1 met revolvers en behalve de schotendie op de openbare macht afgevuurd werdenwerd zij begroet met sleenen en ijzeren staven. De constabels namen een bierhuis in bezit en vuur den uit de ramen op het gemeen dat het huis aanviel. Het vuren bracht />ntzag in de menigte. Vele gewonden werden weggedragen. Vier personen zijn op de plaats doodgeschoten. Onder de dooden behoorden een vijftig-jarig man en eene vrouw die aan haar deur rustig stond te kijken of haar kinderen niet te huis kwamen. Van de personen die Zaterdagavond werden gekwetstzijn er elf overleden. Uil Dublin zijn viji honderd man infanterie en een esradron cavalerie ter hulp naar Belfast gezonden. Van de «tournure" ol de «consideration' (zoo noemt men dit onmisbare toiletartikel te Parijs) schijnt nog altijd niet genoeg kw«ad verteld te zijn. De Köln. Ztg. deelt nu mode dat op het bal in het burger-casino te Aken verleden Zondag een heer zijn horloge met ketting miste en nergens kon terugvindenzoodal hij bij de politie aangifte van het geval deed en de bladen spraken van zakkenrollers, die zich in het gezelschap gedrongen hadden. Eergisteren echter kreeg de bestolene zijn horloge en ketting terug. Het bleekdat het aan de «tournure' van een der danseressen was blijven hangen en onopgemerkt met bedoeld kleedingsluk in de kast was geborgen. Eerst toen zij het weder gebruiken wilde, bemerkte de dame wal er geschied was en zond zij het gevondene naar de politiedie het den rechtinatigen eigenaar wcuer deed toekomen. De vrouw in stukken gesneden. Sedert het begin der instructie in de geheimzinnige zaak kwamen tal van vrouwen bij den commis saris van politie te Montrouge Parijs)om dochters of andere verwanten aan te geven, die vermist werden. Zoo was er ook eene juffrouw van ongeveer veertig jaardie mede deelde dat hare dochter reeds sedert 28 Juni was veidwenen Toen zij de overblijfselen zag riep zij schreiend uit dal het hare dochter was. Zij zou het lijk opeischen zoo zij slechts een kleedingsluk of wat haar van 't slachtoffer zag Toen zij een tweede maal echter terugkwam om verhoord te worden erkende zij zich ver gist te hebben. Hare dochter was langer dan de doode die 1,52 M. ol 1,54 M lang is, en deze moet niet zoo gezet zijn geweest als gene. Vrijdagmorgen tegen negen uurheeft een visscher bij de brug van St. Cloud een stuk \leesch opgehengeld.dat een vrouwenborst bleek te zijn. Hij bracht het bij de policie die het eveneens naar de Morgue zond. Hoewel inen het aanvankelijk dachtbehoorde dit niet bij het lijk. Thans is men bezig het geheele rioolstelsel te Montrouge te doorzoeken ten gevolge van een zeer belangrijke mededeelingdie den commissaris Percha Zaterdagavond is gedaan. Eene vrouwdie zich in den nacht van Dinsdag onwel gevoeldeging voor haar venster zitten op de vierde verdieping in de Rue Per- nettv. liet was half vier en dus reeds licht. Zij zag dal een man het plaveisel onderzocht een pakket op den grond legde en liet met een paar trappen en na eenige moeite deed ver dwijnen in de opening van een riooldat zich daar bevond. Toen hij daarop schichtig rondkeek ontdekte bij de vrouw boven aan het raam en verwijderde zich zoo snel mogelijk in de richting der vestingwerken. Zijne kleeding heelt zij duidelijk kunnen opnemen. Tot heden hebben er echter geen arrestatiën plaats gehad Aan de politieagenten is een premie toegezegd voor elke belangrijke ontdekking of aanwijzing geateld. Misschien wel barones Sylvia «Werkelijk, Cornélieik moet u dringend aanraden om dergelijke op- of aanmerkingen achterwege te laten. Ik. «Dank u voor eene predicatie Doch ik zie niet in waarom ik zonder eenige poging te beproevenmijn plan zou laten varen. Bezoek gil mad. Lucini eens en ik twijfel niet of zij zal wel op onze soirée verschijnen. Wat kan zij rneer verlangen dan dat de heer des huizes h.iar persoonlijk uitnoodigt en u Rudolf, zal die opdracht zoo onaangenaam ook wel niet zijn daar zij u in aanraking brengt met eene bekoor lijke vrouw want volgens de dagbladen moet zij zeer schoon zijn." x «Als dat zoo isantwoordde hij scherp «zoudt gij het dan wel verstandig vinden om die dame in uwe salons te ontvangen Enfin dat is uwe zaak de mijne is hel echter dal ik hel aan u overlaat oin tot mad. Lucini le gaan, ik