is overleden. De lijkschouwing is door docter B. geschied die verklaard moet hebben dat de dood een gevolg van de mishandelingen is. Ook prof. K. zal thans nog zijn oordeel uitspreken. De man van de overledene heeft ook zijn deel van de mishandelingen gehad en ligt ten ge volge daarvan nog ziek. Uit Utrecht wordt nog nader aan de Nieuwe Rotterd. Ct. gemeld De studenten zijn met geweld gedrongen in het gebouw nevens de sociëteitde St. Marnix- zaal van den heer van Boetselaar, en hebben daar de GO-jarige vrouw van v. Rooijen zonder eenige aanleiding op ergerlijke wijze mishandeld, met het bekende gevolg. Men heeftnaar het schijntin den aanvang de zaak willen smoren omdat zonen van de aanzienlijkste familiën alhier en in ons land bij de zaak betrokken zijn maar het geval heeft thans zooveel ruchtbaar heid gekregenen de verontwaardiging is zoo algemeen en uit zich zoo ondubbelzinnigdat hel niet zal aangaan geen vervolging in te stellen. De otTicicr van justitie trouwens heeft zich de zaak zoodra hij er kennis van bekwammet den meeslen ernst aangetrokken. De geruchtmakende zaak der studenten blijft hier nog altijd het onderwerp van alle gesprek ken. Er worden eenige namen van bekende fa miliën genoemd die in het proces-verbaal voor komen maar vooral die van der. student B treedt als van den vermoedelijken hoofddader op den voorgrond. Prof. Koster en Dr. Lamping die de geregtelijke schouwing hebben verrigl moeten niet hebben verklaard dat de dood het reglstreeks gevolg was vun de mishandelingen. Dit oordeel wijkt dus af van dat van den dokter, die de vrouw onder behandeling heeft gehad. Uit New-York wordt gemeld dat het beroem de cirrus van Barnum te Chicago verbrand is. Gelukkig zijn er geen persoonlijke ongelukken te betreuren. Jumbo, de lieveling van bet Lon- densche publiek bevond zich in 'l gebouw doch werd gered. Dc speelbank te Monaco wordt telkens door heimelijke neergelegde ontplofbare bommen be dreigd. Binnen een lijd van 14 dagen werden zeven van die bommen gevonden en wel op plaatsen waar zij voor het publiek het meest gevaarlijk wareneen onder een speeltafel nabij de staanplaats van den croupierin een omhulsel dal bij den minsten stoot lol eene explosie had kunnen aanleiding geven een tweede vond men in het kofTijliuis. dal tot de inrigting behoort, onder dc schouwburgzaal. Een tweetal werd onder roulette-tafels gevonden. De gevaarlijke voorwerpen werden in ban den dei politic gesteld, die constateerde dal ze met het allergevaarlijkste «roode dynamiet" ge vuld waren. Tengevolge van deze ontdekkingen heelt rr.en er 20 mannen van de brandweer en 12 gendar mes gestationneerd. Door den afgevaardigde Guslave Rivettan de Isère, is bij liet Fransche parlement het vol gende voorstel ingekomen Het onderzoek naar hel vaderschap is toege laten mits er schiflelijke bewijzen of aldoende feiten of voldoende getuigenissen zijn. Als be wezen iswie de vader isen deze weigert de moeder te trouwen, is deze geregligd schade vergoeding te vragen. De actie lol onderzoek Jichtige glanswaaraan men geenen naam kon gevendeelt die ben een onbeschrijfelijk d wee- pende uitdrukking verleende. Hare weelderige lokken waren in zware vlechten rondom haar hoofd gelegd en juist om den gouden gloed die daarover beenlag, noemde de generaal haar bij voorkeur, «zijn lief blondje." Zij was eerder klein «Jan grout t-: noemen doch de bevallig heid barer minste bewegingen vergoedde zulks ruimschoots. Na een teedcr afscheid van de familie von Harder en in t bizonder van Anna genomen te hebbenvertrok zij twee dagen later naar Wecnenin gezelschap van haar kamermeisje Emma. Zij kwamen op den juisten tijd aan en lieten zich door een huurrijtuig naar de woning van Freule von Slein brengenwelke in eene der hoofdstraten van Oostenrijks hoofdstad stond. Zij stegen uit 't voertuig en nadat Emma den koetsier betaald badbelde zij aanwaarop de deur spoedig door een livreibediende geo pend werddie beleefd vraagdewat zij ver langden. Caro deed onderzoek of de generaal von Platen zich bij