den. (Met algemeene stemmen.) 4. Aan de rege ring z.il gevraagd worden zij bewilligt in kiel wbieden van den verkoop van meisjes en vrouw "n. (.VLl 38 tegen 4 stemmen.) 5. Geen huwelijk zaf gesloten worden zonder dat het meisje en haar vader ol voogd hunne toestemming gegeven hebben. (Met aigeineene stemmen.) 6. Ret artikel van den Koran, waarbij de veelwij verij wordt toegestaanmoet algeschafl worden. (Met 27 legen 14 stemmen) Als een opmerke lijke bijzonderheid verdient vermeldingdal al de leden der vergadering zich hebben laten photographeerenwelke handeling, zoolijnregl in strijd met de voorschrilten van den Koran tot dusverre bijna zonder voorbeeld is. vlaggen en de lampions zullen dragen. Montmarlre organiseert twee historische oploglen tegelijk en in Saint Germain l'Auxerrois wordt een drie ineter hoog standbeeld opgerigl van den Arbeid. Niet tegenstaande het woord zoowel in 't Fransch als in onze taal mannelijk is wordt de arbeid voor gesteld door eene vrouw. Trouwens het stand beeld is 'l werk van eene vrouw mad. Goutaud die in alle bescheidenheid zich zelve als de godin van den arbeid heelt algebeeld. Aan hare voeten aan de voelen van de godin mevrouw Goutaud leunt een man op zijne spade. De man is mijnheer Goutaud Een gelukkig echtpaar. Dus zal men dansen «p 14 Julij en illumi- neerende straten decoreerenenz: Een nieuw Araerikaansch soort van sport •ls het zoo heelen mag, is tegenwoordig onder de Petersburgers in zwang. Hel is nL hel «trap- penloopen." Verleden week had de eerste wed strijd van dien aard in een uitspanningstuin plaats. Een Duitscher en een Engelschman wed ijverden daar, wie hel vlugst 15(H) treden op en af zou loopen. De prijs van 500 Ir. werd ge wonnen door den Engelschmandie deze taak in 8 minuten volbragl. De Duitscher deed er 9 minuten over. Zij zullen eerlang nog een wed strijd volbrengenwaarbij 2500 treden in 20 minuten op en algeloopen moeten zijn. De inzet daarbij is 1000 Ir. Ook een damt- heelt zich fcereid verklaardvoor dien prijs de genoemde laak te volbrengen. De Franscben zijn een vrolijk volkeen volk van grappenmakers, en altijd gretig om zich ls «museeren. Als zij zich eenmaal hebben ingevat om op een of anderen dalam leest te vieren, dan is er bijna niets dal hen daarvan zou kunnen afbren gen en zelfs zouden velen hunner er niet legen opzien om gedurende zoo'n dag op een vulkaan te dansen. Immers 14 Julij is de herinneringsdag van de inneming der bastille, eene gebeurtenis, die verreikende gevolgen heeft opgeleverd voor den staatkundigen toestand van Frankrijk en van vele andere landen. De Fransche regering heeftniettegenstaande de waarschuwingen en hel votum van de Aca démie de Médecine beslotendal hel groote feest der republiek, het leest van 14 Julij zal doorgaan en men rept de handen binnenshuis en daarbuiten, om tijdig gereed te zijn. De kleine industrie heeft slechts op de beslissing der regering gewacht en onbekende firma's doen groote zaken in vlaggen en insignes. Hel schijnt een «ingeschapen trek"' van den mensch, dal hij graag met iets bonts in hel knoopsgat van zijn jas rondloopt en duizenden zouden hel leest niet volmaakt achten als zij niet eene ol andere fantastische decoratie inogten dragen. De handel in deze artikelen is dus zeer levendiger is eene lirraadie gemiddeld voor 301*00 francs aan insignes verkoopt en eene andere die op den leestdag voor 40000 francs aan medailles slijL Dat er groote sommen worden besteed aan de decoratie der stralen zal uien wel gelooven als men weetdat de stad zelve daarvoor bij de zeven honderdduizend Irancs beschikbaar stelt. Het is te begrijpen dat de regering er legen opzag dit feest te verbieden dat zoovelen niet alleen genoegen maar ook werk en brood verschaft. Het verbod zou hare populariteit een gevoeligen slag hebben toegebragl en zij is toch al niet zeer populair. De verschillende wijken wedijveren in toebe reidselen voor hel leest. Men begint met de plaat sing van de masten en de Iriomlbogendie de vond, dat de groote schuine hoed en die lange mantel haar voortreffelijk kleedden. Eene ver gelijking lusschen haar en Evelinewier gulle lach telkens door de stille stralen klonkbood geen enkel punt van overeenkomst aanals men beide vrouwen beschouwde dan kwam men lot de overtuigingdal Eveline slechts voor een onbezorgd leven geschikt scheen, terwijl