weg te laten, maar ook niets bij te voegen of le veranderen. Ergo veroordeel ik u tot een geldboete van fSO." Hainson betaalde dadelijk het geld maar als onverbeterlijk zondaar riep hij aen aankla ger toe«Acht kinderen zijn toch genoeg 1" Dezer dagen kwam le Rotterdam een zee vaarder aandie eene lange reis achter den rug had Hij was nauwelijks eenige dagen thuis, of hij zond zijne vrouw naar Schiedam ten einde zijn handgeld at te halen hij had zich daarvolgens zijn beweren voor eene nieuwe reis laten aanmonsteren De vrouw kwain le Schiedam tot de ontdekking dat haar man haar bedrogen had en ging knorrig naar huis terug. Toen zij de kamer binnentrad was er geen enkel meubelstuk of huisgerief meer te zien; de liefhebbende echtgenoot had alles door een opkooper laten weghalen Op den kalen grond lag een groot stuk papier met de woorden Welkom binnen Een 22jarig jongeling te Antwerpenzoon •van den gep. commissaris van politie P., heelt «ergistermiddag op een kamer in de Zirkstraat 5 revolverschoten gelost op een 22j oïg meisje, llij heeft daarna zichzelf verwond. Beiden zijn in een bedenkelijken toestand naar hei gasthuis gebracht. Liefdeverdriet is de oorzaak van dit drama. Te BrooklynNew-Yorkbestaat het plan om eene vereeniging te vormen ten doel heb bende het levend begraven l-s voorkomen. Men wil tot dat einde voorloopige grafkelders op richten waarin de lijken zullen worden ge plaatst terwijl het deksel van de kist een weinig zal worden opengelaten. Personen zullen aangesteld worden, die de lijken zorgvuldig bewaken om wanneer er zich eenig teeken van leven mocht verloonen, onmiddellijk ge neeskundige hulp te kunnen aanbrengen. Naar het schijnt, heelt men in Bolivia een nieuwe soort van aardappelplant gevonden welke viermaal 'siaars vruchten oplevert, in Bolivia dan altijd. Het omvallen van een petroleumlamp was «ergi>ternacht weer oorzaak van een treurig voorval in de Jonge Roelensteeg te Amsterdam. Omstreeks hall vijf ure weerklonken uil perceel *23 in genoemde steeg vreeselijke angstkreten in hun. die daarop toesnelden, bleek, dat de leederen van een der bewoonsters in bïund jaren geraakt. Een andere vrouw die bij haar op de kamer was sprong van angst uit het raam der eerste verdieping en werd door een paar mannnn opgevangen Zij werd met gebroken been in een naburig huis opgenomen De eerst genoemde vrouw heeft zware brandwonden be komen en werd per brancard naar het Gasthuis overgebracht, waar ze aan de gevolgen overleed brandweerdie was uitgerukt, behoefde geen dienst te doen. Uit Vaals wordt ge.meld Een zonderling huwelijk werd dezer dagen alhier gesbten Nadat bruidegom en bruid wettig en kerkelijk waren vereenigd vonden de gewone derom niet den verbaasden blik, dien madame Lucini toen op hem wierp. Zij was echter diep geroerd door zijne woorden waarin duidelijk zijne edelaardige gezindheid bleek en inocht zij deze miskennen door den graaf met eene weigering verbitteren en eene hulp verstooten waai naar zij later misschien nog eens zou reik halzen 'Evenals gisteren. heer graaf," sprak zij na eene kleine pauze, «weet ik niet, hoe ik uwe vriendelijkheid naar waarde zal schallen. Ik nefm evenwel uw aanbod aan ik zal mij tot u wenden wanneer ik behoefte heb aan raad t-n daad Rudolf was te veel man van de wereld om niet te begrijpen dat zij wel zijne vriendschap aan nam. doch altijd tot op eene zekere hoogte daar ztj hem haar vertrouwen niet wilde of konde schenken Hij begreepd?t hij niet verder daarop bij haar mocht aandringenten minste vooralsnog niet en leidde daarom het gesprek op een ander onderwerp. Zooals hij vermoeddewerd het hem weldra meer en meer duidelijk dat zij veel gereisd had en •dat zij met eene fijne opmerkingsgave de zeden en gewoonten der verschillende volken waar genomen had Daarbij paarde zij een gevoelig hartvoor allerlei indrukken vatbaarwelke zij eenvoudigdoch in welgekozen bewoor dingen wist weer le geven Hare manieren en bewegingen waren ongedwongenechter die eencr beschaafde damekortom Rudolf had zich nog nooit zoo aangetrokken lot eene vrouw gevoeld t als tot de zangeres. Wordt vervolgd. j plechtigheden plaatsdie iu de beste orde afliepen. De vader der bruiddie zich *;lf bdwust was dat hij