zijn de getuigenissen tegen hon aangevoerd zoo bezwarenddat de politie niet aarzelen zou beiden ais de moordenaars aan te wijzen indien niet de voornaamste getuige in deze zaak, iemand die op korten afstand ooggetuige is ge weest beweert dat de moord door één persoon werd gepleegd. Die getuige bevond zich Zalurdagnachl op de Korte Hoogstraat ongeveer ter hoogte van de Passagetoen 't slagtoffer hem voorbijkwam hy heeft inderdaad hel lijk ook herkend. Ken oogenblik later kwam liern een ander persoon hardloopende voorbij en snelde op den matroos toedien hij van achteren aangreep en om den hals vatte. Nog aan geen misdaad denkendehoorde ge tuige echter onverwachts een kreet slaken maar daar beide personen zich van elkaar ver wijderden. naar 't scheen voornemens ieder zijns weegs le gaan. zou getuige ook toen nog aan 'l gebeurde misschien niet meer gedacht hebben, als plotseling de een, hel slagtoffer niet was neei gezegen. Hij snelde toe en inmiddels was •ok een agent van politie aangekomendie den manuit een breedc wonde aan den hals bloe dende, hielp en tnedenam. De raatroos is kort daarna overleden. De misdadiger was inlusschen verdwenen. Der politie kwam echter ter oore, dal twee p»rsonen in de Keizerstraat bij eene vrouw die nog laat hel voorhuis eener woning boende, de handen in een emmer water gewasschen en van bloed gereinigd hebben. Ken dier per sonen zeide daarbij lol den ander, «veeg je gezigt toch afhet zit vol bloedwal de ander •ok met den mouw van zijn jas deed. Die jas is in 't bezit der politie en is geheel met bloedvcgen en blocdspatlen bevlekt. Die jas behoort ook aan een der verdachtenmaar dezen geven voor del het bloed vermoedelijk afkomstig zal zijn van eene vechtpartij die den avond ie voren op de Hoogstraat inoel hebben plaats gehad. Ook is een der twee verdachten aan den duiin gewond, wat hij toeschrijft aan een ongeluk bij 't broodsnijdenhein den dag voor den moord overkomen. Uil den mond van hel slagtofler heeft men niets meer vernomenzijn naam en kwaliteit vernam men uil de papieren, die hij bij zich droegen van zijne scheepsmakkers vernam men dal hij met 6 of 7 anderen dien avond aan 't «passagieren" was geweest, waarmede eene wandeling door de stad wordt bedoeld. Die ge zellen zijn allen gehoordinaar konden omtrent de aanleideude oorzaak lol den moord geen vermoedens opgeven. Te Avondaleeene voorstad van Cincinnati is een neger geval, die bekend heelt met een ander verleden week een derden neger, benevens de vrouw en de aangenomen dochter van dezen vermoord en voorts de lijken voor 15 dollars het stuk aan de medische laculteil verkocht te hebben. De autoriteiten der faculteit waren aan hel gebeurde ten eencmale onschuldig. Voor eenige dagen werd in een dorp in de Meijerij eene muziekuitvoering gegevenwaarbij het bekende Concert des ambassadeurs maar kinderspel was, zegt de Middelb. Ct. De aan leiding er toe was dc volgendeDe landman J. D. had mei een jonge dochter vriendschap geslotenen dit wekte zoozeer de ontevreden heid zijner wettige huisvrouwdal deze haar liefhebbenden man verliet. Kenigen lijd daarna vertrok ook de jonge dochter en met haar J. R. Ongeveer een half jaar later koint J. R. weder opdagen, maar alleen. Dal alles had •venwel dermate de verontwaardiging van J. R.'s legde vervolgens vol trouw hare hand in de zijne. «Mama slaapt, niet waar?" vraagde de kleine hem in gébroken Hollundsch inel een fransch accent. «Jajazeker. Hoe heet gijwilt gij mij dat eens vertellen «Ik heel Lilly. Wordt inatna niet wakker?" Juist sloeg de zieke de oogeo op en vestigde ze op haar dochtertje. «Lilly, lieveling, kom eens hier." De aan gesprokene gehoorzaamde. Mot een hartstoch telijk gebaar drukte de arme moeder haar aan hare borst en Charles moest haar aanmanen om kalm le blijven. «Och, heer dokter, laat inij begaan, 'lzal mij niet schaden, want ik gevoel, dat mijn einde nadertneenspreek mij niet tegen denk nietdat de dood mij schrik aanjaagt integendeel, hij maakt een einde a.m een be slaan vol jammer en smart. Kn tochheer dokterverlaat ik deze aarde met zorg want wat zal er van mijne kleine Lilly worden wie zal