Mei 1885. m 5590. Donderdag1 7 Uitgever A. H. VAN CLEEPP te Amersfoort. Uit blad verschijnt Maandag en Donderdagmiddag. Ahonuement per 3 inuuudcn ƒ1.— Franco per post ƒ1.15. Advartentifin 16 regels (10 Cts. elke regel uirer 10 Ct».groot» letten nuur plaatsruimtevoor randen en andere extra inrigtiug geschiedt lieogere prijsberekening. Legale oflieieüle en onteigen. Adv. per regel 15 Cts. Reclames nar regel 2.'. Cu. Af*, nummer» 10 Cl*. Bureau BUURHUIZEN hoek KortegrachtWijk B 00. Kennisgevingen De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, Gezien eene missieve van de Districts-commissie van liet fonds tol aanmoediging en ondersleuning van den gevvapenden dienst in de Nederlanden d.d. 21 April 1885; Doen te wetendat de gewone jaarlijksche collecte aan de huizen der ingezetenen ten be hoeve van voormeld londs zal plaats hebben op Maandag, den 11. Mei aanstaandedes namiddags te 5 uren. Burgemeester en Wethouders meonen de in- Sezetenen te moeten herinnerendat het doel er instelling niet alleen is om hulp en bijstand te verleenen aan de verminkten en infirmen van Waterloo doch ook om jaarlijksche gratificatiën te verstrekken aan Nederlandsche militairen die werkelijk in en door den dienst infirm zijn geworden alsmede aan Veteranen van veertig jarigen dienst, en hen tevens te moeien opwekken om evenals in vorige jarenmedetewerken tot bevordering van deze vaderlandslievende instel ling welke alleen door milde gillen en ruime bijdragen voortdurend aan haar nuttig doel zal kunnen blijven beantwoorden. Amersfoort, den 5. Mei 1885. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. De Secretaris W. L. SCHELTUS. SCHOUW. Dc BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gezien art. 22 van het reglement op het on derhoud en gebruik der wegen in de provincie Utrechtd. d. 8 November 1853 (Provinciaalblad No 102), alsmede art. 104 van hel algemeen policie-reglement voor de gemeente Amersfoort Doen te wetendat de bij voormelde ar tikelen bedoelde voorjaars-schouwover de wegen slooten en waterleidingenaan hun toezicht ol beheer onderworpen zal gehouden worden op Woensdagden 20. Mei aanstaande en vol gende dagen. Wordende bij deze de bepalingen van boven- F I LI. KT ON. EENE lit It I» E LES 32) door S ItaliëItalië Wie gevoelt geen verlangen om daarheen te trekkenom dien heerlijken azuren hemel te aanschouwente genieten van de pracht der natuurdie heerlijke lucht in Ic ademen En wie zullen daarvoor een ont vankelijker gemoed bezittendan twee men- schen zoo pas door den band des huwelijks vcreenigd die onbekommerd en vol moed in de toekomst blikken Geen wonder dus ook dat hieronder Ita- liens warmen hemelWillys hart zachter ge stemd werd. Er waren dagen, dat hij hier tot de overtuiging kwam. dat er nog jeugdig bloed door zijne aderen vloeidedat hartstocht en liefde hunnen invloed op hem nog niet geheel verloren hadden. Er waren oogenblikken waarin hij Emy in zoet zelfvergclcn omvat hield dat hij haar de tecdersle liefdesbetuigingen in het oor duisterde om haar eenigen tijd later nauwe lijks toe te spreken ja haar zelfs op eene koele wijze te bejegenen. En hoezeer haar dat ook griefde, zij vergat dat alles, wanneer haar hoofd aan zijne borst rustte, als zij luisterde naar zijne zoete stem welke als bet ware liet paradijs der liefde voor haar opende, liet para dijs. waar de genius van het geluk zetelde, /ij zag dan voor eene wijle hare ineisjesdroo- men.maar droomen zijn bedrog, jonge vrouw Droom echter voort, zoolang ge kunt, zoolang ge mooglge kunt niet bevroedendat de krijgei Maa gemelde reglementen aan de belanghebbenden in herinnering gebracht. Amersfoort den 5. Mei 1885. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. De Secretaris W. L. SCHELTUS. SP AA R B AN K Het bestuur zal zijne eerstvolgende zitting houden op MAANDAG 11 M EI e. k. ten Raadhuize te Amersfoort, des namiddags van 12 tot 1 ure. A. J. BOSSecretaris. hulpbank te Amersfoort! Tot het geven van gelzen ter leen zal eene Commissie uit het bestuur op MAANDAG, den 11. MEI aanstaandenamiddags van halftwee tot halfdrie zitting houden in een der localen van het Raadhuis, alwaar de be langhebbenden zich kunnen aanmeldenook voor hel teruggeven van gelden. J. C. LEINWEBERSecretaris. Politieke Revus. De dagen volgen zichmaar gelijken elkan der niet. Men is in de laatste dagen echter een goed eind van den oorlog tusschen Rus en Brit ver wijderd geworden. Daardoor is men tevens nader tot het behoud van den vrede gekomen. Evenwel volkomen zekerheid tot handhaving van den vrede is nog niet ingetreden. Tijd gewonnen is echter reeds veel gewonnen. Voor Rusland is dit tijdverschil geen winst tot bereiking zijner door oorlogszucht te ver- "gen Aziatisch overwicht, laar voor Engeland is tijdwinst voordeelig. Het handhaaft en verstrekt daardoor zijne macht en positie. Engeland wil ernstig den vredemaar heeft intusschen tijd gevonden om zich voor den oorlog krachtig te wapenen. Eenige diplomaten waren eens bezig een kaartenhuis te bouwen op eene eenigszins wagge- engel van het geluk