en andere rijtuigen. Nog veel meer is de afkeer verspreid legen hel aan tafel gaanals er voor gedekt is. Als een merkwaardig voorbeeld van lid laatste haalt hij hel volgende geval aan. Veelvuldig zijn de diners, waaraan elke maand kunstenaars en letterkundigen aanzetten. Nu gebeurde 't laatst eensdal er slechts 13 waren opgekomen. Een beroemd schilder verklaarde liever heen te gaan dan als No. 13 mede te eten. Men wachtte te vergeefs op den veertiendehel werd 8 uur en nog kwam niemand opdagen. Toen werden twee der gasten uitgezonden om een 14den te halen. Hun keus viel op een koetsier, die er zeer fatsoenlijk nilzag. Zij namen hem aan bij 't uur niet om te rijden maar om te eten. Eerst dacht de man dat inen een loopje met hem wilde nemenmaar spoedig begreep hij hel fijne van de zaakgaf zijn zweep «ver aan een kennis en deed dienst ais veer tiende man regis van den president der tafel een der ministers Van Théophile Gaulier verhaalt Sarceydal hij lang niet gerust was, als een zoutvat om viel. en omtrent Offenbach, aan wiens scherpe «ogen de kracht werd toegeschreven om te be- looveren <in den slechten zin)dat menigeen <icn componist niet durfde naderen, zonder eerst als middel van bezwering de twee vingers te hebben opgestoken Nabij Puy heeft vóór een paar dagen onder treurige omstandighedeneen broedermoord plaats gehad. Een drielal landlieden, twee broeders en een zwager, van de markt te Puy terugkeerendekregen twist en vochten langs den geheelen weg tol aan hel dorp Archinad, waar zij woonden. Alsdan begaf een der broeders aich met den zwager naar diens woning terwijl de andere smoordronken naar zijn eigen woning waggelde. Daar aangekomengreep hij echter in woede een geweer en liep naar de woning van den zwager. Juist toen hij die bereikt had wordt de deur geopend een schot knalten oiel de zwagermaar de broeder van den moordenaar valtdoor een schol in de volle borst getroffendood neder. Zijn slagtoffer ter «arde ziende liggendeinsde de dader van afschuw terug, liet zijn geweer vallen en nam de vlugt. Hij bevindt zich thans te Puy in arrest «n geeft teekenen van hel diepste berouw. In een geneeskundig tijdschrift doet dr. Schön- born te Koningsbergen mededeeling van eene zonderlinge operatie die voor drie jaren een jong meisje onderging. Er vertoonde zich hij haar een beweegbaar gezwelter grootte van een vuistop de hoogle der maagdat haar tevens pijn veroorzaakte. Toen men tol de opera tie overging kwam uil hel gezwel een.... bundel baar te voorschijn. Bij haar herstel bekende het meisje dal zij ongeveer vier jaren geleden gedurende een geheel jaar met haar tanden de einden harer vlechten had afgebeten en opgeslikt en dal haar medeleerlingen hetzelfde gedaan haddenin de hoop hierdoor een helderder stem te verkrijgen. Dit voorschrift is zeer slecht en gevaarlijkwant bij zeven dergelijke gevallen, die doorCloquel aangehaald worden zijn alle zeven overleden. Een bouwkundige te Yorkville, Amerika, werd dezer dagen door zijne familie wegens voortdurende dronkenschap bij de regtbank aangeklaagd welke hein lot drie maanden ge- vangenissiral veroordeelde. Voor eenigen tijd begaf zich deze bouwkundige, Blesson genaamd met 20000 dollars in den zak op reis en liet hel zicb niet aan de noodige versterkingen ont- onhandelbaar gedraagt, dan zult ge ondervin den, August, dal Ursula niet met zich spotten laat. T> n laalsie is het mij dan toch gelukt om hier meesteresje te worden, juist, nu ik het niinsl er aan da< hL Jazoo gaat het wel meer in de wereld..." Op dal oogeoblik werd zij in hare alleenspraak gestoord door Paddes roepen. «Ja. ja, Augustantwoordde zij zachtzinnig «ik ben gereed, mijn vriend." En weinige se conden later trad zij hel vertrek binnen, in bare band een theeblad waarop 'l beste servies prijkte, dragende. Na een kop van 't Chineesche vocht gedronken en zijne Ursula eenen kus op het vooihoofd gediukt te hebben, vertrok Padde. Ursula oogde hem door het venster hoofd schuddend n.i/.tjne eigendunkelijke handelwijze beviel haar volstrekt niet, hoewel zij zeer goed inzag, dat piutlilen haar niets zoude helpen. Zij kende l'adde genoeg orn te welendal inj gcweii i was om sleeds zijnen eigen zin in alles It volgenen dal tegenspraak lieiu prikkelde om juist liet legenuveigestelde te