dag eenige droppelen levertraan door de neus gaten opsnuift. Doch het allerbeste isvolgens dezen man van gezagdat men zich ééns voorgoed tegen de verfoeilijke kwaal in veiligheid stelle door zijne slijmvliezen te onderwerpen aan een har dingsproces. Men snuift daartoe des ochtends en des avonds een weinig water opaanvan kelijk lauwen dan zoo trapsgewijze koud kouder, koudst. Weinigen zullen zich herinneren dat onge veer anderhalf jaar geleden een zekere Van Aalderen vertegenwoordiger der mililieverze- kerings-maatsehappij «Eendracht" te Groningen met de noorderzon vertrokna eerst eenige valsche handleekeningen gemaakt en de gelden van de maatschappij en van de oud-onderotfi- ciers-vereenigingwaarvan hij penningmeester was, medegenomen te hebben. Verleden week nu is deze v. A. te Groningen binnengebracht. Te New-York zich ophoudende is hij door een oud-Groninger herkend en zoodoende in handen der jnslilie gevallen. Dal zijn er dus drie die in korten lijd door particulieren weer aan de justitie zijn overgeleverd. "Een treinuit Opper-Italië komende is in •den grooten tunnel van Irejus moeten blijven stilstaanomdat het personeel gestikt was wat toegeschreven wordt aan een toevallig ge brek aan de ventilatorswelke aan de beide uiteinden des tunnels zijn aangebracht. De reizi gers werden echter gered en zijn buiten gevaar. In eene dezer dagen gehouden vergadering van den Gemeenteraad van Voorburg kwam de behandeling der begrooting aan de orde waarop voor de eerste maal een post was uit getrokken voor hoofdelijken omslag en wel tot een bedrag van f4000.Door een honderd twintig tal ingezetenen belastingschuldigen was bij gemotiveerd adres daartegen geprotes teerd men meende een hoofdelijken omslag zooveel mogelijk te moeten keerenmen stond aan den vooravond eener wijziging van de gemeentewet ook met betrekking tot de plaatse lijke belastingen. Dit adresdoor den Raad in behandeling genomenmocht echter weinig batener werd slechts eene bezuiniging ver kregen van f800. Merkwaardig en humaan tegelijkertijd was in deze vergadering der vroedschap de houding van den oudsten Wethouderdie in zijne parle mentaire rede zoover gingom alle onderteekenaren van bovenbedoeld adresmee- rendeels gezeten burgersvoor domkoppen uit te maken. Het is te verwachten dat dit woord dien «alleen wijzen" manbij zijne eventueele her benoeming als lid van den gemeenteraad nog eens in herinnering zal worden gebracht. Een vreeselijk bbedblad hebben twee onver laten in de nabijheid van het Pruisische stadje Marsburg aangericht. De schurken hadden zich langs den weg van Marsburg naar Bredelar in de struiken verborgen en vielen ieder aan die hen voorbijkwam. De een was gewapend met een zoogenaamden ploertendooderde ander met een ploegschaaren iederdie van de markt te .Marsburg huiswaarts keerde werd van achteren aangevallen en met die wapenen zoolang mishandeld tot hij ter aarde zonk. Man nen, vrouwen, noch kinderen werden gespaard kon men zich niet door de vlucht redden men werd nedergehouwen en de booswichten lieten de dooden en gewonden liggenzonder zich doch zij voldeed dadelijk aan het verzoek. De beide vrouwen hadden op eenigen afstand van het bed plaats genomen en beschouwden Lizzy met dankbareschier met eerbiedige blikken. 'I Begon reeds een weinig te schemeren doch niemand bemerkte datwant allen luisterden met welgevallen naar hel verbaal der zieke die met eene reine eenvoudigheid en ongekun steldheid sprakgeheel ongewoon bij lieden uit dien stand. Zii zagen nietdat de deur geopend werd en dat een oflicier in wien wij den luitenant von Eggenstein herkennenbinnentrad. Deze bleef verrast door het ongewone tooneeldat de groep aanbood, staan. Na eenige oogenblikken vergunde hel schemerend daglicht hem orn in de jonge damedie aan de zijde der zieke gezeten wasde dochter zijns gastheer* te ontdekken. Zij geleek hem nu bekoorlijker dan ooit toemet dien trek van belangstelling