AANBESTEDING. Bet inmaken van Mien. 5. ELEIN-FRAM, WONING. ÏSSU». I Kennisgeving; De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, Gevolg gevende aan het versoek van de open bare gezondheidscommissie van 19 dezer; Brengen ter kennis van de ingezetenendat voor eenieder de gelegenheid bestaal zijne wenschen en bedenkingenten aanzien van al hetgeen de openbare gezondheid betreftaan opgemelde commissie kenbaar te maken en wel op den derden Dinsdag van elke maand des avonds ten ü'/j ure, ten Gemeentehuize mondelingen tusschenlijds schriftelijk bij den secretaris der commissie Dr. J. W. Uoyer Jr. Amersfoort, den 25. Juni 1884. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester T. A. J. VAN ASCII VAN W1JCK. De Secretaris W. L. SCHELTUS. f— AMERSFOORT, 2D Junij 1884. De gistelenochlcnd te Amersfoort openge stelde Eerste Internationale Tentoonstelling van Pluimgedierteingerigl door de Ned. Vereeni- ging van Vogellielhebbers «Ornis," mag met het volste regt luisterrijk genoemd worden door de medewerkingdie zij bij degelijke liefheb bers en kweekers van pluimgedierte heelt ge vonden o. a. door inzendingen van zeer kostbare iezanten van den heer de Bas te 's GraVenhage talrijke zeldzaam fraai gekweekte hoenderrassen waaronder uitmunten de Phoenixhoender met onbegrijpelijk langen fraaijen staart en f'adua- soorien van den heer Pfennig te Woerden alsmede echt Engelsche vechthoenders van den heer Onderwater te Dubbeldam. Aan den heer W. J. M. de Bas te 's Graven- have is voor fezanten de gouden Medaille toe gekend uitgeloofd door Z.Exc. Mr. W. baron van GoltsteinOud-Minister van Koloniën te Pullen (Veluwe.) De Iraaisle inzending van hoenders was die van den heer Geelen te Doornwelke de gouden Medaille verwierf. Deze eerste tentoonstelling kan wat inzen dingen betreft als ten zeerste geslaagd worden geacht en mag hel Uitvoerend Comité alle eer en dank worden gebragt voor zijn moeijeiijk en veelomvattend werk terwijl ook de taak der Jury zeker niet ligt zal zijn geweest Hel bezoek aan de Tentoonstelling is natuurlijk beduidend minder dan men zich voorspiegelde wordende veroorzaakt door het uilstellen van het Landhuishoudkundig Congres. Wie echter gaarne veel fraais en zeldzaams in pluimgedierte zielmag het bezoek aan deze Tentoonstelling niet verzuimen. Zij is waarlijk volkomen waard dat men er expresselijk eene reis voor maakt te meer mogelijkomdat men toch tegenwoor dig zelfs uit het Buitenland allervlugst in een klein getal uren naar Amersfoortin 't centrum des lands gelegenkan komen. De sluiting der Tentoonstelling is bepaald op morgen, Vrijdagmiddag te 2 uren. Z.Exc. de Commissaris des Konings in Utrecht Mr. E. H. s' Jacob bezoekt heden de tentoon stelling. De Vereeniging «Ornis" zal weder eene Ten toonstelling inriglen te houden in April 1885 te Amsterdammet doelmatig te organiseeren gelegenheid lot verkoop van het tentoongestelde. Bekroningen. Afdekling Duiven. 1. priii m. M. t»ii Huigen te Utrecht, eeor torteMairen Se priji L. Kleijntjeete Muutrichltoot {roadriaken le prij» L. Kleijotjeite Muatrichtvoor Maltheser» le prijs J. A. W. Suijste 's Bosch roor ijsduiven Se prijs J I)ollc kamp, te Hsge»oor ijsdaiven le prijs deti Ifde voor krulduircD le prijs dcEi-lfde voor msandairen le prijs J. O Hemmante Aitonavoor Bulgaren Se prij» J. A. W. Suijs te 's Bosch roor raadsheeren le prijs deselfde roor meeuwen le prijs H. C. A de Braoonier ran Nes, te Zutfeneoor witte Chioeesche meeuwen Se prijs J. G. Hemman, te Altona, eoor Chineeeche meeuwen le prije H. C. A de Braconier een Nee te Zutfen voor blaauwe Chineesche meeuwen Se prijs L. Kleijntjee te Maastrichtroor gele meeuwen Se prijs G. H. Mollenkampte Rotterdam voor swertechild- pauwstaarten le prijs J. Becking, te Deventervoor Carrière; Se prijs H. C. A. Braoonier van Aeste Zutfen voor Engel- eche witte krappere le prije 1. Dollekamp