Bij Charapfteuryin hel Fransche departement Blaroeis een treurig ongeluk gebeurd. Ken scharenslijper bragl daar met zijn vrouwzes kinderen en een helper, gedurende een hevig onweder, den nacht door in een zandstcengroeve. Wen had in het dorp den voetreizigers geen schuilplaats willen verleenen. Ongeveer te 4 uren in den morgen werden de kinderendie doornat geregend warenverkleumd van dc koude wakker en de vader ging met zijn helper hel veld in wat hout halen oin een vuur aan te leggen. Toen hij terugkwamvond hij de groeve op de plaatswaar zij geschuild hadden in gestort. De beide mannen gingen nu onmiddellijk aan hel werkoiu de ongelukkige bedolvcncn op le gravenmaar eerst na eenige uren toen zij inmiddels hulp gekregen haddenge lukte diL Ken der kinderen, een 6jarig meisje, was dood en 1 anderen, alsook de moeder, waren ernstig gewond twee kinderen echter bleven geheel ongedeerd. De weduwe van den in December 1882 te Antwerpen vermoorden advocaat Dernays heelt iich dezer dagen te Frankfort metterwoon ge vestigd. Naar de Köln. Ztg. meldt is een der moorJenaars inmiddels le Brussel in het lucht huis gestorven. 01 dit Léon of Arinand Peltzer is, zegt genoemd blad niet. De discipline in Duiischland. In de National Zeitung van !U September leest men De twee soldaten van de Landwehr die geweigerd heb ben bij de jongste manoeuvres in een beesten wagen te stijgen, en die zich per telegraaf tot den Keizer gewend hebben om zich hierover le beklagen, zijn beiden lot acht jaren opsluiting veroordeeld. Op de jagt te Narbschen bij Pilsen ontving Zondag de jonge gravin Schmising-Kerssenbrock vil Westphalen, dooi' onvoorzigligheid vaneen bediende een schot inhei onderlij!tengevolge waarvan zij is overleden. Het geweer van een -anderen bediende ging in hel ontstane luuiutl -eensklaps al en doodde den raan onmiddellijk. Naar aanleiding der laatste berigten uil Atjeli -die melding maken van een verraderlijken aanval op een oüicier en zijne manschappendoor «en naar zij dachten bevriend hoold en zijne volgelingenschrijft een der lezers van het iibL hel volgende «Zulke voorvallen hebben reeds vaak plaats gehad, ook nog kort geleden inet de roeijers, die een hoold en zijne volgelingen aan boord moesten brengen en bijna allen vermoord werden. Dal overdenkende kwam bij mij de vraag opzijn die manschappen wel voorzien geweest van revolver-pistolen Mc dunkt hadden ze die gehad dan hadden die droevige gebeurtenissen anders kunnen afloopen ik moet dus denkendal die wapens niet in hun bezit waren. En toch meen ik, dat in een ooilog, als in Atjeh gevoerd wordtieder militair daar van voorzien moest zijn. Zaturdagavond ontstond in den Duilschen Schouwburg te Praag, waar de Dame aux Cainélias werd opgevoerdeen paniek. Door de al le realistische voorstelling van de sterfscène in hel laalsie bedrijf viel eenc vrouw op dc hoogste gaanderij gezeten in onmagt, en toen een brandweerman rnet waler kwam om de hewustelooz'j weder bij baar kennis le brengen meende men, dal er brand was. Daaiop volgde een algeiueene vluglmei achterlating van hoed uianiel enz. Verscheidene darnes vielen van schrik ook in ommagL De voorstelling kon niet ge ëindigd worden. De régisseur, de administrateur en hel geheele personeel verschenen op de looneel Zij verborg echter zoo goed mogelijk haar spijt, maar besloot, om, eenmaal gcliouwd zijnde Padde die beleediging betaald le zeilen wantjaeene beleediging was bel om eene bruid een dergelijk geschenk aan le bieden. Kenige dagen verliepen zonder dal er iets bijzonders voorviel. Op eenen avondterwijl Ursula voor bet theeblad zal en Padde zijne pijp behagelijk rookte, kwam eensklaps by den laatste de gedachte op dal hij evengoed morgen als overmorgen trouwen koniu. a. w. dal niets de huwelijksplechtigheid in den weg stond. Dc 150000 lieten hem geene rust, onophoudelijk meende hij hel goud voor zijne oogen le zien schilleren en toch, hoe dwaas het ook moge klinken en het hem zelf ook zoo toescheen 'i was hem altijd