oogenMik rijn donkerbruine of groenemet ottervel versierde, peLjakjes zeer in den smaak. De prijs vjn oen hnndenuosluuiu varieert van vijl lol vijftig dollars. Twee Engelschen hebben een onderzoek in gesteld naar de ligging van de bekende Lutine in 4795 bij Vlieland met baar kostbare lading vergaan waaruit reeds vrij wat is opgcvischl. Of die hoeren nogmaals zullen beproeven er wat uit te halen, zal nader blijken, doch men gelooft dal bet wrak geheel door 'l zand is bedolven. De te Weenen wegens dc in de laatste tijden daar gepleegde misdaden in hechtenis genomen anarchist Raminerer heelt een volledige beken tenis afgelegd. Hij heelt verklaardin gemeen schap tncl Slelhnacher en eenige anderenwier namen hij weigert le noemenin hel vorige jaar den moordaanslag op een apotheker le Straatsbirg en dien op den bankier Heilbronner te Stuttgart gepleegd le hebben. Verder heelt hij bekend op hel eind van het vorige jaar den politie-beambie Bloch vermoord te hebben. Ook den moordaanslag op den heer Eiserl le Weenen voerde Kaïumerer in gemeenschap met Slell- rnacher en een derden nog onbekenden persoon uit Kaïuinerer vermoordde den heer Eiserl, Siellmacher de kinderen en de gouvernante Herwyl de derde de wacht hield. Zijn plan was geweest, ook den politio-beaiobte Ulöch te ver- onoordendewijl hij echter op dien lijd andere Jaezigheden hadheelt hij dit aan Slelhnacher opgedragen. Slelhnacher, wien men de bekente nis van Kiiinmerer mededeeldeheelt geweigerd ■zich daarover nader le verklaren. Poolsche bladen deelen de volgende hijzonder- heden mede omtrent een beraamden aanslag op den czaar, zoo hij, gelijk was gemeld, Don derdag Warschau zou hebben bezocht Gedurende de zitting van het vredegeregtge presideerd door den heer Bardowskikwam een Kolonel der gendarmen de zaal binnen en hield zich achter publiek schuiltotdat de zitting geëindigd was. Toen trad hij naar voren en arres teerde met den revolver in de hand Bardowski. Deze wilde zelfmoord Ingaan maar werd daarin verhinderd. Men vonu in zijn huis eene jonge Russindie ook gearresteerd werd en eene groote hoeveelheid dynamiet. Het doel van het complot was hel paleis van den czaar in de lucht te doen vliegen. Hel dynamiet was aangevoerd door een Rusvoorzien van een pas in 'i buitenland door een hooggeplaatst Russischen ambtenaar ver strekt hr zijn later nog een aantal personen gearresteerd. Tc Neer (Limburg) sloeg de bliksem in de woning van den postbode Giesbers. De moeder van G. werd gedood en hij zeil werd zóó hevig getroffen dal men vreest voor zijn leven. Op den weg naar Linne is een mei.-je door den bliksem deerlijk verminkt. Te Nijmegen ging het onwieder vergezeld van een wolkbreuk en een orkaan. Vreeselijk zijn de daardoor aangerichte verwoestingenvooral aan hel plantsoenzelfs sloegen de schepen van louwen en kettingen. Vele straten waren door den stortvloed als in snelvlietende rivieren her schapen. Bureaucratie in Indie. Om een staaltje te geven van de op sommige bureaux heerschende sehrijln.iinie, meldt het Bat Hbl. hel volgende Op een der departementen alhier zitten in twee kamers vlak naast elkaar twee autoriteitjesdie gezamenlijk onder één directeur dienen, doch zijn bleekvermagerd gelaal overtuigde mij dat hier geene hulp kon balenen hoewel de stervende zich nooit als een vader jegens roy beloond had200 voelde ik mij toch diep aan gedaan en onwillekeurig v.itle ik zijne hand. Hij sloeg de oogen opmaar scheen mij niet te kennenonsamenhangende woorden ontsnapten zijne droogc lippen. Langzamerhand werd hij rustig, zijne oogen sloten zich zijne adem haling werd flauwer. 