bemoei mij met nietsalleen met hel fiuan- cicele gedeelte. «Zoo het verwondert rnij nogdat ge dat doen wiltofschoon het mijne meening wel is Het voornemen bestaal, om in 1887 te Brussel eene internationale tentoonstelling te houden van voorwerpenop de kunst van oorlogvoeren betrekking hebbende. Wegens de neutraliteit van België, werd Brussel geooidceld de meest geschikte plaats te zijn voor eene ten toonstelling van dezen aard. De algemeene repetitie voor de betooging van den 15 Augustus heelt Zondagnamiddag te Brussel plaals gehad en is zonder eenige sloornis, in minder dan een hall' uur afgeloopen. Een celibatairdie dronken in zijne woning te Brussel kwamwerd hierover door zijne hospita onderhouden Hij maakte zich zoo hoos dat hij een revolver nain en op de vrouw vuurde. Deze vluchtte en de dronken man school daarop drie kogels in zijn mond. De toestand der vrouw is geruststellendzij werd slechts licht aan den slaap gewond. De man daarentegen is doodelijk gewond. Doodkisten met menschelijke skeletten zijn gevonden nabij Munsterbij hel bousven der fondamenten eener kerk. De langste kist bevatte het lijk van een jongman, zes voet langwaar schijnlijk een krijger die op het slagveld ge storven waswant zijn schedel was door een scherp werktuig gespleten en drie ribben waren doorgehouwen. De melingen der schedels hebben bewezen dat het geraamten zijn van Germanen Waarschijnlijk vóór den lijd van Karei den Groole zijn die doodkisten bestaande uit uitgeholde hoornenbegraven. Twee kuipers zijn met succes over de Niagara gegaan in een vat in den vorm van een torpedo. 15,000 menschen waren getuigen van 't waagstuk. Nabij Tours worden sedert eenige weken zeer belangrijke zwemoefeningen door de cava lerie gehouden. Zoo zwom dezer dagen een eskadron van het 7de regiment huzaren ter sterkte van 100 man te paard over de rivier die daar een breedte van 95 M. heeft. De heer Julhes is Zondag te Zwolle met zijn ballon opgestegen. Twee reizigers vergezelden hem. De ballon kwam te Lingen in Hannover neer. Te Zuidwolde heeft men een opstootje gehad waarbij stcenen en revolvers te pas kwamen. Er was nl. een troep Zigeuners aangekomen die zich door de policie niet liet verdrijven De Zigeuners dreigden met revolvers en toen begon nen de jonge boeren hen te steenigen nooit zag men Zigeuners harder wegloopen. Een leeuwentemmer te Parijs is Zaterdag door een zijner leeuwen aangevallen. De beesten moesten springen en een van hen die niet goed gestemd scheen sloeg zijn klauw in den dij van (ien leeuwentemmer. Deze wankelde een oogen- blik onder den invloed der pijn doch behield zijn tegenwoordigheid van geest en wist hel dier door blik en gebaar weer onder zijn invloed le brengen. Het gegil van het publiek en het woedend gebrul der leeuwen was verschrikkelijk. Het toppunt van nauwkeurigheid. Het kan tongerecht te Zekderück in Brandenburg deed aan de politie de mededeelingdat de 22 jaar oude schippersknecht August flestewegens wilddiefstal tot eene boete van 5 mark 40 pf. of subsidiair 5 dage.n gevangenisstraf was ver oordeeld. Ilii heeft 5 mark betaald en is nu nog 40 pf. schuldig De politic wordt daarom verzocht zijn verblijfplaats op le sporen en de 40 pf. te innen of den man gedurende 8 uren en 53 minuten gevangen te zetten. dat ge tot iets meer verplicht zijl jegens de dochter van graaf Heimersberghernam de jonge vrouw op de laatste woorden den klemtoon leggende. Doodsbleek verhief Rudolf zich in zijne volle lengte. Met trotsch opgeheven hoofd vraagde hij haar met doffe stem «Wat bedoelt ge daarmede, Cornélie?" «Wel, niets anders dan dat ge mijn papaal bitter weinig dankbaarheid betoont voor alles wat hij voor u gedaan heeft. Door hem zijl gij geworden wat ge nu zijlnl. de gevierde graaf von Markstein ae staatsman wiens beleid en scherpen hlik men als om strijd roemt Wat zoudt gij zonder hem zijn? De ontevreden knorrige boekhoudu' op een effectenkantoordie bevelen moest opvolgen in plaats van zezooals nu te geven, de man van eene vrouw, die ge niet liel hudtmisschien de vader van een kinu dat hij nauwelijks eene licfkoozing waardig achtte. «En waaruit leidt gij al die beschuldigingen atmevrouw Wcrdt t ervolyd. De Noord-Amerikaansche «Sangersbund" heelt i een groot Zangersfeest gehouden