C. T. VAN BEEK. NAAISTER, eene gemeubileerde Kamer TE HUUR lien schrijft uil Buenos-Ayres dat de politic aldaar het den voort vlugiigcn gebroeders Tobias lastig heelt gemaaktdal zij genoodzaakt werden de stad te verlaten. Vooral van de zijde der Franschc Regering worden hun gangen door geheime agenten be spied. Men zal zich herinneren dal de jongste Tobiaskort voor zijne vluglzich van een aanzienlijk bedragtoebehoorende aan een Fran- sche assuranliemaalschappijheeft meester ge maakt. De Engelsche minister llarcourt enlving de zer dagen een postpakket, waarop «breekbaar" was geschreven, liet bevatte het lijkje van een pasgeboren kind. Tol hiertoe is de afzender niet ontdekt. Wegens twist met zijn meisje heeft op de Vijzelgracht te Amsterdam een 17-jarig jonge ling door een pistoolschot zich van het leven beroofd. De Japanschc vrouwen zijn teer als meisjes van dertien jaarnetjes en coquet, liet kapsel waaraan zij uren opofferen is onberispelijk, in den vorm van eene aureooldie glinsterend zwart het ovale gelaal insluit. Zij hebben zeer levendige oogeneen weinig gebogen neusje lippendie dikwijls met karmijn ligt geverfd zijn, fijne landen, een buigzamen hals, kleine handen en eene huid door kunstmiddelen zoo blank mogelijk gehouden. Zij worden nooit oud en behouden nog op hoogen teeltijd hare kin derlijke bevalligheid De guclla's dwingen haar een weinig voorover te loopen, met eenigszins gebogen knieën en haar gang is trippelend kinderlijk als zij zelve. De yucala der vrouwen verschilt van die der mannen langebreede mouwen vallen van de schouders lot op het middeL De yucata wordt vastgehouden door de Obieen breeden gordel. De Japansche vrouwen zijn zonder twijfel de grootste aantrekkelijkheid van hun land. De Europeaan, die te Yokohama komt, laat zich verleiden; hel is gemakkelijk eene liaison aan te gaan er komen kinderen en de man is gebonden. Dal is da geschiedenis van zeer velen. Omtrent Pieter's arrestatie te Athene wordt nog van daar berigt Eergisteren is hier gearresteerd zekere Julius Pieter, vroeger telegraafambtenaar te Y zend ijk e in Hollanden wel onder de volgende omstan digheden. Zoodra bekend was, dal Pieter zijn land verlaten hadheefl de Hollandsche politie overal in Europa zijn portret verspreid, en r.a voortdurend onderzoek kwam men ten laatste uit de brieven aan zijne echtgenoote geadres seerd lot de overtuiging, dat hij zich waar schijnlijk hier ter slede moest bevinden. Van dit vermoeden werd kennis gegeven aan den heer van Lennep consul-generaal der Nederlan den te Piraeusdie er onze politie van verwit tigde onder overlegging van Pieter's fotografie. Al zeer spoedig vernam de politiedal be doelde persoon eenigen tijd onder den naam van Johannes Meijer in hel liótel d' Athéne verblijf had gehouden en nu aan de Plaka woondedoch nog geregeld in hel (lólel kwam dineei en. Tegen 12 uren 's middags verzocht men den heer Van Lennep rnedetcgaan en ge lukte het dezen den beruchlen opligter te arres- leeren juist op hel oogenblik waarop hij In t hotel verliet. Bij hem werJ slechts 600é 700 francs gevondendoch bij de daarop gevolg de huiszoeking heeft men ook ontdekt aan welk bankiershuis een Hollandsch hij de gestolen gelden toevertrouwd had. Ongelukkig schijnt er geen uilleveringsiraclaat te beslaan en zal hijnaar men dan ook zegteerstdaags volgens de wel buiten de peripheric der Alliecn- sche politie gebragt wordenom dan te kun nen gaan waar hij wil. Een verschrikkelijke ramp heeft Zaturdagavond te Glasgow plaats gehad tijdens de voorstelling in het Star-theater. De zaal was vol volk toen de kreet weerklonk: «Brand!" De toeschou wers door eene paniek bevangenstroomden naar de deuren en een verschrikkelijk gedrang ontstondin weerwil van de pogingen van eenige