«tl schaamtebehoef ik haast niet le zegden tiocl) dil maakte do zaak nog erger. Niel gewoon aan /.dik een rumoer tn muis stool' heel het bediendenpcrsuneel de kamer binnen, waaruit de smartkreten werden gehoordiiuji' allen bleveu sprakeloos op den drempel staan bij de aanscuou wing van een looneeldal veel op eeu mythologische parodie geleek, lie kamenier kwain l eerst Ut bezinningmoedig wierp zij Zich tusschen vader en uochler en wist de zweep te bemjgligenwaarmede de vertoornde markies voortging ie kastijden. Uit kostte haar een geducht ca oorveegwaarvoor de edelman zich geregtchjk zal te verantwoorden hebben. Wat mlie de i betreftzoodra deze de kans schoon zag. vluglle zij naar hare kamer, welke zy «edwit uog mei. he -U willen verlaten. Eri de luitenantvraag- u Gisteren werd ray in t Hippodrome verteld dat hy deze week zijn huwelijksaanzoek hernieuwen tal. Misschien is papa o toorn dan bedaard. Te Aucons in italië vond den 19den dezer maandin de mmugerie van Bach, een angst wekkend vooival plaats. De moedige dierentemmer Bic hard was in de kooi der leeuwen gegaau en liet de dieren door een brandenden hoepel springen toen die hoe pel door cemg toeval tusschen de poolen van een der leeuwen vast geraakte. liet dier begon woedend in de kooi rond le looped en vreesulijk le brullen en zijne mak- diers deden hetzelfdehet publiek begon reeds voor hel ieven van den dierentemmer te vree zen die zeer bleek was gewordenmaar zijne tegenwoordigheid van geest beh.eid en onver schrokken een pistool alschoot. Twee der dieren kropen daarop in een hoek en Hicbard maakte van die gelegenheid gebruik om den derden leeuw aan te grijpen en van den brandenden hoepel te bevrijden waarna •hij ouder daverende bijvalsbetuigingen onge deerd de kooi verliet. ■De «Surin. CL" meldt: Op plantage Marienburg heefteen gruwelijke moord plaats gevondenonmiddellijk daarop door zdimoord gevolgd. Minnenijd is hier de oorzaak. De koelievrouw -Janky verhel ha ren landgenoot Baboollallmet wien zij eenige weken gemeenschap had om Sookraiu tot raau le nemen. Na een korte zaraen- Icvtng verliet zij ook dezen om lot den eersten •minnaar terug te keeren. Dit -cheen Sookrara niet te kunnen verduren. 'Hij achtervolgde de ontrouwe in een der koelie- woningen en bragt haar aldaar door middel van een houweraan den hals en op andere gedeelten van het ligchaaiu belangrijke verwon dingen toedie oumiddellijk den dood leo ge volge hadden. I'en einde zich aan de geregtelijke stref te onttrekkenheelt de moordenaar zich van het leven berooid, door zich den buik open te snijden. Te Lindau heelt een duel op pistolen plaats gehad tusschen een luitenant der infanterie en een ai laar wonenden docler. Bij de eerste wis seling der kogels bleef de officier op de plaats dood Ken iwist bij het kaartspel was de aan leiding tot dil duel geweest. Welke man zou het leven kunnen volhouden •van e»ne vrouw als Sarah Bernhardt Een paardrijder zou er bij bezwijken. Zij leell niet zij verteert zich. Misschien is zij daarom zoo doorschijnend, maar zij is er toch nog en zij verbaast telkens op nieuw hare trouwe Parij- •zeuaars door hare luchtsprongen in 't gebied der hoogere laotasie. Voor 't oogenblik is zij nek. zoo ernstig ziek, dai de begonnen repe titie van Theodorahet nieuwste stuk van jonge dame een onlwykend antwoord gekregen, daar deze haar natuurlijk liever niet dien van brandnetel" genoemd had. Men had dezen voor 4iaar gekozen, omdat hare woorden even pijnlijk ■aandeden als de brandnetelwanneer men deze plant aanraakt en men had daarmede geen ong' lijk. «Én wie is op dien vernuftigen inval gekomen?" %raagdc Aunie werktuigelijk. «Nu. wie anders dan baron Ernest von llelmsLein, die knappe officiermaar 'lis waar ook g j kon', hem nog niet. Is het hier iqo warm mijn kindliet de spreekster er spoUeinl Op volgen, «dal gij eene kleur krijgt of...!" «Claireuwe bétises zijn van daag onuitstaan baar. Gij zyl niet best geluimd. In plaats van bier eenige... eenige afleiding te vinden, word ik op eene onaangename wijze bejegend. Ik Kloofde bel lolnuloe, dat ik tenminste builen t bereik uwer vaak wal al le scherpe en te ver gedreven plagerijen stondmaar ik zie tot mija leedwezendal ik mij