aangenomen met het stellig voornemen een volgenden keer weder van de partij te zijn. Enkelen «trappen'' den gelieelen dag door. Hedenochtend te elf uren vangt de begrafenis plechtigheid van Victor Hugo aan en eindigt die in het Pantheon alwaar het stoffelijk over schot van Hit groolseh genie zal rusten in dien het daar mag «blijven" rusten. Mirabeau is ook in 't Pantheon bijgezet. Drie jaren laterna de ontdekking van Mirabeau's onderhandelingen niet het koningschap werd het lijk verwijderd en waar liet gebleven is weet men niet. Mara! was thans de halfgod wij gelooven nietdat ooit een kannibaal treuriger fetisj bad dan dezen en werd in 't Pantheon begraven. Wat weid er van hem Victor Hugo zelf heelt bet in de Misérables verteld. liet lijk werd na Thermidor in het riool geworpen en personen die in 18U5 liet onder- aardsohe Parijs bezochten vonden daar een lap batistwaarop een niarkïezenki oon was gebor duurd en daaronder de letters L A V B E S P. Deze kapitalen waren de verkorte naam van de markiezin L'uibespinetot wien Marat (hoe liet mogelijk was van den kant der markiezin is moeilijk te begrijpen! in zeer intieme verhou ding bad gestaan. In een barer bedlakens was zijn lijk gewikkeld en deze lap was alles wat van den Anti dn Peuple en ex-hallgod werd gevonden in t liooL De lijken van Voltaire en Rousseau werden opgegraven om naar 't Pantheon te worden overgebrachtde ijveraars der restauratie dron gen aan op de verwijdering van deze «onreine overblijfselen" en wat er nog van deze halfgoden over was werd ergens men weet niet waar in een kuil gewoipen buiten Parijs. Het is eone bedenkelijke eer in 'l Pantheon te worden begravenzijn lijk blootgesteld te weten aan de wisseling der politieke partijen aan alle hartstochtenaan alle kleingeestigheden en aan alle volksstormen! De Amst. Ct. behelst het volgende Majesteitschennis. «Door de policie zijn gisteren verschillende processen-verbaal opgemaakt tegen Bartboloineus van Ommeren, commissionair, wonende Rokin n°. 8:2beschuldigd van ii den vorigen nacht, op verschillende plaatsen hier ter stedege drukte biljetten te hebben aangeplakt. Dat biljet vangt aldus aan «Buitengewoon Staatsblad van het Koningrijk der Nederlanden. (No. 1» Resluit van den 21 Mei 1885, hou dende uns Staatsrechterlijk Testament. Wij Willem de laatste bij de gratie Gods Koning der NederlandenPrins van Oranje- NassauGroot-Hertog van Luxemburgenz. enz Op de voordracht van den Raad van Mi nisters van 11 Mei 1885." Wij hebben een aischrift van het stuk voor ons liggen. Na in den vorm van eene overweging Zijne Majesteit schandelijk belasterd te hebben gaat de steller over tot 6 punten handelende 1. Over bet jaarlijkscli traetenient van Zijne Majesteit. 2. Over Atjeli en het staande leger. tot de schaar barer aanbidders. Zij scheen dit maal bijzonder goed geluimd waiil ook dokter Wallerdie kui t daarna verscheen viel niet minder hartelijke begroeting ten deel. Het gezelschap verdeelde zich nu in groepjes. De presidentsvrouw had zich met de oude gravin op de soplia nedergezet met het doel om evenals de anderen ongestoord te luisteren naar mejuf frouw Sntidldie op Camilla's verzoek een lied van een toenmaals zeer gelielden componist zingen zou. Een welgemeend bravo beloonde de zangeres voor hare gevoelvolle, eenvoudige voordrachtwaardoor liet op zichzelf schoone lied nog veel won. indt ge niet. lieer dokter, dal mejuffrouw Smidi oeue prachtig** stein heeltvraagde Ca milla den jongen man aan wiens zijde zij stond. «Ik moet lot mijne schande bekennen dal ik ternauwernood gelnisteid heb." antwoordde de dokter. Camilla onderzoekend aanblikkende. 'Maar wie of wat trok dan uwe opmerk zaamheid «Gij en uw drooge hoestwelke u niet schijnt te willen verlaten. Iloe laat zijt gij heden ochtend uiig»'reden lm acht uur." Ihts i- veel te vroeg. Ik verzoek u vriende lijk om Jat in het vervolg niet voor tien uren te doen." Nu. dat wil ik u beloven, echter onder voorwaarde dat gij noch grootmama noch Hilly i»M> van mijn gezondheidstoestand mededeelt." Dat beloof ik ii," herman de heer Walter lachend. W'urdt re» voljd. 