te 's Hage voor Hollandsche kroppen Se prijs L Kleijntjes te Maaetrichtvoor eksterkroppen Bestuursprijs (gouden medaille) Franpole Collignonle Antwer pen voor eene collectie poetdniven. Wegens tijdgebrek konden geen meerdere bekroningen geplaatst worden. De heer Mr. H. E. E. Lagerweij te Amersfoort is benoemd tol adjunct-commies bij het depar tement van Financiën. Door vier der Ambtenaren ter gemeente secretarie is den heer Burgemeester van Amers foort Jhr. Mr. T. A. J. van Asch van Wijck bij gelegenheid van zijn aanslaand huwelijk een fraai olie- en azijnstelmet zilver gemonteerd ten geschenke aangeboden. De Griffier der gcineenle-Secretarie heeft een souvenir aangeboden. Ten kantore van den heer Secretaris der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amers foort liggen voor de belanghebbenden ter inzage de stukken betrekkelijk een door de Naamloozc Vennootschap «Nederlandsch Handelsinuseuin" op de aanst. Wereldtentoonstelling le Antwerpen le vestigen Algemeen Agentschap van Nederland- sche Teptoonslellers en de wijze waarop daarin kan worden deelgenomen. In den nacht van Dingsdae op Woensdag jl. werd in eene villa aan den Utrechtschen straat weg te Amersfoort diefstal gepleegd van de volgende zilveren voorwerpen: 11 lepels en 12 vorken, gemerkt W18 lepels en 18 vorken gein. 1 soeplepel2 groote groentelepels diverse kleine theelepeltjeseen zilveren melk kannetje, enz. Het voormelde bevond zich in eene gesloten lade van de keukengelijkvloers zijnde met den tuin der villa. Het keukenraam is op geschoven door den dief of de dievendie de lade openden met den sleutelwelke zich in de keuken onder een kandelaar bevond. De diefstal moet gepleegd zijn vóór drie uren in den nacht en de lade is van voormelden inhoud ontdaan teruggevonden bij 't nabijgelegen ft. C. Kerkhof. Door eenige Officieren, te Amersfoort io garni zoen worden pogingen aangewend tot het op- rigten van eene vereenigingdie zich ten doel stelt het beoefenen van jagl en lerreinrijden. De bereden Officieren van het garnizoen Utrecht worden uilgenoodigd toe le treden. Zij stellen zich voor, hunne oefeningen le houden op lus- schen beide genoemde plaatsen gelegen daartoe geschikte terreinen. De plegtige begrafenis van Z. K. H. Prins Alexander is voorloopig bepaald op Dingsdag 8 Julij. Prins Roland Bonaparte, vriend van den overledenewordt alsdan te 's Hage verwacht en de Kening van Belgie zal zich by de pleglig- heid door den Graaf van Vlaanderen doen verte genwoordigen. Z. M. de Koning wordt in de aanst week le 's Hage uit Carlsbad terugverwacht Naar wij vernemenheeft de nieuwe inspec teur der infanterie, generaal-raajoor Pteififer een voorschrilt gegeven lol het doen van examen door onder-officieren voor openvallende plaat sen bij een regiment, voor de betrekking van sergeant-majoor en adjudant-onderofficier. Denkelijk zal ook bij de overige wapens van het leger naar een vaster maatstaf in de ge noemde betrekkingen worden voorzien. Te New-York en te Philadelphia worden helsche machines van elke soort vervaardigd in vele gevallen onder de oogen der autoriteiten. Dagelijks worden uil beide sleden ongeveer twee dozijn toestellen verzondenvan dezelfde soort, die onlangs te Londen werden aange wend. Nu en dan wordt bij het laden eene machine ontdektmaar de meeste ontgaan aan de oogen der contróle. De gewone vorm is die van een uurwerk. Zij worden uil sterk blik vervaardigd en met een soort van kruit gevuld dat den vorm van gewoon buskruit en eene don kerbruine kleur heeftbij de ontploffing eene groote vlam doel opschieten en tweehonderd maal krachtiger dan gewoon kruit werkt. Hel vreeselijkst is de zoogenaamde «achl- daagsche machine." Zij is 14 duim hoog, duim breed en oefent eene werking uit als 3000 pond buskruit. Zij wordt ook van sterk blik gemaakt en is zoo ingerigt, dal men hel uurwerk kan verwijderen en weer