een 83-jat'ig* vrouw is gestorven, ven welker- dood tiaar zoon en schoondochterbij wie zij inwoonde, een geheim hadden gemaakt. Veer tien maanden hielden zij hel lijk in huis; de dienstboden dachten, dat de oude vrouw nog leefde. Zij kookten dagelijks soep voor li iar en lieten steeds geneesmiddelen klaarmaken. Toen liet lijk werd ontdekt woog het nog slechts 4£ kilo. De zoon had den dood zijner moeder verborgen gehouden om door hol voorspiegelen vt»u een erfenis zijn talrijke schuldeischers aan du praat te houden. Onlangs had hij hel huis zijner moeder voor 36000 mark namens haar verkocht, welke handeling natuurlijk nietig is verklaard. Een vreeselijke ontploffing heeft in een huis van den Boulevard Bonne nouvelle te Parijs plaats gehad. De concierge was met een brandende kaars in den k-lder gegaantoen zij plotseling ter aarde geworpen werd en zich door vlammen omringd zag. Ofschoon aan hoofd en handen verbrandhad zij den moed oin optestaan en te vluglen. De oorzaak schijnt gezocht te moeten worden in een ou'plolfing van knalgasdal in een ouden verwaarloosden put opgehoopt was. Spoedig werd een onderzoek ingesteld en men beslootde kelders der naburige buizen te onderzoeken. Acht personendie eene bran dende kaars droegen met den officier de la paix Viguier aan 't hoofd, waarbij zich ook de reporter van Ie Figaro Dusaux bevond daalden neder; doch naauwelijks was men beneden, of een tweede vreeselijke ontploffing volgde en de acht mannen werden door elkander in den kelder geworpen. De uitbarsting was zoo zwaardat een gal in het gewelf geslagen werdalles wat zich daarboven bevond vernield werd en zelfs voor bijgangers door de scherven der in stukken geslagen rnilen gewond werden. Van de acht in Jen kelder afgedaalde personen waren slechts drie er uitgekomen, waaronder de reporter wiens schouder ontwricht en wiens vingers verpletterd waren. De andere zes werden onder het puin ge vonden, waarvan tweedood, de reeds gemelde heer Viguier die vooruitgegaan was en een sergeant-majoor. De Commissaris van politie Brissaud werd mei verkoolde armen gevonden. Bij dit ongevaldat eene groote paniek in de volkrijke buurt te weeg gehragt heeft, werden nog 19 andere personen gewond. Een te Perpignan wonende Italiaan heeft aan tafel zittendeeerst een revolverschot op zijn vrouw gelostdie dood neervielvervol gens schoot hij op zijn 16-jarige dochterwelk schol misteen eindelijk school hij zichzell dood. Op den spoorweg lusschen Ede en Wolf- hezen is een geboeid gevangene uit een snel trein gesprongen. De politie te Wageningen doet pogingen om hem op te sporen. De Haagsche Maria Chrislina De Leeuw is voorde 111 de maal wegens openbare dronken schap veroordeeld. Voor de heirekking van brugwachter te VVou- brugge hebben zich 367 sollicitanten aangemeld. Een apothekersbediende te Körraend (Honga rije) gal onlangs in vergissing aan een boer insectenpoederin plaats van de voorgeschreven medicijn, tengevolge waarvan dc man overleed. Toen de zaak uitkwam en er een gereglelijk onderzoek werd ingesteld school zijn patroon de apotheker, in drilt eerst hem en daarna ziehzelven dood. In de barones Charlotte von Rothschild die den 13den dezer Ie Londen in den ouderdom van 65 jaren is overleden, hebben de Israëlie- Wel, ik ben belast om de hand Uwer Hoogheid te vragen voor den oudsten zoon wan vorst Hargny." «Wat, mijne "hand?" «Ja, Roeline," fluisterde hij teeder, «en •gij kunt wel bevroeden hoe zwaar mij deze opdracht valt Maar, als ik ze geweigerd had dan ware een ander gekomen en ik had de gelegenheid gemist om u weer te zien Gij staart mij verwonderd aandaar wenkt uw timeder mijik rnoet gaan. Koelitiewan neer kan ik u eens ongestoord spreken bepaal een uur... Roeline... ik smeek u er om «Nu dan.Alexis, morgen middag in mijn boudoir... ga, August wordt ongeduldig." De graaf drukte een kus op hare hand en Vide vervolgens weg. Yordi wwltjd. tische armen van Londen hunne grootste wel doenster verluien. Haar equipage vertoonde zich dikwerf in de armste buurten waar zy voor de klJgleo v.»n arme Duitsche en Poolsche joden steeds e-n gewillig oor en een geopende beurs had. Eiken Vrijdag bezocht zij de koste- looze lsraëlietiscbe school en bragt dan uren