Lord Aberdeen ral weldra aftreden als onder koning van Ierland om plaals le maken voor den markies van Londonderry. Daar lord Aber deen door Gladstone benoemdzeer voor home-rule geijverd heeltis hij in Ierland alge meen bemindzoodat hem bij zijn vertrek ovaties zullen gebracht worden. Een slachterdie in de Nes te Amsterdam een sergeant der infanterie een klap op het linkeroog had gegeven werd gearresteerd. Te Rotterdam is een paartje in ondertrouw opgenomen, dat te zamen 143 jaren teil. De bruidegom is 71 en de bruid 72 jaar oud. Door den luit. Mijsberg is te Hoorn in arrest genomen de milicien Belderokbroeder van den bekenden sociaal-democraat. Hij had vijf pakken patronen bij zich. naar alle waarschijnlijk heid bestemd om uil te deelen aan de oproerigen in de hoofdstad. Hij zal voor den krijgsraad terecht staan. Te Dieppe sprong de stoomketel van een baggerschip Het schip zonk. Men telt 4 dooden en vele gewonden. Het blijft te Amsterdam voortdurend rustig ook in de wijken waar verl. week de grootste onrust heerschte. Zaterdag jl. zijn nog een tiental belhamels die aan hel oproer hadden deelgenomen ge arresteerd. Daaronder bevindt zich de aanvoeder op de barricade in de Lindenstraatdie de roode vlag vasthield De man is een weggejaagde marinier, heet van den Broek en zal wel voor zijn broek kiijgen. Aanvankelijk zullen de Noorderkerk en de hoofdwacht op den Dam nog door een sterke macht infanterie bezet blijven. De uitgeschreven socialisten-vergadering is op hoog bevel verboden. Bij het onweder dat Zaterdagavond woedde is de bliksem geslagen in toren en kerk der Herv. gemeente te Rijnsburgwaar hij verschil lende verwoestingen heeft aangericht. Ruilen werden stukgeslagen epn balk versplinterd, een houten rib tot steunse! dienende voor het toren uurwerk van haar plaals gelichteen groot vierkant gat in den muur geslagen waarin men nog een half afgebrand stuk eikenhout vond enz. In de kerk zag men een inassa kalksteenan benevens eenige verbrijzelde lampendoor elkander liggen. De sporen van het onweder vond toen alleen binnen het gebouwaan de buitenzijde zag inen niets dan een paar ver brokkelde kalksteenen. De onderwijzerswoning vlak naast den toren staandebleel gelukkig ongedeerd. In eene raadsvergadering van Utingeradeel klaagde het lid de .longdat hc' gesprokene in besloten vergadering niet geheim wordt gehouden. In zulk een vergadering had hij gezegd dat zijn zwager de beslbeklante bakkerij le Oldehoorn had en diens aanslag niet te hoog was. Ook had hij voorgesteld den aanslag van een anderen En tochals ik op de verloopen jaren terug blikmag ik niet ondankbaar zijn jegens hel lot; het was mij boven duizenden gunstig, want waartoe heeft het mij niet geleid? Tot m.icht en rijkdom tot eer en aanzien eens de vurige wenschen van mijn rusteloos gemoed en nu Een bitter glimlachje deed zijne lippen krullen Maar waarom rn->r ik eigenlijkvervolgde bij eenige oog'-nblikken later «heb ik niet alles wat een men^ch gelukkig kan maken. Ik ben de rechterhand des ministersik ben rijkik heb eene schoone vrouw en twee kinderen en toch.toch voel ik mij eenzaam en moede moede naar lichaam en ziel, en vooral heden. Allerlei sombere gedachten verduisteren mijn blik wiens scherpte ik nu ineer dan ooit noodig hebdaar mijne tegenstanders steeds nieuwe plannen smeden om mij te doen vallen. Maar dat zal. dal mag niet gebeuren wijk daarom van mijgeesten van het verledene verlaat mij en tot loon daarvoor wil ik dan u maar ook u alleen bekennendat de toekomst mij niet ge bracht heeftwat ik van haar verwachtte en dagelijks betreur ik den schat van liefde en toewijding dien ik vooi mijne dwaze eerzucht heb opgegeven Nelly, vrouw, eerst nu in al uwe opofferende teederheid gewaardeeulnu ik u verloren hebwaar zijt gij Met ecu ruk trok hij eene lade zijner schrijftafel open en haalde een étui tg voorschijndat hij haastig opende Het porti e' van eene beeldschoon jonge vrouw bijna nog een kind bevond zich daarin Met onschuldige lieftalligheid hield zij het oog opgeslagen dat klaar cn duidelijk