Te Weemsel sloeg de bliksem in eene hul, waarin een polderwerker, zijne vrouw en hun kind zicli bevonden. Alle drie zijn gedood. Tegen twee boterhandelaars uit Aalburg die op de markl le Tilburg reeds gedurende eenige weken natuurboter met kunstboter vermengd hadden verkocht i9 proces-verbaal opgemaakt. Uit het scheikundig onderzoek was gebleken dat de boter inet 60 procent margarine oi ander vreemd vet vermengd was. Het bestuur der Vereen iging voor den Effec tenhandel te Amsterdam heeft besloten dat dit jaar geene noteering zal worden opgemaakt JBeurs-vacantiedag) op 12 Juni. 17 Juli, 31 uli en 14 Augustus alle Zaterdagen. Te Hoogeveen is een 18-jarig meisje bij ongeluk doodgeschoten door een timmermansknecht die onder een praatje, zonder verder te denken een jachtgeweer van den wand namdat hij ongeladen waande. Het schot ging af en trof de jongste dochterdie terstond docd ter neder viel. Het Haagsche Gerechtshof behandelde de zaak van Jan Bevaart22 jaren arbeiderte Heen- vliet beschuldigd van den gruwelijken manslag met voorbedachten radegepleegd op zijne buurvrouwde 21jarige 11. van Marion huis vrouw van Simon Kwak te Heenvliet. De adv. gen. Mr. Bijleveld eischle legen be schuldigde levenslange tuchthuisstraf. De ver dediger mr. Wjercx concludeerde tot vrijspraak. Hij is veroordeeld tot tuchthuisstraf van 25 jaren. Een ongemeen schandaal verwekt op dit oogenblik te Gent een aldaar wegens onzedelijke feilen van bijzonder ergerlijken aard ingesteld onderzoek. Tal van personen die tot den zoo- genaamden deftigen burgerstand behooren zouden daarin betrokken zijn en drievier opzienbarende zelfmoorden die in de laatste dagen le Gent werden gepleegd worden daar mede in verband gebracht. Er wordt bijna over niets anders meer gesp.oken en de te Gent aDders zoo woelige verkiezingsperiode op 8 Juni moeten acht kamerleden aldaar worden verkozen bleef tot nog toe buitengewoon stil en rustig. Te Parijs heeft een jongen van 18 jaar op een meisje van 15 jaar op straat drie revolverschoten gelost en wel op klaarlichten dag. Het jong- tnensch was verliefd op het meisje en had haar reeds van trouwen ge>prokendoch de ouders van het kind wilde hunne toestemming hiertoe niet geven. Toen het meisje op zijn verzoek om samen le vluchten ten antwoord gaf. dal zij aan den wil harer ouders moest gehoorzamen vatte de jonge man het plan op haar en zich zeil le dooden. Na op het meisje geschoten te hebben keerde hij hel wapen tot zich zelf. De wonden zijn niet gevaarlijk. Het 13e Zuider zendingsfeest zal 23 Juni a. s. op het landgoed Hondsnerg te Oosterwijk ge houden worden. Op een landgoed bij Königsberg is een opzichter aan bloedvergiftiging gestorvennadat hij op een klein wondje dal hij zich bij het scheren had toegebrachteen stukje van eenc courant had geplaktom het bloeden te stelpen. De benaming van het gevaarlijke blad wordt niet genoemd. Uitbarsting van den Etna. Volgens een telegram uit Caianie van eergisterhad de lava de buiten wijken van Nicolosi bereikt De ontsteltenis was er algemeen. Men had uit Catanie 124 wagens gezonden om het huisraad der ontruimde bel!" riep de sergeant. «Laten wij liever een psalm zingen Gehoorzaam hieven de soldaten een psalm aao en marcheerden zingend verder. Toeneen bijna eindeloos «Halleluja!" in de verte wegge storven wasslopen de prins en Penderel weer door de haag en vervolgden hunnen weg. «De Puriteinsche rondkoppen marcheeren blijkbaar naar Boscobelhouse zeide Richard. «Wij willen hopen dat de dappere Mr. Gifford goed van hen mag afkomen." «O. de squire is loos! Als het hem mogelijk is dan zal hij hen opeen valsch spoor brengen." «Hebt gij gehoord, wat de soldaten zeiden0 Er is een hoog |udasloon op mijn hoofd gesteld." «Ja, tienduizend pond sterling. Maar, mr. Wilmot, gij zijl toch waarlijk meer waard.' «Ik hoorde u zacht zuchten toen de soldaat de groote som noemde." «11a bij mijne trouwik dachtdat is een aardig sommetje, juist zooveelals ik noodig had." «Hoe zoo?' vroeg de onwillekeOvig bleek wordende vluchteling. Wordt vavolyd woningen