doen, wat men wenscbic. Terwijl Ursula de kopjes orawaschte daibt zij aanhoudend aan dal onverwachte huwehjksvuorsiclzij kon niet oagaan welke reden l'adde bewoog oiu baar eensklaps lol breken. Te lloboken slapie hij op een stoomboot, welke gereed lag om naar Bremen ie vertrekken welke boot hij voor een naar New-York be stemde aanzag. In hoogsl beschonken toestand legde hij zich in een ledige kooi te slapen en ontwaakte eerst toen de boot zich reeds in volle zee bevond. Natuurlijk moest Blesson de logt naar Bremen tegen wil en dank tnede maken. Zijn verdwijnen verwekte in zijn woonplaats destijds een groot opzien en inen meendedat hem een ongeluk was overkomen. Naar men mededeeltis een jonkheer te 's Hertogenbosch de schaker van juffr. K., met wie bijnaar Pai ijs vertrokdooreenige Bossche burgers op straal algeranseld. Met bebloed hoofd vlugtle bij het station binnenwaar hem ge legenheid werd gegeven zich te restaureeren. De reden moet geen andere zijndan dat de man zich nog voortdurend in 's Herlogenbosch blijft vertoonen. Men merkt op dat de vrijwillige dienstneming voor het Indische leger dit jaar veel talrijker is dan vroeger, een gevolg welligl van gebrek aan werk. Onder de adspiranlen voor die dienst zijn vele ambachten vertegenwoordigd. De licht zijde van het verschijnsel kan zijndat daardoor hel vreemde minder te vertrouwen element in ons Indische leger vermindertvooral in Ytjeh zoo gewenscht. De «Landbouwcourant" schrijft onder meer akeligs over de Intern. Landbouwtentoonstelling het volgende «Van verschillende zijden ontvangen wij aller lei klachten over de wijze waarop voor de talrijke jury-leden waaronder er waren die zich groote kosten en moeiten getroost hebben gedurende de tentoonstelling gezorgd beter niel gezorgd iswat heL voedsel aan gaat, zonder hetwelk zelis een jury-lid niet leven kan. Op slechts één enkelen dag is hun eene kaart verstrektwaarop niel dan na allerlei gehaspel eenig «consumabel" te krijgen was. Wij weten er alles van. Voor onze kaart ontvingen wij niets dan eenig vochthet was een onbeheerde rommelgelijk ons geschre ven is. «Op mijn kaart" zoo schreef ons een ander jury-lid werd mij bezorgd een bord met twee lappen donkerrood paardenvleesch om lijstende een taaije lap slierenvleesch met droog wit cadetje en brood, alsmede een schoteltje bieten-schijven in zuur, alles om door te spoelen inet een klein half fleschje dunne rooden wijn en kruikje mineraal. Zeg hel voortIk spreek slechts van wal ik ontving. Van boter. Kaas, koffie eijeren noch melk noodzakelijke in grediënten toch aan een koffietafel, geen spoor, 't Is hondschzeg ik. Geen wonderdal ik ongesteld werd. Den volgenden dag waren er meer ziek." Bij geruchte hebben wij vernomen dat het comité zeil bij ondervinding over het buffet ten lerreine heeft leeren oordeelenook wat de prijzen aangaat, en dal het in dit opzicht teleur is gesteld. Maar dit neemt niel weg, dat er hoogsl gebrekkig gezorgd is voor de jury-leden die in den letterlijken zin des woords zich de beenen van hel lijl liepen en dus dub bel aanspraak hadden op eenig voedsel. Recri- minaliën kunnen hierin geen verandering bren gen en daarom laten wij de vraag maar achterwege waarom niet aan een paar comité leden is opgedragen er voor te zorgen, dat zij die voor eigen Tekening dagen lang en som migen van verre te Amsterdam kwamen althans eens per dag behoorlijk wat te eten en vrouw te verlangen daar hij vroegeren 't was niet eens zoo lang geleden duidelijk genoeg geloond haddal hij hoegenaamd geen lust had om in bet huwelijksbootje te etappen en wel het allerminst met b3ar. 't Was een raadselwaarvan zij vruchteloos de oplossing zocht; eindelijk kwam zij dan maar lol de slotsom dal er niets veranderlijker is dan de rnensch. Een glans van voldoening lag er over haar gelaal verspreidtoen het Kiopmeisje van den kruidenier aanschelde daar was ten minste nu iemand aan wie zij het groote nieuws kon mededeelenmet de overtuiging, dat hel binnen een kwartier in hel gtheelc dorp bekend zou zijn. En dat was werkelijk de waarheid, want in kleine plaatsen aast men op zulke voorvalletjes, omdat zij weef eenige dagen hel onderwerp van aller ge sprekken uitmaken zij geven niet zelden aan leiding lol hevige debatten zoowel in huiskamer als in sociëteitwaar