdara op DordrechtC. L., ter zake van misbruik van vertrouwen, veroordeeld tot 1 jaar cell. gev. en 8 boelen ieder van f 15,50. Aan het Bureau der Middelb. Crt. is een valsche rijksdaalder met hel jaartal 1878 in be taling gegeven. Vooral aan het randschrilt «God zij meT ons" is de valschheid duidelijk ziglbaar. Bevolking der gemeente Amersfoort op den 31 December 1881. M. V. Totaal. 6590 7089 18679 Vermeerderd in 1882 door: M V. Totaal, geboorte 530 254 454 vest. i. d. gem. 764 577 1341 994 801 1795 Verminderd in 1885 door: M. V. Totaal, overlijden. 142 142 284 verL u. d. gem. 547 461 1008 689 603 1292 Vermeerdering 305 198 503 Bevolking op 1. Jan. 18837~7~ 6895 7587 14185 Ned. Hervormden6531 Fransche of Waalsche Hervormden 58 Anglicaanschen of Presbilriaanschen 1 Evangelisch Luterschen294 Hersteld 25 Doopsgezinden 89 Remonstranten93 Christelijk Gereformeerden255 Vrije 73 Roomsch Katholieken6014 Oud (Klerezie) 268 Ned. Israëlieten475 Tol geen der gen. gezindh. behoorende6 14182 AMERSFOORT. 5 Februarij 1883. Z. M. heelt eervol ontslag verleendop zijn verzoekaan den Heer H. VV. A. van den Wall Rakeals kapitein bij de dd. Schutterij te Amersfoort. Te Hoogland, in het logement «den Ham," is Donderdag jl.onder presidium van den Heer M. van BeekVoorzitter van het waterschap «De Slaag," eene vergadering gehouden van stemgeregtigde Ingelanden der Waterschappen NederielderdDe Slaag en Overzelderd te Hoog land en Eemland te Baarn. In deze talrijk bezochte vergadering werd bestolen lot dc samenstelling van een afzon derlijk Waterschap voor stoombemaling ten be hoeve van de vier genoemde Waterschappen. Aan het bestuur van hel Waterschap «De Slaag" is opgedragen met Heeren Gedeputeerde Staten van Utrecht daarover te correspondeeren. Daar het tijdstipwaarop het te ontwerpen reglement in werking zal kunnen komen, nog ver verwijderd is, terwijl de in de laatste jaren ondervonden overlast van water dringt om in deze spoedig handelend optetreden. zoo werd nog besloten om aan de Voorzitters der genoemde Waterschappen en het correspor.- deerend bestuur machtiging te geven lot hel opnemen van het benoodigde kapitaal ter uit voering van de noodige werken en verder tot hel nomen van alle maatregelenwelke strekken kunnen om hel beoogde doel te bereiken indien Gedep. Staten daartegen geene ernstige bezwaren hebben. Omtrent deze vergadering behelsde het Ulr. Dagblad van Zaturdag jl. een onvolledig en deels onjuist berigt. met verkeerde benamingen der waterschappen enz.zood.il hel in het belang der betrokken zaak wenschelijk is dat de Red. van dit blad bedoelde fouten herstelt. Overmorgen, Woensdagavond, treedt het «Tvroler Sangergesellschafïtblijkens nevensst. adv in Amicitia te Amersloorl op en alle. wege waar het concerten gaf, genoot hel den onver- deelden bijval der aanwezigen. De Arnh. Cl. van 24 January jl. behelst daarover hel volgende Hel Tvroler Ningergesellschaltomler directie van den heer J. Harlmannwas hier ter slede nog onbekend vandaar waarschijnlijk dat het concertgisteren avond in de groote zaal van Musis Sacrum gegevenniet zoo druk be zocht was als een gezelschapdat qit zulke goede krachten beslaat, verwachten mag. De heer Harlmann zelf is een baszanger van veel talent, met een schoon, zeer zwaar orgaan de héér lloff is een specialiteit in hel «jod'len de heer Schmid draagt de inoeijelykste stukken met zeldzametechnis.be