Dingsdag 10 gFS J u n ij 1884. m 5287. <S£& umsra codmii. Uitgever l>it blad »er»chijnt Maand»j Honderda/aoond. Abon im.nt per 3 manndm 1.—Franc» |*r Bureau tt VAN PT PPPin pos»/1.16. Adrertontién16 rebels 60 CU.elk# ngel metr 10 Cts.grootr letters Uiiar u »r ri n TT TT T 7 IP V A. U. VAM U Li E> Hi JT p|Ml„rullllUToor rind.. ander. en,, ge.chi.dt l.oogera pr.j.berekeo.og lag.lt B U U K U U 1Z EH te Amersfoort. aCcitêla .a onteigen Ad» per regel 15 (lie. Reclames per regel 25 Cte. A/a. sswn 10 Cte. hCOk KOftGgraCht W (j It B 60. KENNISGEVING. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente AMERS FOORT doen te welen, dal door den gemeenteraad, in zijne verga dering van den 15. Mei 1884-, is besloten om, ter bestrijding van de kosten der vernieuwing van straten en bruggen van de inrichting der gemeente-reiniging en van bet aanschaffen van eene brandspuitten behoeve van deze gemeente eene GELDLEENING van f 84000 aantegaanop de navolgende door heeren Gedeputeerde Staten der provincie Utrecht, bij besluit van 5 Juni 1884, No. 26, goedgekeurde voorwaarden Artikel 1. Er zal eene geldleening worden aangegaan tot een bedrag van VIERENTACHTIG DUIZEND GULDEN tegen den interest van 4°/# 'sjaars. Art. 2. De schuldbrieven of obligation worden uitgegeven aan toonder of op naam, en zijn groot 100Ü en f 500. Art. 3. De schuldbrieven zullen doorloopend genummerd zijn van 1 tot zoo hoog als er duizenden guldens benoodigd zijn. De onderdeelen hebben eenzelfde nummerdoch worden door de letters A en B onderscheiden. Art. 4. Bij eiken schuldbrief zal gevoegd worden een stel van achten twintig coupons, verschijnende op den 31. December van elk jaar en betaalbaar ten kantore van den Gemeente-ontvanger. Art. 5. De eerste coupon van de schuldbrieven wordt betaald voor zooveel maanden als er sedert het tijdstip der storting verloopen zijp op den 31. December 1884. Gedeelten van maanden worden voor geheele gerekend. Art. 6. Te beginnen met het jaar 1885, worden jaarlijks met den 31. December, minstens drie schuldbrieven ad f 1000 of een bedrag van f 3000 ten kantore van den Gemeente-ontvanger aflosbaar gesteld na voorafgaande uitloting in de maand November. Uitgelote schuldbrieven werpen geen rente meer af na den dag wraarop zij aflo«baar zijn gesteld. De uitloting geschiedt in het openhaar ten raadhuizeten over staan van Burgemeester en Wethouders. De uitgelote nummers worden ter openbare kennis gebracht in de Amersfoortsche couranthel Utrechtsch provinciaal en stedelijk dagblad en in een der te Amsterdam verschijnende effectenbladen. Art. 7. De uitbetaling geschiedt ten kantore van den Gemeente-ontvanger, tegen intrekking der uitgelote schuldbrieven met de daarbij behoorende niet vervallen coupons. De uitgelote schuldbrievenop naam staandemoeten door den eigenaar of diens gemachtigde voor voldaan gelcekend worden teneinde betaling te erlangen. Art. 8. De rente en aflossing worden gevonden uit de opbrengst der vaste goederen aan de gemeente toebchoorendeen verder uit alle gemeente inkomsten. Art. 9. De leening wordt bij openbare inschrijving aan de meestbiedenden opengesteld. Het zal echter aan Burgemeester on Wethouders worden overge laten te bepalen tot welken koers de inschrijvingen zullen worden aangenomen. Een Amer8foorter met vrouw en vijf kinderen op reis naar Trans /aal. (Vervolg van No. 3286 van 6 Junij jl.) Donderdag 27 Sept. was er meer wind ge komen en hadden wij deze regt voor ons. Dit was oorzaakdat de boot gedurig met zijn kop omhoog en omlaag gingen gedurig sloeg er van voren een partij water over het dek heen dat hijwien dal trof, (link nat was. Maar niet tegenstaande dien op- en neergang der boot was er 's middags om 3 uur een zoogenaamd volksfeest op het dek. Dal bestond in het hoog springen, zakloopen, touwtrekken, en dan nog een Engelsch spelletje. Dan werden de nolsen van een man vastgebonden. Dan moest hij gaan zitten (op den grond). Dan werd er een stok onder zijn knieën en op zijn armen gelegd. Zoo werden cr twee mannen voor elkaar gezet met de beenen en dan moest de een den ander achterover gooijen Tegen 5 uur was het afgc- loopen en wij hadden ons goed geamuseerd. vrijdag 28 Sept. was de wind niet minder en op de plaatswaar het anders zoo snikheet kan wezen was hel nu sedert gisteren morgen vrij luchtig. Men zag de meeste passagiers dikke De inschrijvingen geschieden voor een of meer schuldbrieven of onderdeelen van schuldbrieven. De hoogste inschrijver zal de schuldbrieven ontvangen waaiwoor hij heeft ingeschrevendaarna volgt degene die na hem de hoogste in schrijving heeft gedaan en zoo vervolgens totdat het benoodigd bedrag is bekomen. De laagste aangenomen inschrijving geefl den prijs aan waarvoor alle schuldbrieven worden gegund. Indien door twee of meer der hoogste inschrijvers voor gelijken prij3 meer is ingeschreven dan benoodigd iszullen hunne inschrijvingen