zich barer aantrekken fHebt gij dan gecne bloedverwanten?" vraagde £harlM belangstellend. dorpgenooten gaande gemaakt, dat dezen meendenhein die kenbaar te moeten maken wat geschiedde door hem een serenade van ketelmuziek te brengen. Hei gerucht daarvan verbreidde zich over de omliggende dorpen en dit deed hel aantal execuiantendal den eer sten avond 100 belieptol 4 500 aangroeijen. Den aard der «instrumenten" le beschrijven is een onbegonnen werkwij noemen alleen trompettenklompen oin op le brullen, emmers, clarineltenvuilnisblikkenTurksche trom gietersrommelpottenenz. De geluiden daarop gemaakt, werden aangevuld door toepasselijke liederenmet animo uitgegalmd. Nadat men twea uitvoeringen had gegeven werd de derde door de politie verhinderd. Met dat al mag J. R. nog van geluk spreken omdat hem hel lot niet uereid is dal voor eenige jaren een ander te beurt vieldie het eveneens bij zijn medeburgers en burgeressen had verkorven. Deze werd door een honderdtal lieftallige buurvrouwen voor een ploeg gespannen en wanneer zijn gang verflauwdemet «zoel geweld" aangezet. Op zekeren dag meldde zich bij den predikant eener kerkelijke gemeente in Nerike (Zweden) een jonkman aangevolgd van eene jonge doch ter, met hel verzoek, over hen «de gebodei le laten gaan." Twee dagen daarna vertoonde zich dezelfde jonge maagd inel een anderen splinternieuwen bruidegom, wien zij wilde, dal in de plaats v.m den vorigen onder dejgebo- den zou komen. Toen de predikant verklaarde dat dit niet aanging, tenzij de eerste bruidegom van zijn regl afstand deedwerd deze gehaald om te hooienhoe hij over de zaak dacht. Bij den predikant gekomenwerd hem door dezen gevraagdol hij met den voorgeslagen ruil ge noegen nam. «Och, jawel," was het korte ant woord van den gewezen bruidegom die inmid dels stond le kugchen en zich achter hel regier- oor krabde. Dit gal den zielverzorger aanleiding le vragen ol de jonkman nog iets op zijn hart had. «Ja, ziet uantwoordde deze, «ik zou wel eene kleine vergoeding willen hebben voor mijn heen en weer loopen en ook omdat ik haar heb afgestaan." «Kn hoeveel soudt gij dan wel willen hebben vroeg de predikant. «Mij dunkt, 50 óre (7 stuiver) is niet te veel." (De predikantzich lot den bruidegom No. 2 wendende) «Nu, wilt gij hem de 50 óre geven V' No. 2 bedenkt zich niet lang knoopt zijne jas digt en zegt«O neendan moet het maar uit zijn." En van een huwelijksalkondiging kwam niets. Het wispelturige bruidje is derhalve weder beschikbaar. G. H., die op den hoek van 't Kommandants- huis te Amsterdam tramkaartjes verkoopt, ont ving eergisteren van een heer een tienguldenstuk in plaats van een cent. De eerlijke koopman die zelf niet loopen kan liet den heer terug roepen. Deze offerde uit dankbaarheid vier heele centen I Vele bladen behelzen 'l volgende beriglDe Mormonen maken nu en danvooral in de Noordelijke provinciën van ons land nog wel eens proselieten. Zoo waren dezer dagen in de provincie Groningen twee jeugdige meisjes bijna bekeerd geworden door den Mormoonschen zen deling Lain roers. Hoever zij al bekeerd" waren bleek uil een brie!dien de eene aan de andere schreef en waarin voorkwam «0 vriendin wal zullen wij gelukkig zijnwjj krijgen denke lijk denzelfden man I" «Bloedverwanten?" herhaalde de zieke scham per. «Ik zal u in korte trekken myne geschie denis mededeelen. Ik ben eene dochter van een gegoed koopman uit Parijs. Tevreden en zorgeloos ging mijne kindschheid voorbij. Op veerlienjai igen leeftijd werd ik door mijne ouders naar eene kostschool gezonden, waar ik lot mijn achttiende jaar vertoefde. Terugg.