Dingsdag 6 November 1883. m 5*219. Uitgever A. H. VAN CLEEFF te Amersfoort. Dit Mad rersahijnt Maandag Cundrrdagatond. A bonnamant per 3 rausden f'l.Franco per past/1.16. Adverteutifn 1—6 rejels <10 Ota.elku rejel meer 10 Cta.jraote lettars Mar pluUrairoteToor randen an andere antra inrigtinj geschiedt Imogen prijshnrekening. Legale offiaietlc aa onteigen. Adv. per regel 15 Cts Reclamaa per regel 15 Cti. A/c. nummert 10 Cu. Bureau MUURHUIZEN hoek KortegrachtW ijk B 60. POLITIE. Aan hel bureau van polilie le Amersfoorl zijn gedurende de maanden Augustus, Sep- tcinbei en October II. als gevonden gedeponeerd 1 jongens Wandelslok1 paar katoenen Handschoenen; 1 gouden Oorbelletje; 1 koperen Armband; 1 onderstuk van een gouden Oorbel 1 kurkentrekker; 1 I'arapluie1 zilveren Vin gerhoed 1 Berlijnsch-zilvercn Tabaksdoos1 Engelsch horloge 1 zijden Doekje en een Por- iciiionnaie bevallende eenig geld. Daarop rechthebbenden kunnen deze voor werpen aan voormeld bureau terugbr.komen alle werkdagen des namiddags van 4uur. De fungd. Commissaris van Polilie C E L O S S E. Politieke Revue. Het Tongkin-debat in de Fransclie Kamer heelt twee zitlingen in beslag genomen. Vrij scherpe aanvallen werden tol het gouvernement gerigt, doch het heelt den aanval krachtig al geslagen en is als overwinnaar uit den strijd gekomen. Het debat begon mei de aangekondigde inter pellatie van den heer Granetdie de grieven opsomde welke in den laalslen lijd tegen de politiek der regering in deze waren gemaakt. Hij verweet hel gouvernement de tusschtnkornsl van China niet te hebben voorziende Kamer slecht le hebben ingelichtonvoldoende credie- len le hebben gevraagd; Frankrijk zeide bij heelt in Tongkin óf een overwinning zonder roem behaald óf een nederlaag geleden. Zijne eindconclusie was dat het ministerie onbekwaam is de Tongkin-qmieslie tol een goed einde te brengen en hel dus moet aftreden. De minister Challcmel Lacour beantwoordde hem het gedrag van het gouvernement ver dedigende houdt hij vol dat dit in overeen stemming was met de besluiten der Kamer, dal men op den goeden weg is en hel thans 't verstandigs! is de gebeurtenissen al te wachten en de onderhandelingen te hervatten. Zegt ons zoo eindigde hij ol gij vertrouwen hebt niet in onsmaar in u zeiven. De ontploffingen te Londen aan de stations van den ondergrondspoorweg hebben veel ont- F E U1 L L ET(JN. 5) EENE LASTIGE LOGEE, oorspronkelijke familieschels door S 's Middags aan talel werd Louise door me vrouw ter Sluis beknord om de vele gerechten welke er voorgediend werdenen of 't jonge vrouwtje al beweerdedat zij steeds daaraan gewend warenhare moeder bleef voorlprul- t-len totdat Bruno driftig zijn servet wegwierp zeggende dloor eens. Mama, wij zijn nu reeds twee jaren getrouwd cn voortdurend heeft Louise het huishouden Hink bestuurd. U zijt hier logée en dat blijtt uhoud zulks steeds in het oog. Laat het aan Louise en mij over wat wij doen en wat wij laten moeten, want ik duid nietdal een anderwie het ook zij zich met onze zaken bcmoeiL Zijt u bereid om u naar deze wenken te gedragendan zal uw verblijf ten onzent ons zeer aangenaam zijn j zoo zulks echter niul het geval isja dan j Mama zal ik u verzoeken om zoo spoedig mogelijk uwe koffers te pakken, want ik haat niets meer dan huiselijke onaangenaamheden. Maar ik hoop," eindigde hij op hartelijken toon. toen hij in de lieve oogen zijner vrouw I tranen 7.ag parelentdal