Donderdag- 10 December 1885. m 545-2. Uitgever A. H. VAN CLEEPP te Amersfoort. bUd "r,chi|nl l>,m.Url„jm„LUy. AbnaaMMat per 3 ««.ftd*» fl- Kranco pei |>oit/1.16. Ad»nrtrntW-n I 8 regal* AO Ct* elke regvl meer 10 Cu. grc.te letter, nur plut.rumite roor randeu eo andere eur» inriictinic geeahiedt Ipnjal.erekening. Leslie offlci««le e. onteigen. Ad», per regel IB Cu. Reclame, oer regel 25 Cu. - Aft. Htmmtrs 10 Cu. Bureau MÜUKHU1ZBN hook KortoerachtWijk II 00. Publicatie. De COMMIS9ARIS de. KONINGS in de prorincie UTRECHT Gezien het besluit van heeren Gedeputeerde Stolen der provincie Utrechtin dato 3 December 1833 No. Afl Gelet op art 11 der wet van den 13 Junii 1857 (StaaUblad No. 871 i lircugl bij detc ver keuni. van dn belanghebbenden dat de aluiting der jugt foor de provincie Utrecht i. Iiepaald op Donderdag den 31. December 1885, met zon. ondergangmet uitzondering echter van hel vang-n van Waterwild met slagnetten an liet vangen van Eendvogel, in enne eendenkooi of danrmedn gellj'oiuuml tnealelnl.mnde liet «ch'eten van Waterwild, anngeduiil in art 17 der aangehaalde wet daar waar liet acliieten van Waterwild ge oorloofd i. waarvan de sluiting later z I bepaald worden. hu ten einde niemand rrnige onwetendheid hiervan voorwende zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulk. te doen gebruikelijk i» Utrecht, den 5 December 1885 De Uommisuri* des Konings voornoemd s'JACOB. Kennisgeving; De BURGEMEESTER van AMERSFOORT Gelul op liet koninklijk besluit van den 17. October 1X2(1 (Staatsblad No. 22); Brengt ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente dat tot bet uilgeven van de Pateot- bladen aan hen die in het jongstvcrloopen kwartaal van bet dienstjaar 18S580 (van den 1. Augustus tot en met den .11 October 1.1.) aangifte voor patentrecht hehhen gedaan ten raadhuize zal worden zitting gehouden op Woensdag, den 10 December aanstaande, van 's voormiddags 10 tot I uur des namiddags, en dat de niet-afgehaalde patenibladen door den deurwaarder van 's rijks belastingen zullen wor den bezorgd, tegen betaling van tien cents. Amersfoortden 8. December 1885. De Burgemeester voornoemd, T. A J. VAN ASCII VAN WIJCK. SPAARBANK Het bestuur zal zijne eerstvolgende zitting houden op MAANDAG 14 DECEMBER c. k. ten Raadhuize te Amersfoort, des namiddags van 12 tot 1 ure. A. .1. BOS, Secretaris. Politieke Revue. De Mormoonsche veelwijverij zieltoogt. De Amerikaansche regeering roeit haar uit. Dat wil zeggen hare ambtenaren zijn krach tig tegen haar opgetreden. Maar de Mormonen worstelen nog. Zij verzetten zich tegen de ambtenaren. FE til L LET ON. 2t) BENE Inkwartiering en hare gevolgen De heer von Eggenstein draalde niet, hoewel een weinig verrast door deze onverwachte uit- noodigingom aan het verzoek van mevrouw von Grader gevolg te geven. Op beide banken was ecne plaats onbezetzijn gevoel trok hem naar die naast Lizzydoch zijn verstand wees hem die naast hare moeder als de meest passende aan en het laatste zegevierde. Een glans van tevredenheid zetelde om mevrouws gelaattoen zij dal bemerkte en die kleine daaa deed hem meer in hare achting rijzendan de vleiendste lofspraken hadden vermocht. De dames schenen vermoeid en ook von Eggenstein had weinig lustom het gesprek dat men begonnen hadvoort te zetten zoodat het weldra gestaakt werd. Ieder verdiepte zich in zijne gedachten; Oswald hield het oog voort durend gericht op Lizzy's levendig gelaat, nu een weinig bleek getint van vermoeidheidzij blikte uit het kleine venster naar den hemel waar tal van sterren als diamanten schitterden. Het kwam hem voordat zij zelve eene sier wasbestemd om glans en gloed