Donderdag 6 Jjpbft November 1884. M 5552. exm>.q AMERSFOORTSCHE COUNT. A. H. VAN CLEEPP te Amersfoort. LIT "dm *-»- MUDKHÜIZBN AJr. per fcKe| IS CU. lUcU-e. |,er re^el 16 Cu. - A/,. n.mnur. 10 Cta. hoek KortOffraChtWijk B 60. Spaarbank. Het Bestuur zal zijne eerstvolgende zitting houden op MAANDAG 10 NOVEMBER e. k. ten ftaadl.ui/e Ie Amersfoort, des namiddags van 12 tot 1 ure. A. J. BOS, Secretaris. Hulpbank te Amersfoort. Tot het geven van gelden tek leen zal eene Commissie oil hel bestuur op MAANDAG, den 10. NOVEMBER aanstaande 's namiddags van halftwee tot halfdhie, zitting houden in een der localcn van het Raadhuis aiwaar de belanghebbenden zich kunnen aanmelden ook voor hel teruggeven van gelden. J. C. LEINWEBER, Secretaris. Polilioke Itevue. Door de gevangenneming van den nihilist Lopalin te SL-Petersburg zijn twee plaatsen ontdektwaar de zarnenzweerders vergaderin gen hielden. In een dier huizen vond rnen een doodvonnisgeveld legen den heer Murawiew procureur-generaal te Moskouonderieekend door hei uitvoerend comité. De moord moest gepleegd worden in Octoberdoch dc daar mede belaste persoon een studentviel in han den der politie. Meer dan veertig personen zijn bij dit nieuwe complot betrokken. Over de bemiddeling van Engeland in de Fransrh-Chineesche kwestie is in den laatsten tijd veel geschreven en het Journal des Débals ontvangt hieromtrent uil Weenen nog ecnige medodcelingenvoor welker waarheid de be richtgever instaat. Volgens deze inlichtingen heelt de heer Waddingionde Fransche gezant te Londonverscheidene malen een onderhoud gehad met den heer Granville en men moet reeds gekomen zijn tot het vaststellen der grondsla gen waarop de bemiddeling van Engeland door Frankrijk zou worden aangenomen. Er hlcel dus alleen over China te overtuigen van de goede bedoelingen van Engeland doch lot lieden heelt de Ghineesche regering geweigerd de vertegenwoordigers van Lord Granville te hoorenwier ijverom door China Engeland als bemiddelaar te doen aannemenechter niet is verflauwd. FEUILLETON. DOUil DE WEIIKI.D BEÜUIIDEELÜ 9) door S «Kom, kom, Annie, bedaar, en vertel mij liever eens wal u zoo onpleizierig stemt hervatte Clairehare vriendin naast zich op de canapé trekkende, daar zij bemerkte te ver te zijn gegaan. «Ochantwoordde Annie«ik weet zelve niel, wal mij schort. Ik gevoel mij niel op mijn... want ik heb een briel van papa ontvangen waarin hij mij mededeeltdat., hij... Och Claire," ging zij snel voort, «papa vindt, dat hel tijd wordtdat ik er eens aan begin te denken om le trouwenen daarom heelt papa het aanzoek om mijne hand van een zekeren graal Napolinoeen Italiaansch edelmanin overweging genomen. Papa is zeer met den graaf ingenomennog meer echter met den aanzienlijken naaindien hij draagt. Overigens is hij onvermogendjazijne goederen zijn inel zware schulden belast, maar... zijn edele naam doet dal zelfs vergeten. Mij is Napolino geheel onbekend, ik kan u niets anders omtrent hem modedeolen dan dal hij jaar is en een knap man schijnt lc zijn, tenminste te oordee- len naar het portret dat papa in den briel ge sloten heeft." «Nu, Annio, in alleswat ik daar van u vernomen heb, zie ik niet de minste reden om bedroefd te zijn. Integendeel, welk meisje zou niet verheugd de gelegenheid aangrijpen om inel een knap inongesproten uit eene edele Voorts wordt uil Weenen aan de Standard geseind, dal de keizerin van China verklaard heelt