gij verstandig zijn j zult engeloof mijdan zullen Louise en ik allo pogingen in het werk stellen om u hier genoegen te verschaffen." Eene andere vrouwmet fijner gevoelzou wellicht gekrenkt zijn door deze woorden steltenis veroorzaakt. Een onderzoek hragt aan het licht, dat er gebruik is gemaakt van nitro glycerine. liet aantal gewonden bedraagt zes-en- dertig. Aan het Paddington-station stond juist een volle trein gereed met passagiersdie van de visscherij-tentoonslelling kwamen. Eensklaps hoorde men een heviger, knal. De muren van den spoorweg" unnel werden over eene lengte van tien passen gescheurd. Drie wagons van den treinwaarin werklieden zatenwerden stuk geslagen. De ontploffing nabij 'l Westminster-station had nagenoeg op 'tzelfde oogenblik plaats. Er be vond zich daar gelukkig geen trein. De stations gebouwen en ook het parlementsgebouw worden streng door de politie bewaakt. Men heelt nog geen spoor van de schuldigen ontdekt. Eindelijk is er afgerekend met den valschen proleet Mahdi, die de Egyptische Regering altijd met zijn legertje bedreigde. Generaal Hicks, aangevallen door 30.000! Arabische lanciers, versloeg deze, doodde er 8000maakte hun leellogt buit en tevens hunne vrouwen. Waarom hij de laalslen niet liet loopenis nog onbekend. Mahdi zelf was bij die bataille niet present liet zich althans niet zien. Hicks-pacha was die overwinning niet vol doende er. zette de vlugtelingen na tot Obeid waar Mahdi zich bevond met 2000 ruiters. Ook hier waagden de Arabieren weder den aanval maar werden opnieuw geslagenterwijl Mahdi werd ueergesabcld. Die 't ontkwamen verschansten zich in El Obeidwelke plaats door generaal Hicks be legerd en ingenomen werd. Allerlei. In de Zevenwolden berekent mendat de hoeveelheid aardappelen dit jaar het dubbele van een gewoon jaar bedraagt. In vele huisge zinnen worden ook 2soms 3 malen per dag aardappelen gegeten. Uit New-York worden tal van ongelukken geseind. 1200 pond dynamiet die bij Brooks Tunnelop de Pensylvanis-lijn van den Baltimore- doch mevrouw ter Sluis volstrekt niet. Zij ver genoegde zich om even de schouders op te halen en antwoordde vervolgens «Nu, 'lis mij wel, kinderen, jelui motten het zeivers maar weten. Ik ben hier gekommen om me te ammeseerenwant bij mij thuis is hel niet altijd plezierig. Aal wordt hoe langer hoe pertalerbij hel minste woord vliegt ze opzoodat ik nog m'n mond mot honenas ze ies averechts verkeerd doet. Jadal hei je er nou vanas jc zulk volk lang in dienst hebtzij worden op zijn laatst de mevrouw. Maar zeg waar gaan we van avond heen Deze vraag bracht Bruno in eenige moeilijk heid. 'I Denkbeeld om met zijne schoonmoeder eene comedieof een concert le bezoeken lachte hem niet bijzonder aan en tochhij kon zoo snel geen voorwendsel bedenken om zich daaraan le onttrekken. Louiselie zijne verlegenheid raaddekwam hem ter hulp. Bruno, hoe zoudt gij het vinden, indien wij mevrouw tan Leden en hare zuster Mina benevens Majoor van Plaat eens uitnoodigden om lieden avond hier te komen Welvrouw dat is een goed plan zend dadelijk de meid naar die families. Ziet u Mamade majoor van Plaateen goede vijf tiger is juist goed gezelschap..." «Zoo, heer schoonzoon, daarom wil je zeker zeggendat ik ook al zoo oud ben. Dat hei jc misik was achttien jaar toen ik met dien goeden icr Sluis trouwdeen nu ben ik er slechts twee cn veertig. Bovendien zie ik er veel jeugdiger uitmijne hals en armen ruil ik niet voor die van een twintig jarig nulje. M'n schoenmaker zegt altijddat Ohio-spoorwcg waren geborgenontploffen. 