at 5589. EXTRA Z;itiirda<! 11 NUMMER. -S April 1885. FEUILLETON^ EEN E MAUDE LIS Uitgever A. H. VAN CLEEFP te Amersfoort. Uit blad verschijnt Maandag en lUmderiUgmidilag A post ƒ1.16. Advertcntiên 10 regels Cis. slki plaatsruimte voor randeu en ainlere extra inrigting ollieieëlc en onteigen. Adv. per regel 15 Cts. llnclnme lonnement per 3 nnmuden ƒ1.— Franco pci regel meer 11* Cts.groot e lettert n.cir gesuliiedt huogere prijsherekeiiiiig. Legale per regel 35 Cl». A/a. HHtnmm 10 Cl». Bureau MUU It HUIZEN hook KorteeracrttW ij k B 60. AMERSFOORT, 10 April 1885. Ter vergadering der Amersf. Hoofdkiesdis- trictsvcreeniging van gisterenavond is het jaar verslag uitgebracht en de rekening en verant woording g< tedgekeu rd Tot bestuurleden werden gekozen Mr. J. L. baron NepveuA. J. van Ma ris veil en Dr. J. W. Doyer Jr. Daarna is een candidnlengros opgemaakt voor de verkiezing van Iwee raadsleden begaande uil de heeren K. L. II. van Lanschot Hnbrcrht M. W. Sclielleina Kzn.M. Tromp van Holst Mr. J. L. baron Nepveu, A. 4. van Mansvelt, I\ Met horst Jr., Mr. F. H. van Rersijn en Mr. A. A. de Vries. Van den heer Tromp van Holst was inmid dels kennis onl'angen dat hij niet in aanmer king wenselile te komen. De lieer van Mansvelt, gal' staande de vergadering Ie kennen evenmin daartoe zieli beschikbaar te stellen. Voor de plaats, waarvan de aftreding is in ISX5, werd gekozen wit brielje) de heer E. 1,. II. van Lanschot Hubreelil. Voor de plaats, waarvan de aRreding is in I 1887 werd gekozen (gekleurd brielje) de heer M. Schel tenia Enz. Van wpge de Aid. Amersfoort van het Utr. Genootschap v. Laiidb. en Kruidkunde is heden op liet terrein van den lieer J. van der Wilde aelder liet Kollit huis «de Arend" te Amersfoort eenc Slierenkeuriiig gehouden en zijn daarvoor 15 stieren aangebracht. Noor slieren met kalvertandcn van inlandsch ras zijn behaald le prijs f40 door S. Rloemendaal te Woudenberg. 2e »30 W. .Meijlink le Leusden. ile "20 E. Druil' te Woudenberg. 4e 10 J. de Lange te Woudenberg. Hesluursprijs f10 door R. van Daatselaar te Lensden. Voor oudere stieren met twee breede tanden is de prijs van 115 behaald door Mr. II. Royaards van Scberpenzeel te Sclierpenzeel. Ter gisteren te Amersfoort gehouden Paaseh- paardeniiiarkt waren aan de lijn gebracht 120 paarden en 17 veulens; en op de. stallen 53 24j door S Einv deed verschrikt eenc schrede achter waart.-; dal bracht Willy andermaal lot bezinning. erge,el' mijfreule, dat ik mij weer ver gat maai als ik dil punt aanroer, dan kan ik mijzelf geen meester blijven. Ik heb u door mijne heiligheid verschrikt, niet waar'? Daarom is het beter, dat ik u in het vervolg ontwijk want ik wil nietdal niijae woorden onaange name gedachten bij u zullen opwekken. Gaat ge mede Angéle De aangesprokene durfde, ondanks Gerards smcekende blikken, niet weigeren en begaf zich naar don op eenigen afstand verwijderden boom stam hui «Blondje" los te maken, eene bezig heid, waarbij de jonge baron haar zijne dien sten verleende. Daardoor bevonden zich Willy en Kmy als het ware alleen. «Ge zijl toch niet boos op mij," begon de laatste en legde haar bandje op Willy's arm. Hij voelde zich door die lieve stem, door die zachte aanraking wonderbaar aangedaan. Voor hel eerst beschouwde hij haar opmerkzaam en moest hij zich zelf bekennen dal zij het beeld van een bekoorlijk wezen aanbood. Niet dot van eene vrouw, ten volle bewust van hare schoonheid van hare macht op een mannen hartmaar dal van een eenvoudig meisjewier vlekkelooze ziel in hare groole, blauwe oogen lag. Zij bezat niet die weelderige schoonheid welke hel oog en de zinnen verruktdie be