personen om de kalmte te bewaren. De verschrikte menigte kwam ten laatste tot het bewustzijn dat er geen brand wasma ir hel was te laat. Veertien personen waren verpletterd. De politie heefl een persoon gevangen genomen die onlangs uit den dienst was verwijderd en ver dacht wordt den alarmkreet te hebben geslaakt. In verbinding met den trein van Calais is sedert 1 November van Parijs naar Nizza en Menton een weelde-lrein" in dienst gesteld, beslaande uil slaapwagen, salon en restaurant. Deze trein vertrekt ellten Zaterdag des avonds •ia ¥.40 ure uil Parijs en komt den volgenden morgen Ic 5 uur te Nizza aan. De trein is hoofdzakelijk in dienst gesteld ten gerieve van henwier iamilie den winter in liet Zutuen doorbrengen. Een bekend zoo niet vermaard man eene echte Parijsehe figuur is verl. week ten grave gedaald Vaucorüeilde directeur van de opera. Hij was de zoon van een acteurdie den tooneelnaam Ferville had aangenomen, liet schijnt echter, dat de zich noemende Ferville niets minder was djn een markieseen echte markies de Vaucorbeil. De zoon droeg weer dien mam maar zonder hel adellijk predicaal en zonder den titelhij vond waarschijnlijkdat «directeur van de opera" ook een titel is en hij had gelijk. De geestigste van alle koningen Frederik II van Pruisen, heelt wel beweerd, dat liet gemakkelijker is een veldslag te win nen d m eene opera te besturen en de beheer- sther van de groole Parijsche opera is een man van gewigl. Ook is Vaucorbeil begraven als een minister of beroemd veldheer; 3000 personen volgden de lijkbaar. In de dagbladen wordt van een serie moor den gewag gemaakt in den omtrek van Parijs. O. a. is te Nogent een kellner vermoord van wien men 15.0UÜ fr. gerooid had, en op zijn kasteel Antony, rue de Chartreseen ö.ijarig heer door zijn bediende, die 28 jaar bij hem gediend had. De moord geschiedde terwijl de man inel de zijnen aan tafel zat in een vlaag van vervolgingswaanzin. De moordenaar snelde den tuin in en schoot zich door hel hoold. Op 71-jarigen leeftijd stierf dezer dagen te Bloeinendaal jhr. M. Salvadoroud-lid van den gemeenteraad te Haarlem en van de Prov. Sl. v. Noord-Holland. Velen zullen zich het woelige leven van den overledene herinnerendie des tijds, vooral bij verkiezingen, zoo veel van zich deed spreken en niet altijd zoo welwillend be handeld is gewordea als zijne in veel opziglen goede bedoelingen verdienden. Nog zien wij hem als martelaar de cellulaire gevangenis verlatenterwijl het Leidscheplein zwart was van menschenen langs de buiten singelsgevolgd door een paar rijtuigen, waar in zijn vrienden zaten, naar Haarlem vertrekken. Korturnvele herinneringen uit dal woelige leven komen voor den geest bij hen, die den overledene meer van nabij hebben gekend, zoowel te Amsterdam als te Haarlem. Hij was ruim een dertigtal jaren geleden officier bij hel regiment rijdende artillerie in garnizoen te Amersfoort. In 1857 gaf hij in vereeniging met den heer Iz. J. Lionte Haarlem, een blad uit getiteld «de Grondwet," 'twelk echter geen langdurig beslaan had evenmin als «de Conslitulionneei" vóór dien tijd te 's Huge uitgegeven en het daaraan voorgaande te 's llage uitgegeven Thor- biaansrhe blad «de Grondwetzoodal die be naming weinig journalistiek geluk aanbragl. provincie U doen overgaan. Da aanneming van d.it advies zouvreest de raadalle verbetering van de Kom afsnij denwant de gemeente Auiersloorl is onmagtj» om een zoo omvangrijk werk voor eigen risico te ondernemen als noodig isoin de rivier de Eem in een toestand te brengen dal hij vol- doet aan de tegenwoordige eischen van het builenlandsch verkeer. |)o raad verzoekt daarom, dat de Staten zich niet zullen neerleggen bij dit advies van Gede puteerden maar aan eene commissie uil hun midden