vaardigheid voor up de strijkcilherde tafelcither het glas-euphoniura en het dusgen hout-en-slroo-inslrumcnlFr. Mirz'l beschikt over eene diepe aangename so praanslem de andere leden van het gezelschap brengen hel hunne hij tol een zeer goed ensemble, dat vooral uitmunt door zuiverheid en kracht, getuigende van eene grondige studie m liet aangeboren talent, waarin zoovele Tyrolers zich verheugen. Na elk nummer werden de zangers luide toe gejuicht. Dit gezelschap had de eer o. a. voor Z. M. den Keizer van Duitschlandden Keizer en de Keizerin van Rusland den Koning van B- ijeren enz. enz.een aantal Vorsten en Vorstinnen en in zeer vele groote steden van Eurupa en Ne derland optetreden. Sedert een paar dagen circuleert te Amers loorl een berigtdal een groot hoekhuis aan de Langestraal te Amersfoort door een Amster dammer is aangekochtom te worden ingerigt voor Calé annex Logement en bedoeld gebouw met nog twee verdiepingen zal verhoogd worden. Deswegens kan naar ons thans schrillelijk wordt medegedeeldworden gepublic eerd dal er verschillende liefhebbers van elders zijn um het bedeelde groot hoekpand aanlekoopen en Ie bestemmen lot een hotel eersten rang op dit mooi en best punt der stad. Naar de Z. C. verneemtheelt de gemeente ontvanger te Pulten zijne standplaats verlaten zonder dat m<n weel waarheen. Een lekurt in de kas schijnt hiervan de oorzaak te zijn. De Z. C. had er wel mogen bijvoegen, dal deze gemeente is Pullen op de Veluwe in Gel derlandwant er zijn meer dorpen «Pullen" in ons land. De bedoelde moet zich reeds in de vorige week naar hel buitenland hebben ver wijderd. De Nieuwe Holt. Ct. meldt «In de gemeente Daniumadeel doet zich het zeldzame geval voor dal een meisje van 15 jaren zich in hel huwelijk gaat begeven" Zoo geheel zeldzaam is dat niet, want jaren geleden zijn te Rotterdam in hel huwelijk ge treden een meisje van 15 jaren met een jonge ling van 17 jaren. De burgemeester van Maastricht heeft bekend gemaakt, dal de politic in last heeft om ge durende de vastenavonddagen gemaskerdendie door woorden of daden personen inogten be- leedigente ontmaskerenonverminderd de nader tegen hen te nemen maatregelen. Voorts wordt aan de gemaskerden verboden het dra gen van slokken en wapenen, of een kleed dat eene waardigheid ol eene bediening aan duidt. Een arme vrouw te Varsseveld heeft in een vlaag van waarzin 2i uur des nachts naakt over de straal geloopen. Toen men haar vond was zij nagenoeg verstijld van koude en eenige oogenblikken later een lijk. Verleden week vierde men te Wuestweijel het huwelijk van de dochter van van Thillo, den kastelein van den heer du ChStel-de Vincq de Wezel. Het was feest zoowel voor de meesters, als voor de familie en kennissen van den kas telein. Van Thiiloeen kloekegezonde man is thans 60 jaar oud van kindsbeen af is hij in dienst bij die familie. Zijn vader in den ouder dom van 94 jaren gestorvenhad ook ziin ge heel.; leven in de dienst dier familie «ioorgebragt evenals zijn grootvader die 98 jaren oud ge worden is. Ziedaar dus reeds meer dan 250 jaren trouwe dienst, waarop de van Thillo'» kunnen roemen De lamilie du CliAtcl-de Vincq wilde dan ook het leest in het huisgezin van haren trouwen dienaar plegtig vierenen dal dit goed gedaan zal zijn kan men begrijpen wanneer men weet dat meer dan 200 personen op de bruiloft aanwezig waren.

Amersfoortsche Courant | 1883 | | pagina 2