de boeien Raschden arbeider? die er aan gc workt luidden een bal in de kast aan die van binnen fraai verlicht en rijk versierd was, en den dansenden paren ruimte in overvloed bood Zelfs een koning is niet voor huwelijks-aan zoeken beveiligd dit. ondervond dezer dagen koning Massala de vorst van de Congo-negcrs die zich op de Antwerpsche tentoonstelling be vinden. Eene Engclscbe dame beeft bent gesclirevei dut zij zeer rijk is en hoewel niet zeer jon; toch goed geconserveerd wanneer de vorst haar lot zijne echtgenoole zoude willen verhellen zoude zij hem zes ton gouds mede ten huwelijk brengen. De koning, die blijkbaar zeer gestreeld was doar dit aanzoekliet der dame door zijh tolk aulwoorden dat bij voor bel oogeublik geene nieuwe echtverbintenis kon sluitendaar bij reeds meer dan genoeg vrouwen bezat. Het zoude echter kunnen zijn dal een der mannen van zijn stam iu baar smaak viel waarom hij haar aanbood een keuze te doen legen een huwelijk zoude geen enkel bezwaar beslaan. Aangezien lot nog toe in de Congoschc af- •deeling van de tentoonstelling nog geen enga- gemwits-partij heeft plaats gevonden vermoedt men dat de Êngelsrhe dame niöt in bel voor stel van haren Othello heeft toegestemd. Te Parijs heeft ecne dame een moordaanslag gepleegd op haar schoonzoon met wien zij ten haren huize een hevige twist had gehad. Zoodra haar dochter en schoonzoon huiswaarts keerden ging zij hen na. Zij wist ben vooruit te komenverschool zich op de trap van hun ne woning en loste onverhoeds vier schoten ep haar schoonzoon. Deze werd door één ko gel gewond, maar niet doodclijk. De wraak zuchtige schoonmoeder is onmiddellijk in hech tenis genomen. Te Keulen heeft een vreeselijk ongeluk plaats gebod. Twee huizen aan de Houtmarkt zijn inge stort die door een aantal gezinnente zamen tachtig personenbewoond werden. Tot cer- gislermiddag halfzeven had men ongeveer vijftig, onder welke eenige dooden en vele zwaar ge wonden te voorschijn gehaald. Tot overmaat van ramp brak in liet puin brand uil. Tegen Adolf Wagenaar5fi jaren commis- sionnairlaatst woonachtig te Nieuwoldn thans voortvluchtig, vermoedelijk naar Noord-Amerika, is door de Arrondisscnienls-rechthank te Win schoten ter zake van mi&ruik van vertrouwen bevel van gevangenneming verleend. Te Spa heeft een ontplofting plaats gehad onder.... dp muziektentterwijl een concert in yang was. Mefl had het vuurwerk dat 's avonds afgestoken zou worden onderdo tent geborgen. Men kan hegrijpen hoe verschrikt de muzie kanten opsprongen. Volgens Die Hausfrau krijgt men een voor treffelijk middel tegen de koorts, wanneer men één citroen in stukjes snijdt en met drie glazen water opkookt: dit hittere aromatisch afkooksel moet de werking van de chinine nog overtreffen. De talrijke voorbeelden van het gevaaraan dajne de jonge vrouw liet bericht mode en nog aan Hen avond \an denzelfden dag begaven béide damo* zirli op reis. Hoe snel zij ook reisden ze kwamen toch te laatzooals Camilla dadelijk opmaakte,toen zij Hilly in rouwgewaad aan liet station zag verschijnen. Is mama overledenvraagde zij het eerst toen zij uitstapte. «Ja. Milla sprak llilly, «maar is 11 dal on bekend'.' Hebt gij dan Mortimer niet gesproken. Hij is u tegemoet gereisd, orn u op hel treurig verlies voor te bereiden." Camilla antwoordde nietinaar liet het aan tante Lotje over orn alles mede te doelen. Mevrouw von GreiHein ontving de jonge vrouw en hare reisgezellin hartelijk zij 'zocht Milla's smart te lenigen en dat gelukte haar zoo goed dal deze haar echtgenootdie een paar dagen later teruggekeerd 'waskalm kon naderen. En toch was het wederzien liisschen het jonge paar smartelijk. Mortimer had zijne moeder innig lief gehad terwijl ook Camilla voor haar de ware hoogachting en toegenegenheid gekoesterd had. Zij bood hij haar binnentreden Mortimer de hand terwijl zij ontroerd tot hem zeide «Wie had kunnen vermoeden flat wij ons onder zulke treurige omstandigheden zouden wederzienMortimer. Ik heb in de overledene ook eene moeder verlorendal kan ik u ver zekeren." Wordl vei volyd. het snijden van likdorens verhonden zijn weder met een vermeerderd. Te Luik is dezer dagen een