m 5246. Dingsdag 22 Januarij 1884. Uitgever A. H. VAN CLEEPP te Amersfoort. Dit blad rertrhijnt MJ)itnderitj*a»»tl. Abeintmrat p«r 3 eundn I Franc» per pott /1.15. Ad»nrtcutii*n 1-8 regnla 00 CU «Ik* regel »en 10 Ctt. grtnte letter» lur plaatsruimte roor riaudek e« under» eitr» iungting geiehiedt honger» prijsberekening Legale officiéél» en onteigeu. Adv. per tegel 15 Cte. ilcclame» per regel 25 Ote. Aft mummel 10 Cu. Bureau HUURHUIZEN hoek KortegrachtWijk B 00. Politieke lleviie. Bij naauwkcurige beschouwing blijkt meer en meer, dal het volstrekt niet van een inagt- spreuk der Hriische regering afhangt oin boedan prijs te geven. Soedan wordt beschouwd als een deel van Egypte en dit land is krach tens diplomatieke oveiecnkorasten een deel van bet Olloinanische Kijkwelks grondgebied bijeen moet blijven. Ue Porie is geneigd met den Mahdi te on derbandelen en hom als vasal van den Sultan bet bestuur over Soedan ie laten. Eerst indien Mahoiued-Achined deze voorstellen verwerpt, zal een Turksch expeditiecorps worden ge zonden. In zijne redevoering te Newcastle beeft de minister Chamberlain niet alleen do Kngelsche politiek met betrekking lol Egypte besproken maar ook de binnenlandsche is door heui aan geroerd. Hij deed hooidzakelijk den vooiuit gang uitkomendie in Ierland is waar te nemen en bevestigde ook dal Ierland zou be- grepen worden in de aanstaande verandering van bel kiesstelsel met holzellde regt als de twee andere doelen van het koninkrijk daar de rege ring besloten heelt om Ierland langzamerhand op gelijken voel te behandelen als Engeland. Veileden week kwamen te Folkestone twee gestiarheerden van hel Chineescli gezantschap Ic Washington aan. Men verzekerten niet zonder waarschijnlijk liettfdal zij belast waren met bijzondere instructies voor den gezant Tseng. Men weel dal China slechts drie ge- j zantsrhappen in den vreemde teltChina wordt J vertegenwoordigd door Tseng te Parijste A Londen »-n te St. Petersburg door Li Fou Pao c te Berlijnle Weenon en te Homeen door t een derden gezant in Spanje en bij de Yer- cenigde Stalen van Amerika. Volgens het trac- (raat van Burlingham hebben de Vereenigde IStalen hunne bemiddeling voor te stellen in geval van en geschil tusschcn China en een Europeeschen slaat. Men denkt dan ook dal de reis der twee ge- attacheerden ten doel heeft een voorstel van bemiddeling, waarvan de Vereenigde Staten hel FKUtLLKTON. Wie van de twee is te verkiezen Eene schets voor den tegenwoordigen lijd door S Wij zullen beide echtparen niet op hunne huwelijksreisjes volgen, evenmin als hen dadelijk in hunne woningen bezoeken. Dal stellen wij P twee jaren uil en bewaren een diep zwijgen over dien lijd wat er daarin gebeurdezal het vervolg van uit verhaal ons doen zien. In beide huizen klonk bijna gelijktijdig hel eerste kindergeschrei en hcerschte gelijktijdig de uitbundigste vreugde. Vooral Armand kon zich nimmer evenais nu verzadigen aan don aanblik van hel lieve knaapjezooals het zich tegen Florence's borst aanvleide. Hij was juist van 'l kantoor gekomen en vond zijne vrouw bezig inet den kleine. Zij scheen zooeven van hare schrijftafel opgestaantenminste de inkt der laatste regels op bet dichtbeschreven blad was nog nat. Niet zoodra bemerk'e zij baar i echtgenoot ol een aanminnig glimlachje gleed L over baar gelaat. Zij wenkte hem om zacht naderbij te treden en beschouwde met moeder trots 'l aardige jongske. Zij was