verraadde dat er in hare ziel geer kwaad kon wonen. Wordt vet votyd bakker 200 pilden te verlagen. Om nu «kwaad zaad in de familie te strooien," lud een am ei raadslid dit aan zijn zwager verteld. Zijn zwagei was bereid den naam van den verteller schril- lelijk aan den raad mede te deelen. Zaterdagmorgen sprong hel peilglas der ma chine van den stoomtram Bergen-op-Zooin- Tolen. De knal deed enkele passagiers verschrik ken, dat zij zóó terwijl de tram in vollen vaart was er uit sprongen. Een officier en een jonge daine werden gewond de eerste geringdoch de dame nog al ernstig. Te Groningen kwam jl. Zaterdag eene vrouw aan het bureau van den burgelijken stand vragen of een huwelijk met haren stiefzoon volgens de wet geoorloofd was ol niet. Hief kan toch wel niet van eene stiefmoederlijke be handeling sprake zijn. Bij hel maken van een welput te Noordwijk aan Zee had eene aardstorting plaats waai door een werkman levend werd hegraven. Gedurende zes uren zijn een aantal mensehen bezig geweest met pogingen om hem uit de diepte op te halen. Telkens stortte het zand weder in. De man werd ten slotte dood te voorschijn gehaald. Er is een tijd van komener is een lijd van gaan. Hierop was verleden week blijkbaar de gemeenteraad van Hengelo (Gelderland) bedacht toen hij in dezelfde zitting een verloskundige en een doodgraver benoemde. Daar het ontslag tusschentijds van ingelijfden bij de militie te land door nadere inlijving van een militieplichtige soms ernstige vertraging ondervindt door het voldoen aan enkele formali teiten is bepaald, dat aan zoodanige miliciens, zoodra door den Commissaris des Konings wordt kennis gegeven van het recht op ontslag van den militiepiiciitigeverlof wordt toegestaan, in .al- wachting van T te verleenen ontslag uil den dienst. In de Damstraat en op het Leidscheplein le Amsterdam zijn vier personen in arrest genomen, diein weerwil van de kennisgeving van den Burgemeestertoch Recht voor Allen verkochten Ook een jongen die gratis exemplaren uitdeelde, werd ingerekend. Men schrijft uit Genemuiden van 2 Augustus: Gis'ermorgen toen de godsdienstoefening onder leiding van Ds Knap van Kampen was aange vangen brak er een onweder boven deze plaats los. Op eens hoorde men een knap en geknetteren in de grootste verwarring stoof de menigte de kerk uit. Naar men wil is de torenspits geraaktdoch zonder schade ol brand te veroorzaken. Lenigen raakten in hel gedrang onder den voet, een enkele werd licht gekwetst, doch voor 't ineerendeel kwam men met den schrik vrij Gelukkig dat men in de Herv. kerk alhier vele uitgangen had anders waren door het gedrang de gevolgen niet te overzien geweest. Heden is een reusachtige peperkoek op de Amslerd. Bakkerij tentoonstelling aangekomen Deze monsterkoek weegt 150 KG. en is 3 M. bij 1.5 meter groot Een compagnie infanterie op oorlogssterkte kan van dezen koek Iegelijk gevoed worden «En lust je dan geen peperkoek" is hier vol komen op zijn plaats. Zulke peperfahriekage smaakt den Amsterdam- schen polilie agenten zeker beter dun de peper worpen der socialisten. De beroemde pianist en componist Frans Liszt is Zaterdagavond in 75 jarigen ouderdom te Bayreuth overleden waar hij hij zijn dochter, de weduwe van Richard Wagner vertoefde oin de feestelijke uitvoeringen in het Wagner- theater van dezen zomer bij le wonen Hij is bezweken aan de gevolgen eener longontsteking die hem slechts weinige dagen aan hel ziekbed gekluis erd hield. Liszt werd in het Hongaarsche do'p Raiding den 22 Oct. 1811 geboren en ontving zijn eerste muzikale vorming van zijn vader. Reeds als knaap van 9 jaar wekte zijn pianospel algemeen opzien. Aan het verslag over 18841886 van het «Vrouwenbond'' ontkenen wij het volgende: Van belang is hetdal de waarschuwingen tegen hel lichtvaardig aannemen van betrek kingen waardoor menig meisje in den val wordt geloktniet zonder uitwerking bleven. Hoe onnoozel echter nog sommige dames over de gevarenwelke jonge meisjes bedreigen oordeelenbleek uit het antwoord eener Brns- selsche dame. die op een verzoek om