gang van den haremdoor eon gelid soldaten bewaaktbevinden zich hokken met lygors hyena'sluipaardenwilde kullen enz. Daar binnen vindt men leeuwenbeiteiud om den onvoorziglige te verslindendie het raogt wagen don gewijden harem binnen tc dringen. Aan den ingang ontving de Sultan zijne gasten ■et een vriendelijken handdruk. Door een met Ooslersche pracht ingerigt salon waaruil echter ditmaal de vrouwen waren verwijderdkwain men in de feestzaalminstens t>0 meter lang en zoo vervuld van den geur van bloemen en reukwerkendat een der adelborsten er door werd bedwelmd en in een andere zaal in slaap viel. Nu volgde hel feestmaaluit niet minder dan 45 verschillende gereglen bestaandede 80 schotels van het dessert niet medegerekend. Wijn echter was er geen druppelwat bij Muzelmannen natuurlijk is. Iedere gast had echter drie karaffen lot zijn beschikkingge vuld met orgeuderozenwater en wrangachtige limonade. Het maal duurde drie uren en werd gevolgd door een vuurwerkdal men gelukkig op de luchtige galerij kon bijwonen. Eene 70-jarige weduwe te Eindhoven, die eenige maanden geleden met een 41-jarigen jongeling in het huwelijksbootje wilde slappen, doch toen nog slechts een paar maanden weduwe waszoodat er een wettig beletsel bestond om onmiddellijk een tweede huwelijk aan te gaan is thans nu de gestelde termijn verstreken is zoet haren jeugdigen gehelde in ondertrouw opgenomen. Donderdagavond te ongeveer tien uren ont stond op de jaarmarkt te Assen twist tusschen eenige leerlingen van het gymnasium en eenige kweekelingen der rijksnormaalschoolwaarbij de gvranasiasl T. C. L. hel mes trok en daarmede den kweekeling P. v. D. eene snede over de hand toebragl. De brigadier der rijksveldwacht G. van der Veen, die op de markt ter surveil lance was, ontnam den dader het mes en wist de groote menigte belhamels uileen te doen gaan. Proces verbaal is opgemaaktzegt de Asser Ct. De circus Herzog te Budapestdie een prooi der vlammen is gewordenis nu voor de tweede maal afgebrand. De eerste brand had in December 1879 te Stuttgart plaats. Een der clowns had toen de tegenwoordigheid van geestom toen het gevaar op zijn hoogst was gestegen de stal van de achterzijde te openenwaardoor de meeste paarden nog gered konden worden. Toch verbrandden nog eenige kostbare dieren benevtns de geheele garderobe en het materieel. Ditmaal zal het verlies niet zoo groot zijn. Men zegtdat de brand door eene misdadige hand is aangestoken en wanneer de vlammen een kwartier later waren uitgebroken, zou hel onheil ijzingwekkend zijn geweestdaar bijna alle plaatsen voor de voorstelling genomen waren. Slechts enkele toeschouwers hadden hunne plaatsen ingenomen. de boodschap dat mevrouw van Leden en hare zuster en ook d« majoor, de «invirlalie" aan namen waarop mevrouw ter Sluis en Louise zich met eenige toebereidselen voor de visite bezig hieldenterwijl Bruno de wijk naar zijne studeerkamer namom onder hel rooken eenar fijne manilla eens na te denken over het bijzondere geluk van een manwanneer zijne schoonmoeder ten zijnent logeert. Klokke zeven kwam mevrouw ter Sluis statig uitgedoscht in een purperkleurig moiré kleedbezet met gele kanten en getooid met de noodige diamanten in de kamer, waar alles tol de ontvangst der bezoekers in gereedheid stond. Mevrouw ter Sluis ging in eenen hoek der sofa zitten en beproeme eene kwijnende houding aan te nemenhetgeen hare stijve japon haar echter belette. Zij moest hel opgeven en sloeg een album opentoen hare dochter binnentrad Zij zag er bevallig uit't aardige jonge vrouwtje, in haar donkerblauw kleedje, versierd met donkerrood lluweel band. Als eenig sieraad droeg zij een zilveren ketting een geschenk van haren man op haren laatsten verjaardag. Louise wierp verwonderde blikken op 'l smakelooze toilet harer moederdoch durfde niets daarvan tot haar zeggenuit vrees voor nieuwe onaangenaamheden. Zij wilde zich voor hel theeblad neerzettentoen me vrouw ter Sluis zich lot haar wenddemet de woorden «Loetje, kind, zou je moeder heden avond niet d'hommelours op zich nemen. Anders he'k zoo niks te doen en je weetdal ben ik niet gewoon." «Mama, ik vind hel goed, maar Bruno waar schijnlijk niet, en gij wilt hem toch niet