met gewone gotenlangs de Groen- en Appel markt de Kerkstraatcle Korte Lavcndelsli aat langs de Groenmarkt, Havik zuidzijde, Slove- Straal, Zwanenhalssteeg Hellebrug, Kranke* ledenslraatBreedestraut en Elleboogsteeg. Ook de gewijzigde voordragl evenwel ont moette principieel bezwaar bij onderscheiden leden. Al gaf men de wenschelijklieid van de voorgestelde straten-verbeteringen loc, dringend noodzakelijk waren zij nieten dan meende men, dal de gemeente niet gewettigd was daarvoor eene uitgaaf van f 13,000 te doen. Vooral niet omdat men binnen kort zich voor onderscheiden uilgaven geplaatst zal zien, die men zal moeten uitvoeren. De heer Bake wees op de vernieuwing van de Kampstraat en de overneming van hel begin van den Soeslerweg door de gemeente tol verbetering van den toegang naar het station die in 't verschiet warende heer Calkoen wees op uitgaven van anderen aardals die voor de inrigling van eene volkszwemplaatsdie thans ontbreektterwijl ook de inrigting van de rei nigingsdienst nog meer offers vergen zal. Voor dergelijke uitgaven wenschle men dit geld in reserve te houden. Weder andere leden waren er voor, althans een deel van het bedrag aan te wenden tot aflossing van schuld. Tegen deze bezwaren voerden de burgemeester en de heer Gerritsen, die met warmte de voor dragl verdedigdenaandat volgens het plan tot verbetering van straten, dat in het voorjaar door den raad was aangenomeneen bedrag van f53,000 voor dal doel besterad was. Men had geleend tol zoodanig bedrag als men meende te kunnen doen zonder, om in rente en aflos sing te voorzientot verhooging der belastingen te moeten besluiten. Wanneer nuals een ge volg der tijdsomstandighedende aanneming zoodanig is meegevallendal nog een bedrag van f13,000 beschikbaar is gebleven, dan mag men dat zonder bezwaar gebruiken tot het doel waarvoor het geld is geleend. Met het oog daarop was de verbetering van deze stralen thans voor- Sesteld. Van den beginne af kwamen deze op e lijst der voor verbetering in aanmerking komende straten voor; maar zij waren niet op genomen in het plan van vernieuwing, dat in hel voorjaar den raad was aangebodenomdat de draagkracht der gemeente niet toeliethaar tol eene hoogere uitgaaf voor dit doel dan 153,000 te verbinden. De meerderheid werd intusschen door dit be toog niet overtuigd. Om de zaak in beginsel uit te makenwerd gesterad over de vraagof de raad wenschte, althans een gedeelte van de beschikbare f 13,000 tot verbetering van straten Ie gebruiken. Oil werd mei 7 legen 6 stemmen ontkennend beantwoord en door die beslissing verviel de behandeling der détails van hel voor stel van en W. Wijders werd behandeld een ontwerp-besluil lot verhooguigoveieenkomsiig hel reglement der jaarwedde van de onderwijzeres M. J. Roux die hij de laatst gehouden examens hool'dacle verkreeg. De v.-i hooging van f75 is toegekend. Vervolgens kwam in behandeling een rekwest van II. F. Schotneius, te Holteidauiom con cessie voor eene hoogdrukwalerleidingmei advies van B. en W.dat afwijzend luidt. In dal advies zeggen B. VV.dal de omstan digheid dal door boring elk huis in deze ge meente met betrekkelijk geringe kostenvan goed drinkwater kan worden voorzienhun het welslagen van eene onderneming als hier wordt bedoeld in twijfel doel trekken waarom eene garantie van f 13,51)0 per jaar, als opbrengst van abonnementen gedurende tien jarenvoor de gemeente niet te verantwoorden zou zijn. Naar hunne raeening zou er welligt sprake kun nen zijn om wanneer door de eene of andere onderneming concessie voor zoodanige water leidingzonder garantie, werd gevraagd, met haar te onderhandelen, om die aan de besproei- jing van stiaten en het blusschen van brand dienstbaar te maken. Up hel rekwest isconform het adviesaf wijzend beschikt. Daarna geschiedde de verkiezing van leden en plaatsvervangende der stembureau* voor de ver kiezingen die in 1884- zullen plaats hebben. Tot leden van het stembureau voor de bin nenkort te houden verkiezing van een lid van den gemeenteraad zijn gekozen de heeren C. V. Gerritsen en G. Scheltus Iz.; tot hunne plaats vervangers tevens leden van een eventueel stembureau voor provinciale staten de heeren B. W. van Burgsleeden en 11. W. A. van den Wall Baketot plaatsvervangers van dezen tevens leden van een stembureau voor de Tweede Kamerde heeren E. L. Visser en P. A. Huettot plaatsvervangers van laatstgenoemden de heeren M. van Beek en J. Zandijk Jr. De gemeenteraadsverkiezing moet, zooals be kend isplaats hebben ter vervulling van de vacature ontstaan doordien de heer Croockewit zijn ontslag genomen heeft als lid van den raad. De Voorzitter deed de raededeeling var. den briefwaarin den raad van dit ontslag kennis werd gegevenvergezeld gaan van een woord van leedwezen over hel heengaan van den heer Croockewit, die gedurende 15 jaren zijne krach ten wijdde aan hel welzijn der gcmeenle. Under de ingekomen stukken was eene voor dragl van B. en VV. out te bepalen dal aan ingezetenen, die bewijzen, dal zij huurders van land en onvermogend zijn gratis, lol een maxi mum van 1 M3 naar gelang van de grootte van liet gezin of van liet landdal zij in gebruik hebben, mest jaarlijks zal worden uitgereikt zoo zij de hunne aan de gemeente afslaan. Deze voordragl is ingediend op voorstel van de com missie voor de gemeente-reinigingbel doel er van is: legeraoellekomen in de bezwaren, dia liet wegruimen van mestItopen ondervindt bij vele ingezetenen inzonderheid bij de kleine bur gers van wie hel meerendeel zich min of meer toelegt op het bebouwen van een stuk grond. Besluit van Z.Exc. den Commissaris des Konings waarbij de heeren B. VV. van Burg sleden L. A. Schaap en J. P. G. Kok zijn be noemd lol zetters van 's rijks directe belastingen te Amersfoort. Voor kennisgeving aangenomen. De Directeur van hel poslkanluor maakt bekend dat de verzending der Fransche mail naar lndiëlijdelijk zal plaats hebben Vrijdags om de veertien dagen via Marseilleingaande op 26 dezer. Laatste buslichling aan hel postkantoor alhier 2.15 's avonds. Amersfoort, 20 Sept. 1884. De Directeur, C. S M 1 T T. JlAliklTKUZEIH tb AMEKSFOOKT. AMERSFUURT Vrijdag 26 September 1884. Tarwe 17,50 a I 8.30. Rogge 15,80 a 16,25. Boekweit f5,40 a 16.10. Aard appelen f 1.30 a 11.70. Appelen 'f3.a f5.—. Boter 11,35 a f 1,45 per kilo. Eijeren f4.50 a f5.de 100 stuks. Kaas f 19.123.— Gedrukt ter Boek-, Kantoor- en Courantdrukkerij van A. 11. VAN CLEEFF te Amersfoort

Amersfoortsche Courant | 1884 | | pagina 2