't was de dood, die al meer en meer naderde. Kort was de dood strijd een snik«en zucht... hij was niet meer. Een wijle bleef ik bewegingloos slaan; ver volgens drukte ik ter kus op zijn voorhoofd en verliet hel vertrek." Uier zweeg Larue en haalde diep ad fin. «Welk een droevige jeugd hebt gij gehad, mijnheer," zeide Lisette deelnemend. «Dalzegt gij tere»hl, mejuffrouw. Doch mijn verhaal zou le lang wordenals ik u al maar wij zijn zoo bij Gerard» woning, als u het mij toeataatdan kom ik u eens bezoeken." «Ostelligmijnheerhel zal mij bijzonder aangenaam zijn." Eveline en de beide heeren handen reeds geiuiiaen tijd op de nadering van Larue en ieder een afzonderlijk onderdeel te behandelen hebben. Deze twee heeren houden er ieder een apart archief op na en schrijven elkaar iederen dag ollicieele brieven, soms over zulke verregaand onbeduidende onderwerpen dal als de een het hoofd binnen de kamer van den ander stak de vraag in tien seconden zou zijn beantwoord. Het grappigste is, dut nel-blieven van weers zijden op dezellde kamer worden geschreven. Halfweg tusschen Sheffield en Manchester is Woensdag-namiddag jl. omstreeks één uur, een verschrikkelijk spoorwegongeluk gebeurd. Er brak toen de van Manchester komende sneltrein pas den Woodhe.nl tunnel had verlaten, eene as van de locomotief, die met den kolenwagen nog eenige oogenblikken op de rails bleef. Maar de wagens, waarin de passagiers gezeten waren, geraakten door den schok de trein had eene snelheid van vijftig mijlen in hel uur los van de locomotief en tuimeldengedeeltelijk van eene brug, gedeeltelijk van den spoorwegdijk, van eene hoogte van dertig voel naar beneden op den straatwegmet het treurig gevolgdat drie van de negen wagens geheel verbrijzeld werden en negentien personen terstond hel leven verlorenacht mannenacht vrouwen en drie kinderen. De machinist en de stoker bleven on gedeerd. Dertig personen weiden gekwetst ettelijke van hen bekwamen zwaie kwetsuren op de plaats van de ramp, die een vreeselijk schouwspel van verwarring en ellende tc zien gaf. Hel duurde nogal eenigen tijdeer er vol doende hulp kon worden aangebragl. Één van hen stierf eer hij te Manchester in hel hospitaal kwam. Onder de dooden zijnvoor zoover uien heeft kunnen nagaan, ten minste drie vreem delingen. Hel mail-overzicht van de Java-Bode behelst het volgende In Atjeh is het nog steeds dezelfde ramp zalige boel. Gelijk de stukken op een schaak bord zoo wordenbij één en twee tegelijk onze dappere officieren en soldaten weggeno men zonder dat wij één slap digter zijn bij hel mal zeilen van den vijand. Wat de nieuwe Regering omtrent het oor- logsbeleid en de bestuurs-quaestie besloten heelt, geen mensch die hel nog weeL Alles is ver borgen achter een digi gordijn. Slechts geruchten loopenover de ophclfing van hel civiel bestuur aldaarde aanstelling van den bekenden, kundigenvrocgeren chef van den stal Gey van Filtius enz. Sommigen spreken zelfs van een terugkeer van generaal Van der Heijden Als een bewijs van ligchaaraskracht op hoogen ouderdom, diene: dal zekere Jan van Daalwijk te Maasbommel, ruim 80 jaar oud nog een halve hectare hooigras eiken dag afmaait. En dan iemandwiens geheele leven één zware arbeid is geweest. DAGELIJ KSCHE WATERSTANDEN van de Lunterscbe beek en de rivier de Eem. Dun IU>oDr..i boren HtDt boned. ni>- LiU- B kir OM. l'OTH- BBL'O. Gbrbb MXIH. LUI- A*»B. PB Eek. 1884 JL M M. M M. M. M V IS Juli 4,88 4,68 4,80 2,80 2,27 2,20 0,57 0,15 14 4,04 4,77 4,88 2,73 2,30 2,22 0,00 0.15 11 4,07 4,80 4,82 2,78 2,31 2,22 0,68 0,20 18 4,08 4.88 4,83 2,72 2,20 2,21 0,70 0,10 17 4,07 4,80 4,83 2,73 2,32 2,22 0.63 —0,05 18 4,06 ♦,71 4,85 2,74 2.33 2,12 0,61 0,10 10 4,05 4,88 4,85 2,78 2,38 2,24 0,61 0,05 liet teelten eden A. P. Lisette gewachten toen zij eindelijk 't tweetal in hel oog kregenriep Eveline vroolijk uil «Gij hebt zeker een zeer interessant gesprek f;evoerd en daarbij vergetendal hel reeds ang twaalf uren iszoodat alle deftige men- schen reeds lang op hunne slaapkamers moesten zijn. Mijnheer de advocaatzoo wendde zij zich tul dezen, «ik sta u toe om uwe gezellin naar huis te geleiden doch u mejuffrouw zoo besloot zij met kluchligen ernst lot Lisette «geef ik wel in overweging om wat grooter schreden le nernenopdat Larue spoedig tehuis is. Blijf nu niet langer hier staan en laat het afscheid aan uw huis ook niet te lang duren want anders vat onze vriend welligl koudeen dan moet ik hem nog oppasseneene laak waarvoor ik niet deughetgeen wel niemand ontkennen zal." Lisette antwoordde niet veel op die plage rijen maar stapte snel aan Larue's arm voort, zoodal zij weldra de welbekende huisdeur in het gezicht kreeg. Na weinige oogenblikken schelde Larue aanenna nogmaals hare toe stemming verzocht en verkregen te hebben om haar le mogen bezoekenvertrok hij. Wordt vervolgd. AMERSFOORT. 