hare vcizameling kostbaarheden, eene aanzienlijke waarde vertegenwoordigendele willen afstaan ten behoeve der schatkistom het keizerrijk te kunnen verdedigen in geval door de Fransche troepen een inval zou wor den gedaan. De grondwet van den nieuwen Congo slaat door den Engelschen regtsgeleerde Travers Twiss met medewerking van den koning van België gereed gemaaktis gedrukt aan alle regeringen waaronder ook Portugalgezonden. Portugal weigert van eenig gebiedzoowel noordelijk als zuidelijk van den Congo-mond alsland le doen cn laat alleen handels- en scheepvaartvrij heid aan don Beneden Congo toe. Volgens de National Zrilung offerde de koning van België reeds zeventien inillioen voor de ontsluiting van het Congo bassin en is hij tot groolere uilgaven bereid, llij heelt hiermede geene be legging van kapitaal op hel oog de evenlueele inkomsten zullen voor hetzelfde doel worden gebruikt. Gladstone hepft den eersten steen gelegd van eon National Liberal Club tegenover White hall-place. De nieuwe Belgische minister Thonissen doet zijn be.Nl om le doen ziendal zijn optreden verzoenend moet zijn. llij heeft den heer Buis op hel stadhuis een bezoek gebragten den luit.-generaal Sloep, den commandant der bur gerwacht de verzekering gegeven dal dit korps niet slechts zijn volkomen achting en syin - pahliemaar ook zijn volle vertrouwen bezit. Allerlei. Op een kamer in de Belhaniënstraat te Am sterdam zijn een kellner en een kanonnier van hel garnizoenuil minnenijd handgemeen ge raakt. De kellner heeft daarbij een pot met kokende kollij opgenomen en die zijne tegen partij op het tioold stukgeslagenwaardoor deze ernstig aan hel hoofd verwond is de kanonnier moest naar het militaire hospitaal vervoerd worden. De dader is in hechtenis. familie, in het huwelijk le treden? Dal hij geen vermogen bezit, is nu wel niel zoo aan genaam maar dal doel weinig Ier zakedaar gij rijk genoeg voor u beiden zijl en bovendien geeft dit u de zekerheiddat gij na uwe echl- vereeniging de meesleresse zult zijn." «lïè, foei, Claire," sprak Annie en in haren toon was sterke afkeuring over de woorden van freule Laraarque waar le nemen«is dat hel ideaaldat gij u van het huwelijk voorstelt Neen, die kleingeestige opvatting had ik niet van u verwachtgijwier moeder zoo geheel anders op dal punt denkt cn die hare gedachten daaromtrent wel aan u medegedeeld zal hebben. Ik vermoedde niet zulk eene egoïs tische ongevoelige ziel in u." «Uwe opvulling is stelliger poëtischer en ge lijkt zeker op hel oude thema: «Une chau- mière el son coeurmyno beschouwing is meer prozaïschdoch meer juisten ik beweer dal de meeste getrouwde vrouwen hel met mij eens zijn." c't Kan zijn Claire," sprak Annie, niet won- schende oui in discussie met hare vriendin te treden. «Mij dunkt, dat ge nu wel begrijpen kunlwaarom ik tehuis blijf." «Ik geel misschien bewijs van weinig scherp zinnigheid als ik u verklaar, dat ik door uwe redeneering niet veel wijzer ben geworden, maar toch is het zoo." «Kunt gij u dan niet voorstellen, dal het mij in mijne stemming volstrekt niet aanlokt om den geheelen avond laffe complimenten le moeten aanhooren en beantwoorden. Ik kon mij volstrekt niet met papa's plan vcreenigen. het huwelijksleven heeft nog geene aanltekkelyk- Yoor hot hof van Westminster te Londen verscheen dezer dagen een jonge man van vijf en twintig jaren, die wegens diefstal was aan geklaagd. llij heet John