le Milwaukee. Volgens een opgaal in Amerikeansche bladen zijn aldaar te dezer gelegenheid in vijf dagen tijds 5 milliocn glazen bier gedronken. Naar wij vernemen is dr. G v Overbeek de Meyerhoogleeraar in de gezondheidsleer aan de Rijks-Universiteit te Utrechtalgemeen secre taris van hel in 1884 le 's Hage gehouden Hy giënisch Congresbenoemd tot ridder^van het Legioen van Eer. Utrecht, den 11. Augustus 1886. Met schrijven van den 23. Juli jl. wordt door Uw hoofdbestuur tot onze Maatschappij het verzoek gerichtom voortaan geene goedkoope treinen ineer op Zondag te laten rijden. Bij de beantwoording van dat verzoek wen- schen wij voor wat ons eigen personeel be treft te verwijzen naai ons schrijven aan Uwe Verecniging van den G'1'11 November 1884 No. 2060 Algemeene Dienst Bij 1 et destijds geschrevene wenschen wij niets te voegen evenmin daarvan iels terug te nemen. Ter zake zelve merken wij verder op dal de mcening van Uw Bestuur als zoude onze Maat schappij in de laatste tijden lot hel laten rijden van goedkoope treinen op Zondag zijn overge gaan minder juist is Zulks geschiedt reeds sedert jaren en zelfs bijna sedert het begin onzer exploitatie, lil de eerste jaren reden dergelijke treinen zoowel op werkdagen als op Zondagen de ervaring leerde echter langzamerhanddal zij op werkdagen alleen dan succes luidden waniteer zij georganiseerd werden bij gelegen heid van openbare leesten, kermissen, tentoon stellingen enz. De reden hiervan ligt voor de hand slechts op de dagen niet aan de dagelijkse!»* bezigheden gewijd kan men aan ontspanning denken. De meening «dat pleixiertreinen om succes te hebben zekerlijk niet op den Zondag behoeven te rijden" kunnen wij derhalve volstrekt niet als juist erkennen Wij blijven daarentegen van oordeeldat hel organiseeren van geedkoope. treinen op Zondag aan eene werkelijke behoeDe voldoet cn luit aantal reizigers welke deze Deinen vervoeren bewijst dat velen het mei ons ui de/a* eens zijn. De door Uw Bestuur bedoelde reisgelegenlieden van Zeeland naar Rotterdam, welke twee Zon dagen achter elkander werden georganiseerd vervoerden onder anderen niet minder dan ruim 2>00 personen. Wij kunnen dan ook niet besluiten om aan het verzoek, door Uwe Verecniging tot ons gericht, te voldoen. Het zij ons ten slotte nog vergund er beleefd op te wijzen, dat het door Uw Bestuur aange haald voorbeeld van de Nedcrlandsche Rhijn- spoorweg Maatschappij minder gelukkig is ge kozen. Wij zijn niet in hel bezit van officieele gegevens omtrent de uitkomsten van goedkoop treinen dezer Maatschappijmaar afgaande op de berichten in de dagbladen verschijnende geloven wij tc kunnen betwijfelen dat deze treinen thans nog even veel succes hebben als vroeger. Wij willen gaarne toegeven dat genoemde Maatschappij in de laatste jaren minder plcizier- treinenop Zondagen deed rijden zij handelde wellicht aldus ter gemoetkoning aan hij haar ingediende klachten, dan wel oin andere redenen b. v. omdat zii door het reeds zeer drukke verkeer op Zondag over al hare tniddeler. inoet kunnen beschikken om de zich legen betaling van vol tarief aanmeldende reizigers te ver voeren en daarom niet hij machte is buitendien goedkoope treinen te doen rijden. Maar dit leit neemt evenwel niet wegdat deze Maatschappij onze meoning deeltdat op Zondag beboette aan meerdere reisgelegenheid bestaat dan op werkdagen Zij laat immers gedurende den zomer eiken Zondag een cxlratrein rijden van Arnhem naar Rotterdam en den Haagmet aansluiting te Utrecht aan den laatslen trein UtrechtAmsterdam De Directeur Generaal. Aan het Hoofdbestuurder Nederl. Vereeniging tot bevordering van Zondagsrustadres den heer G. P. Uiman Jr. le Rotterdam. DAGELIJKsCHE WATERSTANDEN van de Lun torso he book en tit- rivior do Eoin. U«rOM IIOOUNN ÜA&X Ov«B Lam Corn. GIIKK LUI I>« bornn b«m«J r.r.H orj. KTEIN AAMD Bm. 1880. M. M M. M M. M M. M 1 4u* 4,08 4.76 6,00 8,07 2.60 1.04 l 03 0.06 0 IC» 4 S.Ol 4.70 4.07 3,0» 4,55 o,71 0 10 3 B.Ol 4,80 4,06 3,i ifl 3.57 1.02 0,06 0,60 4 4.118 4.HÜ 4.03 3,10 4.50 1.03 0,66 0,30 5 4.07 4.00 4.10 3,-»7 2.01 1.61 0,63 0.30 0 4.111) 4 S0 4,80 3,06 2.61 1.50 0,06 (1 10 7 4,05 4,00 4 DO 3,00 2,öu 1.60 0.55 0,20 U«l ittkou - ii 1 A.f.

Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2