daarin vergist heb!" W»rtU verwUji. Sardou. niet heeft kunnen doorgaan Zij heeft hare rol weggeworpen en is gevlugt naar het zeestrand bij llèvre. Zij zal echter genezen want men sierlt niet aan gebroken hurl en liet hare is geassureerd. De wreede inandie haai deze «ziekte" heeft bezorgd is Jean Bichepin de dichter. Ter wille van hein is zij van haren getrouwen Uatnala gescheidenter wille van liem heelt zij in Riuhepins verhaspelde Macbeth eene rol vrij middelmatig vervuld en zich dus medepligtig gemaakt aan eenen aanslag op hel genie van Shakespeare. En wat doel nu de ondankbare Bichepin Hij bedenkt op een goeden dagwat hij eerder had moeten bedenken, dat hij eene vrouw en kinderen heelt en gaat zijne familie opzoeken. En daarop splijt het hart van de groote Sarah en zij vliegt op de vleugelen van den stoom naar het zee strand. Wij willen hopendat zij er in sla gen zal het geschonden object le lijmen. Sar dou inlusschen wacht vergeets op zijne Theo dora, die als Calypso «ontroostbaar over hel verlies van haren Ulysseszoo als dat brave boekje, de Télémaque zegt, aan 'l zeestrand zit inet veel le veel zenuwen voor eene transparante looneelspeeisler. Volgens de Tablettes d'un Spectaieur zou dezer dagen een nieuwe moordaanslag op de koningin van Engeland zijn gepleegd. Op een oogenblik dal zij in den tuin wandelde loste een onbekende een schot op h «ar. Aan het llof en in de omgeving der Koningin heeft men het uitdrukkelijk bevel ontvangen, het stilzwijgen over dien aanslag te bewarenwat zou ver klaren, dal de Engelsche bladen er niets van meldden. Voor een vijftal maanden nam men in de gevangenis voor jeugdige vrouwelijke veroor deelden te Montfoort een «opvoedeling" oud 14 jaren op. Zij kwam uit Babiloënbroek in Noord-BrabanL Bij de inkomst werd als altijd een inspectie over het meisje gehouden. Niels bijzonders werd bespeurdtotdat men nu omstreeks zes weken geledentot de ontdek king kwamdat hetzelfde meisje in gezegende omstandigheden verkeerde. Het meisje is dezer dagen bevallen en het pasgeboren kind aan den portiervolgens ande ren (want men houdt de zaak zorgvuldig ge heim) aan den tuinman ter verzorging overge geven. Het kind heeft slechts kort geleefd. Voor tiet geregtshof te Oxford stond een 22- jarig jonkman. Rose genaamd, teregt. die zijn vader doodgeschoten had maar om zijne moe der hel leven te redden. De oudere Bose was in beschonken toestand met een mes in de hand op zijne vrouw aangevallenen hij stond op hel punt haar den hals af le snijdentoen de jongere Rose op het hulpgeroep van zijne moeder en zuster de kamer kwam binnensnellen met een revolver in de hand. Hij zag het gevaar waarin zijne moeder verkeerde loste eerst een schot in de lucht, om den woesteling ie ver schrikken maar toen dit niet hielpschoot hij hel wapen op zijn vader af en trof dezen doodelijk in het hoold. De gezworenen waren van oor deel dat de beschuldigde in dil geval oiel als moordenaar beschouwd moest wordenen zij spraken hem vry. De wedrennen le Vincennes bij Parijs hebben waarschijnlijk aan drie Jockey's het leven ge kost. Voor den prijs, prix de Saumur, waren drie paarden ingeschreven. De afteleggen baan telde 3800 meters. De drie concurrenten ver trokken te gelijk en kwamen gemakkelijk over de eerste hinderpalen. Met spanning volgden de toeschouwers met hunne blikken de paar den lot zij uil het gezigt verdwenen waren. Vijftien minuten verliepen zonder dat men een der ruiters uil het boschje zagen te voorschijn komen. Men vreesde dat de paarden de ruiters uil hel zadel hadden geworpen en de renbaan hadden verlaten. Eindelijk waren twintig rninu'en verloopen en de koers mogt een halfuur duren. Na 23 minuten kwam een paard langzaam voor den dag en achtereenvolgens kwam hij over de negen hinderpalen heen. De ruiter kwam echter voor de tribune terug zonder petmet ver brijzelde kaken en eene wond aan hel voorhoofd. Hij werd met zijn bebloed gelaal naar de waag gedragen en als overwinnaar begroet. De aan doening die zich van het publiek had inecster gemaakt, was groot en nam nog loe toen men eerst een rijtuig zag naderen waarin zich de tweede jockey in bedenkelijken toestand bevond en vervolgens een draagbaar waarop de derde racl