weinig Ver anderd 'l jonge vrouwtje bare gestalte was ;ezctlei gewordenzonder evenwel aan de venredigheid van hare figuur schade te doen. Eenige oogenblikken hield hel echtpaar zich net het kind bezig toen werd de dienstbode helddie bet met zich naar de kinder- amer nam om er verder voor te zorgen. Armand ging achter Florence's stoel staan initiatief zouden genomen hebben op de aan vraag van China. De luandie kolonel Sudeikin vergezelde naar liet buis van Jalilonski is aan zijne won den overleden. Hij heelt eeliter vóór zijn dood belangrijke aanwijzingen kunnen doen. Hicnlengevulge zijn reeds zeventien personen in hechtenis genomen. Ook te Kroonstad hadden onder het personeel der inarine talrijke arrcslatiën plaats men weel nietom welke redenen. Ue commissie uil den Senaatdie belast is inet bel uitbrengen van een veislag over de wel op de onverenigbaarheid van ambten heelt den heer Jules bimon lol voorzitter, en den beer Bardoux tol secretaris gekozen. Men verwachtdal de commissie zich met het be ginsel der wel zal vereenigen, maar in toepas sing velerlei wijzigingen zal voorslaan. Men heeft in bel Pruisische Huis van Alge vaardigden de aigeinecne beraadslaging over de belastinguniwerpen ten einde gebragl en deze naar eene commissie van 23 leden gezonden. Ue heer Gladstone heeft bekend gemaakt dal du opening van bet parlement zal plaats beiiben op 5 Februanj en dan belangrijke wetsontwerpen zullen worden aangekondigd. Eenige studenten in de geneeskunde heb ben een manilestalie gedaan te Madnd ter gunste van bel socialisme. Vier hunner werden gearresteerd. Allerlei. Voor pakellen inet aangegeven waarde zijn door de postadministratie (hans blaauwe adres kaarten ingevoerd. Op deze kaarten moet de waarde in letters worden uitgedrukt, en tevens wordt daarop vermeld over welken spoorweg hel pakel verzonden wordt. Het Hol te 's Hageveroordeelde M. v. WM te Woubrugge, wegens vervalsching van spaar boekjes tot 3 maanden cellulair en 3 boeten van 1 óOA. v. H. le Gorinchemter zake van dietslal bij nacht in een bewoond huis cnterwijl hij leeder hare lokken streelde die nog steeds als goud glansden fluisterde hij haar liefdevol toe «Wat deert u, mijn vrouwtje, dal gij zoo ernstig naar oen punt staart'? Zijl gij ongesteld'?" «Neen, mijn goede vriend," en zij keek hem vjn ter zijde vriendelijk aan«maak u niet bezorgd. Maar een gesprek, dal ik heden middag met de vrouw van uwen vriend Karei hadheelt mijzoo niet onaangenaamdan toch ernstig gestemd." «Zoo, was Keetje hier? En wat had zij te vertellen «Och, wij praatten zoo over koetjes en kalljes en kwamen ongemerkt op hel onderwerp, dal een huishouden zooveel geld kosL «En toch," zeiile zij o. a. «ik leg hel toch zoo zuinig mogelijk aan. Karei klaagt aanhoudend dal de zaken niet gunstig gaan. Ik verzeker u, 't wil wat zeggen eene meid voor zulk een diuk huishouden, want hoewel het niet grooter is dan het uwezoo heb ik hel veel volhan- diger. Ik inaakziel gijmijne japonnen zeil en daaraan is tegenwoordig veel werk. Pan heeft Karei gaarne, dal ik dikwijls zijne lieve lingsgerechten toebereid; bij zegt, dat niemand liet beter doel dan ik." Keetje vond verder, dal ik vreeselijk roekeloos handelde oin steeds de naaister mijne japonnen te bestellen. Zij trachtte mij ln-l verkeerde daarvan te doen in zien en babbelde op dien toon wel zeker een uur doorzoodal ik zeer verheugd wastoen zij opstondverklarende dat zij