-keerd in de ouderlijke woning, nam ik aan vele ver maken deeldie Parijs zoo ruimschoots aanbiedt. Ik was tevreden en gelukkig en kende geene zorgen. Op een concert bracht een toeval mij in aanraking inel een jongelingeen advocaat. Ik ontmoette hem meermalen kortom wij kwamen weldra tot de overtuiging, dal wij elkaar beminden. Hij deelde mij mededal zijn vader een trolsch karakter bezat en nooit tot een huwelijk van zijnen zoon met eene koop mansdochter zijne toestemming zou geven. Hij had mij echter te lief om alstand van mij le doen en stelde mij een geheim huwelijk voor. In het eerst had ik geene ooren naar dat plan doch hij wist inijn tegenstand te overwinnen. Wordt vervohjd. AMERSFOORT, 28 Fehruarij 1884. In de Maandagavond jl. gehouden vergadering der Auiersfoorlsehe commissie tot onlvaiigsi der Transvaal-Depulatiedie heden uil Engeland le Rotterdam aankomt, is overeengekomen om eventueel de Deputatie een diner aanlebietlen indien zij daarvoor voldoenden lijd le Aiiiersioorl kan vertoeven. Bij de op eergisteren 20 dezei gehouden aanbesteding van aardappelen voorde menages der troepen in garnizoen te Ainersioor!voor het tijdvak van 1 Maart lot 15 Junij 1884wa ren ingekomen drie billellen. Aan den minsten inschrijver, den heer B. van Dijkhuizen alhier werd de levering gegund tegen den prijs van I' 1,85 de hectoliter. De vorige leverancier, waai- mede liet contract werd verbrokenhad dc levering tegen 12,05 de hectoliter. De netto opbrengst, nagenoeg honderd gulden, van het concert door den heer F. J. Schweins- berg met zijne élèves in Jan. jl. le Auiersloorl gegeven, is bestemd geworden voor de Maaisch. «Tol opvoeding van Weezen in 'l Huisgezin wier stichting zich op Zandbergen nabij Amers foort bevindten voor de Louisa-siictiling te 's Gravenliage gevestigd. Op eene kunstreis door Nederland zullen de heer G. A. MichelsenProfessor aan het Con servatorium van bcharwenha, de heer Arnold Spoel en Mejuffrouw Martha PfeifferOpera- en Concerlzanger en Zangeresallen uil Berlijn op 11 Maart e. k. ook een concert in Amicitia le Amersfoort geven. Omtrent deze solisten geven gevierde kunst kenners in Duitschland en Nederland hoogsl- gunslige getuigenis. Van Mej. Pleiffer wordt verklaarddal zij een schoon zangtalent ont vouwt. Geroemd wordt hare volheid van toon die in de hooge registers lot volkomen waarde komtterwijl hare coloratuur van goede studie getuigt. De Muziekdirecteur Schlegel vermeldt omtrent den heer Michelsendal hij geen oogenblik aarzelt om den heer Michelsen als een uitmun tend pianist aantebevelen die aan groote tech nische beschaving een Iraai muziekaal en kunst vol spel verbindt. Prol. Joachiin schrijlt uil Berlijn omtrent den heer SpoelDen heer Spoelwien ik op eenige dramatische vooidragls-avonden der kon. lluoge- school voor Muziek in onderscheidene partijen, zoomede in privé in eenige liedeien en balladen hoordeheelt steeds op mij den indrukt ge maakt een lalenivol zanger te zijn zoodat ik hem gerust en uitdrukkelijk mijne aanbeveling kan schenken. Vermitsvoorzooveel ons bekend isin Maart geen ander concert te Aoiersloorl zal plaats hebben brengen wij hel bovensidande under de genegene aandacht onzer stadgenoolenin hel vooruilzigldat hij de voordragten dezer talentvolle solislenlrils een talrijk publiek zal aanwezig zijn. Naar men verneemt, vergaderde het college van Burg. en Weth. Maandag jl. met den provin cialen ingenieur van den waterstaat, nopens de voorstellen tot overdragl in verband met verbetering van den toestand der rivier de Kern. In eene vergadering van ingelanden der pol ders de SlaagNeer- en Over-Zelderl en Kern landen Maandagmorgen jl. in hel hólel «den Ham" te Hoogland gehoudenter verkiezing van het bestuur voor het gecombineerd stoom gemaal Neer-Zelderl, zijn met groote meerder heid van stemmen gekozende heeren II. Tolboomvoorzitter van Over-Zcld'-rtII. Ebbenhorsl id. van Neer-ZeldertA. Kuijer heemiaad van de Slaag; T. Biouwer, van Eemland. Zondag 2 Maart e. k. wordt de dienst in de Remonsirantsche Kerk te Amersloort waarge nomen door den heer P. II. Hugenholz Jr. van Amsterdam. Het aantal localiteiien te Amersfoort, waarin sterke drank in het klein wordt verkochtbe draagt 134; hieronder zijn er 58, waarin tevens eene andere winkelncering wordt uitge oefend zoodalwanneer de beslaande bepalin gen niet worden gewijzigd en belanghebbenden die winkelneering wenschen te continueerener I Mei a. ,70 zullen overblijven, zijnde nog boven hel voor deze gemeente geldende Dingsdag is te Amersfoort de alleen wonende /Djarige A. VV. dood op zijn stoel gevonden. Misdadig opzet is niet aanwezig.

Amersfoortsche Courant | 1884 | | pagina 2