inlichting antwoordde dat Brussel le groot was om die te kunnen inwinnen «doch (voegde zij er bij) laat liet meisje er heengaan en als zij dan wezenlijk fatsoenlijk iszal zij een mogelijk bedrog spoedig genoeg bemerken en dan kan zij dadelijk bij mij in huis komen." Het bestuur was daarmede niet tevreden en droeg de taak aan een andere dame op. Weldra bleek het, dal het magazijnwaaromtrent liet meisje in lichting had verzocht tevens gelegenheid gaf tot schandelijke doeleinden. Ook uil Nederland had nen dergelijke erva ringen, en het bleek alweder, dat Friesland van Amsterdam uit wordt geëxploiteerd Een «bejaarde dame", die niets anders bleek te zijn dan een misleidsteradverteerde om een meisje dal piano spelen kon en Franscli sprakDe! zeilde ervaring deed men op met Zeeuwsche en Geldersclie meisjes. Het «Vrouwenhond" telt nu 170U loden. uagelijksciie waterstanden van de Lunteraohe book cu .te rivier de Rem. Roouks IU*N OïKK Uu I'D I II (Immic j LUI 1 "4n bieren j lirurl K> soos 183«.' 25 Ju'.i 26 - 27 il\ iK M M +.71 '♦,84 1 4.70 4, >4 l«.l '•'.9 4 '2.93 M 2.48 •2.52 2. .o M 1 2.13 1 IB i M 0.65 ".63 0.55 23 29 - 1 +.i»3 4 «4 4.72 4,srt j 4 72 4 35 -.90 -;u; 2.41 2.1 2 i 2,11 0.76 0.11 30 4.95 4.93 4 7 4 4 s4 4.77 4 SIJ II ft trrkn 2 91 2.91 2.55 2.13 2.14 V 1' AMERSFOORT5 Augustus 1886 De Tweede Kamer is bijeengeroepen legen Woensdag 11 Aug. te drie uren Zondag 8 Aug e k. wordt de dienst in de Remonstranlsclie kerk te Amersfoort waargeno men door Dr J. J van llillepredikant le Zaandam. Zmidag 8 Aug. e. k zal in de Ev Lutheisrlie kerk te Amersfoort de go .>di"ii>ioeieiung wor den geleid door Ds. W J. K Meilier» van Amsterdam. Het stoffelijk over»i lint van den Dinsdag jl overleden heei II F. W de Bi uija .con van politie alhiei en gei» Kapitein van tn-t O I leger, /.al morgen Vrijdagmiddag, te één uur, mei militaire eer worden ter aarde Iiesteld Hij was geruime» lijd hiirgeiuceslei van Stad Deutii hem Bij liet (Msl IndiM-h |.Ve. I». it hij zieli zeer onderscheiden wuarvooi hijw. id gedecoreerd met de Milil Willemsorde Eergisteren zijn uit Amersfoort «lijW k' verplaatst naar Zutleli twee pelotons van het eseadron ordonnaneen tengevolge van liet uit breken eener niet ronbigieuse zieke onder de paarden De verplaatste escadroiis /ju ter sterkte van twee officieren l»0 onderofficieren en ver dere manschappen, 4 officiers- en 60 rijkspaarden. De heeren J l.indenhoviiis en Arien«, le Amersfoortzijn hij de m de vorige week gehou den hoofdonderwijzers examens geslaagd. Bij de arte-examens voor de Fransche taal L. O. te Utrecht, slaagde eergisteren de heer A. L. W. de Geer van .tmersloorl De gemeente-boekerij te Amersfoort is verrijkt met een geschenk van den heer IV llondius Tz. alhier, liet bestaat in eene verzameling kaarten uil het laatst van de XVII eeuw mceinidecls gegraveerd door Nikolaa-. Visscher. en nkelen door den geograal Sanson van Lodewijk XIV. Van hel le Amersfoort garnizoen houdend detachement veld-anillerie zon Maandag vijl manschappen naar Harderwijk vertrokkenter aanvulling van de artillerie in Ned, Indië. De werkzaamheden aan de gebouwen ten dienste van de rij- en hoefsinidschool te Amers foort vorderen zeer goed. Het gebouw der rijbaan dat geheel van waal steen afgewisseld door dorpels, banden enz van La Rochelte-sleen wordt opgetrokkenna dertwal het metselwerk betreft, zijn» vol tooiing Men is reeds deze week begonnen met het stellen van de ijzeren kapspanlen die eene ruime almeting hebben de spanning is ongeveer 20 M groot. De afmetingen van het gebouw zelf zijn 20 bij 42 M. Met het gebouw voorde hoefsmidschoo! is rncn zoover gevorderddat een aanvang met liet stellen der bekapping kan worden gemaakt. Het wordt ingericht voor ai hl vuren met beslagloodsgeschikt oin een even groot aantal paarden Iegelijk le heslaan. Met grond kan men verwachten dat de ge houwen op 1 November a. s. door hel personeel van de rij- en hoefdsmidschool in gebruik kunnen worden genomen. De ijzeren bekapping is ge-

Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2