lieer, die zich hij liet snijden van zijn lik dorens een kleine wonde toehnichlaan tri ge volgen overleden. Kr kwam koudvuur hij: de gewonde leen en later zijn gehecle been moest afgezet worden en eindelijk bezweek hij onder lievige pijnen. Donderdag nacht brandde het huis af van K. Rorjas, staande aan den Ringdijk van Haar lemmermeer, tussclien Halfweg en De Liede. Hij den eigenaar woonde diens broeder in die daar was 0111 te arbeiden. Deze schijnt geen tijd Ie hebben gehad zich te reddenalthans hij is door den rook geslikt. Men vond zijn lijk en alleen dc handen waren gebrand. De ongelukkige laat vrouw en vijl kinderen achter. Er is niets gered kunnen worden zelfs werd een som van I 100 mede een prooi der vlammen. Alles was tegen brandschade verzekerd. Dc wet, voor eenige dagen door dc Fransche Kamer aangenomenwaarbij fr. <400,000 be schikbaar gesteld wordl voor de opvoeding van het zevende kind is eigenlijk een réchauftc van dc wel van 1805, niet deze onderscheidende bepalingendat thans kinderen van beider ge slacht in de termen der wel vallen, en de op voeding hier bedoeld eerst niet het zesde jaar gerekend wordt aan te vangen. Daarentegen zal de staatszorg zich nu bepalen tot kinderen van onvermogende ouders, liet aantal zevende kin deren in Frankrijk wordt op 50,000 geschat. De Parijzcnaar is door traditie geboorte opvoeding altijd min of meer kunstenaar en alles wat op de kunst betrekking heeft boezemt hem de grootste belangstelling in. Daarom is ook het jaarlijksch examen van het Conservatoire dat nu juist gehouden wordt, eene zaak van zeker belang. Met liet «genoegendat een reporter bij zulke merkwaardigheden altijd be zielt tot een paar keurige volzinnendeelen de couranten mededal voor het concours in den zang niet minder dan elftenoren meedoen. Elf tenorenen dat terwijl men racendedal liet ras zoo goed als uitgestorven wasterwijl men in Frankrijk reeds Duitschland begon te benijden waar de heer Pollini nu en dan hel geluk heeft een tenor te ontdekken als Warhiel en Uüleldie hij toevallig heiden van den koet- siersbok op hel toonecl verplaatste. ElfFranschc tenoren dal is het begin van de revanche Tc Amsterdam is in het Gasthuis gebracht •en meisjedal zeer belangrijk werd gewond. Ze was aan het wandelen met haar verloofde. In de Spuistraat ging deze even een winkel binnen, en terwijl zij wachtte, kwam haar een onbekende man tor zijdedie haar met een mes een zeer lievige wonde in de zijde toe bracht. De toestand van de getroffene is niet zonder gevaar. De aanleiding tot doze geheim zinnige misdaad is niet bekendde politie doet ijverig onderzoek. De animo voor feestvieren schijnt bij de Bos- >rhonaren onuitputtelijk te zijn. De vreugde hij het TOlijarig bestaan der stad duurde steeds voort. Onvermoeid schijnen ze in het dansen. Hel haldat na ulloop van het festival waar aan vier muziekgezelschappen deelnamenin de sociëteit de l'nie gegeven werd was zoo ge animeerd flat het <>p hel laatst in eene. alge- inecne hospartij overging, waaraan iedereen deelnam. Ook op de kerinessc d'été werd met hut ge flanst Men kan zich voorstellen hoe druk dip. bezocht werdals men nagaatdat er op een der avonden niet minder dan f2500 aan en tries van een kwartje werd ontvangen. Voor de arrondissement?-rechtbank te Utrecht stond terecht II. II. S., oud 34jarenwonende te Utrechtthans in hechtenisbeklaagd van misbruik van vertrouwen door hot in den loop der laatste vijf jaren hedricgeliik verduisteren van eene som van p. in. 19000als depot houder van de bierbrouwerij der hccron Van Vollenhoven k Go. te Amsterdam. Tegen hem werd een celstraf van <3 maanden geëischt. Te Marseille is zekere mevrouw RcnedeUi eene weduwemet haar kindje doodgeschoten door haar schoonbroederwien zij geweigerd had hare hand te schenken. De, moordenaar is voortvluchtig. Men zegtdat het plan bestaatom door de postboden op het platteland velocipedes te doen gebruiken. Door de politie wordl gezocht naar zekeren Adolf Vogelsang oud 21 jaar, vleeschhouwer die gisteren Elberfeld is ontvlucht met 18,000 Mark welke hem niet toehehooren. DAGELIJKSCIIK W TERSTANDEN von de Luntersche beek en de rivier de Eetn. bovoil briii'il. 11 Al» brin'il. Lam Wil.