n K e ii ti i s o v i ii - e n De BURGEMEESTER van AMERSFOORT Brengt ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat liet door den provincialen In specteur van 's rijks directe belastingen enz. in Noord-Holland en Utrecht executoor verklaard kohier No. 3 van de PERSONEELS BELASTING over het dienstjaar 18858Ü aan den Ontvanger van 's rijks directe belastingen alhier is ter hand gesteld aan wien ieder verplicht is zijnen aan slag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Gedaan en op de daarvoor gebruikelijke plaat sen aangeplakt te Amersfoortden 28 Augustus 1885, De Burgemeester voornoemd T. A. J. VAN ASCII VAN WIJCK. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT Gezien artikel -41 der gemeentewet. Brengt ter kennis van de ingezetenendat de Raad dezer gemeente zal vergaderen op Dinsdagden 1September aanslaandedes namiddags halRwee. Amersfoort, den 28. Augustus 1885. N De Burgemeester voornoemd T. A J. VAN ASCII VAN WIJCK. ï)e BURGEMEESTER van AMERSFOORT. Gezien de aanschrijving van 's Konings Com missaris in Utrecht van den 21. Augustus 1885, No. 1 Az. (Provinciaalblad No. 77) en de artt. 2, 3 en 38 der wet van 27 April 1884 (Staats blad No. 90), Brengt den ingezetenen dezer gemeente in herinnering: le dal STAATSTOEZICHT zich uitstrekt over ALLE KRANKZINNIGENmet uit zondering van hen diezonder van hunne vrij heid beroofd te zijn, in eigen woning of in die hunner ouders of echtgenooten verpleegd wor den 2e dal hij die een krankzinnige verpleegt over wien het Staatstoezicht zich uitstrektge houden is binnen tweemaal 24 uren na den aanvang der verpleginghiervan aangifte te doen bij den Burgemeester der gemeente van zijn werkelijk verblijf; en 3e dat hij die nalaat de voorgeschreven aangifte te doengestrall wordt met geldboete van 50 cents tot f 300. Gedaan te Amersfoort, den 28. Augustus 1885. I)e Burgemeester voornoemd T. A. J. VAN ASCII VAN WIJCK. FEUILLETON. «8) stot. CAMILLA. Vrij gevolgd naar 't Hoogduitsch door S Eindelijk hield het rijtuig stilMortimer droeg zijne vrouw naar hare vertrekkenterwijl hij haar dringend in de zorgen harer kamenier aanbeval. «Hoe gevoelt gij u, Camillavraagde hij met innige deelnemingtoen zij uitgestrekt op de sofa lag. «O, zoo raoê, zoo mot*," duisterde zij. Hij drukte een kus op hare hand mompelde eenige woorden van beterschap en rust en vertrok, gevolgd door de kamenier, die angstig tot hem zcide «Begeef u niet ter ruste, want ik vrees, dat de genadige vrouw Een onderdrukte gil deed het meisje haastig afbreken en Mortimer naar binnen snellen. Toen hij Camilla was genaderd was het hein fttsof zijn hart ophield te kloppen want zij lag bewus teloos terwijl het witte gewaad door bloed be vlekt was. «Oneem gij haar in uwe armen sprak de kamenier zacht«dan haal ik wal ijs en eenige medicijnen en zend om den dokter. Werktuigelijk deed hij, wat zij verlangde; daar lag zijzijne vrouw aan zijn harten nu in hel aangezicht des doods gevoelde hij eerst rechthoe innig dierbaar zij Item was. 'l Duurde geruiinen tijd eer Camilla onder de zorgen van de kamenier de oogen opsloeg. Haar eerste blik viel op Mortimereen zacht glimlachje Politieke Revue. De pers had in den komkommertijd weinig politieke stof om daarop hare lezers te ver gasten. Daarentegen werden deze toen erg door op stuivend aardstof omringd gelukkig in de laatste dagen door regens tamelijk gedrenkt. Maar thans heeft de journalistiek het buiten kansje dat er mooienieuwe politieke stof is opgedaagd. Die stof strooit de Spaansch-Duitsche Carolinen kwestie uit. De Spaansche Don'smet extrawaren zuidelijk bloed door de aderen vloeijende opgewekt door tintelenden 6'paanschen wijnoploopend en vurig van aard spuwden vuur en vlam op den phlegmatieken prozaïschen broeder Micheldie, met knoedels en zuurkool rnet spek gevoed zijne stevige Duitsche vuisten zeker niet onver dienstelijk zou gebruiken tegen den lijnvingerigen hidalgoen ook zijn breeden Duitsehen sabel best zou durven gebruiken legen den Toledo- kling van den hooghartigen Spaanschen grande. Naar aanleiding van de quaestie over de Caro linen ontving koning Alphonso van alle kanten adressen van Spanjaardenbinnen- en buiten lands om toch de onschendbaarheid des rijks te bewaren. Later heeft de heer Martosgewezen mi nister op het balcon van een Casino een rede gehouden waarin voorkwam «Wij handelen als waardige zonen der onaf hankelijk sheidshelden van 1808. Al zijn wij zwakuit onze zwakheid zullen wij nog de middelen weten te verkrijgen om ons recht te doen zegevierenookzoo noodigmet de wapens. «Spanjes vlag moge dan zwart worden van den kruitdamp en doorboord door de kogels zij zal niet bezoedeld worden. Volk leger en marine, allen vereenigdzullen Spanjes eer redden." Hierop klonken duizende kreten: Leve Spanje leve het legerleve de marinewaarna de gewezen minister Bercerra het woord nam. «Mannen van eer," zeide hij, «tellen niet de krachten hunner tegenstanders. Zweren wij dat, in dit plechtig oogenblik ons leven