zich gereed maakt om u te verlaten. Zie.hij slaat reeds zijne vleugels uit... nog een oogenblik.geniet het, want bet is zoo kort.hij verheft, zich en vliegt heen... ver, ver weg om een ander hart tot verblijfplaats te kiezen. Zou hij tot u terug- keeren \Vcllicht.doch laten wij den loop der gebeurtenissen niet vooruitloopen. De jonggehuwden hadden reeds verschei dene steden op het Appenynsch schiereiland bezochttoen zij besloten om in Venetië eenige dagen te vertoeven en daar in de Lagunenslad een weinig uit te rusten van de vermoeienissen der reis. Zn waren reeds drie dagen in ge noemde stadtoen zij ook besloten om tegen den avond eene gondelvaart te ondernemen. Zij bestegen eene gondel en lieten het den bootsman over, waarheen hij hen roeien wilde. Beiden hadden zwijgend over elkander plaats genomen; niemand hunner sprak. Willy's som bere gemoedsgesteldheid had dien dag weer de overhand op zijnen wil en Emy was zoo zeer gekrenkt door zijne blijkbare koelheid ten hare opzichte, dat zij geene poging deed om hem vroolijker te stemmen. Droomend zagen zij heiden naar den blauwen hemelwaaraan millioenen sterren Donkerden. 'I Was stil rondom hen... doodstil... men vernam niets anders dan liet kabbelen der golfjes.zacht gleed het bootje over het water. Emy hoog zic h na eene wijle over den rand van het ronde vaartuig en staarde naar het waterylak, waarin de sterren weerkaatst werden. Zij drong als het. ware met haar oog door de diepte.de rust daarbeneden zou torh wel door niets gestoord worden dacht zij. Wist lende tafel en zij hadden het inderdaad gebiacht tolde «bekroning van Tgebouw," een fraaien driehoekigen gevel. «Het is in orde mijnbeeren zeide een hunner«alles is in orde als niemand aan de tafel stoot." Het schijnt, dat wij den vrede zullen hebben als niemand aan de tafel stoot. Men moet altijd rekening houden met deze mogelijkheidmaar anders Rusland is welwillend Engeland is om goede redenenniet minder welwillend en als alles goed gaat zal der wereld de ï-amp van een nieuwen oorlog bespaard worden. De nieuwe overeenkomst met Rusland wordt door de tory bladen eene vernedering voor Engeland en door de liberale den voorbode van eene vreedzame oplossing genoemd. De Times zegtdat de prijstot welken de oorlog is vermeden, nog niet nauwkeurig kan worden berekend. Alles zal afhangen van de eerlijkheid van Rusland. Vooral sedert Zondag is een aanmerkelijke verandering in de quaestie tuss^hen Rusland en Engeland gekomen. Het geruchtdat het ge beurde te Pendjeh aan eene scheidsrechterlijke beslissing zal onderworpen worden heefl zich bevestigd. Lord Granville deelde het bericht in het Heogerhuis mede. Welke bevriende souverein hiervoor gekozen zal wordenzeide hij niet doch men vermoedt, dat men zich eerst tot den Keizer van Duitschland zal wendenen mocht deze weigerenhetgeen met het oog op zijn hoogen leeftijd niet onmogelijk zou zijn dan zou men het oordeel van den Koning van Denemarken vernemen. De min. van financiën heeft in den Duilschen Rijksdag medegedeeld dat een nieuw regeerings- voorstel te wachten is betreffende het tabaks monopolie en dat in het volgend jaar overgegaan zal moeten worden tot eene nieuwe indirecte belasting. De zitting der Fransche Kamer van Afge vaardigden is hervat onder presidentschap van den heer Floquet, die op den presidentszetel plaats nam na het uitspreken van een korte redevoeringwaarin hij hulde aan zijne voor gangers inzonderheid aan den heer Gambetta biacht. De president verzekerde voortsdat hij zij dan nietdat daar ook eene wereld bestaat waar elke seconde moord en doodslag gepieegd wordt, waar ook gestreden en bemind wordt, evenals op onze aardoppervlakte, al is het misschien ook op eene andere wijze Beiden verzonken steeds meer en meer in hunne overpeinzingen. Willy moest onwille keurig aan vervlogen dagen denken.daar klonken op eens zilveren loonenals het ware gedragen op den adem van het koele windje. Eene wonderbare betoovering lag er in dien zoeten zang.eene melodie waarvan men de woorden niet verstaan kon, maar die een stroom van gevoelens in een mensclienbait moesten opwekken. Hartstochtelijk verhief die stem zich nu eens tot hare volle hoogte, dan weer scheen zij weg te sterven in een zucht, om eensklaps in de zuiverste trillers over te gaan, die het bloed sneller deden jagen, die het hart deden klonpen van een heilig verlangen. Zoowel op Willy als op Emy had het gezang een machtigen invloed, maar vooral op den eerste, llcm scheen die stem niet onbekend. liet geleken klanken uit het verre verleden klankendie hem vertelden van gelukkige da gen. van eene reine meisjesziel.die hem hel beeld eener bekoorlijke vrouw voor oogen stelden. Steeds meer en meer scheen men de zan geres te naderen want voortdurend werden de tooncn duidelijker. Eindelijk wendde de gondel een hoek om.daar dook een ander vaartuig als liet ware uit den stroom op. Bij het licht der maan onderscheidde men eene vrouwen gestaltedie in eene geirtuhaie.ijko huuJing i.l» de bank lag.

Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 1