nog of eene innerlijke slem hem toelluisicidc, dat het geld zijn eigendom nog niet was en... niet worden zou. Daarom besloot Padde dan inaar om zoo spoedig mogelijk Ursula lol zijne vrouw te maken en deelde baar om het publiek gerust tc stellendoch alles was le vergeefs. Volgens «liet Nieuws van don Dag" is maan dagmiddag weder een geval van onzedelijkheid in liet Vondelpark te Amsterdam ontdekt. Zekere Abraham de Breuk zeventig jaar oud geboren en wonende in de kleine Houtstraat te Haarlem en een 11 jarige mcdepligiige uil Amsterdam zijnnaar aanleiding daarvanuan de politie overgeleverd. Een officier, die tijdens de manoeuvres bij een boer was ingekwartierdbestelde twee spiegeleijeren. Spoedig daarop bragl dc boeren vrouw hem twee verseh gekookte eijeren. op een spiegel. Ze smaakten den officier er niet te minder om. Engeland heeft hel briefport naar Transvaal van 50 lol CO cent verhoogdzoodal by on voldoende liankeeiing 50 cent bijgepast zou moe ten worden. Men frankeere alzoo met CO cent. De suikerraffinaderij van de boeren vanOordt te Rotterdam slaat thans geheel stil. Men schat het getal werkliedenwaaronder zeer vele hoogbejaardeop ruim 200. De gehuwden ont vingen bij het ontslag, naar gelang hunner dienstjaren, op de fabriek van li tol 3 weken loon terwijl enkele anderen zijn gepensioneerd. Naar men ons mededeel? is de aanleiding tot arrestatie van een bediende bij de heeren Van Gend Loos te Amsterdam liet volgende «Iemand die door genoemde firma geld naar Mechclen had geremitteerd kreeg berigl dal bet niet op tijd was aangekomen. Zich aan het kantoor te Amsterdam om opheldering vervoe gende sprak hij niet den thans gearresteerde, die als chef de bureau bij de expeditie dienst deeden hem antwoordde dat het wel mogelijk was dal er eenige vertraging bad plaats gehad en de gelden wel ter bestemming zouden aan? komen. De verzendermet dit antwoord niet tevreden meende zich lot de directie le moeten vervoegen hierop volgde een onderzoek waar door aan 'i licht kwam dat de chef de bureau aan liet niet aankomen der gelden niet vrecind was, terwijl in zijn lessenaar verscheidene pak ketten met geldswaarden, waarbij enkele nog ongeopend, werden gevonden." In het begin der volgende maand vertrekt eene nieuwe Üuilsche expeditie naar Angra Pequenade bezitting der firma Lüderitz te Breinen. Zij necinl eene lading steenkolen mede en de noodige werktuigen om grondboringen tc verrichten. Ook een timnierman en een smid zullen worden uitgezonden. Men hooptdoor middel van diepe pulten waler te kunnen verkrijgen, dat op ditoogen blik te Angra l'equena bijna geheel ontbreekt. LIJST DER ONBEKENDE BRIEVEN verzonden van Aiuersloorl en arrondissement gedurende de 2c helft der maand Julij 1884. ('laats van Namen der geadresseerden. bestemming. 1. Joban NesselaarAmersfoort. 2. J. van EsAmsterdam. 3. Aron Cosinan 4. il. Roos 5. C. VogelOostzaan. Van bet Hulpk. Woudenberg. G. Van Beekllariingen. Briefkaarten. 1. J. van GelderAmsterdam. 2. W. v. d. HoekZutfen. Verzonden geweest naar Duiischland. 1. C. HermanBerlin. Rrgibebbendcn vervoegen zich aan het post kantoor te Amersfoort zijn voornemen opdien genoemden avond mede. De huishoudster was daarmede zeer ingenomen, doch zij vond het beter, meer gevoegclijker om Padde niets daarvan le laten blijkenja zelfs voor te geven alsof zij slechts toestemde omdat hij het zoo gaarne wilde; zij antwoordde dus aarzelend «Ja. ziel ge, August, ik heb er niets legen maar het is toch wel al te spoedig, ik moet nog eenige japonnen..." «Utli, kom, dat heelt volstrekt nielnoodig," viel Padde haar haastig in de rede, want hij vreesde terechtdal de rekening aan zijn adres gezonden zou worden, «uwe garderobe kunt ge wel in orde brengen als we gehuwd zijn dan hebt ge lijd in overvloed daartoedaar ik u voorstellen wil om eene vaste dienstbode te huren." Hij incende natuurlijk niets van hetgeen hij zeidemaar bij was sliin genoeg oin tc begrijpendal bij baar een weinig honig om den mond moest