zijn dochter aan zorgzame handen had toever trouwd lond 's anderen daags vreemd te kijken toen zijn schoonzoon hem zijn dochter terug bracht met de opmerking dal ze inet onderling goedvinden vast besloten hadden hun leven als gescheiden crhlgcnooten te slijten «Ik breng u de dochter weer ."zeide de echtgenoot«in denzelf den staatzooals ik ze van u ontvangen heb." Den 14 Februari jl ontspoorde hij lievige koude tusschen de stations Kaiserwaldau en Haynau van de lijn Berlau Breslau de nachtkoeriertrein tengevolge van het springen van een wielband van hel in het midden van d n trein geplaatste personenrijtuig Ie en 2e klasse. Het beschadigde wiel ging door de snelle vaart in stukken en de wagen begon aanmer kelijk over te hellen De in den laatsten wagen van den trein aanwezige conducteur der Konink lijke Saksische Staatsspoorwegen Kreider, be merkte liet gevaar en stelde direct alle moge lijke moeite in het werk om den trein te doen stoppen. Daar de wagenwaarin hij zich bevond, niet in de doorgaande remverhinding was op genomen begaf hi| zich naar den anderen wagen wat met groot gevaar voor hein ge paard ging. Het gelukte hem toch den trein binnen eenige minuten tot stilstand ie brengen Geen der wagens werd beschadigd en de reizigers merk ten ook niets van het ongevaldat hen boven het hoold had gehangen Met goedkeuring van den Minister van Openbare Wei ken werd aan conducteur Kreider een gratificatie van Mk 200 uitgereiktmet een eervolle vermelding voor zijne buitengewone plichtsbetrachting. De directie zijner Maatschappij maakte oen en ander bij verschillende orders bekend. Omtrent den moord die te Parijs in de Rue Vlbony hpeft plaats gehad, deelt de Figaro de volgende bijzonderheden mede. D.; soule neur Mucins was voor diefstal tot zes maanden gevangenstraf veroordeeld, zonder dal hij wist. aan wien hel ontvangen van die >traf moest geweten worden. Bij zijne invrijheidssleiling vernam hij dat zijne vroegere beminde hem had verradenop die wijze wraak nemende voor het aantal Duilen en blauwe plekken dat zij tijdens hun samenzijn van hem ontvangen had. De ellendeling zwoer zich te wreken Na een slacliteismes gekocht te hebben begaf hij zich naar het huiswaar zijn slachtoffer woonde Hij vroeg en verkreeg een alzonderlijk onderhoud. Eenige oogenblikken later vernamen de buren en voorbijgangers een groot rumoer in de kamer van het ongelukkige meisje plotseling werd het raam opengerukt en Marius verscheenmet bloed hespat het hoofd van zijn ofT-r in zijne handen houdende. Nadat hij het met de haren aan een spijker aan de buitenzijde van het huis bevestigd hadverdween hij weder van hel venster. Een oogenblik later hoorden de verschrikte omstandf s een viertal revolver schoten de ellendige moordenaar had zich zelf recht gedaan. Felix Mendelssohn Bartholdy heefl onlangs het onderwerp uitgemaakt eencr studie van Dr. W A Lampadius. Deze nieuwe levensbeschrijving verklaart ook de liefde die Mendelssohn van de musici en de leden der koren ondervond «Allerliefst was het" zoo verhaalt Lampadius wanneer hij de dames prees. Werkelijk, mijne dames zeide hijwanneer een koor voor de eerste rnaal redelijk van stapel liep, ««zeer goed, voor de eerste maal recht goed, maar juist daarom zullen wij het nog eens overdoen.' Het geheele koor barstte in een vroolijk gelach uil en zong laier met dubbele bezieling. Langer de noten aan te houden dan voor geschreven was. duldde hij niet, ook niet aan het slot van een koor. ««Waarom rust gij zoo lang op dezen toon mijne heerendaar slaat een achtste weg daarmede."" Eveneens stond hem het sleepen tegen. ««Mijne heeren, zeide hij eenmaal, let toch daarop ook als gij te huis zingtdraag nooit een lied voor zoodat men daarbij kan inslapen zelfs geen wiegelied."" Op den 26en September a s. zal te Lubeck een athleten-congres gehouden worden, waaraan eenige honderden der «sterkste mannen" uil Noord-Duilschland zullen deelnemenwaaronder alleen uit BerlijnHamburg en Bremen onge veer 120 man. Een verschrikkelijke ramp is te Radna een stadje in het com'laat Arad (Hongarije) dat elk jaar door vele bedevaartgangers wordt bezocht voorgevallen. Toen voor eenige dagen des morgens le 'i uur de Vroegmis in de kloos terkerk