Liselleondanks haar vrooiijk voorko men ook in tijd van smart en beproeving het hoofd zou welen boven te houden. «Zijl gij niet verwonderdmejuffrouw," zoo begon Larue het grspri k«dal mijn vriend eensklaps zijn spraakvermogen terug bekomen heeft en zijne dooltn-id genezen is?" «Ochgaf Liselle ontwijkend ten antwoord tervCijl hare lippen zich tot een glimlachje ver trokken, «de wonderen zijn nog niet geheel en ai van de wereld verdwenen." «Hm, hm, geen kwaad antwoord, mejuffrouw dat moet ik erkennen. Gij zult mijn vriend en mij wel voor zeer oppervlakkige, luchthartige spotters houdenomdat wij het eerzame gezel schap dat wij zoo juist verlaten hebben op eene dergelijke wijze om den tuia geleid hebben." «Tol dal eerzame gezelschap behoorde ik •ok," merkte Liselle eenigszins scherp op. Betrekkelijk nieuw, maar althans ietwat ver makelijk is de volgende aardigheid van het Handelsblad In vele sleden worden de plakkaten op de muren en borden gesteldzonder dat men de oude afscheurten daar men met dit aanplak ken niet altijd zeer naauwkeurig te werk gaal, staal het ééne biljet somtijds lager dan hel an dere. Leest men nu in de velgordedan krijgt men soms hel zonderlingste zamenraapsal. Tot bewijs daarvan laten wij hier volgenwal iemand te Rotterdamtijdens eene kermis op een muur te lezen vond Te Amsterdam vrijwillige verkooping van een in groen geschilderd en prachtig verniste boekbindersknechtdie sedert lang zit in een ralteval en voorzien is van vijl poolen en begroeid met zwijnenhaarzooals aange wezen is op een aangeplakt hottentotje van 40-jarigen leeftijd goed kunnende omgaan met een inonslerachtigen zeevisch alhier aan gespoeld op bevel van den burgemeester liggende nevens den ouden ezel even als de andere op flessthen gelrokken met eene mand kreeften te springen door den hoepel gebonden boven het vertrek van den minister van schildwachten langs straten en wegen, die zullen handhaven in eene kamer met alkoven en verdere gemakken. Al degenen, die iels te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan een varken met drie poolen es een oog in de borst gelieven hunne pretenliën in te zenden bij gedresseerde hon den en apen die op een wenk huns meesters zitting zullen nemen lol het verkiezen van twee nieuwe leden van de Slalen-Generaa! en te ein digen met loopen in zakken ter gelegenheid van het inleggen en zouten van twee gepen- sionneerde majoors dié hun opbod en alslag van een huisknecht met groen trijp en springveeren te bezigtigen in den Haarlem mer bij een bediendedie eenige vrije uren heeft en ze wenscht te besteden met het verslin den der gekwetsten van Waterloo die zijn te koop voor f 13,000terwijl men 4 der kooppenningen in de vlam eener kaars zal houden en verbrandenterwijl de heer Bam berg onmiddellijk overgaat lot de begoocheling van een driejarigen ezel die door ziekelijke omstandigheden tracht zich te ontdoen van zijn oliekoeken, beignets, Friesche walelen op 12 canapés Renaissance-sliji en overtrokken met schilderijen op linnen met gezichten van twee oude keukenmeiden kunnende door een hoepel springen om eindelijk over te gaan tot de verkooping eener partij manilla- sigaren enz. Een hartstochtelijk vélocipédorijder uit San Francisco heelt een reis per trapwiel van daar naar Constantinopel ondernomen, lhj vertrok 22 April en denkt legen hel eind van Julij te p— Larue begreep, dat hij zich een weinig te ver gewaagd had. Hij deed alsof hij hare woorden niet verstaan had en vervolgde «Gij moet dan wetenroejuffrouw Liselle welk een aardige naam" met dat gezegde hoopte hij zijne onbeleefdheid van zooeven goed te maken, «dat wij evenals de dokter gaarne allerlei grappen uitvoeren. Zoo besloten wij dat Gabriël heden avond de rol van dooistomme zouden spelen om hel gesprek zijner buurvrouwen ongestoord te kunnen aanhooren. Hij is schrijver en hoopte daardoor stol tot..." «0, wat ben ik verheugd dat mijnheer Lormc niet naast mij heeft plaats genomentenminste heb ik nu die zekerheid dat heigeen ik gezegd heb, niet den eenen of anderen dag den lachlusl der lezers opwekken kanwantdal hij alles in een belachelijk daglicht zal stellenbewijst zijn geheel voorkomende satirieke trekken van zijn gelaal." «Mijn vriend is door u aandachtig beschouwd geworden, mejuffrouw, werkelijk, dat is eene bijzondere eer voor hem. Zou ik misschien