Mr. van Oppen (zoon) weet zich aan de handen van rijn aanvaller te ontwringen vlucht door de achterdeur en doet die op slotroept in de gang«Vluchtvluchtdaar is Timmer mans en heeft nog de tegenwoordigheid van geest om te trachten den sleutel der deur van de voorkamerwaardoor T. was binnengelaten te willen omdraaienmaarhelaasdit slot was defect, en nu had T. gelegenheid door deze deur in de ping te komen. De oude heer van Oppen was inmiddels op het geraas uit zijne kanier in de gang gekomen en hier werd hij dadelijk door T. aangevallenmoeder en dochter snellen te hulp. Doch de woede van T. was niet te bedaren in eenige oogenhlikken had hij de vaderde zoon en de dochter doode- lijk getroffen. Het Op. Min. gaf te kennen dat de beschul digde heeft gehandeldwat betreft den moord op den vader en den zoon gepleegd met voor bedachten rade alleen ten aanzien der dochter is hij schuldig van manslag. Hij eischtedat de beschuldigde zal worden schuldig verklaard aan moord op Mr. van Oppen Sr. en Mr. van Oppen Jr. gepleegd en aan manslag op Maria van Oppen en zal wor den veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf. Warme en welsprekende hulde bracht de advocaat-generaal aan wijlen mejuffrouw Marie van Oppendie haar eigen leven opollerde om te trachten dat van haar vader te redden. Uitspraak aanst. Donderdag. Een doctor te Grenada heeft van de 15 cholera- lijders 1-4, die de tweede periode der ziekte waren ingetredengered door ether-inspuitin gen in den endeldarm. Die geneesheer heeft machtiging gekregen om zijn middel in de Spaansche hospitalen toe te passen. Eene bruiloftspartij te Weert (Limburg) werd •plotseling gestoord door het binnentreden van «le maréchaussee en de aanhouding van den bruidegom, Het bleek namelijk dat deze nog awee dagen gevangenisstral te goed had. ener bestond gcene aanleiding 0111 hem die te schenken. Twee raairesdie van Limoux (Aude) en die van Aulus (Ariège)zijn ontslagende eerste wegens onwettig uitstel van een hei-stemming «le tweede wegens belemmering van het ad ministratief gezag in zijn handelingen bij de politie op hel spelen omdat hij den Gemeen teraad heeft voorgezeten «in zoodanigen staat van beschonkenheiddal elke beraadslaging onmogelijk was". De runderpest vei heft zich weder krachtig in Ruslandnadat zij gedurende den loop der laatste maanden was afgenomen. In Wilna waar zij nagenoeg geheel verdwenen was, is zij thans weer ingeslopen uil de pro vincie Minskwerwaarls ze was overgebracht uit een der aan Azië grenzende Russische dis tricten. In de provincie Minsk zijn 170 stuks door de ziekte aangetastafgemaakt of gestorven. In de Kreuznacher General-Anzeiger komt de volgende advertentie voor «14 jonge dames uit Kreuznach en omstreken die afgesproken hebben geen kussen of tour nure te dragendaar zij zich niet langer wan- misschien gaarne blijven leven." «Evenals de menschen;" voegde de arts daarbij. «De menschen. och niet allen verlangen dat. Voor mij bijv. heeft de dood niets verschrikke lijks f «En op welk eene wijze zoudt gij wenschen deze aarde te verlatenvroagae Mortimer plotselingdie in een hoek der sofa geleund net gesprek zwijgend gevolgd had. Camilla zag haar echtgenoot een oogenblik met hare grootedonkere oogen vriendelijk aan en antwoordde toen met een bekoorlijk lachje «fch möchte hingehn, wie das Abcndroth lind wie der Tag mit seinen letzten Gluthen Oleichtersanlterungelïihlter Tod Mich in den Schoosz des Ewigen verbluton." «Foeihel onderhoud neemt nu zulk eene droefgeestige wendingdat ik niet beter doen kan aan om afscheid van u te nemen." En na eenige vermaningen te hebben gegevenverliet hij met Mortimer het vertrek. Daze vraagde hem dadelijk «En, dokter, hoe luidt uw oordeel." «Ik zal het 11 openhartig mededcelen." De ziekte maakt zekere rassche vorderingen willig al hare wenschen in en draag zorgdat zij zich niet opwindt. Dat is de eenige wijze om haar leven te verlengen doch behouden kunt ge uwe vrouw niet." Medelijdend drukte de geneesheer de hand des jongen mans en vertrok. Wordl ve> volgd. staltig