5 personen kwamen om. De schok werd op 15 mijl alslands gevoeld. In een mijn te Piltston had eene ontploffing plaats waardoor 2 mannen omkwamen en verscheiden gewond werden. Uit Mobile wordt berigtdal de stoomketel van de Edye sprongwaardoor het schip zonk5 per sonen verdronken. De Amsterd. Ct. meldt Een Zwitsersch inzender, die op zich geno men had een aantal tenloonslellings-loten in zijn vaderland le plaatsen, maar deze hier ter slede te gelde heelt gemaakten dit n. eelt verantwoord, zag op zijn verzameling horloges, die hij hier had tentoongesteldbeslag gelegd. Voor expeditie- en andere kosten werden voorts op diverse inzendingen van andere inzen ders beslag gelegd. Wij ontmoetten gisteren een Amsterdammer die de tentoonstelling niet had bezocht, omdat.... hij geen tijd had. Bij een volgende tentoonstel ling komt de man bepaald als curiositeit in aanmerking. Ook op den inboedel der restaurants van de firma Adlon en Todl is beslag gelegd wegens hel niet betalen van aan het Uitvoerend Comité verschuldigde gelden. De firma grondt hare weigering op het te laat leveren van electrisch licht op hel tentoonstellingsterrein en het ver- leenen van vergunning aan verschillende kiosken, waardoor aan genoemde die beweert, dat haar het monopolie is toegestaan, veel schade is berokkend. Te Amsterdam moei één hotel het zoo druk gehad hebbendat de geheele ontvangst van 1 Mei lot half September (den geheelen tijd van zijn beslaan) zes gulden vijf en twintig cent bedroeg Een adelborst der Fransche marine geeft een beschrijving van eene receptie aan het hof van den Sultan van Zanzibardoor hem bijgewoond. Het hoofdplein wordt aan de eene zijde inge nomen door het paleis des Sultansaan de tweede door de vorstelijke stallenaan de derde door den harem, terwijl zich langs den vierden kant het strand uitstrekt. Aan den in- ie nooit zoo'n kleinenmooi gefelseneerden voet heeft gezien dus «Ja, Mama, dal wil ik gaarne gelooven viel Bruno haar in de rede, oen u begreept mij zooeven verkeerd. Ik bedot-lde dat gij u in het gezelschap van den majoor, een we duwnaar «Wat zegt je, een weduwnaarheeft hij een knap voorkomen wat voor 'n fyseleinie Zou hij nog will n hertrouwen?" En mevrouw ter Sluis keek in dcD grooten vencliaanschen spiegeldie haar bolle wangen hare roode neus en iletsche oogen getrouwelijk weerkaatste. «Dat laatste weet ik niet," hernam Bruno met een fijn, spotachtig glimlachje, want hein waren hare bewegingen niet ontgaan «hij heelt met mij nog nooit over dal onderwerp gesprokenmaar 't kan best mogelijk zijn. Hij heeft een krijgshaftig voorkomenhij hinkt een weinig, doch zulks valt niet zeer in het oog. Hij is een zeer kundig man heelt veel gereisd en heelt menige smartelijke ervaring in hel leven opgedaan." «Zoo, wal je zegt," antwoordde mevrouw tor Sluis, «Hoor eens, Bruno, voordal ik het vergeet, ik wil jelui een cadeau present geven, maar ik weet niet, wat het zijn moet. Decea- deer zeivers maarop 'n paar gulden komt hel er niet op an." En ten bewijze daarvan klopte zij op hare porlemonnaiewaardoor T gerammel van geld gehoord werd. «Jelui behoelt je niet le haastenging zij na een oogenblik voort, «ik blijf toch nog cenigen lijd hierBruno zuchttescheneert je dus maar niet." Juist kwam de meid binnen mei

Amersfoortsche Courant | 1883 | | pagina 1