uil zijn humeur brengen, niet waar?" Wordl vervulyd. Te Parijs werden op Allerzielendag nis ge woonlijk de kerkhoven nu on reeds een paar dagen eerder druk bezocht. De piëteit voor de overledenen is te Parijs eene ware eeredienst. En toch is ook in dezen ernst een gced deel vertoonde reporters hebben zich meester ge maakt ook van de kerkhoven en zal men in de Fransche bladen kunnen lezen of Montinarlre het drukste bezoek bad dan wel Père La Chaise. Zelfs op dit sombere gebied heerschl de mode Het is mode geweest het graf van Baudin te bezoekenhet is thans mode de graven van de gesneuvelde communisten op min of meer demonstratieve wijze te gaan zien. Eene be paalde soort van grafkransenvan rouwloilel- tenvan.... misschien van rouwgelaat is mode. Het «leven te Parijs" strookt zoo weinig met de gedachte aan den dood. En scherpe tegenstelling terwijl men op 'l kerkhof te Montmartre de graven bekranstewas bet ker mis daar buiten op den boulevard en de treu rende weduwen mannen kinderen werden in hunne overpeinzingen gestoord door de luch- tigste melodieën van de allerluchtigsle operellen het geschreeuw van den atloeth, de krijschende slem van «la femme-torpillc." Aan 'l Dagbl. wordt gemeld dat dezer dagen een boer den trein tusschen Leeuwarden en Sneek heelt doen stilhoudendoor het maken van aller lei grimassen tegen den machinist. Toen de trein stilstond zeide de slimmertdat hij zijn broer, die er in zal, even wilde vragen ol bij ook door zijn examen voor onderwijzer was gekomen. In de militaire kringen van Bucharest doet hel verhaal van een pikant voorval de ronde. Toen per telegraal algemeen hel berigt was verspreid dal de Russische generaals Kaulbars en lobolew hun ontslag uil bet Bulgaarsche kabinet genomen hadden besloten de officieren van hel garnizoen van Hustschuk deze gewig- tige gebeurtenis den volgenden dag met een diner le herdenken. Den volgenden dag was een groot en vrolijk gezelschap bijeen waaronder zich ook eenige burgers «n verscheidene dames bevonden. Onder de laatstgenoemden was ook eene vreemdedie eerst sedert kort le Rust- schuk woonde. Van haar liep het gerucht, dat zij geen Bulgaarsche maar een Russische was en zeer langen lijd in naauwe betrekking lol generaal Soboiew had geslaan. Toen de Cham pagne op tafel kwamwerd de rij der toosten geopend. Een Bulgaarsche officier dronk op de verwijdering der twee mannen die hel Bul gaarsche leger geweld aandeden en de Russische dwingelandij vertegenwoordigden. Hel laatste woord was naauwelijks gesproken of de vreemde dame stond naast den looslende officierwiens linkerwang zeer rood gekleurd werd door een oorveeg. Jn een oogenhlik was de dame op een niet al le zachte wijze uil de zaal gedrongen en nog lang daarna werd den beleedigdcn officier door zijne kameraden ovaties gebragU De vreem delinge werd later niet meer te Hustschuk ge zien en naar men zegt, moet zij zich naar Rusland begeven hebbenwaar ook generaal Soboiew verloelL Een reiziger stapt aan een station in een coupé waarin nog eene plaats open is. Op die plaats ligt een rcistaschje. Die plaats is bezetzegt een dikke heer die er naast zit. BezetDie heer is maar even uitgestapt hij komt dadelijk terug. De reiziger zegt dat hij zoolang die plaats zal innemen koinl de ander, dan zal hij weggaan. Het sein tol vertrek wordt gegeven, «tw- vriend moet zich haastenals hij nog mede wilzegt de rei ziger. De trein zet zich in beweging. «Uw vriend heeft den trein gemistmaar ik zal toch zor gen dal hij zijn reistaschje krijgt." Met die woorden werpt hij nog de reislasch op het perron.... De ander kon nog juist zien waarde reislasch de zijne teregt komt De Russische Regering heeft thans besloten lof de doorgraving van de landengte van Pere kof ter verbinding van de Zwarte zee en de zee van Azof. DAGELIJ K1CIIE WATERSTANDEN van de Luntorsche beek en de rivier de Eem. Datum ftooiiis Haas OVK*. POTII Gnu*. "77177 Pl boven benrj. BBIt, •BUL LAA.N Ekm. 1883 M m. M. M. M M m. m 28 Oct. 5,30 4,90 5,11 3,17 2,09 1,03 0,56 0,85 2 9 5.29 4,99 5.08 3.14 2,53 1,60 0.55 0,10 30 5.2» 4.08 5,06 3,13 •2,49 1,67 0,60 0,20 31 5,23 4,»0 6.05 3,12 2,54 1,60 0,62 0,15 1 Nov. 5.27 4.08 5,06 3,11 2.55 1.57 0,60 0,10 2 •'<,27 5,03 3.00 2.57 1.56 0.63 ap. a 5,20 4,97 6,03 3,09 2,02 1,56 0,65 a.P. AMERSFOORT, 5 November 188.1. Zalurdag jl. verliet de lieer C. F. Rackhij koninklijk besluit van den 10. Oei. 1881n°.' 