3. Over bet intrekken van vroegere besluiten ei» benoemingen. 4. Over het afstand doen van de Kroon. 5. Over de ontbinding der beide Kamers van de Staten Generaal. 6. Over het lieve Nederlandsehe volk. 't Spreekt van zelf. dat wij door het openbaar maken van den woordelijken inhoud van die 6 puntende misdadige poging om oproer te verwekken zouden in de hand werken. Het stuk eindigt aldus Al onze ministers zijn belast met de uitvoering van dit besluitdat door een buitengewoon Staatsblad ter kennis van bet volk zal worden gebracht. Karlsbad 28 Mei 1885. De ministers WILLEM. HEEMSKERK. Alle weldenkeilden zullen diepen afkeer ge^ voelen voor den man diedoor socialistische invloeden opgezweeptzich zeiven zoo vergeten kanom Z. M. onzen geëerbiedigden Koning in zulk een schandelijk smaadschrift te honen. lltt strekt onze Amsterdauische politie tot eerdat zij den vcrmoedelijkcn dader heeft ontdekt en 't is te hopen dat de justitie ter men zal vinden, om den beschuldigde de zwaarste straf op te leggen, 't ls te. vvenschen dat het nu moge gelukken hel geheele complot oproer makers te 's Graveniiage en Rotterdam zijn dezelfde biljetten aangeplakt te ontdekken." l'it 's Graveniiage wordt gemeld «Allemaal comedie" zong Judels. Een leelijke comedie hebben de socialisten eergisteren gespeeld. Toen de rustige burgers Donderdag morgen ontwaakten zagen ze hier en daar vooral in hofjes en aan de hoofddeuren der ministerieele departementen een biljet aan geplakt waarin «Willem de laatste", uit Carls bad onder bet valsche contraseign van den «minister Heemskerk", in een «buitengewoon staatsblad" verschillende beslissingen herriep die tegen 't belang des volks heetten te zijn genomen. Men heeltdoor een elders gedane aanhou ding den draad in banden en de comedie zal vermoedelijk wel als een drama eindigen voor de laaghartige onruststokers. Onze Fransehe comedie is voorloopig weer op de been. Het gemeentebestuur heeft de di rectie niet weder opgedragen aan den heer Yoitus van Hammewiens bestuur zoo droevig is geëindigd. Ons badzeizoen zal welgelijk ik u vroeger meldde met 15 Juni worden geopend maar ons nieuw «Kurhaus" niet. Dat zal op zijn vroegst 1 Juli worden. 'tWas Donderdag voor de 118e maal dat de bekende Haagsehe hondenscheerster Maria Chris tina de Leeuw door bet kantongerecht te 's-Hage wegens dronkenschap veroordeeln werd. Door de arrondisseinents-rechtbank te Utrecht is uitspraak gedaan in de zaak van B. v. d. B., wonende te Leusden beklaagd van het onbe voegd uitoefenen der veeartsenijkunstte Hoe velaken en Leusden gepleegd. Ofschoon de recht bank onder meerals wettig en overtuigend bewezen aannam dat door beklaagde aan een beest eene uitwendige bewerking was verricht alsmede voor een paard geneeskundige raad ge geven en een geneesmiddel was voorgeschreven werd door de rechtbank aangenomen dat bekl. de v eeartsenij niet als bedrijf heeft uitgeoefend en hij van alle rechtsvervolging ontslagen. Te Wcesp beeft een kind een meikever in geslikt. Men gaf het een lepel raapolie en na een half uur kwam de meikever levend te voorschijn. Wat zou zulk een dier indien het spieken kon. onzen geneeskundigen een belangwekkande verklaring van zijn toertje door een menschelijk lichaam kunnen geven Een jongengewapend met een catapult wilde te Amsterdam op hel Frederiksplein mus- srben schieten doch bij nleek nog niet genoeg geoefend te zijnwant liet steentje trof een voorbijganger zoodanig in het oog, dat dit lichaamsdeel reddeloos verloren is. Die jongen wordt zeker streng gestraft en is dit weder eene waarschuwing out die gevaarlijke ualapultcn aftesehaften. De heer A. J. Heltersrhijbenoemd hoofd der s hooi voor voortgezet lager onderwijs te Alblasserdamzal 1 Juli in functie treden. De school telt tegenwoordig 5 leerlingen. Vrijdagavond, ten ongeveer 10 uur. is te Soest een groote landbouwers woning verbrand van den inboedel is maar weinig gered. IV brand ontstond door het omvallen eener petro leumlamp. Amst. Ct. Kennisgeving. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gezien art. 8 der wet van den 2. Juni 1875 (Staatsblad No. 95) Brengen ter kennis van bet publiekdat door hen aan W. H. MEURSING en zijne rechtver krijgenden vergunning is verleend om eene stoom-broodöakkerij opterichlen in bet perceelalhier gelegen aan het Smallepad wijk liNo. 847 kadastraal bekend onder sectie 1). No 971. Amersfoort, den 1. Juni 1885. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester T. A. J. VAN ASCII VAN WIJCK. De Secretaris W. L. SCHELTUS. De Directeur van het Postkantoor te Amersfoort maakt bekend dat met wijziging van de opgave dd. 28 Mei jl. de Busligting voor de onderstaande verzendingen zullen geschieden als volgt Rigting naar Utrecht ten 7.56 'sm., 10.44 's m., 2.16 s a.5.20 's a.7.37 'sa. en 9.15 's a. Rigting naar Kampen ten 8.28 'sm.11.20 'sin., 12.50 'sa., 5.30 'sa. en 8.52 'sa. De brievenbus aan de St. Jansstraat wordt ge- ligt: ten 6 u. 'sm., 9.80 'sm.12.35 'sa., 4.45 's a. (alleen op werkdagen) en 8 u. 's a. De Directeur, 1 Juni 1885. C. SM ITT. AMERSFOORT, 1 Juni 1885. Door Heeren Burgemeester en Wethouders van Amersfoort is heden aanbesteed do levering van 1300 dubbele Hectoliters (tonnen) beste lange Friesche turf voorde Gemeente 330 dubb. 11. L. voor bet Burger-Weeshnis en 800 dubb. H. L. voor bet St. Pieters- en Bloklandsgasthuisals mede 750 dubbele H. L. beste harde turf voor de Gemeente290 dubb. 11. L. voor liet Wees huis en 320 dubb. H. L. voor bet Gasthuis. Gegund aan de heeren P. Schimmel tegen 2698/ioo cents per ton lange turf voor de ge meente en 25u7/too cents per Ion voor het wees- en gasthuis K. Lover tegen 67 cents per ton harde turf voor de gemeente en WeeshuisJ. van de Brug tegen 66 cents per ton voor het gasthuis. De Garnizoens Voedings-Commissie te Amers foort heeft heden aanbesteed de levering van de voor de troepen-menages benoodigde Aard appelen voor het tijdvak van 15 Juni 1885 lot 1 November d. a. v. Er waren twee inschrijvers. De levering isonder gewoon voorbehoud gegund aan den heer B. van Dijkhuizen te Amersfoort voor f2,05 per hectoliter. De heer J. Velthuizen te Amersfoort had ingeschreven voor f2,22 per hectoliter. HedenMaandagavondhoudt de Kiesver- eeniging «Amersfoort" inde Arend eene verga dering waarin de punten van behandeling zijn ingekomen stukken en benoeming van afgevaar digde voor de vergadering der «Liberale Unie." Tot leden van het college van toezicht over het huis van bewaring te Amersfoort zijn in Filaals van de heeren Mr. S. J. T. II. Nedermeijcr lidder van Rosenthal cn Mr. P. J. Teding van Berkhoutoverleden door Z.Exc. den comm. des Konings benoemd de heeren Mr. F. H. van Persijnte Amersfoorten G. J. baron van Boetzclaerburgemeester van Hoogland. De Staten der prov. Utrecht waren Vrijdag in buitengewone zitting vergaderd ter verkiezing van een lid van Ged. Staten. Deze verkiezing strekte tot vervulling van den zetelin dat col lege opengevallen door het overlijden op 30 Maart ji. van Mr. Kien Eltzmanaan wiens na gedachtenis door Z.Exc. den commissaris des konings genaste hulde werd gebracht. Voordai tot de verkiezing werd overgegaan werden de geloofsbrieven onderzocht en goed gekeurd van het ter vervanging van den lieer Kien Eltzman door het district Amersfoort naar de Staten afgevaardigde lid Jbr. Mr. T. A. J. van Asch van Wijck die na beëedigd tc zijn zitting nam. Aan de verkiezing namen 38 leden deelvan wie 25 stemden op den lieer van Bceck ('.alkoen van de overige .stemmen verwierf de heer Rastert 7 en de heer Ram 2; voorts verkregen nog de lib van Hazendonk W. G van Roetzelaer. Hlan- kenlieiini en Mei vil van Lyndon ieder 1 stein. Hij heeft zijne benoeming aangenomen A rijdag 29 Mei jl. werd den kinderen der Anna Paii.ow.na Rewaarsciiooi te Amersfoort wederom een aangenaam f.-esi bereid door de jaarlijksche zomeruitdeeling. Kr werden uitge deald 42 kielen. 30 jurken 19 boezelaars14 broeken en 11 hemden, benevens prentenboeken A

Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2