21 Julij 1884. Monseigneur H. BLOM. Een onzer eerbiedwaardigste stadgenooten Monseigneur II. Blom, geboren te Woerdenis gisteren in ruim 75jarigen leeftijd overleden. Op 17 Maart 1832 ontving hij te Munster de H. priesterwijding en trad op 3 October 1833 in geestelijken werkkring te Amersfoort op. Voortdurend maakte hij zich verdienstelijk met alleen door de naauwgezette vervulling der daaraan verhonden pligten maar ook door zijne welwillendheid en weldadigheid omtrent belij ders van alle gezindten, zoodat hem in de ruimste mate hoogachting en genegenheid ten deel vielen, inzonderheid gebleken bij de luistervolle viering der beide jubilé's van voormelde ambtsdatums destijds in onze kolommen uitvoerig omschreven en waarin zijn leven en werken naar waarde werden geschetst. Het R. C. Liefdehuis heeft aan hem zijn ont staan te dankenhij wijdde zijne zorgen aan de doelmatige opleiding van uitmuntende zieken verpleegsters die des verzocht in alle gezinnen, zonder onderscheid van geloofsbelijdenishare liefderijke oppassing betoonenen hij ontwierp en steunde mede vele andere zaken van mensch- lievende strekking. Wegens hoogen leeftijd verzocht en verkreeg hij kort geleden zijn eervol ontslag als Deken van liet Metropolitaan Kapittel van Utrecht en als pastoor te Amersfoort, waarna hij zijn ver- blij! koos in het voormelde door hem gestichte Liefdehuis. Hij was Kanunnik Geheim Kamerheer van Z. II. den Faus en Ridder der Orde van den Nederl. Leeuw. In hem wordt een zielenherder en mede burger verloren die vroom van gemoed en opregt in wandelechte humaniteit aan zacht- aardigen zin paarde. Mogen naar zijn voorbeeld in zijn edel leven en strevenonder medeburgers menschenmin en eendragt steeds toenemen De teraardebestelling van zijn stoffelijk om hulsel zal aanst. Woensdagochtend te 12 uren plaats hebben. Vrijdag jl. had te Leusden de begrafenis plaats van hel aardsch overschot van onzen geachten stadgenootden heer A. Smitt oud-burge meester der naburige gemeente Hooglandin 87jarigen leeftijd overleden. Hij was een dier «degelijke" mannen van den ouden stempelwaarvan hel getal al meer en meer inkrimpt. Een halve eeuw, en nog een half doznn jaren burgervader derzelfde gemeente te zijnis zeker zeldzaam. Dit voorregt viel hem ten deelen zijn gouden burgemeeslerlijk jubilé werd door zijne gemeenienaren gevierd op eene wijze die zooals wij destijds gadesloegengetuigde van de achting en genegenheid, welke inen hem onder den adel en andere standen toedroeg. Ook eene menigte jaren hoold van een aantal Waterschappen dier streek, betoonde hij daarin veel werkzaamheid en zaakkennis. Ds. J. A Helper Sesbrugger en Dr. J. W. Manssenpredikant te Zaandamhielden har- lelijke toespraken bij de groeve. Morgen Dingsdagavond te 7 urengeschiedt de ontvangst der leden van het 37e Landhuish. Congresenz. op hel Raadhuis le Amersioort. Op den aanst. Utrechlschen Kermiszaturdag 26 Julij zal er een goedkoope extra-trein des Centraalspoorwegs loopen tusschen Kampen en Utrecht, stoppende, blijkens achterst, sdv., aan verschillende stationszoodal men alsdan een genoegeiijken dag en avond le Utrecht op dien vrolijksten dag en avond der kermis kan door brengen. Hel is derhalve wel le verwachten dat een groot getal bewoners dier spoorwegplaatsen en environs dit pleizierreisje zullen maken. Aanst. Woensdag hopen, blijkens advertentie, onze brave stadgenooten Steven Volp en Echt genoot met hunne kinderenbehuwdkinderen en kleinkinderenhun gouden huwelijksfeest te vierenzullende ongetwijfeld vele stadge nooten gaarne door felicitalien hunne feest vreugde verhoogen. Willem Buitenhuis wonende te Someren oud 48 Jaar, die Donderdag jl. by het spoorweg- ongeval te Barneveld zoo deerlijk is verwond is Vrijdagmiddag ten 5 uren in zijne woning, waarheen hij des morgens vroeg vervotrd was overleden. De eerste heelkundige hulp werd verleend door Dr. Bastvan Barneveld die in den nacht van Donderdag op Vrijdag, in vereeniging niet Dr. Groeneboom van Amersioortliet linkerbeen heeft geamputeerd. De ongelukkige bevond zich daarna redelijk weldoch schijnt ook inwendig kneuzing bekomen te hebbenle oordeelen naar

Amersfoortsche Courant | 1884 | | pagina 2