werd gelezeuvatte hel kleed op een der altaren waar eenige waskaarsen stonden vuurdat onmiddellijk de kleederen eener na bijstaande vrouw aantastte. Op dit oogenblik riep iemand «de kerk slaat in brand" waardoor in hel volgepropte gebouw een onbeschrijfelijke paniek ontstond. De menschendie op de galerij zalensprongen naar beneden op de hooiden der menigte welke naar huilen drongen doch onmogelijk door de enge deur kon ontsnappen Zes vrouwen werden doodgedrukt en alom was de grond met gekwetsten bedekt Hoevele per sonen het leven verloren, is nog niet zeker bekenddoch meer dan honderd personen werden min of meer gewond weggedragen. Thans is, volgens een llaagsch blad, geble ken dat de brand in hel Badhuis le Sclievenin- gen niet is ontslaan door het omvallen van een spirituslainpje. Ziehier den oorsprong van den brand De lamilie Heineken van Amsterdam bewoonde drie kamers. In een dier kamers waarin een uithoek voor de lift waswerd in een zinken hak van een nachttafel pap voor mui kind dier lamilie gekookt. In de nabijheid in dicnzelldcn hak «lond een spirit uslampjo le branden Door toch» ging een gordijn of wellicht een franje in brand en wat verder volgde is van algemeene bekendheid. liet gerechtshof te Amsterdam deed uitspraak in de zaak van Helderok beschuldigd van samen spanning lot omsiooting o! verandering van de liooge Regeering en aanranding van de waardig heid ol liet gezag des Koning* mi van de recli- ten van hel Koninklijk Stamhuis Het hof veroo- deelde hem tol een jaar gevangenis (du> cellulair) met vermindering echter van twee maanden, wegens zijn langdurige preventieve gevangen schap. Zijn voorloopige invrijheidstelling is door liet hof gelast. De wed. II. is gisteren door hel Hof te \m-ter- dam wegens brandstichting veroordeeld tot vijl jaar gevangenisstraf. Gisteren is voor hel Gerechtshof te Amsterdam te recht gestaan de socialist Johan lierman Ge, I, beschuldigd vail poging tot moord op den politie roinmri*aiis J D. Stork welke poging door uiterlijk bedrijf gebleken is en tevens tot eenig begin van uit voering overgeslagen niet dan door toevallige en van d«*s daders wil onafhankelijke omstan dig lieden weet houden is en hare uil werking gemist heelt. Bij zijn verhoor geeft G. op dat bij niet neet of hij op 'l oogenblik van hel schieten den wil had den heer S te dooderi D«- voorzitter wijst G. er op dat Inj door deze opgave af wijkt van hetgeen hij èn in de instructie én voor den heerS. heeft verklaard In de instructie verklaarde hij den lieer S te hebben willen doodm en ten bureau zelfsdat hij met dit plan den heer S. luid opgewacht tip dit alles komt G. thans terug Nadrukkelijk ook ont kent hij thansdat hij zich geposteerd had met het doel den commissaris op le wachten en te dooden. Mr. Jolles, adv -gen begon met den heer Stork geluk te wvnsrhen met de mislukking van den aanslag en hoopte dal deze den moed en de kordaatheid die bij immer betoond had bij de uitoefening van zijn moeilijken plicht, zoude behouden. Hij eisehte eene gevangenisstraf voor den tijd van tien jaren Als verdediger trad op mr. VV. Boot. Uitspraak Dinsdag a. s. Door hel Gerechtshof te Amsterdam is C V. wonende te Weslhroekter zake. van feitelijk heid tegen de eerbaarheid(overtreding van art. All code pénal) veroordeeld lot gevangenis straf van drie jaren. Dc Hooge Raad heeft bij arrestgisteren gewezen verworpen de cassatievoorziening van twee personen verblijf houdende te Onslwedde dooi het gerechtshof te Leeuwarden veroordeeld ieder tot 5 jaren tuchthuisstraf ter zake van valsche getuigenis in een boetstraffelijke zaak. Op een Boerenkermis liet een kramer een partij koek verloten. Zoodra een boer met de aohbelsteenen een nummer wierp waarop een prijs viel. zag de kr-imer dit met zijn valkenblik eer dan de boer. Snel sloeg hij dan met zijn vuist zoo vervaarlijk op de tafel, daldedobbel- sleenen kantelden en schreeuwde «Wat ik nog zeggen wou, burgers, hoeren en buitenluiwie denkt dal 't hier bedriegerij isdie zal in mij ze n man vinden Met open mond k- kon de buitenlui hem dan aan en verzekerdendat de kramer de eerlijkste kerel van de wereld wasofschoon niemand een koek won

Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2