Venbornis zoon van een ambte naar der «Bank of England" en sedert vijl jaren als bediende in betrekking bij de «fruit and vegalable departement of the Army and Navy Stores." (Vruchten- en groenledepartemenl van den Leger en Zeemagtvoorraad). De jonge man die bij al zijne superieuren gaarne gezien waseen jaarlijksch salaris van tweehonderd lien pond sterling genoot en met een liel jong meisje, de dochter van een majoor verloold iswerd van hel feit beschuldigd eenpeer te hebben opgegeten die zich onder den voorraad ooit bevondaan de maat schappij loebehoorende en waarvan hem de verkoop was opgedragen. De waarde der peer werd op vijf centen geschaL De vertegenwoordiger der maatschappij deed opmerkendat door de geëmployeerden in de zaak maandelijks voor een bedrag van tweehon derd pond sterling aan eetwaren wordt wegge nomen (dat wil zeggen op ongeoorloofde wijze) en opgegetenen dal de maatschappijom zich voor ondergang te behoeden genoodzaakt was van elke ontvreemding aangifte te doen. De regler was van dezelfde meening en ver oordeelde den jongen man tol vier weken dwangarbeid. Voor de Parijsche speelclubs wordt eene concessie van de regering gevorderd. Zonder die concessie mogen zij niet in werking treden. Als de concessie voor eene speelclubhoe dan ook, verworven is. moet een bestuur wor den benoemd. Tot voorzitter kiest men bij voor keur een invloedrijk dagbladschrijver. Want de pers is wel met zedelijke verontwaardiging ver vuld als zij de speelholen bespreektmaar dit verhindert de journalisten volstrekt nietaan hel spel deel te nemen. Hel zou gemakkelijk zijn de namen van schrijvers te noemen die na een nacht gespeeld le hebbenhet spel als verderfelijk en misdadig in een overtuigend artikel brandmerken. Wie ruitenvrouw hel ijve rigst hel hof maaktvloekt ook de trouwelooze hel luidsL In de tweede plaats, als men geen heid voor mij en zeker niet aan de zijde van een mij geheel onbekend man." «Beantwoordt mij eens ééne vraag oprecht, Annie. Zijl ge verliefd? Hebt ge onder al de heerenmet wie gij tijdens uw verblijf alhier hebt kennis gemaakter niel een ontmoet, bij wien uwe gedachten dikwijls verwijlenwiens beeld u steeds voor oogen zweelt?" «Neen, Claire... ten minste niet in dien zin, welken gij bedoelt, 'l Spreekt van zelf, dat de eene jongeling een gunstiger indruk op mij maakt dan de andermaar er bevindt zich niet een onder henaan wien ik tot heden toe zou kunnen besluiten om mijne hand te schen ken... d. w. z. met mijn hart daarbijliel zij er op volgen, «want ik geloof, dal dit laatste in uwe wereld, die nog niet de mijne is, slechts zeer zelden in aanmerking komt." «Hoor eens kind," hervatte Claire, zich houdende alsof zij Annie's schampere opmer king niel hoorde«wil ik je nu eens een goeden raad geven: ga wel naar hel bal. Waarom zoudt gij tehuis blijven. Gij weet immers niet, welk man de voor uw bestemde echtgenoot is. In elk gevalals het u bij eene nadere kennis making blijktdat ge hein nooit zult kunnen beminnendan is hot immers nog lijd genoeg om u in zak en asch te steken. Daarenboven zal uw vader zijne eenige dochter niel aan zijnen adeltrots opofferendusAnnie geene zorgen voor den tijd. Komwees vroolijk en laten wtj liever eens bespreken, welk toilet..." «Maarviel Annie haar besluiteloos in de rede. «Geene maren, hoor. Wilt ge mijn kostuum eens zien. Ga dan meé," en Annie's arm in

Amersfoortsche Courant | 1884 | | pagina 1