in veiligheid te brengen. Van daar i en uit Messina wnren ook politieagenten en spuitgasten gezonden om hulp te verleenen en l in beide steden nam men maatregelen ter huis vesting van de vluchtelingen. Uil Wildungen meldt men aan het Haagsche «Dagblad": De gezondheidstoestand van de Koninklijke Familie laat niets te wenschen over. waartoe het aangename wederdal hier heerschtzeker veel bijdraagt Dagelijks gaat Z. M. op bepaalde uren naar de V'ictor-Georgebron om het bron water te nuttigen en maakt daarna in gezel schap van de Koningin en het Prinsesje of met de heeren van het gevolgflinke wandelingen. Rijden doet Z. M. niet. doch de Koningin doet met Prinses Wilhelmina bijna eiken voormiddag een rijtoer in de prachtige omstreken. De koninklijke equipage (Z. M. heeft paarden en rijtuigen herwaarts doen komen) baren in en om Wildungen veel opzien. Dikwerf ook maakt Prinses Wilhelmina in Haar ezelwagen rijtoertjes. De villa, die door hel Koninklijk gezin be woond wordtis de «villa Göeke genaamd naai den eigenaar. Zij beval 40 kamersis vorstelijk gemeubileerd en bevat alle mogelijke comfortde bediening enz. is uitmuntend zoodal met grond mag gezegd wordendal niets onbeproefd is gelaten om de Koninklijke Familie Harer waardig te huisvesten. Uit 's Gravenhage wordt gemeld Men zal zich in de volgende maandals de nieuwe stoomtram van de Hollandsche spoor wegmaatschappij ons naar Scheveningen brengt, van de kolossale vorderingen met het groote werk onzer waterverversrhing kunnen over tuigen. Dit is zeker niet onnoodig zelfs voor sommige coriespondenten die reikhalzend naar het steken van de eerste spade in den grond voor 't ververschingskanaal uitzien! Nota bene! Het stoomgemaal is bijna voltooid duizenden kubieke meiers zand zijn reeds verplaatst van de duinen en hooge gronden naar den als spoorweg gebouwden stoomtramdie langs het kanaal zal loopen. Er moeten intusschen nog eenige kunstwerken worden aanbesteed en dit zal spoedig geschieden. Geen twijfel of in No vember van dit paar zal Delfllands water over de Haagsche modder spoelen. Want ik behoor wel eenigermate tot degenendie niet ge- looven aan een dadelijke verandering van onze open riolen in frissche stroomende kanalen. Toch ga ik ook al weer niet zoover als de on verbeterlijke pessimisten die bewerendat als 'twerk «klaar" is, men zal ontwaren welkeen belangrijk en schattenroovend werk nog te doen is alvorens men «gebaat" is. Zij meenen dat de bodem onzer grachten dermate is vervuild dat duizenden en nog eens duizenden meiers ondergrond zullen moeten worden uitgebaggerd en door duin- of rivierzand of kiezel vervangen alvorens bij de waterverversching -ersch water te winnen. AMERSFOORT, 31 Mei 1886. Woensdag 2 Juni e. k 's namiddag» ten halflweezal de Gemeenteraad van Amerslbort eene vergadering houden, waarin de punten van behandeling zijn 1. Verzoek van den heer H J. Wolter om toe lating van zijne dochter tot de lessen aan het gymnasiummet advies van Burg. en Weth. 2. Benoeming van een rector en conrector van hel gymnasium. Het eind examen aan het Gymnasium met zesjarigen cursus le Amersfoort zal aldaar wor den afgenomen Maandag 21Dinsdag 22 Woensdag 23 en Donderdag 24 Juni e. k ten overstaan der heeren Dr. A. Kuenenhoog leeraar te LeidenMr. C. M. J. Willeumier oud hoogleeraar te Amsterdam en Dr. P. van Geerhoogleeraar te Leiden. Door heeren Burgemeester en Wethouders is eervol ontslag verleend aan H. van Sitter uit de betrekking van concierge van het Gym nasium inlegaan met het tijdstip waarop zijn opvolger in functie treedt. Met ingang van gisteren 30 Mei zijn de dienst uren van het Rijks-telegraafbureau te Amersfoort op Zon- en feestdagen geregeld als volgt van 8 lot 9 voormiddags van 1 lol 3 namiddags en van 7 tot 8 's avonds. De Kiesvereeniging «Recht voor Allen" te Amersfoort heeft tol candidaten voor het lid maatschap der Nieuwe Twvede Kamer gesteld do aftredende leden de heeren Mr. .E, baron Macjtay en Mr. W. F. C P. Graaf van Bijlandt. Zaterdag 22 Mei is in druk verschenen het Verslag van den toestand dor gemeente Amster dam over 1885, gedrukt op de Amsterdarnsche gemeentedrukkerij. Het Verslag van den toestand der gemeente Amersfoort over 1885 met bijlagen en uitvoerige onderwijstabellen is vroeger dan dat van Amster dam in druk verschenen en blijkens achter- Slaande advertentie ingevolge welwillende ver gunning van het Gemeentebestuurvoor het publiek verkrijgbaar bij den heer A H van Cleefl. In een aantal groote en kh-ine gemeenten moet het jaarverslag nog in druk ver-chijn< n zelfs in vele gemeenten geschiedt dit niet vroeger dan in Juni ol Juli. 