20 benoemd tol commissaris van politie te Utrecht onze gemeente. Sedert Augustus 1881 die function in deze gemeente bekleedende, leerde men hem in dien betrekkelijk korten lij»! als een humaanflink en actief ambtenaar kennen, en dal hij de algemucne achting genootmag zeker worden afgeleid uil de omstandigheid dal bij zijn ver trek aan het slation alhier lieeren Burgemeester en Wethouders en Oud-Burgemeester bene vens vele andere ingezetenen dezer gemeente tegenwoordig waren om hem onder aanbieding banner beste wenschen uitgeleide le doen. Woensdagavond jl. zal van der Bijhuzaar hij het depót-escadron van hel 1c huzarenre- giinent, in de keuken van de kazerne aan het singel le Amersfoort soep te eten, toen de huzaar Adelaar bij hein aandrong hem 35 centen terug te gevendie hij van hein te vorderen had. Van der Bij riep hein toe: «straks" en betaalde niet, ondanks herhaalde aanvragen van Adelaar, die toen, ongezien door den ander, een koks- ines opnam en dit achter den rug verborgen hieldvervolgens van der Bij tegen den arm slootte en toen deze terugduwde en de twist bleef voortduren haalde Adelaar zijn koksines te vooischijn en bragt daarmede een diepen sleek in den huik toe aan van der Bijdie naar hel Militair Hospitaal vervoerd, aldaar Vrijdag ochtend overleed. De moordenaar heeft daarna bekend. Ter morgen, Dingsdag, tc openen najaars- zitling der f'rov. Staten van Utrecht korucn o. a. de volgende zaken in behandeling advies van Gedep. Staten op een adres van het bestuur van het 37. Landliuishoudkundig Congres, hetwelk in de maand Juni 1884 te Amersfoort zal worden gehoudenhoudende verzoek om een subsidie uil de provinciale middelenten behoeve van voormeld congres ontwerp besluit lot vaststelling van een hij zonder reglement voor het waterschap de ge combineerde' sloombemaling vooi de water schappen Neerzeldcrd de Slaag Overzelderd en van het gedeelte van het waterschap Kern land gelegen ten zuiden van de llaarsche of Bennekommer wetering gelegen in de gemeen ten Hoogland en Raarnm-'t memorie van toelichting alsmede een ontwerp-beslnil lot wijziging van het hijzonder regiem» nt voor de onder hetzelfde bestuur slaande waterschappen Overeind, Hoograven, La a graven met den Klei nen Koppel en Westraven, roet memorie van toelichting. Het Hof te 'sGravenhage heeft Vrijdag jl. Jaantje Struik, de milioenen-jufvrouw tol 5 jaren gevangenis, van Zutphen lot 18 maanden cel straf veroordeeld. Van der Heem en Consenheim zijn vrijgesproken. Jaantje heeft terstond cassatie aangeteckend. In tegenspraak met andere berigten kan de Amslerd. Ct. uil goede bron rnededeelendat hel aantal betalende bezoekers der Tentoon stelling meer dan 2 millioen heeft bedragen. Het aantal werklieden verecnipingen enz. legen halven entreeprijs toegelaten Lcloopt niet meer dan 25,000. Na een naauwkeurig geregtelijk onderzoek moet het gebleken zijndal de vrouw van v. d. T. le Bergen op Zoomwelke laatste op vrije voeten is gesteld zolf een einde aan haar leven heeft gemaakt en dat voortdurende huise lijke onecnighedcn daarvan als oorzaak moeten worden beschouwd. Omtrent den ondergang van de stoomboot Holyhead en het zeilschip Alhamhra in het lersche kanaal verneemt mendat het ongeluk des avonds te 11 uur plaatshad. De schok was zoo hevig, dat de beide schepen onmiddellijk zonken en daarmede 11 personen vBn de be manning van Alhamhra waaronder de kapitein met zijn dochter, benevens 2 matrozen van de Holyhead. Aan boord van de Holyhead bevonden zich vier passagierseen driehonderd lal zwij nen en 1G paarden. De Alhamhra was met steenkolen geladen en bestemd naar New-York. Een der geredde schepelingen van het ver ongelukte schip «Johannakapt. Rottinghuis, van Riga naar Delfzijlmeldt aangaande deze ramp <Je volgende bijzonderheden «Nadat wij van Riga in zee waren gegaan, bevonden wij ons op 18 dezer, des avonds pl. m. 8 uur, 4 mijlen van de Rilhorens, op welken lijd hel schip geweldig slootte. Alle manschap-»

Amersfoortsche Courant | 1883 | | pagina 2