onze fortuin ter beschikking zijn van leger cn marine speelde er om haren moödmet moeite hief zij hare rechterhand op en legde deze lief kozend op zijne donkere lokken. Die kleine be weging gevoegd bij den warmen blik harer groote blauwe oogen deed Mortimer eensklaps begrijpendat er eene groote verandering in haar hart had plaats gegrepen. Teeder vatte hij de kleine hand en bedekte ze met brandende kussen. Weder vloog een licht blosje over die bleeke trekken... en dan sloot Camilla nogmaal; de oogen om in eene sluimering le vallen terwijl zij hare hand in die van Mortimer liet rusten. Na verloop van een kwartier verscheen dokter Walterhij beschouwde treurig de slapende patiente en hoorde ernstig naar de berichten van het kamermeisje. Toen vatte hij voorzichtig de smalle hand der jonge vrouw en lelde nauw keurig het aantal polslagen. Vervolgens wenkte hij Mortimer om met hem het vertrek te verlaten, en zeide toen tot hem: «Arme vriend, ik raag, ik kan u niet met hoop vleien. Zij kan nog eenige uren ja zeffs nog een dag leven maar ook niet langer. De kunst vermag hier niets; het eenigewat haar lijden kan verzachten is rualde meest volstrekte rust". Onmachtig om langer de innige smartdie zich op het gelaat des jongen mans vertoonde annlezien ijlde de arts heen. XXI Toen Camilla een half uur later ontwaakte viel haar blik het eerst op Mortimer, die aan haar bed stond. Hij hoog zich teeder over haar heen terwijl hij zacht vraagde «Hoe gevoelt gij u nu, Milla Zij antwoordde niet, maar staarde hem met liefdevolle blikken aan. Plotseling vatte zij zijne en einde Spanjes eer te reddenen dat wij onzen plicht zullen vervullenwal er ook ge- beure." De Epoca en andere ministerieele bladen verklarendat de Regeering tot eene bevredi gende oplossing van de met Duitschland gerezen quaestie over de Carolina-eilanden hoopt te ge raken. Zij raden dus voorzichtigheid aan opdat door heilige taal de uitslag der onderhandelingen niet in gevaar worde gebracht. De Figaro verzekert dat Louise Michelwier gezondheid zeer geschokt wasop last van een dokteronder toezicht der policieeen maand haar cel te Saint-Lazara verwisselde met een stil hotel le Royat. Behalve door de policie werd zij vergezeld door een pleegzuster. La Républigue francaise voegt haar stem bij die van Le Temps om verwijdering te vragen van het uitvaagseldat op de boulevards de gemeenste titels uitschreeuwtom allerlei zeden bedervende boeken en libellen aan den man te brengen. Terecht is het uitventen dier boeken een schandaalvooral in eene stad zooals de wereld stad Parijsdie zich verhoovaardigt op den titel van baanbrcekster der beschaving en toongeefster der ridderlijke galanterie. Maar na het rondventen in de Britsche hoofd stad van de Pall Mall onthullingen, die even eens eene lectuur vormenwelke zeer nadeelig is voor jeugdige onbedorvenendie daaruit het gif tot sexueele genietingen zuigen kan men goedschiks te Parijs niet belettenwat te Lon den niet alleen wordt geduld, maar zelfs be wierookt. Verscheidene bladen bevatten uit Kremsier de mededeeling, dat in het najaar een bezoek van Keizer Alexander aan Keizer Wilhelm stellig zal plaats hebben. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een wets ontwerp tot wijziging der artt 13, 17, 49, 05 en 92 der gemeentewet. Het strekt ter voor ziening in leemten dier wetgebleken bij de weigering van gemeenteraden of van wethouders om inet den burgemeester mede te werken. Daardoor wordt de gang van het bestuur be lemmerd en de belangen van de gemeenten hand en drukte deze tegen hare borstterwijl zij fluisterde «Schenk mij vergiffenisMortimer." Camilla 1" «O, vergeef mij, vergeef mij Mortimer," herhaalde zij dringend. Mortimer zonk voor hare legerstede neder «n stamelde «U vergeven Mijne arme lievelinge moét ik u niet om vergiffenis smeeken ik die u dwong om mij te huwen?" Camilla schudde treurig liet hoofd. Maar als ge verneemtdat ik u liefhebja zelfs hartstoch telijk liefheb..." .Hoc" riep de jonge man zacht verwijtend uit. «0 Camilla hoeveel lijden hoeveel smart hadt gij mij dan kunnen besparen.." «Hoor mij aan, Mortimer. Ja, in het aange zicht des doods wil ik u dan eindelijk bekenden dal ik u altijd bemind heb cn nog bemin. Reeds den eersten avond in de concertzaal gevoelde ik sympathie voor u daarom was ik zoo koud zoo onverschilligtoen men mij aan u voor stelde. Hoe ik worstelde tegen een gevoeldat hoe langer zoo meer den boventoon in mijn hart verkreegwil ik u niet mededeelen. Wat ik leed toen ik bemerktedal gij Hilly bemin de! kunt gij u misschien begrijpenen ook toen ik om hare eer le redden uwe bruid werd. Maar wat was dal alles vergeleken bij dc kwel ling toen gij mij noodzaiktet uwe vrouw te worden Hadt ge toen die onzalige woorden die mij in mijne eigenwaarde krenktenniet gesprokenwellicht ware ons huwelijk dan ge lukkiger geweest. Daarenboven gelooide ik dat ge mijne heimelijke liefde voor u ontdekt hadt

Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 1