door met de inspectie der verschillende klassen. Op hare kosten was een zieken-keuken ingerigt in Sandy-row, waar aan arme kranken tegen een bewijs van den dokter eten werd uitge reikt. In hel jaar 1859 slichtte zij hel Te huis voor ongeneesiijken in Bedfort-Square; ook kleed de zij de armste meisjes der lsraëlietiscbe koste- looze school en onderscheidde zich door hel ondersteunen van vele andere weldadigheids instellingen. Eene Chineesehe courant Iaat zich volgen- derwijze uil over de telegraafHel telegrafisch verkeer is zeer duur; hel heelt, dooreen ge nomen de uitgaven van elk handelshuis mot 2000 tot 10,000 doll, per jaar verhoogd, zonder daaraan geëvenredigd voordeel. Hel doet ont zaglijk veel tijd verloren gaan. Door het ge bruik van verschillende talen waarmede niet alle beambten even goed bekend zijngeelt het aanleiding tol talrijke vergissingen. Vroeger vernam men met genoegen hel kanonschot dal de komst aankondigde van een pakketboot met couranten en brieven. De lelegtaaf heelt ons dat genot ontnomen. Er beslaat niej hel minste logisch verband lusschen de be- rigten, die wij uil Indië, San-Francisco of Austra lië ja soms uit al die oorden te gelijk ontvangen. Vroeger kon men op zijn gemak hel beloop van wedstrijden en wedrennen nagaanthans is de uilslag bekendvoordal men iets van de omstandigheden weel en onze geest is op die wijze juist zoo verzadigd als het ons ligcliaam zou zijn dooi' het gebruik van een lepel Liebig in plaats van een behoorlijk maal. En dan volgt de conclusie: hel leven zou oneindig veel aan genamer zijnals de geleerden de eleclrische telegraaf niet hadden uitgevonden. DAGELIJKSCHK WATERSTANDEN van de Luntersohe beek en de ririer de Eem. Datum Roodbn Haan OviB- Lam- P*ra- OIIU 101- boren bened 1EU 6«. M06. •nu*. 11U. Eim. 1884 u 11 m. m m. m. m m. 18Mrt 5,41 4,61 5,27 3,94 2,48 1,60 0,40 0,10 17 5,38 4,69 5.23 2,90 2,45 1.7» 0,72 0,10 is 5,34 4,76 5,19 3,23 2,60 1,70 0.84 A.P 18 5,31 4,77 5.17 3,«O 2,65 1.87 0,83 0,10 20. 5,48 4,78 5.15 3,18 2,63 1,66 0,62 0,90 21 5,20 4,77 5,16 3,16 2,50 1,63 0,84 0,20 93 3,44 4,76 15,21 3,18 3,7* 1.87 0,06 0,50 Correspondentie. Een hedenochtend omvangen berigt kan niet worden geplaatstomdat de onderteekening van het geleidend schrijven onleesbaar is. De inzender gelieve zich bij ons bekend te maken. AMERSFOORT, 24 Maart 1884. In de jongste vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amersfoort is, naar aanleiding van hel te Breda op hel postkantoor gebeurde besloten een adres aan den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid te zenden, verzoekende betere bewaking der postkantoren en wel in gemeenten, alwaar garnizoen is, schild wachten le piaalsen bij de postkantoren, zoo mede dat aldaar steeds een postambtenaar aan wezig zij. Ter Zaturdag jl. in Amicitia gehouden ver gadering van Aandeelhouders der Araersf. Beijersch-Bierbrouwerij werden benoemd lol leden der commissie voor het nazien der reke ning de heeren Mrs. baron van GoltsteinDe Bosch Kemper en van Nellesteijn, en tot leden voor de redactie der notulen de heeren Mr. J. van der Leeuw en M. Wolff Mzn. Het dividend over het bedrijfsjaar 1 Oei. 1882—30 SepL 1883 is vastgesteld op 7$ percent. Van de bepalingen voorkomende in de wet die op den 20. Mei 1544 door keizer Kar«l voor de gemeente Amersfoort werd vastgesteld zijn die nopens de reglen der echlgenooten op de goederen des boedels bij overlijden van een hunner, misschien eenig in haar soort. Zoo bepaalt o. a. art. 89dat eene weduwe zittende in gemeenen boedel met haren inan die voor de baar uitgaan wilmet hare dage- lijksehe kleederen uit den boedel z?l gaan zonder iets anders met haar le dragen of ver borgen te hebben, en dat gedaan hebbende, zal zij van de schulden en lasten des boedels ontheven zijn; ware hel dat naderhand be vonden werd, dal zij iels van den boedel ver bergen «n weggedragen had zal zij des boedel* «pligtig" zij» En arlt. 91 en 92Van 'l voordeel van een man. Kan inan zal op het overlijden van zijne vrouw ten zijnen voordeele hebben en nemen voor uil den boedel liet beste harnas tol zijn lijl behoorendemet alle kleerenriemen lasschuntol zijn lijl behoorendevoorts drie der beste paarden die er zijn die