pondspondsgewijze worden verminderd. De inschrijving geschiedt ter gemeente-secretarie op door Burge meester en Wethouders te bepalen dagen en urenbij besloten en op zegel geschreven biljetten. De opening der biljetten geschiedt in het openbaarten overstaan van Burgemeester en Wethoudersop door hen te bepalen tijd. Art. 10. De storting der aangenomen sommen heeft plaats ten kantore van den Gemeente-ontvanger, tegen uitreiking der schuldbrieven of recepisscn, op door Burgemeester en Wethouders te bepalen dagen en uren. Art. 11. Van de schuldbrieven die op naam zijn gevraagden door Burge meester en Wethouders zijn toegewezen wordt bij de storting schrif telijk opgegeven ten wiens name die moeten gesteld worden en voor- zooveel het stichtingen minderjarigen of onder curateele gestelde personen betreft met opgave van de namen der gemachtigden voogden of curators. Art. 12. Van de op naam staande schuldbrieven wordt ten kantore van den Gemeente-ontvanger een register aangehouden. Bij eigendoms-overdracht onder de levenden van op naam staande schuldbrievengeschiedt dit op eene verklaring van den bevoegde of diens gemachtigde en den nemeren bij eigendoms-overdracht bij versterf op voldoend bewijs van den verkrijger. Voor verandering van schuldbrieven op naam in schuldbrieven aan toonder kan op verzoek van den bevoegden eigenaar of diens gemach tigde door Burgemeester en Wethouders machtiging worden gegeven en wordt hiervan in het register en op den schuldbrief aanteekentng gedaan. Voor het op naam stellen van schuldbrieven aan toonder moet het verzoek aan Burgemeester en Wethouders worden gedaan inet schrif telijke opgave ten wiens name dal verlangd wordt. Burgemeester en Wethouders zijn in geen geval aansprakelijk* voor de gedane overschrijvingen. Art. 13. Aan makelaars en commissionairs in elfectpn wordt V* ten honderd van het aangenomen bedrag hunner inschrijvingen als provisie toegekend. Voortsdat de INSCHRIJVINGSBILJETTEN voor deze geldleening ter gemeente-secretarie kunnen worden ingeleverd op Donderdag Vrijdag en Zaterdag, den 26, 2 7 en 2 8 JUNI aanstaande, ran 'svoormiddags 10 tot 1 uur des namiddagsterwijl de opening zal plaats hebben ten Raadhuize op Maandag den 30. Juni daaraanvolgendedc> voormiddags te elf uren. Eindelijk dat de storting der aangenomen sommen zal moeten plaats hebben ten kantore van den Gemeente-ontvangerop Vrijdagden 1. Augustus 1884, van 's voormiddacs 10 tot 1 uur des namiddags. Amersfoort den 9. Juni 1884. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester T. A. J. VAN ASCII VAN WIJCK. De Secretaris W. L. SCHELTUS. kleederen aan hebben. Om 3 uur begon weer het feest cn eindigde legen 4$ uur met een wedren mol hindernissen gehouden door man nen uil alle klussenook van de bemanning der boot. De laatste hindernis was een reddings boei. Daar moesten zij door heen springen en daarachter was een zeil gehangen vol inet water. Wie door die reddingsboei sprong kwam in het water teregt. Nu waren er die geheel kopje onder gingen en er waren er ook die er af kwamen met een paar natte beenen lot aan den buik toe. De gelden, die van deze feestjes ko men worden besleed voor de Engelsche gebrek kige zeelieden. Mijn vrouw is sedert een paar dagen weer geheel van streek. Maar mijn jongste zoon knapt een weinig op. Maar het is mijn vrouw alleen nietdie onwel iser zijn op heden veel passagiers die zeeziek zijn. De wind werd Vrijdagnacht heviger. Zaturdag blecl het dezelfde wind en Zondag 30 Sept. geleek hel op half storm. De boot ging vreeselijk op en neer. Op de lengte der boot hadden wij p. m. 55 voet op en neergang. De golven joegen op tol een hoogte van p. ra. 10 voet. Tegen den avond begon de zee over het dek te vliegen met heele golven. Dat bleef den ganschen nacht aanhouden. Maandag 1 Oct. was het niet minder. Het dek stond bij tusschcnpoozen geheel blank van de zee. Stoelenemmers en meer liglc voorwer pen werden van hun plaats gegooid door wind en water. Heden is het Woensdag en nog altijd hebhen wij erge tegenwind. Hel water vliegt met dikke stroome.i over het dek. Vrijdag hopen wij aan de Kaap te arriveeren. Aange zien de brieven aan de Kaap op de post women gedaankan ik in dezen brief niets van Kaap stad meldenmaar over 4 weken hopen wij de geheele reis volbragt te hebben en dan wil i'. ook dat gedeelte der reis beschrijven. I'oeu ik dezen brief had geschreven heb ik dezen voorgelezen aan ons gezelschap en toen oor deelden de heeren Buhrman en Janson dat de ze geschikt was en geelt ondergeteekende vol komen vrijheid om deez' brief geheel ol gedeel telijk op te nemen, belovende de andere reis beschrijving ook opt-sturen en daarna t-en brief tot raad voor diegenenwelke ook ons na willen reizen. En blijf ik achtend F. A. VAN ACHTERBERG Heden nacht om 1 uur van 4 op 5 October weul er een kanonschol gelost en lagen wij

Amersfoortsche Courant | 1884 | | pagina 1