smeren. Wurdl vevvoUjd. AMERSFOORT, 18 September 1884. Aansl. Dingsdag 23 Sept. zal hel 25 jaren zijn dal de Zeer Eerwaarde lieer J. Reekman als Pastoor werkzaam is geweestwaarvan vier te Harderwijkon eenentwintig tc Amersfoort bij de parochie van Onzer Lieve Vrouwe Hemel vaart. In 1849 ontving hij de priesterlijke wijding en was als kapelaan in functie lol 1859, bijna al dien lijd le Utrecht en korten lijd elders. Naar wij vernemen zal dit zilveren Jubi'é Dingsdag ui het Kerkgebouw aan de Langegraeht leeslelijk worden gevierd. Gisteren had in tegenwoordigheid van Heeren Burgemeester en Wethouders, liet Brundcollegie en eenige belangstellenden waaronder ook leden van den Raad de wedstrijd plaats van een 5lal Brandspuiten, die daartoe waren ontboden. Bij de beproeving en hel in werking brengen der spuiten werd de spuit van den Heer A. 11. van bergen le lleiligeilee liet best gekeurd, Daarna volgde de spuit van de heeren Gebr. van Bergen le Midwolda als No. 2 werd de spuit van den heer Renke le Utrecht No. 3 en van den heer Reduué tc Luik op No. 4 ge plaatst; terwijl de spuit van den heer Kronen burg te Kuilenburg door bijzondere omstandig heden van de mededinging moest worden uit gesloten. No. 1 bragt het water 31.05 meter verNo. 2, 29.80 m. No. 3, 27.50 m. en No. 4, 20.97 in. De jury bestond uit de heeren llu. A. D. J. CalkoenJ. J. de Koningh en W. Ruitenberg. Omtrent het sneuvelen van den luitenant der artillerie graal Du Monceau verneemt mendat hij aanwezig was bij bel in orde brengen van eene bentingdie vroeger door onze troepen bezetdoch ook weder verlaten was. Geheel onverwacht werden toen uil de nabij gelegen schijnbaar bevriende kampong Lainperinei eenige scholen op onze troepen gelost, waarvan èén den jeudigen officier doodelijk trol. Aan de levering van fourrages te Amersfoort tot de veil, week door ons vermelde prijzen door de heeren Gebrs. de Haart le Utrecht heelt de Minister van Oorlog zijne goedkeuring ge schonken, met dien verstande dal in hunne plaats als leverancier optreedt de heer Schoe- inaker le Deventer. De heer G. J. baron van llardenbroek van Ammerslol heelt aan Z. M. den Koning eervol ontslag gevraagd als burgemeester van Leusden en Stoulenburg. Te Amersfoort zijn lot leden van het collegia van zetters der directe belastingen door Z.Exc. den Commissaris des Konings benoemd de af tredende leden de heeren B. W. van Burgsleeden en L. A. Schaapbenevens ter vervanging van den heer J. F. Lagerweijdie verzocht hoeft niet meer in aanmerking te komen de heer J. P. G. Kok. De zitting der eerste kamer is door den heer van Eijsingabij kon. besluit tol voorzitter benoemd geopend met eene rede, waarin werd opgewekt lol ecndragl, om met bezadigdheid het belang van 'l land te behartigen, behartiging eischon volgens den heer van Eijsinga vooral de financiën en de grondwetswijziging, eene fata morgana, die telkens wijkt. De voorzitter herdacht ten slotte wijlen den heer van Limburg Stiruin, lid der kamer. De tweede kamer koos de randidaien voor bet voorzitterschap, naar volgorde de bh. Cremers, Mackay en borrel. De eerste kamer is reeds weer lol nadere bijeenroeping gescheiden. Bij hetgeen in ons vorig nummer uit de «Landbouwcourant" omtrent de reslauratiën op dc Amsterdamsche Landbouw-Tentoonstelling is vermeldkan nog hel volgende worden gevoegd «Het comité heeftbij zoovele andere grooie fouten, de onvergeeflijke loul begaan, dal bet niet met den buffelhouder eene bepaling beeft gemaakt, om zich in hetgeen hij san Jury-le den en publick leverde le moeten onderwerpen san de hevelen van door bel Comité aangestelde consumtie-conlroleurs, die levens de bevoegdheid moesten hebben le waken, dal bet publick niet meer behoefde le betalen dan bel in de drie reslauraliën vastgestelde tarief, zoodat daardoor ook hel afdwingen van fooijen werd belet." Vrijdag jl. werden aan hel etablissement Fei- jenoord bij Rotterdam we dar 149 werklieden ontslagen. Zeer treurig 1

Amersfoortsche Courant | 1884 | | pagina 2