de heeren echigenooten onder liet kaartspel ze mogen ook wel na een geheelen dag gewerkt te hebben eenige uit spanning genieten eenige nadere bijzonder heden die zeer geschikt zijn om onder het middagmaal besproken te worden, vernemen. Wmdl vcrvóhjd. te drinken kregen De zaak ligt er toe en is niel meer le veranderen. En wij zouden ons dan ook niel meer hebben laten bewegen in ons blad melding te maken van de overigens billijke klachten indien hel onzes inziens tegen over de vele vreemde jury-loden niel noodig heeten mocht, ze in een Ncderlandsch vakblad eerlijk le erkennenwaarbij wij er echter aan stonds op moeten wijzen dat de hoofdschuldige in casu de btilfclhouder is (met zijn bedienend personeel) die zoo slecht voldeed aan wal het cotnité geineend heeft van hem le mogen ver wachten hetwelk dan ook voorzeker wel in de eerste plaats en in niel geringe mate te leurgesteld is." K e ii ti i s e v i ii De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT maken hekend, dat de DIRECTEUR der GE MEENTE-REINIGING alle Werkdagen, 's voor- middags van 11 tol 12 uur, ten Raadhuize te spieken is over alles wal op den reinigings dienst betrekking heelL Amersfoort, den 15. September 1884. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester. T. A. J. VAN ASCII VAN WIJCK. De Secretaris VV. L. SCHELTUS. DAGELIJKSCHE WATERSTANDEN van de Luntersche beek en de rivier de Eem. DITCH K()our> üaam OïKR- Lam Pot» gliri lui- Kim. boTCQ beoed rrm. r.KN MH i. srii.v aard. 188* M M M M M M M M 7 Sept 8 ♦,7* +.6+ 8,0+ 3.10 2,+9 0.5* -0.20 ♦,73 +.65 5.11 3.11 2..-.0 o. 70 o.*s 9 ♦,73 +.05 5.05 3,i'B 3.+» 0,83 0.80 10 +.72 ♦.60 VU 3.0+ s,t« 0.55 0,25 11 +.73 *,u5 +.97 3,00 2.+I 0,#7 0,20 12 ♦.72 +.6+ *.«3 8,00 •2.38 0.55 0.05 18 ♦.71 +.64 +.90 2.92 2 3* 0,«0 0.05 Het treken i» beneden j P Niet «u.irto nemen eg». De zitting der Slaten-Generaal is Zaterdag jl. door den Minister Heemskerk met bet ge bruikelijke ceremonieel gesloten en hield toen de Minister de volgende rede Mijne Heet en Ik mag het voorregt hebbenu uit naam van Z. M. den Koning te danken voor de behar tiging van 's lands belangen in deze zitting. In den loop daarvan werden vele onderwerpen door u behandeld raogt al niet omtrent alle de gewenschle overeenstemming zijn verkregen er zijn gewigtige zaken tol eenzooals wij hopengoed einde gebracht. Overeenkomsten met andere mogendheden tot weJerzijdsche bescherming van den wijnslok en van den industricelen eigendom, en lol be vordering der veeariscnijkunstwerden be krachtigd alsmede de tractaten met Frankrijk die nog wachten op de goedkeuring der wet gevende magl van dal land. Wetten van organieken aard kwamen tot stand omtrent het staalstoezigl op krankzinnigenom trent hel vervoer van bu^ruit en andere ont plofbare stoffen, omtrent de poliiie op do vis- scherijen in de Noordzee, omtrent de vicarie- goederen en omtrent hel vervoer van zaken, die besmetting kunnen overbrengen. Vijf wetten werden afgekondigd stiekkendt om hel nieuwe wetboek van sirafregt in wer king le doen treden de overige daarvoor onmis bare voorstellen zijn bij u in behandeling. De wet omtrent hel lager onderwijsdie om trent de militieook andere organieke wellen werden naar de behoefte gewijzigd. Verschillende onteigeningswetten strekken lot bevordering van nuttige wei ken in Nederland, en lol den aanleg van twee spoorwegen op Java werd besloten. 's Lands financiën vereischlen in hooge male uwe aandacht. Eene nieuwe geldleening werd door u goedgekeurd en op niel onvoordeelige wijze gesloten met de verbetering van enkele belastingen, die tot stand kwam, werd niet veel meer verkregen dan de rente en aflossing van die geldleening zullen eischen. Eene wel gaf de bevoegdheid tol vermeerde ring van de renlelooze schuld in muntbiljetten eene andere wapent do regering tegen depre ciatie van onze metalen betaalmiddelen. Uwe werkzaamheden weiden besloten met eenen gelukkig ongew-oncn arbeid de voor ziening in een eventueel Regentschap. Moge alles wat in deze zitting is vastgesteld, strekken lol bevordering van de belangen des Nedcrlandschen volks. In naam des konings sluit ik de zitting der Stalen-Generaal. AMERSFOORT. 15 Soptuiib.-r 188.', De 39e verjaardag van 11. K. 11. Prinses Hen-

Amersfoortsche Courant | 1884 | | pagina 2