aan het leven eens mans te geven. VVenschle hij haar als eeue ster'? Een diepe zucht ontvlood zijne borsttoen dal denkbeeld bij hein opkwam zijne ster, neen, dal verlangde hij niet. Lizzv had hel bevallige hoofdje naar hein omgewend toen zij dien zucht van zijne lippen hoorde. Daarom ziin de Amerikaansche troepen in Utah versterkt. Het zou echter de eerste oorlog niet zijn die om en wegens vrouwen uitbreekt, en hij zal ook de laatste niet zijn. De conferentie te Constantinopel geldt als mislukt Men spreekt van een tweede, die te Berlijn zou worden gehoudenom Bismarck zijn vredekunsten te laten beproeven. Men geloofl algemeendat Je vijandelijkheden tusschen de Bulgaren en Serven spoedig hervat zullen worden. De Serven achtten zich ruimschoots opge wassen tegen de Bulgarenbij Bela Palanka staan nu 42.000 man en te Nisch wordt de reserve samengetrokken. Het opperbevel over deze geheelc legermacht is door Koning Milan bij dagorder aan generaal HorvatowiUch over gedragen. De «tegen-voorstellen" van vorst Alexander van Bulgarije betredende den wapenstilstand zijn thans volledig bekend en het blijkt dat van de oorlogsschatting van 80 millioendie door vorst Alexander geëischt zou zijndoor den Bulgaarsohen vorst niet is gesproken. Alleen wenscht hijdat het district VViddin door de Serviërs ontruimd wordeterwijl de Bulgaren het district Pirot zouden blijven bezetten. Men kan dus niet anders zeggen dan dat de Bulgaren zeer schappelijk in hunne eischen zijn. En niettegenstaande deze gunstige voorstellen wordtnaar de berichten luidente Belgrado eene zeer oorlogszuchtige beweging waargeno men en zou het niet te verwonderen zijn wan neer de vijandelijkheden weldra hervat worden. Men moet echter wel in 'toog houden, dat, van af het begin van den oorlog de berichten die uit Belgrado zijn gekomen, niet vertrouw baar zijn geweestzoodat ook de berichten omtrent deze oorlogszuchtige beweging wel overdreven kunnen zijn. Het Fransche Ministerie heeft den President der Kamer verzocht de volgende week de Tongkin zaak te behandelendaar het tijd wordt voor de Presidents verkiezing. Ook de Parijsche Kamer van Koophandel heeft zich tegen de ontruiming van Tongkin verklaard, om de handelsbelangen. Ook zij was ernstig gestemd en dit stond mis schien op haar gelaat te lezenwant dat gaf waarschijnlijk von Eggenstein den moed om haar zacht te vragenterwijl hij zich tot haar boog: «Verwondert gij u over dien zucht?" «Neendaarover minder dan over den lijd waarop zij geslaakt wordt. Na een bal.maar u wenscht misschien de uren terug, welke u daar doorgebracht hebt," voegde zij er schijn baar achteloos bij. «Uren juist niet," gaf hij zacht, doch op eenen eigenaardigen toon ten antwoord, «maar wel eenige oogenblikken." Lizzy zweegzij liet haren blik ééne seconde vast en doordringend op hem rusten en haalde toen de schouders op. Mevr. von Graderwier oogleden zich toen van vermoeidheid reeds bijna geheel gesloten haddenmeende iets te vernemen en spitste juist hare oorentoen Lizzy's beweging elk woord op von Eggensteins lippen deed ver stommen. Hoe vreemd hoe zonderling kan eene vrouw toch dikwijls handelendacht Oswalden hoe raadselachtig ons haar wezen is, toch kunnen wij ons niet uit hare omgeving ontrukken. Dat is hel juist misschien wat onsmannen in haar bekoort. Tijd tot verdere overpeinzingen had hij nietwant het rijtuig hield stil. In de vestibule wenschten de heeren de dames goeden nacht en verwijderden zich na eene diepe buiging. Lizzy ga nog eens even mede naar mijne kleedkamerzeide mevrouw von Gradertoen Lizzy haar lief den mond voor een nachtkus aanbood. Het meisje begreep weldat