tr gemaakt aan den diefstal bij den broodbakker Gilt, builen de voormalige Waterpoort te Breda. De tweejarige gevangenisstraf, waartoe dr. Rosenberg te Budapest wegens het bekende duel waarin hy den graat Balthyany dood schoot was veroordeeldis door hel hoi van appèl lol maanden verminderd. Te Kdinburg tyn deter dagen twee mijnwer kers opgehangen, die bij het slroopen van wild twee jagtopzieners van den hertog van Rosebery vermoord hadden. Da voltrekking dezer straf werd aan twee nieuwe beulen toevertrouwd die huo werk beter verrigttendan Blino de opvolger van Mar wood. Vrijdagochtend jl. te 7.50 uur is te Hilversum door onbekende oorzaak de groote stoomspinne rij en wevery (directeur de heer Spencer) een prooi der vlammen geworden45U menschen tyn daar werkzaamenkelen hebben zich door nil de ramen te springen moeien reddenwaarbij een werkman zwaar is gekneusd Hoewel vele kinderen werkzaam zijn in de labriekis er ge lukkig geen enkel omgekomen. Tegen acht uur ontwaarde een ooggetuige den eersten rook die zoo geweldig toenam dal weinige minuten later een donkere kolom op steeg van, naar schatting, vijllig meiei in door snede. Kuiiu tien minuten over achten stond hel gebouw aan de vier hoeken in vlam. De grond- stuffen, in de labriek aanwezig, smeulden echter ineer dan dat zij branddenzoodal de vurige iongen betrekkelijker wijze geringen omvang verkregen. Bij de beperkte bluschiniddelen viel er natuur lijk niet aan bel behoud der fabriek te denken. De brandweer bepaalde zich dus tot hel nat houden der kleinere bijgebouwendie gedeelte lijk gespaard bleven. De heer bpencer gaf blijk van bijzondere tegenwoordigheid van geelt en grooten moed. Immershij begaf zich in spijl van het angst verwekkend schouwspelin de machinekamer van een der reeds ernstig bedreigde bijgebouwen om den toevoer van hel water voor den stoom ketel af te leiden. Zijne pogingen gelukten, waardoor grooter onheildat door hel springen van den ketel zeker zou zijn veroorzaakt, werd afgewend. Vijf spuiten uil Hilversumeen uil Loosdrecht en een van de fabriek waren in werking. De spinnerijeen kolossaal gebouw van vier verdiepingen is geheel vernield alleen de vier muren slaan nog. De machinekamer met de machines en de apprêleer-zaal zijn eveneens ver meld. De weverij bleef behouden. De labriek was in 1867 gebouwd en verzekerd Mi de Maagdenburger- an Hamburger maat schappijen. Aan «Het Paleis van Justitie" van gisteren wordt hel volgende ontleend Drie dienslmeideninoordenaars Hugo Schenk Karl Schenk en Schlossarek stonden dezer dagen le Weenen teregt. Het puhli. k in de gerechts zaal bestond voor een groot deel uiL.. dames Onder de getuigen is een dienstmeisje Emilie Höchsmanndie ook bijna Hugo Schenk's slagtoffer ware geworden en toch bemint zij dal monster nogOlschoon hij gehuwd wasonderhield hij met een meisje Magdalena Wimmer, die echter later spoorloos verdween liefdesbetrekkingen. Zy hebben ook een koetsier Franz Bauer berooid en vermoord. Josephine Timal was hun eerste slagtoffer. Door hen naar Weisskirthen gelokt, werd zij nabij die plaats in een algrond «hel Gevaller- loch" geworpen. Hare nicht Katharina Timal die een spaarkasboekie bezatwerd door hen naar Pöcnlara gelokt. De drie moordenaars <iit of dat fijn bedrogmaar thans zie ik «nel een zeker medelijden naar dien lijd terug ou ik weet, wat de wereld is en wie haar bevolken. Ik ben tot deza waarheid na menige pijolyke ontdekking gekomenik heb menige amart ondervondenik heb hen leeren ver achten voor wie ik in mijne ziel een altaar had opgericht Echter, kind, droom, zoolang fij eemgszins kuntvroeg genoeg zult gij de waarheid van mijne woorden erkennen en be- frijp«n." «Kom, kom, Augnst, wat zijt gij ernstig «prak vorst Rudolf op vroolijken loon, «ik hoopte eerder op een gezellig bijeenzijn dan vergast te worden op zulke pessimistische be schouwingen. Ziet gij niet welk eene veran dering Cile's voorkomen ondergaan heelt? Bij «nie komst lag er een zacht waas van kaline vreugde op hare gelaatstrekken verspreidhel heeft nu plaats gemaakt voor een treurig lachje. Laten wii eens een auder onderwerp lot gesprek hiaaan. Wal dankt gy dat