paalden en 20 veulens. Ei' was zeer weinig handel. Men besteedde 1150 tot 1'475 voor paarden en f 120 tot 1' 160 voor veulens. Geen vreemde kooplieden waren er aanwezig. De leden der Commissie die optrad bij ge legenheid van Mevrouw Kleines Veertigjarig jubileeen zijdie zich thans bij hen hebben aangeslotenwenschen de aandacht hunner land- en stadgenoolcn te vestigen op de. voor stellingen door de Koninklijke Vereeniging Het Nederlandsch Tooneel in eenige plaatsen van het rijk te geventen einde de. gevierde kunstenares in de gelegenheid te stellen om op waardige wijze afscheid te nemen van het publiek. Zij verwachten dat hare talrijke vereerders gretig die gelegenheid zullen aangrijpen om hel hunne bij te dragen opdat Mevrouw Kleine een onbezorgden tijd van rust kunne intreden. Zij verklaren zien genegen om de tolken te zijn der sympathie van het Nederlandsche volk in deze en willen aan belangstellendendcn gaarne alle nadere inlichtingen verstrekken. De lijst van de namen der leden dezer commissie ligt aan het bureau der Amersf. Ct. ter inzage voor belangstellenden in Amersfoort en environs. Voor de Arr. Rechtbank te Utrecht stond te recht A. G., wonende te Amersfoort, beklaagd van zich le hebben schuldig gemaakt aan het helen van gestolen militaire goederen, bestaande in zes wollen paardendekens. In deze zaak werden 12 getuigen gehoord, onder welke ook waren zes militairen van de 5. Batterij veld-artilleriein Amersfoort in gar nizoen, welke de ter terechtzitting aanwezige dekens als de hunne erkenden. Door een dezer getuigen werd verklaarddat besch. hem her haaldelijk had aangezochtom paardendekens te stelen dan zou besch. deze van hem koopen. Hij voegde er bijdal hij van een vriend van hein er reeds vier had gekochttoen deze vier dekens gemist werdenkreeg hij van het ont vreemden de schuldomdat hij gaarne een borrel dronken toen hij vernamdat die de kens door besch. waren gekochthad hij hem gezegd dat hij hem zou verraden. Door besch. werd dit echter ontkend doch hij bekende wei I van twee militairen vodden te hebben gekocht I die hem later bleken de bewuste dekens te zijnook bekende hij die dekensdie door j hem ver beneden de waarde waren gekocht voor een bedragdat hem een goede winst afwierp aan verschillende personen le hebben verkocht. De ambtenaar van het 0. M. achtte de schuld van beklaagdezoowel uit het getuigenverhoor als door zijne eigene bekentenissenwettig en overtuigend bewezen. Besch. had zes paarden dekens voorzien met het tuignummer en het j rijksgoedteeken gekocht van twee veldartilleristen. in garnizoen te Amersfoort; deze zijn gekocht j ver beneden de waarde en verkocht builen Amers- j foort aan verschillende personen voor een be- I langrijk hoog bedrag maar toch nog beneden de werkelijke waardedeze goederen waren door diefstal in handen van bekl. gekomen hetgeen bewezen was door de verklaring van een der getuigen; de bekl. moet geacht worden ze te hebben gekocht met de wetenschapdat de dekens gestolen waren daarvoor bestaal geen Iwijfelde wijze waarop bekl. verklaart ze te hebben gekocht, geeft daarvoor het bewijs. Het geschiedde in den avond omdat het geen daglicht mocht zien; den volgenden dag zijn de dekens door hem nagezien is er toen mede I naar Spakenburg geredenwaar ze door hem j zijn verkocht, omdat men daar niet kon ver moeden dat deze gestolen waren. Lenige dagen later werden door hem nog twee dekens ook voor een bagatel gekocht, die door liern weder met groote winst werden van de hand j gedaan. De verklaring van get. v. B.. dat I hij hem herhaaldelijk had aangezet dekens te stelenis dus zeer aannemelijk. Volgens eene