inzetten. De veer, die het uurwerk vasthoudt en op het bepaalde oogenblik loslaat slaat hierbij op eene fijne glazen buis, die met een zuur is gevuld. Hierdoor wordt de ontploffing bewerkt. Ook deze machina is vol komen waterdigi en kan dus in een val wyn of petroleum geborgen worden. Eene andere soort is de «fleschmachine." Zij heeft den vorm van eene gewone bierflesch die men in den zak kan dragen. Burgerlijke Slaud vau Amersfoort. GEBOREN 19 JunijWillemz. van Willem van Schoonhorsl en Grietje Bunt. Hendrikus Bernardus Nicolaasz. van Hendrikus Korndewal en Alyda van der Veer. 20 JunijJohanna Arnoldsd. van Nicolaas Hendrik van den Heuvel en Johanna van Esveld. Frederik Pieter, z. van Willem Zwep en Pelernella Krederika Vol- mer. Jacobus Johannes Aloysius, z. van Gijsbertus Aloysius Clemens en Johanna Catrina Geerlruida Kok. Gijsberta Francises d. van Johannes Petrus Bernardus Kok en Grada Wieg man. Godefridus Johannes, z. van Godfried Christiaan Hoogewerffen Johanna Cornelia Elink Schuurman. 22 Junij, Franciscua, z. van Alyda Gerth. 24 JunijJohanna Wilhclmina d. van Evert van den Berg en Willemina Kve- rarda Laiubreehts. 25 JunijGecrtruidu Jo hanna Leendertdinad. van Gerhard Bloemink en Anna Dorothea Thomas. ONDERTROUWD: 20 Junij, Gerrit Kaal en Willemina Cornelisse. Gerril van Grootheest en Teuntje van Loenen. GEHUWD: 24 JunyPhilipKamerling en Ester Aronson. 25 Junij, Willem Hijmering en Anna van de Biesebos. OVERLEDEN: 19 Junij, Joannes Leonardus de Geest, 16 m. Gerarda van Roon 49 j. ongeh. 20 Juny, Nicolaas van Ee22 d. 21 Junij, Pieter Cornelis Sikkeina32 j ongeh. Johannes Petrus Molenberg21 j. ongeh. 22 Junij, Gijsberl van den Berg, 69 j. echlg. van Elizabeth Otto. 24 JunijWouter van Koelen31 j. ongeh. De in achterstaande advertentie van den Veer schipper PON vermelde vertrekdagen zullen denkelijk eenige dagen worden verschoven, om dat zijn schip heden nog niet hier is aangekomen. ADVERTENTIE N. Ondertrouwd J. D. J. DOUGLAS en A. M. BAAK. Geen Receptie. Getrouwd Pu. KAMERLING van Veendaio en E. ARONSON, diemede namens wederzydsche familie hun nen hartelijken dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling bij de voltrekking van hun huwelijk ondervonden. Amersfoort, 24 Juni 1884. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT zullen op Maandagden 7. Juli 1884, 's veonniddags le eii uren, ten raadhuize in het openbaar bij enkele inschrij ving aanbesteden 1. het vernieuwen van de houten vloer in de kamer voor den burgerlijken standen het verven van den buitenomtrek van het raadhuiB 2. het vernieuwen van de dakbe dekking op de visohmarkt en het verven van dat gebouwhet re- pareeren en verven van het ras terwerk, alsmede herstelling van het dak der Beurs 3. Onderhoudswerk aan de hoogere burgerschoolalsmede het witten en schoonmaken van dat gebouw 4. Idem van vier openbare lagere scholen. Met bijlevering van al het daartoe benoodigde. De voorwaarden liggen ter plaatselijke Secre tarie voor eenieder ter lezing alle werkdagen van 10 tol 1 uur. Door den gemeente-architect wordt aanwij zing gedaan op de dagen en uren in hel bestek vermeld. De Secretaris van Amersfoort, W. L. SCHELTUS. Drieringensteeg naast de Israël, Kerk te Amersfoort berigt hare geëerde begunstigers, dal zij zich aanbeveelt tol het leveren van ECHTE FRANSCHE en INLAND8CHE BRAN DEWIJN afkomstig van de vaornaamste Stokerijen bijzonder geschikt vóór hel inleggen van Vruchten; alsmede allerlei soorten LIKEUREN, WIJNEN. STERKE DRANKEN en LIMONADES, tegen oonourreerende p r ij s e n. Wordt ten spoedigste opgave verzooht van eene WONING met minstens 4 KAMERS, KEUKEN. ZOLDER met MEIDENKAMER en liefst met TUIN of TUINTJEhuurprys p. n>. 300 Guld. 'sjaars; te aanvaarden 1 NOVEMBER 1884. Brieven franco bij de boekhandelaars B. BLANKENBERG k ZOON le Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1884 | | pagina 3