dader op het spoor die vóór ongeveer tien jaren den vee-koopman Oenema Ie Ooeterwolde van het leven heeft berooid 't is dezelfde persoon, die destijds een streng verhoor onderging maar, bij gebrek aan bewijs, van rechtsver volging moest worden ontslagen Uit Parijs wordt gemeldHet is roerend ia deze Temps te lezen hoe Pasteur en Lesseps werden gevierd. Er was o. a eene jonge dame uit den Elzas mej. Mélanie Hirsch de muze van de reportage heeft haren naam opgeleekend die aan 't einde van eene welsprekende rede de hoeren omhelsde en kuste. Daar de Temps er bijvoegtdat de jonge dame in quaestie er zeer goed uitzag mag men vermoeden dal de heeren Pasteur en Lesseps dit deel van het feestprogramma nog al genoten hebben. De beroemdheid heeft ook hare goede zijde Hare slechte zijde men behoeft slechts het verslag van Rochelort over dezelfde feestelijkheid te lezen om haar te onldekken Rochelort vindt niet alleen dit sollen met mannen als Lesseps en Pasteur afkeerwekkend maar hij valt ook direct den eerste aan. Pasteurheeft hij ontdekt is lid van den bestuursraad van het Credit Fon- cier en als zoodanig een ellendige kapitalist «die beursspeculaties en bacteriën met konijnen- hei sens vermengt" Hij is de «nieuwe Mikado van de wetenschap voor wien de geloovigen zich in het stof werpen"liet resultaat van de inentingen i- nog niet hoven elke be denking verheven en 't is Ie dwaasdat men gelden verzamelt voor een man die rijk genoeg is om een hospitaal Ie stichten. In 't kortRochelort behandelt Pasteur alsof hij zelf door «'t hondje geheten" is Miss. hi. n wie zal het zeggen? is hij wel jaloersrhop de kussen enz. van de schoone Melanie Kirsch. De Brusselsrhe advocaat van der Smissen die zijne vrouw heeft gedood, is schuldig ver klaard aan op'ettelijken doodslag en veroordeeld tol 15 jaren dwangarbeid De voorbedachten rade werd niet bewezen geacht Bij bet rechtsgeding tegen de sn< inlieten Do- mela Nieuwenhuis en C Crollden 10 Juni a. s.. zal 't openhaalministerie worden waarge nomen door Mr. E. J L van der Kempoliir van justitie bij de arr rechlb te 's Graveiihnge. irordt met de hoofdkwartieren van regimenten en secties. Het actieve leger bestaat uil 82,820 man infanterie 1040 kavallerie 2580 artillerie. 1060 genie en 550 scherpschutters. De reserve telt 22.546 man infanterie, 1262 kavalerie 2096 artillerie, 1776 genie en 410scherpschut ters. Men verzekertdat dit verhaal bij sommigen geloof vindt. Ter aanvulling van onskort na het houden der Gemeenteraadszitting van Woensdagnamid dag gepubliceerd beknopt verslag volgt thans dat dr. J. H. Moll, rector van het Gymnasium te Sneek met 9 stemmen is benoemd tot rector van het Gymnasium te Amersfoort. Hij stond als No. 3 op de duor R. en W in overeen stemming met curatoren en melden inspecteur der gymnasia ingezonden voordrachto stem men waren uitgebracht op dr. K G P. Schwartz conrector te Doelinchem die bovenaan stond op de voordrachtdr. P. Hoekstraconrector te Zwolle verwierf eene stem. De benoeming van een conrectordie reeds aan de orde was gesteld werd verdaagdten gevolge der aanneming van een voorstel van den heer Bake omalvorens daartoe over te gaanvan curatoren nadere inlichtingen te vragen omtrent alle zes sollicitanten die zich voor deze betrekking hebben aangemeld Over eenkomstig dit voorstel werd met 9 legen 6 stemmen beslistna een vrij langdurig debat waarbij door den voorsteller en de hh. Huet en Scheltema werd betoogd dat de raadsleden meer gegevens behoefdenom zelfstandig te kunnen uitmaken wie onder de sollicitanten de meest geschikte isterwijl de voorzitter gesteund door de hh. van Beek en Croockewit hel voorstel bestreed hoofdzakelijk op dezen grond dat van curatoren het geven van nieuwe inlichtingen bezwaarlijk kon worden gevergd nadat de raad bij de benoeming van den rector juist zijn eigen weg was gevolgd in strijd met 't zeer beslist advies van inspecteur en