graal d'E'mbréaourl sloegen met haar een eenzamen weg in. Karl Schenk en Schlossarek wierpen zich toen op haardoch zij verdedigde zich met de kracht der wanhoop waarop Hugo Schenk toeschoot haar inel een zakmes de keel alsneed en het lijk in den üonau werd geworpen. Ter teregtzitling ontkende Hugo dit gruwel feit waarop Schlossarekwoedend over deze onlkenlenis uitriep: «llugo verlangde eens van onsdal wij eene vrouw aan een boom zouden vastbinden, haar met petroleum overgieten en dan in brand steken." Deze woorden beantwoordde Hugo met een spottend lagchen, waarna de Voorzitter hein o. a. toevoegde: «Waar ik de processtukken door blader, overal vind ik de ineest afkeerwekkende bewijzen uwer ongeloofelyke üarbaarscliheid. Een mandie met drie vrouwen te gelijk liel- desbetrekkingen aanknooptalleen met hel doel die ongdukkigen ter dooo te brengen een man die een dier ongelukkigen ver uoordt, den vol genden dag een ander meisje van hare eer be rooft en vervolgen» met haar naar den schouw burg gaal, zulk een m.m verraadt eene geaard heid waarvan zelfs hel allergiuwelyksie is te wachten." Hierop vol »l hel verhoor over den moord op een ander meisje Thcrese Ketierl gepleegd. Hugo antwoordt echter niet ineer. Na het verhoor van Einilie llöchsmanwil deze, die toch mg llugo bemint hoe onver klaarbaar die lieldj voordat monsier ook zy hem hare hand reiken doch snel komt de Voor zitter tusschenbeide met de woorden: «Nader dezen booswicht nietBezoedel u niet door de aanraking inel dezen man Het verdere verhoor loopt over een moord op een ander meisje Rosa Eerenczy gepleegd. De drie moordenaars werden veroordeeld tot de dooJstcaf door ophanging. Ook in Uuiischland schijnt Hugo eenige dienst meiden le hebben vermoordwant van daar is hel verzoek gekomenoin hem ook daar te doen leregistaanvoor dal de Oosteniijksche beul hem ophangt. Uit Bozurn wordt aan de Leeuw. Cl. ge schreven: «De stationschei alhier is met de kas verdwenenachterlatende de volgende ken nisgeving «Ik ben hier 'l leven moe. En ga naar Munster toe Om daar deez' gelden te verteeren En dan met water en zeep mij le scheeren." DAGELIJ K5CI1E WATERSTANDEN van de Luntersohe beek en de ririer de Som. Dato* Haam bened Ons- Lak- AL- eiN. Pom- BBUO. Oiiu •Til* LCI a a aa. Sm. H. M. M. M. m. M. M. M. 30 Mn 3.8* 4,51 S.10 2.72 3.28 1,37 O.flu -0.16 31 3,21 4.65 5,10 2,71 2,29 1.37 0,53 - 0.05 1 Apr S - 3,20 4,95 5,10 2,97 3,39 1.44 0,73 0.05 5.17 4,99 5,06 2,95 2,50 1,43 0,58 -0.06 3 5.1* +.69 5,09 •2,94 2,49 1.43 U.8-2 -0.10 4 5,11 4.95 5.04 2,93 2,43 1 41 0.9O -0.05 5 5,09 4.94 5,04 2,93 2,48 1.41 0,55 -0,30 U«l te«k*n u bcitdea A. P. POLITIE. Aan het bureau van Politie te Amersfoort zijn als gevonden gedéponeerd 1 pakje kaneel1 tafelmes 1 gouden oor belletje 1 bril in een brillenhuisje 1 gouden haarring; 1 lorgnet; 1 ring met sleutels; 1 paar fil d'ecosse dameshandschoenen 1 gouden oorringeije; 1 stuk gieliood en 1 porlemonnaie inel eenig geld. De rechthebbenden kunnen deze voorwerpen opvragen van 's morgens 10 lol 12 uur, uitge zonderd Zon- cn Feestdagen. De Rijks- en Gemeente-Coinmissaris van Politie, H. F. W. DE BRUIJN. u straks medeledeelen zal hebben Hij is anders niet gewend oin audiëntie te vragen." «Stellig durl ik het niet le zeggenmaar ik geloof, dal ik niet verre van de waarheid zal zijn met te beweren, dat Roeline we) «enigs zins «Wat, Roeline?" riep Rudolf uit, «zou die vermetele knaap hel wagen om de oogen op Roeline le slaanop eene prinses de Carnac. Hij moge rijker dan zij zijnmaar dal geelt hein geenszins hel recht om le durven veron derstellen dat zij hem hare hand schenken zal." «Bedaar, bedaar, Rudolf," vermaande August, «gij spreekt door zonder na te denken. Ik be grijp niethoe zulk een denkbeeld in uwen geest ontslaan kaa Neenhy is belast met eene zending van vorst de Hargny om «Nu ben ik er, dat is geheel wat anders," hernam Rudolf een Weinig uil het veld ge slagen door den ernst zijns broeders, «die verbin tenis draagt mijne volkomen goedkeuring weg voegde hy tr vroolykcr bij. Wurdl w/vulyU. AMERSFOORT. 