verklaring van den comm. van politie te Amersfoortwas bekl. bij de politie ongunstig I bekend. Een en ander gal het 0. M. ook aan- I leiding tegen dezen beklaagde eene gestrenge straf te eischen en requireerde schuldig vur- klaring aan eenvoudigen diefstal door het des- I bewust helen van gestolen goederen en ver- oordeeling tot eene cellulaire gevangenisstraf van één jaar en in de kosten van het geding niet last dat de overtuigingsstukken aan den rechthebbende zullen worden teruggegeven. Aanstaande Donderdag zal de rechtbank in deze zaak uitspraak doen. dwelmt, zonder te voldoen, die een leegte ach terlaat, wanneer het oog niet langer bekoord wordt. Zij was eene dier vrouwenover wier geheele persoonlijkheid een waas van onschuld van poezie was uitgespreid, die ia zoet zelf- vergeten het hoofd aan de borst eens mans legde niet het bewustzijn hier ben ik veilig hier kunnen geene stormen mij bereiken. Willy bemerkte dat alles met een oogopslag daarvoor had hij lang genoeg in de wereld verkeerd om dadelijk het onderscheid tusschen de eene en de andere vrouw waartenemen en oneindig zachter dan straks was de taon zijner stem toen hij antwoordde Welfreulewaarom zou ik boos op u zijn «Jaik ben dikwijls zeer liefdeloos in mijne uitdrukkingenzonder dat ik dit juist wil. Ziet u, mijnheer Wal torn ik zou zoo gaarne willen zijn als Angéleik gevoel even diep als zijmaar zij kan het beter uiten... 0, als u ruij eens hel pen wildeten zij blikte hem vragend aan. Willy's gelaat onderging eene groote veran dering nu eerst vertoonde zieli die wonder bare gians in zijn oog waarvan wij vroeger gewaagden. Hij vatte hare hand en zeide ont roerd «Zeker wil ik dat. met aide kracht... maar dwaas, die ik ben," iel hij zich zeifin de. rede, «ik vergeet, lot wie ik spreek. Waart gij ecu meisje van mijnen stand, eene koopmans dochter dan zou ik geen oogenblik aarzelen om u mijne hulpmijne vriendschap toe te zeggen.maar nu. de. dochter des patriciërs slaat in rang verre hoven den zoon van den plebejer... ik hen te verstandig om dal niet in te zien en. le trotsch om dat ooit van een ander te vernemenof door «ene kleine daad ook maar te gevoelen. Dus, freule, zie hier de reden, waarom ik weiger... dat alleen wil ik u voor we scheidennog toevoegen zoek de kracht om u te verheffen in uw eigen harte moed en energie dienen u daarbij te hulp te ko men terwijl verder uw gevoel, het fijne vrou welijke gevoelhet ontbrekende zal aanvullen." «Gij hebt gelijk, mijnheer," antwoordde zij gekrenkt, «ge hebt gelijk: en al beoordeelt ge mij verkeerdzoo wil ik niet langer iets aan bieden waarom gij mij misschien nog een? smeeken zult." Eensklaps werd hare stem mil der en terwijl zij zijne hand vatte, (luisterde zij«Gij zijt toch niet verstoord op mij Juist op dat oogenblik rende Augèle naar het tweetal toeen riep ongeduldig «lk ben gereed." «Ik ook," sprak Willy, en zich daarna diep voor Emy buigende en met een hoofdknikje in de richting van Gerard, nam hij «blondje' hij den teugel en weldra waren broeder en zuster aan bet oog der achlerblijvcnden onttrokken. Deze bestegen ook hunne paarden en kort daarop was het weer eenzaam in 'I bosch ou scheen het of 't bladgesuis de woorden van dat bekoorlijke meisje herhaalde «lk wil u niet langer aanbiedenwaarom gij mij misschien nog eens smeeken zult." Zou dat bewaarheid worden'? Wij blijven daarop het antwoord schuldig, want wie ver mag door den sluier der toekomst le dringen? Kr verliepen ongeveer vier wekenzonder dal er iels bijzonders in de heide huisgezinnen voorviel. De verstandhouding tusschen de ha-

Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 1