zijne bruid bevond. Op een toestemmend antwoord van den knecht verzocht zij hem om haar naar den generaal te geleidenterwijl zij Emma beval om in de dienstboderkamer bare bevelen af te wachten. Daarop volgde zij den bediende en na een «ngen pracmigcn gong doorgegaan te zijntrad naar het vaderschap verjaart een maand na de meerderjarigheid van hel kind Eene vrouw boven 25 jaar zal niet een minderjarige bencuen 18 jaar mogen vervolgen. De eifch die laster lijk en te kwader trouw blijkt te zijnzal als laster vervolgd en gestraft worden. Hel Hof van Assises der Beneden Pyreneën heeft Barlhaburu tot levenslanhen dwangarbeid veroordeelddiealleen om als zoon eener weduwe van de dienst te worden vrijgesteld, zijn ouden vader in de bergen opgewacht cn verworgd had. Vroeger is reeds melding gemaakt van den verschrikkelijken storm, die in de Verecnigde Staten groole verwoestingen aanrigtte. Nadere tijdingen verzekerenten minste 200 personen er bij omgekomen en meer dan 800 op een of ander wijze gewond zijn. Huizenhoornen bruggen sleepte de storm op zijn vaart mede. Geheele dorpen werden veranderd in een puin hoop. Een geheel spoorwegstation werd weg genomen zoodat slechts de londamenlen over bleven. Hevige hagel- en regenbuijen vergezelden den orkaan. Om een denkbeeld te geven van de hevige krachtdie deze storm uiloelende mag vermeld wordendat de schroef van een katoenperster zwaarte van 400 kilo250 meiers door de lucht werd geslingerd. Dingsdag-nacht is in den sneltrein van Cette naar Toulouse een moord gepleegd. Men vond het lijk van zekeren Jules Blanc op een kilometer afstands van Nissan op den weg liggen met eenig zilvergeld en een horloge op zak, zoodat de misdaad niet geschiedde oin hem te berooven. Te Parijs is hel proces begonnen van den avonturier .Markies de Raysdie Port Breton wilde koloniseeren. Hij verspreidde o. a. een prospectuswaarin hij dit onbeschaafde land als een Eldorado voorstelde. Een aantal personen namen aandeelen en er werd voor 1,800,000 fr. gestort. De Rays verkocht 700,000 hectaren land, terwijl het eiland slechts 7000 hectaren groot is. Een deel daarvan had hij gekocht van koning Maragoano voor wat tabakbijlen paarlen en een rood fluweelen cosluura. Op 4 schepen werden de emigranten89 in getal overgebragt. De meeslen kwamen om en de rest keerde op Engelsche schepen huiswaarts. De Rays was naar Madrid gegaandoch de Spaansche regering leverde hem uit en thans staat hij met 17 medepligligen te regt. De Rays is 50 jaar oud. In de omstreken van Vals heeft een zwaar onweder gewoed. Aldaar werden een man vrouw en kind, die te zamen in bed lagen, door den bliksem gedood. Een huis brandde af en een kasteel stortte in. Een aantal telegraaf palen werden omver geworpen. De schouwburg te Warschau is Maandag af gebrand. Dc brand begon vóór den aanvang der voorstelling. Hel vuur tastte verscheidene om liggende gebouwen aan. Toen men. na afloop van de hondenlentoon- stelling in Tivoli te Berlijnde kisten en hok ken, waarin de honden aangekomen waren, weder te voorschijn haaldevond men daar onder, volgens de Volksztg.een onuitgepakten zij een grootprachtig gemeubileerd vertrek binnen. Zij bleef als vastgenageld op den drempel slaanals verwonderd door hetgeen zij zag. Was die heer, welko eene in hel wit gek'.eede gestalte tceder aan zijne borst druktehaar vader? Was het wel zijne gewoonlijk barsch klinkende slem, die nu op zulk een zachten, innigen toon woorden van liefde fluisterde? .Met welk eene gelukkige uitdrukking richtten zich zijne blikken op 't meisjeskopje dat zich aan zijn hart gevleid had. Een zalig lachje ver helderde zijn ernstig gelaalterwijl zijne rech terhand op hare golvende lokken rusttedie in krullen langs hare schouders hingen. Neen zóó gelukkigzóó tevredenhad Caro haar vader nog nooit gezien en zij legde bij zich zelve de heilige gelofte af, dal zij tenminste alle pogingen in 't werk zoude stellendat zulks zijn verder leven zoo blijven zou dat nooit tranen den gloed dier oogen zouden ver duisteren dal nooit dit lachje