willen maken, verzoeken alle jonge damesdie van dezelfde meening zijntot de vcreeniging toe te treden en de tournure at te schaffen. De vcreeniging draagt den eenvoudigen naam van «llinne fescht" en berichten van toe treding worden onder dit motto tegemoet gezien. Ook kunnen dames van eiken leeftijd toetreden. Een practische methode om brutale bedelaars uit de stad te weren werd door de Gorkum- sc.he politie toegepast. Aan elk huis waar hij zich wenddevolgde hem een agentdie de menschen verzocht niets te geven of te koopen. Woedend sloeg de bedelaar zijn stok op een paal stuk en zeide nooit meer in Gorkum terug te willen komen. Inrukken van den bedelaar was misschien nog practischer geweest. Tc Kiel heeft men dezer dagen proeven ge nomen incl een reddingsbootdoor een Ameri kaan kapt. Nortonuitgevonden. Toen die boot te water gelaten was, sprongen 18 men schen aan denzelfden kant er in zonder dat het vaartuig omkantelde. Door een buizenleiding stroomt namelijkhij die overlading aan den ecnen kanteen hoeveelheid watar naar de an dere zijdewelke het verloren evenwicht van de boot herstelt. Kapt. Norton doet moeiteom de invoering van zijn boot bij de Duitsche marine te bewerken Uit 's Gravenhage wordt gemeld Jeanne Lorelte, de moordenares van Sakurado, zal 17 en 18 Sept. aanst. voor hel Hof alhier terecht staan. Het stelsel van verdediging zal aan de zaak eene pikante zijde geven. Jeanne bekent alles en poseert als de onschuldige berouwvolle zondares. Wat er ook van haar ongunstig verleden zij ze beweert dat zij Sakurado steeds trouw was en bleef, dat zij zich aan hem wijdde en heel haar leven voor hem gafomdat ze hem innig lief had dat hij haar de heiligste trouwbeloften gedaan baar aan heel zijne omgeving als «sa future" voorgesteld bad en dat zijten slotte door hem verlatentot haat en wraak geprikkeld werd. Niet alleen bleek toch ten slotte dat hij gehuwd was en haar misleid had maar zelfs poogde hij haarin zijn verdorven kring tot den laagsten trap der schande te doen vervallen. In razernij maakte zij 't plan hem en zich zelf te dooden in krankzinnige jalousie volvoerde zij 'l nood lottig plan. Men verzekertdat Mr. HaasJeannes advo caat door brieven en getuigen dit alles bewijzen zal cn wat meer isdat de procureur-geneaal zelf dit standpunt geen oogenblik betwisten en derhalve zelf zeer verzachtende omstandigheden pleiten zal. Er worden wonderen verteld van de zachtmoedigheid van liet diepe berouw van de innemendheid dezer beschuldigde. Zorgvuldig worden alle bezoeken aan de schoone Jeanne verboden. Behalve de leden van het parkethaar advocaat cn een paar familie leden, beeft Jeanne niemand gesproken in haarcel. Er is eene nieuwe belasting straatgeld voor ons in aantocht. Met de opbrengst zal men dc kosten voor de Wdlerverversching bestrijden. A propos van lusten. Men gaat te Scheveningen heerlijk voort met muziek en comediecafé chantant en dansterwijl de vreemdelingen door 't ongunstig weer afgeschriktlangzaam de koffers pakken. Toch spreekt men van een groot badhuisle.csldal op ."II Aug. ter eere van prinses Wilhclmina zou worden gegeven al is 't ook voor de Hagenaarsdie hoe hard zij ook pruttelen, het meest hebben bijgedragen tot de goede rekeningdie de badhuisonder- nemers heelen te hebben gemeakt. Kennisgevingen. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT, Gezien artikel 41 der gemeentewet Brengt Ier kennis van de ingzetenon dat de Baad der gemeente zal vergaderen op Dinsdag den 25. Augustus aanstaande, des namiddags te 2 uren. De Burgemeester voornoemd T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT Gelet op het koninklijk besluit van den 17. October 1820 (Staatsblad No. -22); Brengt ter kennis van de ingezetenen dezer gemeentedat tot bet uitgeven van de PATENT BLADEN over het dienstjaar 188580 ten raad- huize zal worden zitting gehouden op Zaterdag den 20 sten cn Maandag, den .11. Augustus aanslaandevan 4 tot 0 uren des namiddags en dal de niet-afgehaalde palenlbladen door den deurwaarder van 's rijks belastingen zullen worden bezorgd tegen betaling van tien cents. Amersfoort, den 22 Augustus 1885. De Burg erneester voornoemd T. A. J. VAN ASCII VAN WIJCK- N De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gezien art. 8 der wet van den 2. Juni 1875 (Staatsblad no. '95)Brengen ter kennis van het publiek, dat door hen aan HENDRIK JAN VVOLTER en zijne rechtverkrijgenden vergun ning is verleend om eene Smederij "ank- werkerij en Piaatbuigery opterichten op het perceelalhier gelegen aan de Beekcn- steinsche laankadastraal bekend onder sectie B, No. 1522. Amersfoortden 24. Augustus 1885. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. De Secretaris W. L. SCIIELTUS. AMERSFOORT, den 24. Aug. 1885. Op Dinsdag, den 25. Augustus 1885, des na middags te 2 uren zal de Baad der gemeente Amersloort eene vergadering houden, waarin de punten van behandeling zijn 1. Rekeningen van het burger-weeshuis, het burgerlijk armbestuur, der dienstdoende schut terij, van de kamer van koophandel en fabrieken en der gemeente, allen over 1884. 2. Voorstel tot het verleenen van eene grati ficatie aan den gemeente-architect en den opzichter over de gemeente-eigendommen. 3. Missive van den Raad van State betrek kelijk de bezoldiging voor de tijdelijke waarne ming der betrekking van Commissaris van politie. Woensdag 20 Augustus e. k.aanvangende te zeven uren, zal op het Terras der Sociëteit «Amicilia" te Amersfoort een Harmonie-Concert plaats hebben door het Muziekcorps der d.d. Schutterij te Utrechtonder directie van den heer C Coenenzijnde het laatste van de reeks concerten aldaar in dit zomerseizoen gegeven. Het programma van dit concert bestaut uit: 1. Laurens Coster Marsch. Dunkier. 2. Ouverture Slradella Flolow. 3. Wiener Blut Walzer. Strauss. t a. MenuettoHat/du. I l). Retraite Militaire Kunlskij. 5. Selection Midsommernachtslraum. Mendelssohn. 6. Ouverture Freischütz w. Weiter. 7. Marsch FunébreChopin. o 1 a. Ungarisehe Tanze No. 0. Chopin. 1 b Clémentine Gavotte Le Cocq. 9. Fanlaisie Les Petits Prodiges. Dunkier. 10. Ecume de Champagne (Polka). Strauss. No 1 3. 6, 7, 8, 10 lijn geiuitrumeotcord *ooc Harmon ir Muziek door C Coïmcn Mejuffrouw M. J. Roux, van Amersfoort, en de heeren J.Boddcndijkvan Hilversum, en H. Koelmansvan Terneuzenzijn geslaagd bij liet examen in de Engeischc taallager onderwijs. De Schietwedstrijd en feestelijkheden der Amcrsf. Weerbaarheid zullen onveranderlijk 'plaats hebben Donderdag 27 en Vrijdag 28 Augustus. 1e. Dag. 's Morgens 9 ure corps-wedstrijd van het GarnizoenSchutterij en Weerbaarheid. Tc 1 uur opening der vrije banen tol 4 uren. 2e Dag. Voortzetting op de vrije banen van 's ochtends 9 tot 12 en van 1 tot 4 uren zullende alsdan de wedstrijden geëindigd zijnde door Z.Exr. Mr. s' Jacob 's Konings Commissaris on middellijk op het schietterrein de prijzen aan de overwinnaars worden uitgereikt. 's Avonds concert enz. in «de Arend" zooals vroeger door ons medegedeeld. Blijkens neven^st. adv. is ook aldaar de toegang voor het publiek opengesteld Hedenavond vergadert in «de Arend" de ver- eeniging Amersfoortsche vrijwillige brandweer ter verkiezing van een voorzitter tevens brand meester in de plaats van den heer J. J. de Koningb door wien als zoodanig tengevolge zijner benoeming lot lid van den Raad dezer gemeente ontslag is genomen. Uit Amersfoort is aan Utr. Dagl>l. gemeld «Ook te dezer stede bestaat het voornemen den Prinsessedag te vieren door het geven van een kinderfeest ter belooning van getrouw schoolbezoek. De afdeeling van «Volksonderwijs" alhier heeft daartoe het initiatief genomen. Eene lijst circuleert waarop men den inge zetenen gelegenheid biedt daartoe geldelijk bij te dragendaar de kas der afdeeling niet toe reikende is om de kosten te dekken. Door den heer J. van der Horstpenning meester der afdeelingKoestraatA 250 wordt elke bijdrageboe gering ook gaarne in ontvangst genomen. Wij hopendat de pogingen van het aldec- lingsbestuur het gewenschle resultaat zullft» hebben."

Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2