- IIK.V l'OTIt- (itriuc NI KIN. M. M M. M. AL M. 4.SU 4.75 2,57 2,25 2.20 0. 18 t.s? 4.75 2,57 2.21 2 24 0,30 4.»7 4.75 2 (IU 2.28 2,25 0.30 4.88 4,74 2.UÜ 2,28 2.22 0.32 4,88 4.74 2.U4 2.27 2.23 0.30 4.87 4,71. 2,(14 2.28 2,24 0,30 4. SU 4.74 2.05 2,30 2.25 0,28 Uct ti'i'krli ik balloden A. r. -0,20 -0.20 -0.20 - 0,05 -0.25 -0 50 -0.15 AMERSFOORT 27 Juli 1885. Donderdag, den 30. Juli 1885, des namid dags hulllweozal de Gemeenteraad van Amers foort eene vergadering houdenwaarin de punten van behandeling zijn 1. Voorstel van den heer M. \V. Schel tenia Ez. om Burg. en Weth. uitlcnoodigen een onderzoek intestellen omtrent de vraag of het niet weti- selielijk is het bureau V1,n politie naar hel midden iler gemeente te verplaatsen. 2. Stalen van oninbare posten ter zake van den hoofdelijke» omskig en de hondenbelasting over 1883. 8. Missiove van den Raad van State houdende uitnoodiging om zoo noodig nadere niemoriën intedicnen in zake hel honger beroep van het besluit der Gedeputeerde Stalen van 13 Mei II. De Hoeren E. L. VisserDr. 1'. Groenchooin en E. L. R. van Lansehol llubrccht hebben hunne benoeming tot lid van den gemeenteraad van Amersfoort aangenomen. De Prov. Drentsche Gt. vermeldt uit Assen In de afgcloopen week werd een hu/.aar die verzuimd had op tijd naar zijn garnizoensplaats Amersfoortterug te keerendoor een tweetal agenten in arrest genomen en naar ile kazerne van het garnizoen gebrachtwaar hij voorloopig in de provoost werd ongesloten, liet scheen onzen maat aldaar niet best te bevallen ten minste hij bepioeide floor een paar pannen te, verschuiven en door het stuk slaan van een paar ruiten van liet dakraam een gat te maken om ikiardoor te ontsnappen. Rij de poging daar toe verwondde hij zich echter zoodanig aan het heen dal geneeskundige hulp noodig bleek welke door Dr. Rakker word verleend. Hij zal nu naar Amersfoort worden opgezonden en daar zeker eenige dagen moeten «brommen." Door Mej A. J. Mulder wed. H. Cruijff, on langs te Amersfoort overleden is ecne som van f200.vrij geld, aan de diaconie der Hcrv. gemeente aldaar vermaakt. Aan het Utr. Daghl. is gemeld dat. naar men verneemt«le heer Jhr. E. J. van llolllic voor nemens is om tegen Januari a. s. ontslag te verzoeken uit do heirekking van ontvanger der directe belastingen te Amersfoort; en dal tic heer A. \V. van der Ploeg, deurwaarder der directe belastingenvoornemens /.nu zijn legen Februari ontslag uit die betrekking aanlcvrageii. In den voormiddag van den 22 dezer ontstond er brand in de woning, bewoond door J. Vlas- tuin te Scheijienzeeldie tol den grond toe is afgebrand. \ec en eenige meubelen zijn ge red alléén de woning was tegen brandschade, verzekerd oorzaak van den brand is alsnog on bekend. In het kamp hij Oldehroak i>naar de Zw. Ct. meldtveil. week hij de tactische oefeningen van liet le rog. veldartillerie, een aft'uit met kanon omgeslagen. De heide bediciiiiigsiiian- scluippen die zich op hel affuilkisljc bevonden geraakten er onder, met het noodlottig gevolg dat de milicien-plaatsvervanger I'. F. op «le plaats dood bleef en de milicien-plaatsvervanger L. H. F. gekwetst werd en den rechterarm brak de toestand van laatstgenoemde is niet direct levensgevaarlijk. Beide manschappen zijn van dc 5e batterijin garnizoen te Amersfoort, Het schijnt thansdat hel schuitje, van den luchtballon dat nabij Dieppe wit de zee is ge haald niet «lal is van den heer F.loymaar behoort hij een ballon waarmee de heer L'llosto eenige dagen te voren te Cherbourg een lucht reis heeft ondernomen. Toen l.'lloste bemerkte dat hij zeewaarts gedreven werd sneed hij do touwen door en redde zichzelf met opoffcrjiig van tien ballon. Wat Eloy betreft men vreest flat hij omge komen is in den nacht van 14 dezer zijn jas en zijn hoed zijn op 15 dezer in zee gevonden nabij hel eiland Croix. Een door visschcrs in zee gevonden lucht ballon droeg flen naam van la Ville, d' Hyéres en eerst meende mendal deze dezelfde was waarmede de lieer Eley de.n 14. Juli Ie Loricnt was opgestegen. Dit is gebleken onjuist te zijn.

Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2