eenige prettige uurtjes hij mij bad doorge brac lil. Toen zij ver trokken was, dacht ik eens over nel gehoorde na er was wel ccmge waarheid in." tol 3 maanden cellulair. P. J. S.. te Axelwagens het uilgeven van een valsch guldenstukgi-qua- i lificeerd als bednegelijke oplichtingdoor het 1 zich met behulp van bedriegelijKc middelen doen algeven van geldenlol 3 maanden corr. gevangenisstraf. Een slrooper geeft in een Friesch blad aan zijn gevoel van erkentelijkheid lucht m de vol gende advertentie: «Dankbetuiging aan D. J. Slobbe, opziener der jagtvoor de vrijdom, die ik heb genoten als slrooper en strikker gedurende iNS.'f." Terwispel. M. van Zwol. Onder militair geleide werd een persoon van Amsterdam naar Den Melder gebijgl, die niet minder dan een-en-lwiniig jaar gedeserteerd is geweest van bel wachtschip aldaar. Hij woonde te Arasterdam met vrouw en kinderen kalm en gelukkig echter zonder wettig gehuwd le ziju want ten gevolge van j zijne desertie konden de noodigc papieren niet worden ingeleverd. Hel feit is uoor een zijner bekenden verraden 'l alscheid van vrouw en kinderen aan hel station was aandoenlijk. I'ieter van Cothem uit St. Quintin Lenninck die zijn moedei vermoorddeomdat zij wilde 1 hertrouwen, is door de jury van het hoi van j Brabant schuldig verklaard en door hel hof ter dood veroordeeld. Op den spoorweg lusschen Luik en Tienen heelt een baanwachter zijne vrouw met de kolf van zijn geweer doodgeslagen en daarna zich zelf voor den eerstaan komenden trein gewor pen. Zijn verminkt lijk werd eenige uren later gevonden. Zijne gruwelijke daad wordt aan jalocrschheid toegeschreven. Eene Brusselsche modekoningin heeft een levenden schalbijier ol lor gekregen die ona het middel een gouden band heeft, welke inel een gouden kettinkje aan eene speld is verboden. De schalbijter is aan het kleed op de borst vastgehecht en wandelt in vrijheid ver de «Kom, kom, kind, lob niet over zulke kleinigheden. Ik verzeker u, dal gij u noodelcos bezorgd maakt. En bovendien waarin kunnen wij verandering brengen'? Ik weel mets?" «Jawel, Armand, ik zou in het vervolg wel is waar meer in hel huishouden bezig moeien zijn zoodat ik minder tijd aan mijne lielheb- berijen kan wijden. Hel zou mij wel zwaar vallenmaar ziel gijde noodzakelijkheid gaat voor." «Ik stel het zeer op piijs, mijn goed huis moedertje, dat gij niet schroomt om uw ge noegenvoor mij op te ufïeien. Maar werkelijk het heeft niet noodig. En nu, niets meer over dal onderwerp, laat mij eens zien ol uwe schilderij gevorderd is." Zij begaven zich naar een hoek der kamer; Florry hiel hei gordijn op dat een schilders ezel bedekte. Een luide kreet van verwondering ontsnapte A inlands lippen bij bel zien van het doek. Met een van vreugde stralend gelaat sloeg Florry nu eens hem gadedan weer richtten zich hare blikken naar baar werk. Het sltlde een kind voor op den schoot zijner moeder, terwijl hel hall angstig, halt blij naar zijnen vader staartdie dc armen om zijne vrouw geslagen heeft. Hel geli I ademde ecnen rcinen geest en vooral inde gt laatsiiekken der vrouw had zij eene uitdrukking van liols ea geluk gelegddie eiken best bouwer moeat treffen. Eene wijle bleef Armand sprakeloos in de zelfde houding staan, eindelijk breidde hij zijne armen uil en Florence aai. zijn kfoppem! hail drukkendefluisterde hij haar toe: «Flony, in 1,11e Floiiy nu eerst geloof ik,

Amersfoortsche Courant | 1884 | | pagina 1