mo gen weten of ik ook zoo gelukkig ben geweest om uwe gedachten evenals uwe blikken een oogenbiik bij m(j lc doen verwijlen Wordt verwijd. New-York aan te komen. In September zal hij niet per vélocipóde, maar lot zijn spijt in een stoomboot den Atlunlischen Oceaan overste ken. 1 October beklimt hij zijn snel wieier weer, en hij rekent dan 1 Nov. in de Turksche hoofd stad te zijn. De zware'onwedersdie verleden week boven een gedeelte van Nederland woeddenhebben weder een aantal ongelukken veroorzaakt. Twee prachtige koeijen van den lieer v. d. Hoeven van Oordl te Apeldoorn zijn gedood. Te Vaassen werd een papiermolen door den bliksem verbrand; ook sloeg op verscheidene plaatsen te Apeldaorn de bliksem in huizen en hoornen. In Wichmond bij Zutphen verbrandde een boerenwoning. Te Soest zijn twee koeijen en een paard doodgeslagen lusschen Baarn en Eemnes werd een man door den bliksem gedood en brandde een hooiberg af. Te Heemskerk zijn 2 groote boerderijen af gebrand terwijl een boerin aldaar door den bliksem gedood is. Onder Beverwijk werd een knaapje gedood K e n u i s e r i n p. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, Gelet op art. 18 der wel van den 14. Sep- lember.1866 (Staatsblad n°. 138), houdende be palingen betrekkelijk de inkwartieringenz. Doen te welendal de bij art. 17 dier wet bedoelde lijst door hen aangelegd in afschrift aan de bergplaats bij hel raadhuis aangeplakt is en gedurende veertien dagen te rekenen van heden op de Secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage ligt alle werkdagen van 10 tot 1 uur. Amersfoort, den 12. Juli 1884 Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, De Secretaris, W. A. CROOCKEWIT, W. L. SCHKLTUS. Weth.k B,. DAGELIJKSGÜE WATERSTANDEN van de Luntersche beek en de rivier de Eem. DiTU* Koost* Haam Ovtk- La* Pom- Guu ui db bo.ea two*! ito. ok.v ■ui-B aabd. Kbm. m* H M M M. M. M. M m B Juli ♦.97 ♦.S3 4.85 2,«4 8.21 2,17 0.58 AP 7 *.90 ♦,80 ♦.84 2,63 2,20 2.16 0.68 -0.25 8 «.88 +.62 4,81 2.73 2.28 2,22 0.«7 0.2O B ♦.87 ♦.63 ♦,hu 2.71 2,28 2.21 0,52 - 0.15 10 4.86 4.6+ ♦.79 2.71 2,29 2.22 0.59 —0,20 11 ♦,8« ♦.65 4.7 W 2.71 2,28 2.12 0,58 0,10 18 ♦.85 +.65 ♦.7» 2.71 2.27 2.20 0.50 0,10 liet teeken u beneden P. Uit 's Gravenhage wordt gemeld Het verwondert inij zeer dal hel te Scheve- ningen nog niet zoo druk is als men zou ver wachten in deze iropi.»chen toestand. Slechts enkele hotels (Oranje Badhuis en Garni) hebben het tamelijk goedmaar er zijn erdie in de vorige week geen vijf logés en geen tien table d'hote gasten hadden. Daarentegen (en dit is voor de ondernemers een troosl.i is voor de wanne Augustus reeds nu geen plaatsjein Scheveningen onbezet. T Spreekt van zeil dal de Hagenaars de grootste hallt van hun leven in den tcgenwoordigen lijd in of nabij de zee doorbrengen en hel terras met zijn eleclrische verlichting die zeer mooi is biedt dan ook 's avonds een schoonen aan blik aan, vooral nu men alléén het «gedislin- gueerd" gedeelte van da Hagenaars daar bijeen vindt. Druk loopen de liefhebbers van het alge- sloten terras echterondanks de verlaging van het entrée-tarief, nog niet. Hel is er «l'chlt" maar ledig. De gemaskeerde roulette in de «salie de conversation" trekt nog eenigszins aan. Het is geen bepaalde speelbank, o neen 't ls een «jockey-billard." Men zet 25 centprix fixe op een bepaald nummer op de tafel aangewezen zoodra cr vol doende deelnemers zijn brengt de croupier ik bedoel de marqueur een machine in bewe ging die een aantal als jockey's gekleede popjes door de gleuven van de bank of biljarttafel doen heen en weer loopen wanneer ze allen stilstaanis 'l nummer waarop de winnende jockey hall maaktdat waarop de prijs valt die prijs is de inzet van al de spelersmin één kwartje voorden biljart houder. Alleen door de vaste premie van 25 cent, wordt 't ruïneuse van dit spelletje tegengegaan maar ik kan U toch verzekeren dal er geen bijzondere dévainc toe behoort om in tien minuten f 2.50 Ie ver liezen. Daarbij komt natuurlijk dal niemand den spelers kan verbiedenom behalve door den kleinen uitzetdoor groote weddenschappen bij dit spelletje een loriuin te wagen. Misschien hebben velen uwer lezers indertijd op de Am- stcrdarosche tentoonstelling het kleine jockey- spel op een ronde talel gezien nu'l is het-

Amersfoortsche Courant | 1884 | | pagina 6