door eene bit leren trek verdrongen zoude worden. Anna, meisjelief, bedenk dat God uwen eed geboord en aangenomen heeft en dal Hij u daarvan niet ontslaan zaldoch u en uwe kinderliefde op de proef zal stellen. Zult gij die zegevierend doorslaan Daarover dacht zij nu nietdoch wel om hare tegenwoordigheid kenbaar te maken. Wordt verwijd. honddie vijf dagen zonder eten of drinken in zijn hok bad gezeten. Hel arme dier was uil- geput, maar leelde nog. Men bragt het naar dc veeartsenijschoolwaar deze Tanner onder de honden weldra, door goede verzorging, geheel herstelde. ToTïeden der Tweede Kamer zijn de aftre dende leden herkozen, uitgezonderd hetgeen hier volgt: voor de vacante plaats te Nijmegen is gekozen A. E Reuther. cath., met 1425 st. Mr. Most, liberaal, bad 418 st. Te Tiel is gekozen Jhr. Mr. G. J. Tb. Beelaerts van Blokland, anti-rev.met 1451 st. Mr. W. H. de Beaulort, liberaal, had 1228 st. Voor de vacante plaats ie Delft moet her stemming geschieden tusschcn Mr. A. H. M. van Uerckel, cath., 1081 en Mr. A. E. J. Mod- derman, lib., 918 st. Jhr. Mr. G. J. Th. Bee laerts v. Blokland had 730 sL Voor de vacante plaats te Arnhem is ge kozen A. baron SchitnineJpenninck van der üye anti-rev., met 1490 st. Verniers van der LoeiT, lib.had 1298 «L Te Utrecht 2201 geldige stemmen is herkozen J. N. Bastert lib. en conserv. 1109 st. J E. N. baron Scliimmelpenninck v. d. Üyeanti-rev. verkreeg 1078 st. AMERSFOORT, 14 Junij 1888. Ter verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer der Slalen-Generaal zijn eergisteren volgens onderst, staat, 2041 kiesgcregligden ter slembus opgekomen. Gnmecnten in het HoofilkiMiUstrict AMUlShOORT en getal kiesgerechtigden voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Gemeeuten Getnl Kiezers Getal opgeko- in 1883. meu hiezera. Amersfoort4-3$ 21)5 Apeldoorn 1. onderkiesdistr. hoofd plaatsApeldoorntj&7 Apeldoorn 2. onderkiesdistr. hoofd-i plaats BeekbergenI 28 Baarn211 118 Barncveld 258 116 Bunschoten88 62 Eemnes72 *8 Ede 1. onderkiesdistr hoofdpl Ede. 118 Ede 2 onderkiesdistrict hoofdpl.:! Geld Veenendaal S 859 2* Ede S onderkiesdistrict hoofdplaats: I Lunteren35 Ermclo 1onderkiesdistrict hooldpl Nuns, eet135 Ermelo 2. onderkiesdistrict hoofdpl. I Ermelo25 Harderwijk257 169 Hoevelaken24 Stouten burg 21 Hoogland88 45 Leusdon59 43 Nijkerk259 194 Putten121 06 Renswoude2-5 18 Scherpenzeel57 25 Soest129 82 Veenendaal77 51 Woudenberg>82 a Maarn18V" Totaal 3358 21)41 De uitslag was gisterenna voorlezing der stembiljetten als volgt ingeleverde biljetten2041 af blanco van onwaarde 15 geldige biljetten. 2026 volstrekte meerderheid 1014 Hiervan verkregen de Heeren Mr. F. VV. C. 1'. Graaf VAN BIJLANDT te 'sGravenhage1458 st. K. W. van Gohkom te Baarn555 cn waren de overige stemmen op diverse andere Ileeren verdeeldzoodal de Heer Graaf VAN BIJLANDT, aftredend lid der Tweede Kamer, is herkozen. Op 17 OcL jl. telde het kiesdistrict 3291 kiezers, kwamen 1878 kiezers ter stembus en werd toen Graaf van Bijlandt mei 1285 st. gekozenterwijl de Heer K. W. van Gorkora 562 st. verkreeg. De proeven met de Electrische verlichting op de terreinen van de Internationale Kolon. en Uitvoerh. Tentoonst. te Amsterdam zijn thans afgeloopen en hebben geheel aan de door de Ingenieurs gestelde eischen voldaan. Het Dark rechts is dus voor hel Publiek ge opend van des avonds zes uur lot Middernacht. Ten huize van Mejufvr. Wed. E. Ruiter aan den Aniersfoortschen berg is in den nacht van Maandag op Dingsdagjl. ingebroken. Door den rijksveldwachter van Leeuwen zijn de daders, twee jonge personen uit Kuilenburg en Rotter dam gearresteerd lo Oud-Leusden. Maandag jl. is bij de Rotterd. Regtbank het proces aangevangen van Jaanlje Struikde mil- lioenenjufvrouv en hare medepligiigen. Zij is mismaakt van gestalte, scheel en met een hoogen rug, maar volstrekt niet ineengedron gen. integendeel van middelmatige lengte. Haar gelaatskleur is bleekbleeker misschien dan gewoonlijk, door een langdurig verblijf in

Amersfoortsche Courant | 1883 | | pagina 2