en nieuwsgierigheid op het jeugdige gelaatmet die hall geopendefrissche lippen, waartusschen twee rijen tanden schitterden. Op het krullende hooldje stond het nette hoedje een weinig coquet scheer, terwijl de kleine voeten, in keurige laarsjes gestoken van onder het korte kleedje gluurden also! zij het zonde vonden orn zich te verbergen. Wvrdl vervolgd. verder over hen te bekommeren en zonder er zelfs aan te denken hen te plunderen. Eindelijk werden de moordenaars gevangen genomen maar niet dan nadat zij zich als wanhopige» verdedigd hadden. Vijftien zwaar verwonden moesten met wagens naar hunne woning ver voerd wordenzeventien werden te Bredelar in een hótel opgenomen en verscheidene ande ren hebbenhoewel met moeitezich alleen naar huis kunnen begeven. Ten bewijze boe wildrijk hel zuidoosten van Utrecht isdient zekerdat op bet jachtveld van graal Bentinck bij een drijfjacht 448 stuks wild zijn geschoten, als: 188 hazen, -3 fazanten, 3 patrijzen, 10 houtsnippen en 279 konijnen. Tonyeen bekend schoenpoetser van de goederenbeurs te New-Yorkbetaalt jaarlijks zeshonderd dollars voor het privilegeom de laarzen der beursbezoekers te mogen poetsen. De man heeft verscheidene poets-artislen in dienst en was gewoon om dagelijks een half uur vóór afloop der beurs twee zijner trawanten naar de beurszaal te zendenteneinde daar hun werk te verrichten. Dit laatste voorrecht is den braven Tony on langs door het cFloor-Comité" ontnomen en hij heeft thans medegedeeld dat hij tengevolge daarvan zal genoodzaakt zijnsurséance van betaling te vragen daar zijne inkomsten zóó zeer zijn verminderd dat hij niet in staat is zijne verplichtingen natekoinen. In Frankrijk wordt de bevolking steeds min der. Naar het schijnt wil de regeering daarom premies geven aan ouders die gelijk de Figaro zich uitdrukt, «meer dan twee kinderen in circulatie brengen." De regeering heeft bij besluit van den 28sten September een aantal beurzen en vrije toegangen tot bet hooger onderwijs beschik baar gesteld voor studenten uit gezinnen van zeven kinderen. De Figaro verklaartdat dit besluit niet toe gepast kan worden op Parijs. Aldaar bestaat geen gezin van zeven kinderen behalve dat van den heer de Lesseps. Door elkan der gerekend hebben de gezinnen slechts 1 kind per moeder. Indien Parijs niet bevolkt werd door de toestrooming van vreemdelingen en Fran- schen van elderszouden er in het jaar 2650 daar het aantal inwoners bij elk geslacht met de helft vermindert nog slechts 75 Parijze- naars over zijn die dan tentoongesteld zouden kunnen worden Het proces te Londen tegen Stead hoofdred. der Pall Mall GazetteBoothofficier van het heilsleger en twee anderenwegens de bekende ontvoering van delSjarige Elisa Armstrong, is geëindigd. De jury sprak het schuldig uit overSteaden vrouw Jarret, maar verklaarde Booth en Jacques niet schuldig. De rechter zal het vonnis niet uitspreken voor dal de Jury uitspraak heeft gedaan omtrent het lichamelijk onderzoek waaraan het 13jarig meisje is onderworpen geworden. Verkooping van Vaste Goederen. Zalerdagav'<nd 7 Nov. in «het Valkje." Notaris: de Heer Mr. J. M. R IC HELLE. 1. Een Burgerwoning met schuur in de Sl. Andriesstraalf1150. 2. Twee Woningen onder één dak aan hel St Janskerkhofopgeh. DAGELIJKSCHEWATERSTANDEN van de Luntersche beek en de rivier de Eem. i>ati 11 koodkh boren üaab beoed. OvBB Lak- bal- <;*.v HOTH- Gbbbe- snti». LUI- k'u 18*5. m. m. m m m m m. m 1 No» 5.37 5,18 6,38 3,78 3,29 2.16 0,77 0.36 3 5 25 6.1 5,28 3.70 3.20 2 10 0,83 0.1 3 5.23 6,12 5,20 3,82 3.17 2,08 0,78 O.U 4 - 6,20 5.10 5,15 3.51- 3,10 1,9% 0,73 005 5 - 5,30 «90 5,18 3 30 2,88 1,81 0.85 0 05 8 5,31 i.wi 6.12 3.2% 2,82 1,77 0,65 AH 7 5,30 4,90 6,10 3.88 9,«0 1,73 0,84 -0.05 NEDERL. CENTRAIL SPOORWEGMAATSCHAPPIJ Opbiengst over de maand October 1885. Reizigersf32515,30 Bagage1082,73 Bestelgoederen5115,82 Koopmansgoederen>10371,13 Veepaarden en rytuigen 3508,48 Diversen4119,22 f56712^8 Opbr. van 1 Jan. tot uit. OcL 1885 f634,797.21. Per dag en per kilometer in OcL 1885 f17.94. Van 1 Jan. lol uit. OcL 1885 120.47. Kennisgevingen. