Ding-sdag 16 September 1884. jVi Ot)l6. Uitgever A. H. VAN CLEEPF te Amersfoort. J>it blad Tertchijnt MaanJay en lhmJerdajanunJ. Abonnement per 3 maanden Franao per ft 1.16. Adrertenti^n, 1-0 regel. 01) (Ju elke regel me.r 10 Cl..; groote letter» i..ur plaatsruimte roor randen en andere eitra nirigtiug geacliiedt liougere prij.berekcuing. Legale ontoigeu. Ailv. per regel 16 Cta. Keclaiue. per regel 23 Cl». Aft. nummert 10 (,'U. officieMe e Bureau MUÜHHUIZEN hook KorfcograchtWijk B CO. Kennisgeving. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, Gezien de aril. 55 en 56 van hel algemeen politie-reglement dier geineenie Doen ie welen dal alle gebruikers of beheer ders van gehouwen en erven of, wanneer deze niet gebruikt wordende eigenaars daarvan verplicht zijn de straat vóór, achter en terzijde van die gebouwen ol ervenuiilewieden of te doen uiiwieden, zoodal de straal op Maandag, den 22. September aanslaande des voormiddags te 10 uren, behoorlijk gezu:verd is, op straffe bij het reglement bepaald. Amersfoort, den 11. September 1884. liuigemeesler en Wethouders voornoemd De Burgemeester T. A. J. VAN *SCI1 VAN WIJCK. Da Secretaris W. L. SCllELTUS. Politieke Revue. De schoolwetdie in België zoovele gemoede ven in beweging heeft gebraglis gelijk te ver wachten wasook door den Senaat aangenomen. Van de 66 leden, die tegenwoordig waren, stemden 40 voor en 25 tegen het ontwerp; een lid onlhield zich van stemming. Bij liet uiteengaan van den Senaat was vóór het Parlementsgebouw wel een groote menigte bijeendoch alles liep kalm ai. Het vroeger verspre.ide berigt dat de Engel- sche commandant van Quittah de Duitsche grenspaal hij Ailahnten noorden van Lhomé zou nebben doen omverhalen en vernielen wordt in brieven uit Klein-Popo aan de Ham burger Corr. bevestigd. Negers behoorendo tol <le pari ij van Lawson hebben levens bij Gum- ballé een paal omvergehaald en weggeslingerd. Men verwacht een Duitsch oorlogsschip om door geweld de Duitsche vlag te doen eerbiedigen. De dynamiel-mannen in Amerika schijnen, volgens de door de lersrhe en Londensche politie ingewonnen inlonnaliënweder woeliger te zijn dan ooiL Men moet ontdekt hebben dat dynamielbommen geregeld uit New-York naar Engeland gezonden worden en dat wel- FEUILLETON. 3) GEFOPT! «Ik luister, mijnheer Padde." «Nudan, Ursula, ge weet, dal ik een aardig duitje geld bezit zoodal ik..." hier aarzelde de rentenier, terwijl Ursula die begon te begrijpen wat haar meester bedoelde, hem scherp aan staarde. «Zoodat pij..." herhaalde de huishoudslcr on geduldig «vertel mij gerust, heer Padde, wal gij van plan zijtik hen op alles voorbereid." «Ja, ja," zuchtte Padde, «ge hebt gelijk. Ik ben hakker geweest. Ursula, ik had toen weinig ijd om mij met iels anders dan met mijne zaak bezig te houden. In gezelschappen verscheen ik weinig en als dat eens plaats had dan waren er gcene vrouwen tegenwoordig zoodat ik hel verlangen niet in mijne borst voelde ontwaken naar eene levensgezellin. Maar sedert eenigen tijd Ursula begint mij mijne eenzaamheid te vervelen... in een woord... ik wil trouwen. Neen, Ursula, laai mij voort gaan... ik wil u zelfs mijne zwakheid bekennen., ik béu verlield... ik vind nergens ecnige bevre diging voor." «Ja, ja, mijnheer," viel Ursula hem op zachten toon in do rede, «ik kan mij in uwen toestand verplaatsen. Ja, als ik denk aan mijn biuide- g0n," terloops zij hier vermelddal dc waardige matrone legenovcr