STAMROZEN door geen Franschraan gedaan is: doch de wind was tegen en hij bleel den geheelen nacht langer dan negpn urenboven de Noordzee drijven, waar hij het prachtige schouwspel van de door de maan verlichte wolkenlaag onder zich genoot. Tegen 4- uren kwatn de zon op en de luchtreiziger bemerkte toen weldra eenige booten bij de kusteen gunsligen windslroom vindenderigtle hij zich nu naar hel land en omstreeks 9 uren wierp hij het anker uitdat aan een boom bleel' hechten. Lhoste kwam zonder ongelukken neder en bevond zich in Nederland. AMERSFOORT op de Amstord. Internationale Expositie. Amersfoort ziet er op die Expositie best uil doel er een goed effect, maakt er een knap figuur. Als alle plaatsen, die in zielentalhandelen fabriekswezen met de tweede stad van 'l Slicht ■op denzellden trap staan, zich even Hink had den geloonddan zou België op de Tentoon stelling Nederland niet overschaduwen dan zou de Fransche afdeeling niet het grootst aan tal inzenders hebben. De Ainersf. Beijersch Bierbrouwerij is reeds vermeld in No. 3170 van 29 Mei jl. Het is geen gemakkelijke laak het tentoon gestelde te vinden. Daarover later eens. Met volhardingzoekenvragen enz. kon 'l slagen het ingezondene der Amersfoorlsche exposanten te vinden. Langs de olifantspijlersden Hoofdingang van de groole halle, waarin de nijverheid van bijna gansch de wereld hare belangwekkende voort brengselen 'heefl verzameld binnenkomende treedt men onmiddellijk in de Nederlandsche afdeeling. De Ie galerij links inslaande vindt men aan de regterhand juist op den hoek van een met de hoofdallée paraiel loopenden gang de inzending van de firma E. E. Visserzijnde honig en was. Die firma heeft over hare plaatsing niet te klagenjuist op een hoek valt hare étalage meer in 'l oog dan die van menig ander. Dochon- bevoordeeld gesprokenzij verdient ook een goed plaatsje. Hare in vele opziglen zoo hoogst belangrijke producties zien er goed uil en zijn op aanlokkende wijze onder de inspectie van 'l publiek gebragt. De finna toont tevens dat zij glansrijk kan meetellen in de breede rij hater concurrenten. Met name vindt men bij haar was van allerlei oorsprong. Lil alle hoeken der wereldzou men haast zeggen, waar de nijvere bij honig vergaart, heefl deze Amersf. exposanle was in gezonden. Slechts als eene enkele leekenopmei king zij gelispeld dat aan de capsuleering van de fles- mijne knieën willen smeekeo om deze onzalige verbintenis niet te sluiten want zij zal niet gelukkig zijn daarvan heb ik een voorgevoel" «Maar welke reden, beste Carohebt gij om te kunnen opmakendat de liefde uws vaders voor u na zijne echtvereeniging ver minderen zal «Zijn tegenwoordig gedrag. In vroegere dagen placht hij mij alles toe te vertrouwenals ik slechts een weinig lusteloos wasdan stelde hij alle pogingen in hel werk om mij afleiding te hezoigen; kortom, in allerlei kleinigheden openbaarde zich zijne liefde. En nu Somtijds is hij uren tegenover mij gezeten zonder een enkel woord lot mij te spreken. Htj reist vaak na»r Ween en zonder zich zelfs één oogenblik te bekommerendat hij mij alleen en eenzaam in dal groole huis achterlaat. Zijn dal geene voorieekenen genoeg, Anna, otn te voorzien hoe ik mij gevoel-m zalwanneer hij geen anderen wil kentdun dien zijner jonge vrouw «Hebt gij den generaal, mijne lieve, dan uwe bezwaren niet geopenbaard toen hij u zijn voornemen te kennen gal om Freule von Slein te huwen?" «Ja, gewis, doch deze volleerde coquette houdt hern zoo vast in hare strikken gevangen dal hij voor geenerlei redenering vatbaar is, zoodat ik in alles moet berusten." «Kent gij dc jonge dame?" «Jad. w. z. ik heb haar verleden jaar eenige malen op partijen ontmoet en hoewel ik rondom onder bedekte termen hoor fluis teren, dat zij zeer behaagziek en grillig is, zoo zoude ik de waarheid te kort doen, indien ik u zeide dat zij een onaangenaiucn