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORTVaD Gelet op ërt. 6 der wet van don 2. Juni 1875 (Staatsblad n°. 95), Brengen ter kennis van het publiek dat een door P. SCH00NDERREEK ingediend verzoek met bijlagen om vergunning tot het oprichten van eene Rundslachterij in het perceel al hier gelegen aan de Appelmarktwijk Fn# 383 bij het kadaster bekend onder sectie E n". 688op de Secretarie der gemeente ter- visie ligten dat op Maandagden 23. No- vember aanstaandedes voormiddags te elf uren gelegenheid ten raadhuize wordt gegeven omten overstaan van liet gemeentebestuur of van een of meer zijner ledenbezwaren tegen het oprichten van de inrichting intebrengen. Amersfoort, den 9. November 1885. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester T. A. J. VAN ASCII VAN WIJCK. De Secretaris W. L. SCHELTUS. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gezien art. 8 der wet van den 2. Juni 1875 (Staatsblad ii°. 95) Brengen ter kennis van het publiekdat door ben aan NATHAN LEVIE en zijne rechtver krijgenden vergunning is verleend om eene Rundslachterij oplerichten in een gedeelte van hel perceelalhier gelegen aan den Less- derwegwijk GNo. 5kadastraal bekend onder sectie B, No. 1405. Amersfoort, den 9. November 1885. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester T. A. J. VAN ASCII VAN WIJCK. De Secretaris W. L. SCHELTUS. AMEBSFOOBT9 November 1885. Z. M. heeft toegekend hel Eereteeken tot belooning van eervolle langdurige werkelijke dienst, bij de Schutterij te Amersloort, aan den heer H. van Esveld Bz.le luitenant adjudant. Tot Inspecteur van politie te Amersloort is, buiten bezwaar van de gemeentekasbenoemd de heer J. W. Putman Cramervan Nijkerk. De heer J. Kerkhoff is benoemd tol beëedigd klerk ten kantore van de bewaring der hypo theken het kadaster en de scheepsbewijzen te Amersfoort. Boelof Willemsen wien 's avonds 30 October een messteek is toegebracht en die in 't geslicht de Poth verpleegd wordtgaat zeer goed in herstel vooruit. Hij zal denkelijk morgen tol verdere verpleging worden overgebracht naar het St. Elisabeth's Gast- ot Ziekenhuis. Hetgeen Vrijdag jl. in een ander blad stond vernield dal wondkoortsen en verbloeding oor zaak zijn dat de gewonde spoedig sterven zal en zijn toestand hopeloos iswas reeds dagen te voren onwaarheid. Met groot leedsgevoel wordt vernomen dat Graaf van Lijnden van Sandenburg, Oud-Minister en Lid van de Eerste Kamer, in 59jarigcn leeftijd is overleden. Daardoor lijdt het Vaderland een groot verlies; want hij was een kundig en uitmuntend Staatsmanwiens talen ten door weinigen werden geëvenaard. Het Openb. Min. bij de rechtbank le Arnhem heelt 8 maanden celstraf gcëischt tegen L. van Doornontslagen vader in het Chr. Oudelicden- hais te Veenendual. Vrijdagochtend woedde in d« Lage Birkon der Soestten huize van den landbouwer van der Vuursteen zware brand zoodal huis cn inboedel een prooi der vlammen werden. Alles was geassureerd. De stukrijder L. de D.die 6 Sept. jl- lo Soestdijk op J. P. Deijsjachtopziener van Z. M., geschoten en hem aan het hoold verwond beeft is bij vonnis van den Krijgsraad schuldig ver klaard aan: 1. het jagen op Zondag; en 2. moedwillige verwonding waardoor beletsel om te werken van meer dan 20 dagen is veroor zaakt cn veroordeeld tot een jaar celstraf, voorts f 10.boete. Hij is in hooger beroep gekomen bij het Hoog Mil. gerechtshof. Voor de arrond.-rechthank te Amsterdam is behandeld de zaak van den harbier Wlj*> beschuldigd van het lossen van een pistoolschot bij gelegenheid van een optocht op z8Sept-J'- zekere C. L. werd daardoor ligt verwond- ref>en hem is eene maand celstraf en twee boeten van f8 en van f100 gedigcht.

Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2