iedereendie naar haar luisteren wildebeweerde, dal zij in hare jeugd verloofd geweest was. doch dal dolge lukkige minnaar" gestorven was «aan mijnen bekende agenten van O'Donavan Rossa met de overbrenging belast zijn. Thans worden alle passagiers van uil Amerika komende sloomboo- len aan een slreng onderzoek onderworpen. De Chineesche Regering mooi aan de onder koningen een circulaire hebben verzonden waarin zij de gronden opgeeli, waarom China weigert aan de eischcn van Frankrijk le voldoen en verklaard wordl, dal de Opperste Baad be sloten heefide reglen van het Rijk inel de wapenen te verdedigen. Daily News geell Frankrijk en China den niet onverslandigen raad hun geschil door scheids- regters le laten heslissen ora zoodoende aan dezen met-officieelen oorlog een eind te maken. Router's Office meldt uit Tamalavedat de Franschen in de wateren van Madagascar de stad Mahanovo hebben gebombardeerd. In Rusland en Polen worden de illuminaties gelijk de parade gecommandeerd en de geesl- drilt regelt zich naar hoog bevel. Wat de vlaggen betreft daarmede heeft eene eigen aardige geschiedenis plaats gehaddm als be wijs van hel bovenstaande kan dienen. Ieder burger, huiseigenaar le Warschau, moet twee vlaggen bezitten, om die, als de politie het verlangtuitlesteken. In gewone lijden ziet men niet zoo precies naar de kleur der vlaggen als zij nog maar ais Russische le herkennen zijn. Maar buitengewone tijden eischen buitengewone maatregelen. Op bevel van de politie moesten alle vlaggen aan hel hoofdbureau vertoond wor den diewelke niet meer in den besten staat warenwerden afgekeurd en moesten door nieuwe worden vervangen terwijl het natuurlijk streng verboden was andere dan de goedge keurde uillesieken. Zoo is hel geschiedzoo was inen zekerdat de keizer zou begroet worden roet Russische en gedeeltelijk gloed nieuwe vlaggen en de vlaggenlabrikanlen hadden ten minste reden om roet ware geestdrift le juichen. Allerlei. Te Hoogersmilde heersoht onder de jeugd reeds eene flinke handelsgeest. De jongensdie lusschen de schooluren tijd vinden hunne ko nijnen le verzorgenhebben in deze vruchtbare tF— goeden Johan..." «Och, Ursula, die geschiedenis hebt gij mij reeds meermalen verhaald. Ik durf u bijkans niet zeggen wie ik lief hebuil vreesdat gij mij uitlachen zult." «Ochdal hangt geheel af .vie het meisje uwer keuze is... want zij zal wellicht geene weduwe zijnniet waar «Neen, stellig niet, Ursula, haar naam is... zij heet... nu in het kortik bemin u... wilt ge mijne vrouw worden «Ik... uwe vrouw?" lispelde de schoone in eene bekoorlijke verlegenheid. «Jagij en geene andere zult meesleres van mijn huis en goed zijn en tnei eene stout moedige beweging sloeg hij den arm om hare elegante gestalte en drukte haar aan zijn hart. Niemand sprak een woord en in het stille ver trek was geen engel der liefde die hare vleugels beschermend over het paardal elkander trouw zwoeruilspreidc. Neende duivel der zelf zucht was hier tegenwoordig en verheugde zich met een grijnslach over het gesloten verbond waar de begeerte naar geld en sluwe berekening de factoren waren. Ten laatste bekende Ursula dal zij hem ook reeds lang lief gehad hadreeds toen zij eerst drie maanden in zijnen dienst geweest was, werd zij door zijne woordenzijne bewegingen zijne handelingen zoozeer aan haren dierbaren gestorven Johan herinnerddat het haar de grootste moeite gekost had om kalm te schijnen en hem niets te doen bemerken. Echter