curatoren. Ook de beslissing op het request van den heer H. J. Wolter, waarin deze voor zijne dochter toelating verzoekt tol de lessen van het gymna sium werd aangehouden. B. en W hadden evenals curatorenafwijzend geadviseerd. De heer Huct wenschte echter, dat. alvorens te beslissen nog het gevoelen van den inspecteur der gymnasia zou worden gevraagd en tevens onderzochthoe de ervaring was geweestdie men op de gymnasia, waar meisjes tol de lessen zijn toegelatendaarvan had opgedaan. B. en \V. oordeelden dit onderzoek onnoodi.'omdat erhoe ook dal onderzoek mocht uitvallen voor het gemeentebestuur van Amersfoort geen quaestie van kon zijn meisjes op hel gymnasium toe te laten wilde men niet het subsidie dat van het seminarie der oude bisschoppelijke klerezie ten behoeve van die inrichting genoten wordtin de waagschaal stellen. De raad stelde er echter prijs op geen beslissing te nemen alvorens in de gelegenheid te zijn gesteld de zaak van alle kanten te bezien. Met 8 legen 7 stemmen werd besloten het advies aan B en W. terug te zenden opdat het zou worden aange vuld in den door den heer Huet bedoelden zin. De rekeningen van hel burgerlijk armbestuur en van den schuttersraad over 1885 werden ter tafel gebrachtzij zullen te zijner tijd tegelijk met de gemeenterekening, onderzocht worden De heer Huet vroeg en kreeg verlof, orn in de eerstvolgende zitting B en W naar aanleiding van het onlangs verschenen verslag van den toestand der gemeentete interpelleeren over den reinigingsdienst. Wij vestigen de aandacht op de uitgave van •en zeer practisch ingerichte lijstverschenen als bijvoegsel van «Het Centrum" dagblad voor Utrecht en Nederland van Woensdag 2 Juni jl. waarin men een kort overzicht vindt van de voornaamste bepalingen der nieuwe Zegelwet benevens een volledige opgave van alle ter beurze •an Amsterdam verhandeld wordende effecten voorzoover zij gezegeld moet wordenmet vermelding van hel bedrag van hel zegelgeld. Ook die fondsen welke niet op de olficieele nolecriog voorkomenzijnin tegenstelling met andere uilgaven van dien aardin deze tabel opgenomen Afzonderlijke exemplaren van het bedoelde nummer zijn tegen vijfcent verkrijgbaar gesteld aan het bureau van «Het Centrum" en bij de firma L. Kervel Jc Co te Amsterdam. te denkendat dit hem nu uit grooten nood zou redden. Zoo was de zaak dan afgedaan. Mr. Gilford begal zich naar het naburige Bentleyhall naar zijn neel Lanedie als moedig en vermetel royalist in alles toestemdeen twee dagen later liet mr. Lane in de vroegte een kleinen lichten reiswagen met twee flinke paarden bespannen. Wordt vervolgd AMERSFOORT, 7 Juni 1880. Z M. (leeftbenoemd bij de rij en hoefsmid- scfiool tot ritmeester, de 1e luitenant A. A. graaf van Limburg Stiruin. De heer F. J baron van Ileeckeren Majoor bij het Ie reg. huzaren en commandant van het depót escadron alhier in garnizoen is be vorderd tot Lnil.-Kolonel hij het 2e regiment De onlangs tot Majoor bevorderde ritmeester de heer Jhr. C Janssenszal hem in het com mando over hel depót-escadron alhier opvolgen Ter vergadering der kiesvereeniging «Amers foort" van Vrijdag jl. in het locaal «de Arend" werden nog op hel candidatengros gesteld voor het lidmaatschap der Tweede Kamer de lleeren Mr. F. A. R. A. baron van Ittersum president der Arr-Rechtbank te Utrecht en Jhr. Mr. J. E. Huydecoper van Nigtevechtbankier te Utrechtdie daarna tot candidaten zijn ge kozen. Ook in de Hoofdkiesdistrictsvereeniging de liberale kiesvereeniging te Harderwijk en de liberale kiesvereeniging «de Veluwe" te Apel doorn zijn beide heeren lot candidaten voor het hoofdkiesdislrict Amersfoort gesteld. Bij de Vrijdag gehouden verkiezing van ouder lingen en diakenen der Herv. gemeente alhier ter vervulling der vacaturesontstaan door de periodieke aftreding van de heeren J Zandijk Sr.J. J. KleberG. van Gheel Gildemeesler en C. Maas als ouderlingenJ. van Ommen Jzn en J. van Apeldoorn JLzn. als diakenen zijn alle aftredenden herkozendie hunne herbe noeming hebben aangenomen. Door de Kamer van koophandel en l'abri eken te Amersfoort is beslotenvoortaan hare ver gaderingen in het openbaar te houden. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft E. v. d. V. en hare dochter G. T.beide te Amersfoort wonendevrijgesproken van de beschuldiging gezamenlijk een boer, die hare herberg bezocht, bestolen te hebben welke rechtszaak uitvoerig is vermeld in No. 3502 van 31 Mei jL 4e bladzijde. Vrijdagochtend te ongeveer 7 uren is op een bovenwoning in de Guldenhandsteeg te Amster dam waar zes verschillende gezinnen huis vesten een zware binnenbrand ontstaan schier op hetzelfde tijdstip dat de bewoonstereen weduwe met name Groenemeijervan beroep schoonmaakster of wel ventsler van petroleurn van huis gegaan was en hare kamerdeur goed gesloten had. Deze vrouwdie men op den voet gevolgd wasis onder verdenking van opzettelijke brandstichting aan het betrokken commissariaat van politie in bewarinc gesteld. Al wal zij aan geld bezaten dit bedroeg ruim f180. droeg zij bij zich, bovendien was zij voor een voor haar doen vrij aanzienlijk bedng verzekerd en schijnen er zooveel bezwaren legen haar te zijn gerezen, dal zij eenige uren later naar de ceigevangcnis werd overgebracht. Een zonderlinge vechtpartij heeft dezer dagen plaats gehad in eene menageriewelke onlangs te Leuven is aangekomen. Toen de bedienden des morgens in den stal kwamenom daar een tiental magere paarden van voedsel te voorzienwaren zij getuigen van een vreeselijk schouwspel De oude knollen warenwaar schijnlijk onder den invloed der warmte met elkander slaags geraakt en hadden zich met tanden en hoeven zoo dapper geweerddat acht der vechtersbazen dood op den grond lagen terwijl twee anderen in erbarmelijken toestandzich nog slechts met moeite konden staande houden. Een te Lolden ontvangen depêche uit Sydney meldt dat de steamer «Ly-e Moonvan de Australische stoomvaartmaatschappijVrijdag avond in 't gezicht van Kaap Verd totaal is ver ongelukt. De «Ly-e Moon" was weinige dagen le vören van Melbourne naar Sydney vertrokken. Hel was een ijzeren stoomschip van 1202 ton Het had 70 personen aan boord waarvan 60 zijn omgekomen. F.cn hagelbuizooals zich Dinsdagmiddag boven Nieuwersluis en omstreken ontlastte behoort in ons land zeker tot de zeldzaamheden hagelsteenen of beter gezegd stukken ijswaar van sommige een omtrek hadden van ruim een decimeter, sloegen neder, natuurlijk niet zonder op tal van plaatsen meer of minder groole verwoestingen aan te ichten De gebroken ruilen inzonderheid van broeiramen zijn dan ook bij duizenden le lellen terwijl ook aan veleboomen en planten aanzienlijke schade is toegebracht. De justitie te Heerenveen i« den vermoedelijken Verkoopin* van Vasto Qooloron. Zaterdag 5 Juni in het koffiehuis «het Yalkje" Notarissen de heeren Mr. J DE LOUTER en A II. DRIJFHOUT MN HOOFF 1. Een Heeienhuis aan de Langegrarht f-rnn 2. Een Heerenhui- daarnaast 3. Een Winkelhuis aan de Lange.straat *5320. "f10920 ADVERTENTIE N. ÜBTROtWD NICOLA AS LETTE en CAROLINE VAN WALCHREN. Haarlem i Juni 1886. Getrouwd: P. A. VAN BRUMMELEN en J. P0SCH, die tevens harlehjken dank heluigen voor de talrijke blijken van belangstelling bij hun hu welijk ondervonden. Amersfoort 4 Juni '86. Heden overleed zarhl en kalm na een langdurig doch geduhiig lijdento> diepe droefheid van ons, onze hartelijk geliefde Zuster en Behuwdzuster JACOBA MARIA, in den ouderdom van ruim 64'/, jaar. D. IIOUTZAAGKR. M IIOUTZAAGKRWoltbrink Amersfoort, 3 Juni 1886 Heden overleed te Zutpukn tot onze diepe droefheidonze moeder cn hehuwdtnoeder Mej de Wed. J. B. NEUSSEL. geb. GnevENSTEiisin den ouderdom van 63 jaren. Amersfoort 3 Juni 1886 M. T. VAN GKLDKR—Neussel. T. C. VAN GKLDKR. J. J. KLKHKIi—Neussel. J GKRd KLFKKR.

Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2