eenige gebroken ribben lag uitgestrekt. Een doodsche stilte lieerschte toen onder de aanwezigen. AMERSFOORT, 3 November 1884. De in December en February jl. gegeven Tooneelvoorstellingen en destijds voorgedragen zangstukken door militairen van hul Kscudron Ordonnansen te Ainersloorl genoten algemeenen bijval der talrijke aanwezigen, liet spel en de zang werden door saakkundigen gunstig beoor- deeld, wordende dan ook de aanst. uitvoering van dit verdienstelijk Dilellanlengezclschapop Zaturduguvond 8 November in Amicilia plaats te hebben met groot genoegen tegemoet gezien. Zij zalals omschreven in nuvenst. adv. beslaan uit een degelijk looneelspel met zang en een zeer goed blijspel beide van gevierde tuoneelschnjvers. Bovendien is en wordt alles voorbereid om hel welslagen der uilvoering te verzekeren. Mede is aan de costumes als anders zins veel zorg besteed. Is hel reeds vroeger in dit blad toegejuicht dal - verleiding tot ledigheid en schadelyke lijdaanwending weerstand biedende deze krijgslieden liever hunne vrije uren aan gepaste bezigheid of rolbestudeeringrepelitiën enz. van hunnen tooneel- en zangkring besleden zoo raag dit klimmende waardeering van stad- genooten alpersen, nu men ontwaartdal daar mede op hoogst loffelijke wijze en in beschaaf den vorm wordt voortgegaan. Alles pleit cr dei halve voor, dat aanstaande Zaturdugavond op do tegenwoordigheid van eene groote schare aanwezigen mag worden gere kend die zich alsdan stellig perfect zullen amuseeren. De feestviering Ier herinnering aan het hon derdjarig beslaan der Maatschappij «Tot Nut van 'tAlgemeen," zal door hel Amersfoorlsche Departement gehouden worden Donderdag 20 November 1884, des avonds te 8 ure, in hel locaal Amicilia. Wegens ongenoegzame deelneming zal hel souper niet plaats hebben. Dingsdag, den 4. November 1884, des na middags 1 uur, zal de Gemeenteraad van Amersfoort eene vergadering houdenwaarin de punten van behandeling zijn 1. Onlwerp-verordening tot wijziging van de arlLl26en127 van 'l al gem. polilie-reglement. 2. Onlwerp-hesluit tol vaststelling der voor waarden waarop van gemeentewege medewer king wordt verleend hij het bouwen langs be slaande wegen of aanteleggen straten. 3. Onlwerp-verordening regelende de grenzen van de kom der gemeente. 4. Advies op het rekest van de hoeren M. Wolff Mz. en J. van den Bergbetrekkelijk hel bestraten van den weg tusschen den Soesterweg en den Ulrerhlschen weg. 5. Ontwcrp-besluii tol vaststelling der jaar wedde van den benoemden onderwijzer aan de lagere scholen (school 3e soort. Koningstraat). 6. Aanvullings-kohier van den hoofdclijken omslag, dienst 1184. 7. Voorstel van den heer C. V. Gerritsen ten aanzien eener nieuwe regeling der jaarwedde van de Wethouders. 8. Benoeming van een leeraar in de llebreeuw- sche taal. 9. Benoeming van een Wethouder. 10. Benoeming van een Ambtenaar- van den Burgerlijken Stand. Wij juichen hel denkbeeld der afdceling «Ne derland" van «hoi Nederlandsch Aardrijkskundig Genootschap" ten zeerste loe om eenheid in de spelling der plaatsnamen in ons vaderland Ie brengen. Zij hoopt dat doel te bereiken of liever te bevorderen door de uitgave van een bockskedal in een honderdtal bladzijden eene opgave van alle in ons land voorkomende aard rijkskundige namen bevat en dal o. i. in elke schoolop elk kantoor enz. eene plaats ver dient naast de «Woordenlijst voor de spelling der Nederlandschc taal door De Vries en Te Winckel." Bij de algemeene verwarring die lol nog loe in de verandering der plaatsnamen volgens de nieuwe spelling heerschlis deze onder toezigt van den heer de Vries gedrukte, woordenlijst een onmisbaar handboekje voor eenieder. Hel kostzeer sterk en net gebondenmaar b.r» centen, juist zoo matig door den uilgever den heer Brinkman gesteld om een groot debiel te bevorderen. Volgens den thans hekenden uilslag zijn ge kozen 37 liberalen17 Catholieken. 18 anti revolutionairen en ëén conservatief. In herstemming komen: 13 liberalen, 4 Ca tholieken 7 anti-revolutionairen en 2 conser vatieven. Van de Kappeyneaansche fractie is hel thans zeker dat de Kamer de lieeren TakRombach van HeeckcrenWictiers en Uergsua zal raoeltn

Amersfoortsche Courant | 1884 | | pagina 2