een zelfstandig onderzoek en nader over leg met liet gemeentebestuur Amersfoort zullen opdragen. De helling van 50 procent van het tarief van vuur-, haven- en longeld is weder voor een jaar bestendigd. De lieer VN'. A. Croorkewil, die in do vorige zitting was herbenoemd lot wethouder, is thans na aanneming dier benoeming mede tot ambte naar van den burgerlijken stand benoemd. Hel voorstel lol aanneming der schenking en aankoop van gronden in verhand inel de be straling van de Wollersteeg is aangenomen. Het ontwerp-bcsluil tot helling en invordering van het schoolgeld op de lagere scholen is aan genomen overeenkomstig hel voorstelmet die wijziging dal aan de school 2e soort het schoolgeld zal bedragen I 7,51» per kind en f5 j voor ieder kind uil één gezin bovendien. Het ontwerp-besluit lol wijziging van art. 2 van hel reglement voor het Gymnasium is aan genomen. Hel collegia van curatoren zal beslaan uit hoogstens zes leden. Hel ontwerp-besluit lot verhooging der jaar wedde van don onderwijzer, hoohl der school 3e soort Koningstraat is aangenomen. Ingekomen is een voorstel van den heer Gerritsen lot wijziging der verordering ap de huizen van ontucht cn de publieke vrouwen. Door het bestuur van «Flehité" zijn de leden der Vereeniging en de onderleekenaren van hel adres in zake Je Koppelpoorl uiigenoodigd lol hel bijwonen van eene vergadering op Zalur- dag 15 Nov. e. k., te 2 uren, op het Raadhuis, om overeenkomstig de aanschrijving van Burg. en Welh.de zaak van de restauratie der Kop pelpoorl nader tc behandelen. Verbetering. Op de 1e bladz. 1e kol. van het vorig num mer staal de firma E. L. VISSER. Dit was eene zetfout en moet zijn firma E. E. VISSER. ADV K RTE NTI N Gemeenteraad van Amersfoort. Ter zitting van den Gemeenteraad van Amers foort van gisterenmiddag gepresideerd door den heer Burgemeester Jhr. Mr. T. A. J. van Asch van VYijckwaren aanwezig 14 leden en af wezig de heer M. van Beek. De Raad heefl vastgesteld een nader adres aan de Stalen van Utrecht in zake de Eem- quaestie. Daarin wordt opgekomen tegen hel afwijzend advies der Ged. Staten op hel adres van den raad in hun zomerzitling ingediend. In dat adres werd gevraagd in beginsel te be sluiten de Ecm in onderhoud en beheer bij de De crediteuren in het faillissement van B. A HOOGLUGT, koop man en molenaar te Amersfoort, worden opgeroepen om op Woensdag 26 Kovem- ber 1884des voormiddags ten 9^* ure in de zaal voor burgerlijke zittingen van hel gebouw der Rechtbank in de Hamburgerstraat te Utrecht ten overslaan van den Kdeluclit- baren Heer Rechler-Comtnissaris in dat faillis sement REKENING en VERANTWOOR DING te hooren afleggen door den onderge- teekendeCurator. Mr A. A. DE VRIES. Er biedt zich aan voor eenige vSttK dagen in de week een bekwaam in het LINNEN- en VERSTELWERK. AdresBureau Amersf. Courant. Yoor de VERKIEZING van de KiMEK tbii KOOPHANDEL op aanstaanden Donderdag wordt iu plaats van den Heer LAGEKWEY-, die bednnkt aanbevolen de lieer Wit Slembtiefje. DAGELIJKSCI1E WATERSTANDEN van de Luntersche beek en de rivier de Eem Datum Hoobin Haan Ovie Lam POTN- GKIKI LUI- boven bened. *im. oen. ei aard. Een 1884 M. M. M. M. M. M M. m INnt 5,28 4.54 4,97 2,78 2,27 1,28 0.58 AP 3 5.32 4,48 4,97 2,74 2,25 1.27 0,70 -0,10 5,34 4,47 4.91 2.78 2.24 1.20 0,72 0,10 S 5,29 4.08 4,95 2.83 2,25 1.3* 0,73 - 0,20 e 5,23 4,09 4,95 2,90 2.89 1.88 0,«4 -0,10 7 5,20 4.70 4,94 2,95 2,4« 1,40 0,84 0,16 8 5.19 09 4 04 2,90 2.47 1,41 0,85 0,10 liet te*ken - i( beneden a. p. tot leer bill ij ken prjjs, cn SLAAPKAMER, met vrijen opgang, op een lieven standmet fraai uitzicht. Brieven worden verzocht onder lelt. M. Bureau Amersfoortsohe Courant («drukt bij A. II. VAÜ CLEEFF te Amersfoort

Amersfoortsche Courant | 1884 | | pagina 2