haar eene zeker niet korte stral'predicatie wachtte voor haar Parnelldelersche leidsman, zal in hel En- gelsch Parlement de feitelijke heorsrher woiden. De conservatieven en liberalen zullen zoowat tegen elkander opwegen maar lord Salisbury zal aan het roer kunnen blijven omdat Parnell en zijn strijdlustige phalanx de conservatieve partij zullen steunen. Het «groene Erin 'twclk zoolang de ijzeren roede moest gevoelen van het moederland zal dus waarschijnlijk betnre lijden gaan beleven en al zal Parnell zijn ideaal dat is zclfregeering voor Ierland misschien nog niet bereiken zeker is het dat hij niet zal na laten verbeteringen te brengen in den Ireurigen toestand van het langbeproeide zuster-eiland. Koning Alphonso had zijn leven voor een aanzienlijk bedrag verzekerd. Behalve met eene Amerikaansche waren met verschillende Spaan- sche en Fransche maatschappijen polissen ge sloten tot een gezamenlijk bedrag van niet minder dan 500.000 francs. Daar de verzekering nauwelijks twee jaren geleden werd aangegaan was tot dusver nog slechts 50.000 francs aan premiën betaaldzoodal de betrokken maat schappijen door dit sterfgeval een niet onaan zienlijk verlies hebben geleden. Op generaal Lopez Dominguez is, naar de Figaro verzekertaller oog gerichthij heeft den toestand in handen. Hij kwam uit de ver gadering der dynastieke linkerzijdewaar men besloten heeft de staatsinstellingen te handhaven maar waar de heer Becerra heeft doen door schemeren dat wanneer de hooge voorwaar den die de linkerzijde aan haren steun verbindt, niet worden opgevolgd de republikeinen hare aangewezen bondgenooten waren. Generaal Lo pez Dominguez heeft nog niets gezegdmaar men weetdat hij het liberale deel van het leger in handen heeft, en een groote kring ziet naar hem opgereed zijn wachtwoord over te nemen. De krijgsbedrijven der Grieken Zij laten op zich wachten. Hun leger is marschvaardig om met de Turken te vechten maar, het Grieksche kruit is slecht. Nu is er wel ander, goed kruit in Europa te koop dochop crediet Crediet, zonder deugdelijke guarantie? gedrag vóór het bal en daar zij niet den minsten lust gevoelde om deze nu aan te hoorenant woordde zij met matte stem «Ochmamaik ben zoo vermoeid dat het hoofd mij duizelt. Laat mij dus gaan." «Vermoeid mompelde mevrouw von Grader knorrig, «vermoeid. Wat zijn de meisjes van den tegenwoordigen tijd toch teere poppetjes; als zij een paar uren gedanst hebbendan gevoelen zij zich reeds zwakMaardan zal ik u morgen wel medcdeelenwat ik u te zeggen heb." En na hare dochter omhelsd te hebbenverdween de statige dame in hare vertrekkenterwijl Lizzv ook naar hare kamer snelde, met eene vlugheid, welke een zonderling contrast vormde met de vermoeidheid waarvan zij zooeven tegen hare moeder gewaagde. Op hare slaapkamer wachtte Annette haar, die hare meesteres behulpzaam was in het ontdoen van hare kleederen. Juisttoen Lizzy beproefde om hare weerbarstige lokkeneen "weinig in orde te brengen werd de deur na een licht kloppen geopend en Kitty stond voor hare vriendin in een elegant ochtendgewaad. «HemelKitty gij hier en reeds van uw bal toilet ontdaan zonder Annettes hulp." «Ja, natuurlijk. Hebt ge slaap, uan verdwijn ik weerdoch hebt gij lust tot pratendan blijf ik. Ik wacht op uw antwoord." «Blijf maar, babbelaarster," lachte Lizzy, «anders zijl ge toch niet tevreden. Geef mij ook eene morgenjaponof neen kom aan mijn bed zitten, dat is veel gezelliger en bevalt mij beter." Zoo gezegdzoo gedaan en weinige minuten later vertrok Annette, de meisjes in druk gesprek achterlatendewant Lizzydeed

Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 1