men rijden en daar hij zijn heer mede dienen magten minste twee jaar oud zijnde, uitgenomen wagen- fiaardendie dagelijks in den wagen gaan oin oon dienende. Nog zal hij hebben een zilveren schaaleen paar flessclieneen dwijleen bedeen hooldpeluw een oorkusseneen deken een paar slaaplakensvan elk bel beste zoo verre als het er is wanneer zijn vrouw slerll. Van 't vootdeel der vrouw: Eene vrouw zal tot haar voordeel nemen bij het overlijden van haar man uil den gemeenen boedelalle klee ren alsdan tot haar lijf behoorendevoorts hel hesle koffer met alle hooldkleedereneen bek ken een waterval, een dwijleen tafel tnel een talellakeneen linnen kan een stoel met een kusseneen bed eendeken een paar slaaplakenseen poleen ketel (uitgenomen brouwketelswaar men lioppenbter mede brouwt!), een kandelaar, een haak, een tang, een bijl met een blokvan elk bel beste na het bestevoorzoover het aanwezig is als de man sterlt. Maar ware hel dat van elk voor werp er een meer aanwezig wasdan zal do vrouw dal lol haar voordeel nemen. De wet voert den titelOrdonnantie der Stadt Amersfoort gemaect bij den K M int iaer ons heeren MUXL11IJUtr. Dagbl. Uit 's Gravenhage wordt gemeld De vervroegde reis des konings en der konin gin slaat met de verdere reisplannen voor dezen zomer in verband. Er is dan ook red.-n otn le gelooven dal hel tijdstip in den laatslen tijd aangegeven voor de vooi genomen logt naar België sedert weer een verandering heelt on dergaan. Met opzigt lot de hoffeesten en in hel algemeen ten aanzien van de bekoeling van 's konings lust voor de kunstis er niets ver anderd met de soirees musicales ten hove is 'i gedaan en voorloopig zal men den konink lijken beschermheer van het Ned. Tooneel wel niet meer in den schouwburg zien. till. MM. hadden in de laatste maanden te veel genoten van muziek en tooneelzij wensclilen verade ming le hebben. Van daar dal de bezoeken aan de comcdie zijn gestaakt. Doch het verhaal dut de opvoering van «Burger Humbert" den koning dermate zou hebben ontstemddal hij zijn liefde aan hel nationaal tooneel zou hebben opgezegdis onwaar. Voor hel staken der hofconcerten bestaal nog wel een bijkomende reden die echter voor het publiek van geenerlei belang is. De bewering dat Albani niet len hove zou zijn opgetreden, omdat zij geweigerd had voor Z. M. le repeleeren is uil de lucht ge grepen. Aangezien de groote zangeres een vast engagement had aangegaan met dun heer van Hamine voor den duur van haar verblijf in Nederlandkon zij nergensook ten llove niet, optreden zonder overeenkomst met hem en van aanbiedingen van ol aan hemvoor een soirée ten hoveis geen oogenblik sprake geweest. Hel allerlaatste bedrijf van de geschiedenis der tmillioenenjuffiouw" is afgespeeld. In den gewone» celwagen is Jaantje siruijk naar het station en van daar per spoor naar 's Herto- genbosch overgebragt om haar gevangenisstraf te ondergaan. Ze zag er niet meer als «rijke juffer" maar als gewoon gevangene uiL Maar haar uiterlijk verraadde noch ontberingnoch verdriet. Integendeelzij scheen welgemoed de reis le aanvaarden. Aangaande den dielslal op het postkantoor te Breda wordt van daar gemelddal de brieven besteller M. en de kleermaker V. II., na lang durig verhoorgearresteerd zijn. De sigarenma ker bevindt zich nog in arresten is ook daarbij verhoord. Men vermoedt dat zij ook aan vroegere diefstallen schuldig zijn. Nader wordt gemeld dal de brievenbesteller Moorsde kleênnakersknecht van Hul en de sigarenmaker Ballingtijn hekend hebben den dief stal le hebben gepleegd. Ruiin 1211,000 aan bankpapier was verborgen achter een behangsel in het huis van den broeder van van Haloen zeer fatsoenlijk burger, bij wien hij als klee dermaker werkte en in wiens huis hij den schat stil had verborgen nadat die utl de eene in de andere hand van het drietal was overgegaan. Dit alles werd thans beleden, alsook dal Moors een valschen sleut. I had laten maken, die toe gang lot hel postkantoor gaf. De dieven behoorden lot eene club, bekend onder den naam van bloedraaddie hare nach telijke bijei nkontslcn hield in eene herberg op de Havermarkt en waar geregeld drinkgelagen plaats vonden. De dieven verklaardendal zij

Amersfoortsche Courant | 1884 | | pagina 2