indruk op mij maakte. Integendeel, haar bekooilijkheid en lieflalliglieid trokken mij lot haar aan en toch up sommioe oogenhlikkenvooral als er heeren tegenwoordig waren, gevoelde ik een onverklaarbaren afkeer voor haar!" Wordt vervolgd. schen welligt iets meer zorg had kunnen worden besteed. Doch misschien zullen mannen van t vak deze opmerking ongegrond verklaren en dón wordt daarvoor hier excuus gevraagd. Voor hare capsuleering kunnen te billijken redenen bestaan. In dezelfde galerij linkszoowat schuins over de honig- en. was-in?ending is hel Zweedtche lucifers labriekaat der firma Beuker en v. d. Valk. In vroegere jaren verdienden de Zweedsche fabri kanten in Nederland geld als water. Maar de tijden zijn veranderd. Tegenwoordig mogen zij tevreden zijn als zij bij ons geld verdienen als water.baars, die nuna de droogmaking van 't Haarlemmermeerzoo zeldzaam is geworden als een witte raaf, een witte spreeuwof een wille haas. Unze landgenoolen legden zich ook op die in dustrie toe en met welk goed gevolgbewijst de voorn, firma. Hare étalage ziet er keurig nel uit. In 't volgend No. meer daarover. Teruggewandeld naar de hooldallée en deze dwars overgestoken naar de regis van den in gang gelegen galerijvindt men ter regterzijde Marseilles en Kepers der firma L. éc A. Schaap en aan de linkerzijde KeperAmersfoort, Piqué en Doeken speciaal voor exportvan de firma Gebr. Visser. Moglen we iets te zeggen hebben over het toekennen der medaillesdan kregen zij beiden er een. De firma Visser werkt met stoom. De firma Schaap werkt met de hand. Aan welk fabrikaat nu wel de voorkeur ge geven 't Is moeijelijk. Beide hebben hare verdiensten. Daarop zij nog wat gestudeerd voor en al eer in een volgend No. meer détails worden gegeven en successievelijk geschiedt ook revue of inspectie over andere Amersfoorlsche inzen dingen. AMERSFOORT, 11 Junij 1883. Morgen, Dingsdag 12 Junijheefl in 'l Hoofd- kiesdistrict Amersfoort de verkiezing plaats voor een lid der Tweede Kamerwordende de kiezers van alle gezindten uitgenoodigd lot trouwe op komst ter slembuswaarvan de sluiting klok slag 5 uur geschiedt. Door Heeren Burgemeester en Wethouders van Amersfoort is heden aanbesteed de levering van 1500 dubb. heclol. (tonnen) beste lange Friesche turf voor de gemeente 330 voor 't burgerweeshuis1200 voor 'tSt. Pieters- en Bloklandsgasthuis alsmede 525 dubb. heclol. beste harde Friesche turf voor de gemeente290 voor 't weeshuis en 300 voor 't gasthuis. De levering is gegundaan den Heer P. Schim mel a 28 cents per ton lange turf en aan den Heer J. van de Brug 53"/ioo cents per ton harde turf voor de gemeente. De levering der lange turf voor de gestichten is gegund a 27 cents per Ion aan den Heer P. Schimmel der harde turf a 5t"/ioo aan den heer J. van de Brug. Vermits de nieuw georganiseerde hoogst nut tige en geriefelijke eerste ochtend-Cenlraaltrein UtrechtAmersfoort en terug, inwerking trad Donderdag 7 Junijderhalve 7 dagen na 't in treden van de Zomerdienst, zoo staat hij niet vermeld in de Spoorwegboekjes. Daarom is 't ra tioneel om dien trein meer in 'l bijzonder in de attentie en het geheugen van het publiek te brengen. Aanteekening daarvan in de Spoor wegboekjes is zeker aanbevelenswaardig. liet groot nul en genot van dien treinom 7 u. 10 ra 's ochtends van Utrecht vertrekkende en om 7 u. 46 m. te Amersfoort aankomende, springt van zelf in 't oog. Maar vooral de terug- kcerende trein, om 8 u. 38 m. van Amersfoort vertrekkende en om 9 u. 5 m. te Utrecht aan komende bewijst enorme correspondeerende diensteno. a. wie met dien trein reistkan dan, te Utrecht dadelijk te 9 u. 13m. met den Rijnspoortrein vertrekkende, reeds om 10 u. 2 m. te Gouda, om 10 u. 18 ra. te Leiden, om 10 u. 28 m. te Botterdam om 10 u 35 m. te 'sGravenhage zijn en reeds vóór elf uren aan 'l Scheveningsche strand wandelen. Dat is