7 April 1884. Ons verslag in No. 3211 van 9 Oct. jl. om trent hel 2Ujj"ig jubilé van den heer J. van Asperen als Slaiiunschel te Aiuersloort behelst o. a. dal hem door handelaren aldaar twee rijke salon-lauteuils werden vereerd en thans kunnen wij melden dalals behOorende bij dit geschenk, hij heden van hen ontving eene prachtige calligraphicvervaardigd door den heer Anlhonie Grevenstuk le Amsterdam, in tal van goud- en andere kleuren, behelzende hei volgende: «Blijk van waardeeiing aange boden aan den lieer J. van Asperenbij gele genheid van zijn XXjarig Jubilé als Stationschef door onderstaande induslrieelen en kooplieden." Daaronder prijken in prachtig kleui enschrill de 29 Ainersl'oorische firma'saanbieders van het geschenk en aan voel bevindt zich eene Iraaye penleekening van het blaltonsgebouw. De heer G. Beins. werkzaam ten posikantore te Amersloort, dezer dagen benoemd lot com mies der poslei yenzal als zoodanig van af 16 April e. k. ten posikantore te Arnhem werkzaam zijn. Bij de op 3 April jl. te Woudenberg ge houden stemming ter veiki zing vjo iwee hoolilingelanden voor hei eerste^ district van hel Heemraadschap de Rivier de Eem enz zijn gekozen de lleeivn Mr. M. J. L. Baron Taels van Amerongen van Renswoude te Renswoude; en W. J. Lagerwey (altredend hooldingeland) bur gemeester van Westbroek. Bij gelegenheid van hel alhier in Junij e. k. te ho iden XXXVIIe landhuishoudkundig con gres, zullen de volgende feestelijkheden plaats hebben Üingsdag 24 Junij's avonds hall- achtconcert in Ainiciliavan de kapel van het le regiment huzaren uit Deventerkapel meester de heer Kareis. Woensdag 25 Junij 'smoigens 10 uren, opening eener tentoon stelling van pluimgedierte; 's namiddags 1 uur harddraverij van onderden man gereden paarden, (waarschijnlijk builen de Kamppoort)van 2 -4 uren malinée inusicale in Aiuicilia van voor meld muziekkorps; 's avonds hallachlconcert in Amicilia. door het muziekkorps der Utrechl- sclie schutterij. Donderdag 26 Junijtentoon stelling als boven; 's morgens 10 uren. wed strijd met eggen onder Leusden's middags 2-4 uien, malinée mu>icale en 's avonds hallachl concert in Aiuicitiavan hel Wesl- laalsche Infanierie-iegiment uil Monster. Vrijdag 27 Junijtentoonstelling als voren 's namid dags 2 uien, volksspelen io het ariillericpark van 24 uren malinée inusicale en te 8 uren concert in Amicilia door hel muziekcorps van hel 3e regiment infanterieuit Bergen op Zoom kapelmeester de heer Boutuanle 11 uren vuurweik en bal. Naar men ons mededeelt zal er ook op Vrijdag 27 Junij een diner van congresleden zijn. Vrijdag jl. is door de Ainersf. Aid. van hel Uti. gen. v. Landb. en Kiuidk. eene Siieren- keunng le Amersloort gehouden. Kr waren 15 pinkstieren en 1 tweejarige slier ter keuring aangeboden. De eerste prijs voor pinkstieren140, werd toegekend aan Jlir. Rutgers van Rozenburg le Soestde 2e prijs I 30aan S. Bloemendaal le Woudenberg; de 3e pi ijs, f20, aan C. Wolfswinkel te Maarnde 4e prijs, MO, aan Mr. II. Roijaards van Scherpenzeel le Scher- penzeel Voor 2jarige stieren werd de eerste prijs f 15 toegekend aan Rijk Daatselaar le Leusden. De bestuursprijs110, voor pinkstieren, werd der weduwe Kleinveld le bloulenburg toegekend. Men meldt uit 'sGravenhage De Engelsche gezant aan ons hol, de heer Stuarlontving Vrijdagmiddag de droevige lijding van het overlijden van den hertog van Albanymet last er den koning kennis van la gevenopdat deze H. M. er van in kennis kon stellen. Onmiddellijk vroeg de gezant gehoor hij Z. M. voor dienzellden dag en het werd heiu 's namiddags ie vyf uren verleend. De koning was diep getroffen, maar dacht onmiddellijk na over de beste wijze om de koningindia zoozeer aan haar zuster, de hertogin van Albany gehecht ishet verpletterende berigt op de ininsl schokkende wijze overtebrengen. Eeist na hel diner vernam H. M. de treurige tijding. Zy was overstelpt van droefenis en haar eerste gedachte was om zoo spoedig mogelijk zich naar Londen te begeven om baar zuster in deze droevige omstandigheden nabij te zijn en te troosten. Voor dien avond was 'i le laat. Onmid dellijk werd onderzocht o( hel mogelijk was den volgenden dag te vertrekken inel «da

Amersfoortsche Courant | 1884 | | pagina 2