had zij zich steeds meer en meer aan hein gehecht maar zij had altijd hare armoede een struikel blok geacht om ooit de vrouw van den rijken diersoort een zaakje gezien en zij hebben eene iormeele konijnenbcurs geopenddie otn de veertien dagen wordt gehouden bij de Pieler- Humineler-brug. De markt beslaat nu twee maan den: de schippers kennen haar en hesleden voor vette konijnen goede prijzen. Prins Bismarck is in hel bezit van 10 Duitsche en 38 builenlandsche ordenzoodal hem reeds 48 malen een onderscheidingsteken is te beurt gevallen. Als een bijzonderheid wordt vermeld dat bij het 7e reg. infanterie een sergeant aanwezig isdie 62 jaar oud is en 09 dienstjaren achter den rug heelt. De oplossing van het schijnbaar raadselachtige vindt inen door le letten op dienstjaren in lndië, die dubbel tellen. Een treurig geval wordl uil Florence berigt. Een veertigtal kleine meisjes zijn daarna het baden in de voornaamste bad-inrichiing (waar men een groot marineren binnen-hassin heeft)allen tegelijk door een alzigtelijke huidziekte aan getast en het is meer dan waarschijnlijkdat dit te wijten is aan het water in het bassin voor welks reinheid men door verzuim van ververschen of toelating van onreine personen niet behoorlijk zorg heelt gedragen. Er is een onderzoek ingesteld en een com missie benoemd ter nasporing van de waie oorzaak van het gebeurdedal algemeene ver ontwaardiging gewekt heeft. Hoe sterk hel bijgeloof zelfs onder de «be schaafden" nog heerscht, is dezer dagen le Parijs aan het licht gekomen. In een der rijkste buurtende Avenue de Friedlandontbreekt n°. 13; de eigenaar heeft vergunning gekregen om, in plaats van dat «ongeluksgetal," zijn huis 11 bis tot nummer te geven Sarcey vermeldt in de XlXe Siècle nog andere staaltjes van bijgeloof. Aan de spoorwegstations heelt men opgemerkt, dal des Vrijdags de ont vangsten steeds kleiner zijn dan op andere dagi n en helzellde ondervindt men bij de omnibussen rentenier Padde te kunnen worden. «liet is voor mij ook volstrekt geen geheim, dat gij onvermogend zijt Ursula maar gij zijl mij daarom nog dierbaai dor. 'I Zal mij een genot zijn om u met allerlei weelde le oiniingen, kortom oin u met elke kleinigheid te loonen hoe gelukkig mij uw bezit maakt. Maar nu Ursula, zou ik gaarne een kopje sterke thee van u hebben, helst zoo spoedig mogelijk, want ik moet uil." «Hè, August, verlaat ge mij nu reeds?" pruilde de j.'ii-e verloofde, terwijl haar mond zich tol een zuurzoet lachje vertrok, «waar gaat gij heen «Wel, eene boodschap, meer moogl geniet weten," hernam Padde een weinig knorrig, want hel stuitte hem dDl zij zich nu al eenige «airs" gaf doch hij troostte zich met het denk beeld dal hijeenmaal gehuwd zijnde en dc zekerheid hebbende dal haar geld hel zijne was haar wel zou doen begrijpen, dal hij meester was en bleet «En, August," vleide zij, zijne hand val lende «als ik u eens verzocht oin..." «Nien, neen, dat kan niet hoor, ik heb eenige dringende zakendie geen uitstel gc- doogente verrichten. Kom, wees niet dwaas en zei spoedig thee." Hoewel verre van tevreden gesteld ging Ursula naar de keuken om aan Augusts verlangen le voldoen. Terwijl zij het water in den trekpot gootmompelde zij dreigend «Alsik eenmaal uwe vrouw ben, heer Padde, don laat ik mij niet als eene dienstmaagd uit de kamer verw tjderen hoorik ben goed zoo lang gij hel zijl, maar als gij u in c:ntg opzicht

Amersfoortsche Courant | 1884 | | pagina 1