toch waarlijk extra-vlug en vroegDe Centraaldirectie verdient daarvoor lof en dank. Ter vervulling der vacatureontstaan door het overlijden van den Heer J. van Gelder J.ilz., is tot diaken bij de Ilerv. gemeente te Amersfoort benoemd de Heer J. W. Fröger. Hop-Bilter geeft grijsaards en zieken de kracht der jeugd. Bij de levensverandering is Hop-Biller het best in staat alle daaruit ontstane kwalen tegen te gaan. Hel beste wat de vrouwen rnaan- deli,ksch gebruiken kunnen cn wat haar hel grootste heil kan aanbrengen is Hop-Biller. De 19jarige A. H. V.een der zoons van Mej Wed. V.wonende op «het Scham" aan den Hocvelaker straatweg, had «achter de Kamp'' le Amersfoort een wagen lol het ver- voer van varkens geleend. Zijn paard werd aan de Kampstraat schichtig en begon te steigeren. De jongeling greep bet paard bh hel gebit, doch bekwam toen een zwaren slag van hel lumoen van den wagen tegen het hoofd en raakte tusschen den wagen en eene pomp be kneld tengevolge van een zijsprong van het paard. Daardoor g« raakte V. zoo hevig gewond en bloedde daarna zoo sterk, dal, ofschoon de heer J. C. Rolandus Hagedoorn, offo. van gez. 1e kl.spoedig ter hulp kwam, V. echter reeds was overleden. Ter aanvulling van hel gemeenteraadsverslag van ons vorig nummer zij nog medegedeeld dalnadat aan Burg. en Weth. ruagligin( was verleend op de aangenomen voorwaardei met betrekking tol de straatverlichting te eon- Iraoteeren op voorstel van den heer Groene- boom tuet algetu. stemmen werd besloten, d( concessionarissen uittenoodigenzich binnen 14 dagen te verklaren ol zij de voorwaarden aannemenbij gebreke waarvan het er voor zal worden gehouden dat die niet zijn aan genomen. Men verneemtdat er in de nabijheid van het buitengoed «Beekeslein" te Amersfoort een perceel grond is aangekochtinet het voor nemen daarop eene villa le slichten in hel genre van eene der bekende Chineesche huizen «Pe king" of Nankin," h e ti ii i vi ii t; e ii De BUBGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gezien art. 8 der wel van den 2. Juni 1875 (Staatsblad n°. 95) Brengen ter kennis van hel publiek dat door hen aan GIJsBERT NIEUWKNBURG en zijne rechtverkrijgenden vergunning is verleend oiu eene broodbakkerij opteiichien in hel per ceel alhier gelegen aan den Arnhemschen weg wijk 1n°. 87 bij hel Kadaster bekend onder Sectie Bn°. 669. Amersfoort, den 11. Juni 1883. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, De Secretaris, W. A. CROOCKEWIT, W. L. SCIIELTUS. Weth., P. Ik. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT, Brengt ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dal hel door den provincialen In specteur van 's rijks directe belastingen enz. in Noord-Holland en Utrecht execuioor vetklaard kohier No. 1 van de personeele belasting over hel dienstjaar 1883(84, (wijken AE)aan den Ontvanger van 's rijks directe belastingen alhier is ter hand gesteldaan wien ieder ver plicht is zijnen aanslag op den bij de wet be paalden voet le voldoen. Gedaan en op de daarvoor gebruikelijke taatsen aangeplakt te Amersfoort, den 11. uni 1883. De Burgemeester voornoemd, W. A CROOCKEWIT, Weth'. P. Br. A.DVERTENTIEN. Ons jongste Kindje werd ons heden door den dood ontnomen. Amersfoort, ij^ubers— 10 Juni 1883. a M* ,llJUERS— Bunders. Nog treurende over het verlies van onzen GERRIT JAN, trof ons ouderhart weder een zware slag door het aisterven van ons laatste dochtertje I1UBERTHA in den leeftijd van 13 maanden. Amsterdam, G. J. SIDDRÉ, 7 Juni 1883. R. J. a. SIDDRÉ—Klim. Eenige Kennisgeving. jp De Deurwaarder J. C. ELEBER 1 le Amersfoortzal op Vrijdag Juni aanst.des middags te één uur, aan 'T ZAND le AMERSFOORT, publiek verkoopen eene prachtige partij van 250 UOORBLOIIJEHSI in pollen en eenige CONIFEREN in potten enz. Op den ochtend van den Verkoop te be zichtigen.

Amersfoortsche Courant | 1883 | | pagina 4