't Jaarlijksrh onderzoek van de milicien-verlof gangers zal door den Kolonel Militie commissaris gehouden worden te Baarn voor de gemeenten Baarn Soest, Eemnesen Bunschoten op Vrijdag 11 Juni. 's morgens 10'*, le Amersfoortvoor de gemeenten Amersfoort HooglandLeusden en Stoutenburg op Maandag 21 Juni's morgeus 93/*; te Veenendaalvoor de gemeenten Veenen- daalRenswoudeWoudenberg en Maarn op Woensdag 23 Juni, 's morgens 10$. ÜAGELUKSCIIK WATERSTANDEN van de Luatersobe beek en de rivier de Eem. UATU* ÜOODKN Haas Ov*». Lam- ■al- ot.v Pora- Gitu Ll)l. b°*8n benei SBH. BR10 irxj» aa1d Km 1886. M M M M M. M M M 53 Mei 5,12 5.09 4.99 3,08 284 «.11 0.82 0 05 2* 5,10 5.07 5.02 3,09 2.82 2.18 0,88 0,16 35 - 5,15 5,12 6.10 3,12 2,67 2,17 0,58 -0.30 28 ■'.,10 5,13 5.41 3, 3,- 3,36 0.72 AP 27 6,21 5,18 5.4-8 3.80 306 2,39 0,85 0,38 28 - 6,22 6,19 o.ts 3,59 3,- 2,08 0,73 0,10 23 5,23 6,20 6 38 3,54 2,98 3.— 0,83 0,05 Het teek» ie 1 AP. De Directeur van het Postkantoor te Amersfoort maakt bekend, dat van af 1 Juni de laatste bus lichtingen voor de verzendingen per Centraal- en Oosterspoorwegen geschieden als volgt CENTRAAL SPOORWEG Richting naar Utrecht ten 7 56 'sraorg.10.44 'smorg.2.18 'sav. 5.30 'sav. 7.37 'sav. en 8.15 'sav. Richting naar Kampen ten 8 28 'sraorg., 11.20 'smorg., 5.40 'sav. en 8 52 's avonds. OOSTER-SPOORWEG. Richting naar Zutphen ten 824 'smorg., 11.18 'smorg., 620 'sav. en 8.50 's avonds. Richting naar Amsterdam ten 7.56 'smorg., 9 6 'smorg 11.35 'smorg., 5.35 'sav. en 8.10 'savonds. AmersfoortKesteren T~Z 'smorK-. 10.15 'smorg., 1135 'smorg., 5.25 's avonds. De lichting van de ijzeren brievenbus aan de Sl. Jansstraat geschiedtten 6.— 'smorg.. 9.30 smorg., 1.30 'sav 4.45 'sav. (alleen op werkdagen) en 8.— 's avonds. De dienstregelingen zullen spoedig verkrijgbaar ztjn- De Directeur voornoemd, 29 Mei 1886 0 SM ITT. In de aandachtvooral van betrokkenen zij gebrarht dat de wet van 31 December 1885 (Staatsblad no. 264). tot verhooging en uit breiding van het zegelrecht op eff eten den 1en Juni in werking treedt; cn dat /ij, die hun effecten oveieenkomstig die wel zelf van de noodige plakzegels hebben voorzien en slechts afstempeling daarvan ten hunnen huize ver langen hiervan melding behooren te maken in een aanvrage aan den Ontvanger der Regi stratie en Domeinen terwijl zij die niet slechts afstempeling maar ook he» opplakken der zegels ten hunnen huize door of namens den ontvanger wenschen te doen verrichten bij hun aanvrage een opgaaf van hun stukken behooren tc voegen opdat de ontvanger welewelke zegels benoodigd zijn. De kosten van verplaatsing moe ten den ontvanger natuurlijk worden vergoed. Donderdagmorgen ontstond een begin van brand op den zolder van het huisbewoond door den heer de J.manufacturier aan da Langestraat, waarop eene groote partij vederen en houtwol waren geborgen Door den broeder van den heer de J. werd de brand in zijn voorgang gestuitdoch hij verkreeg daarbij aan zijne handen zulke hevige brandwonden dal onmiddelijk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De «St. Ct." bevat het Kon besl. van 25 dezer houdende bepalingen ter uitvoering van de wel van 9 Mei jl. tot conversie van vier ten honderd in drie en een half' ten honderd renlegcvende Nationale schuld. De Minister van Binncnlandsche Zakende heer Heemskerk vertrok naar Aken tot het ondergaan van eene gezondheidskuur en zal omstreeks 4 weken afwezig zijn.

Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2