PIEPEE Co., NOïJViAOTE wimmw ONTVANGEN. OINEEREN. MEID-ALLEEN. Dr. Gr. VAN GOOR, berichten, dat thans alle voor LENTE- en ZOMERSEIZOEN zijn '!ri11 Aldegenen die iels verschul- "iv digd zijn aan of ie vorderen of onder hunne berusting hebben van wijlen tien Heer T. C. VAN GELDER, in leven makelaar alhier, worden verzocht daarvan ten spoedigste betaling ol opgave te doen aan den ondergeteekende. «SSST" J- OEKd- KLEBER. de Rivier de Eem, Reken en aankleve van dien. WATERGRAAF en HEEMRADEN geven bij deze kennis aan Ingelanden daL de rekening •en verantwoording over het Dienstjaar 1886, van al 4 April gedurende veertien dagen ter inzage zal liggen ten kantore van den Secretaris-penningmeester. Amersfoort 2 April 1887. G J. Baron VAN HARDENBROEK VAN AMMERSTOL, Watergraaf. Mr J VAN DER LEEUW Secretaris. Op Donderdag den 7den April, 's avonds halfacht, zal D. V. eene Godsdienstige Samenkomst gehouden worden in de Groote zaal van Amicitia. Als spreker zal optreden: gerefot meerd (Lieerendpredikant te Bunschoten. Toegang vrij. Gelegenheid wordt gezocht om billijk en goed te Men adresseere zich Bureau Amers- foortsche Courant, Muurhuizen. Gevraagd tegen 1 MEI een BURGER- DIENSTBODE, F. G, liefst boven de 35 jaar, in een klein gezin. Zich ie vervoegen Bureau Amersfoort sche Courant, Muurliuizen. Verkooptng vau Vaste Goederen. In .het Valkje" te Amersfoort. Zaterdagavond 2 April. Notarissen: Mr. J BE LOUTER en A H DRIJFHOUT VAN HOOFF •V. I. K.« ji.ua.u d. VMMMrn 2 Beo hou en erf in de Stoovestraat 920 3 Ben wonin* met Lintje in de Valkstraat710 Ben ruin pakhoia daarnaastj 380 Marktprijzen te Amersfoort. AMERSFOORT Vrijdag i April 1887. Tarwe f7.50 a f8.Rogge I i 9(1 i «5 40 - Boekweit 16.- a f 7.-1. IJ„ler f0.9S M;<5 per kilo. Eieren f3.50 a p. 100 it. Aardappelen f 1.90 f2 20 per heet. Appels 14— a 6.— de heel i V'.™™" 4 M5_'Bis8en ,6-25 Aantal Gemiddelde prijs. Schrammen 29 stuks 12 Biggen 165 stuks f 7.50 Boter 3300 kilo f 105 Aardappelen 1(10 beet. f j'(,5 tieren 6800 stuks f 3.75 de 100 stuks. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT Gezien artikel 41 der gemeentewei Brengt ter kennis van de ingezetenendat de Raad dezer gemeente zal vergaderen op Donderdagden 7. April aanstaandedes na middags te een ure. Amersfoort, den 4 April 1887. De Burgemeester voornoemd T. A. J. VAN ASCII VAN WIJCK. Vervolg der Berichten. Ter Vrijdag op het terrein van den heer J. van der Wilde gehouden «Stierenkeuring» van wege de Amersf. Aid. v. h. Utr. Gen, v. Landb. en Kruidk., werden 9 stieren met kal- vertanden en 1 inet breede tanden aangeboden. De prijzen voor stieren met melktanden werden toegekend als volgt: le prijs, f 40 aan mr. H. J. H. baron van Boetzelaer van Oosterhout, le Amersfoort; 2. prijs, f30, aan den heer J Reneste Scherpenzeel3. prijs, f 20 aan den heer J. Mastenbroekte Sloulen- burg; 4. prijs, f10, aan den heer J. de Lange, le Woudenberg. De heer G. T. Poon te Ainersloort, aanbieder van den slier met 2 breede tanden bekwam een aanmoedigingsprijs. Als keurmeesters fungeerden de heeren G. C. D. baron d'Aumale van llardenbroekte ArnhemM. Tenininckte Arnhem en J. P. Koningte Wageningen. Na afloop der keuring had eene algemeene vergadering plaats. Er werdonder meer door 't bestuur mcdedeeling gedaan dat een beervarkenter veredeling van het varkensras, was aangekocht het gestalionneerd is bij den landbouwer Timmerman te Leusden. In plaats van den heer inr. J. L. baron Nepveu, die aan de beurt van aftreding en niet her kiesbaar waswerd tot lid van hel hoofdbestuur verkozen de heer J. E. baron van llardenbroek van Lookhorstle Amersfoort. Aan den schietwedstrijd die Donderdag op liet terrein de «Vlasakkers" werd gehouden en uitgeschreven was door den heer A. M. Tromp van Holst, majoor-commandant der dienstdoende schutterij alhier, voor alie schutters die niet meer dan eenmaal de oefeningen hadden ver zuimd in hetlaatstverloopen seizoen en voorde leden van het kader die deze oeleningen en de winterrepetiliën getrouw hadden bijgewoond werd door velen deelgenomen. Van de circa 50 schuttersdie opgeroepen waren namen er 20 aan den schietwedstrijd deel22 leden van het kader dongen om een prijs. De uilslag is als volgt: a wedstrijd tussclien schutters1. prijstheeservies, Knoppers; 2. pr., horloge, van Eijkelenburg 3. prijs horloge Vial4. nr., wekkerklokKrol5. pr., karaffen Vrij 6. pr., bloemppotten Grootheest7. pr., trom meltjes, v. Hoeijen 8. pr., aschbak Blok 9. pr., kopen schotel, van 't Hof; 6. wedstrijd tusschen leden van het kader: 1e pr., rookstel, sergeant J. VV. van Achterberg jr. 2e pr., baro meter, fourierE. Houp?t;3e pr., karaffen ser geant-majoor T. F. B. de Haart4e pr., schrijf cassettesergeant W. Vonk; 5e pr., punch- bocaal, sergeant-majoor J. K. van Wijland; 6. pr. karaf, adjudant J. Busquet; 7e pr., bloem vaas, sergeant W. F. A. Groenhuizen 8e pr., koffiekan, korporaal J. Heilijgers. De prijzen zijn verstrekt door den hoogst verdienstelijken kommandant, den majoor A. M. Tromp van Holst. Ter Zaterdagavond jl. ten raadhuize gehouden vergadering der Kamer van Kooph. en Fabr te Amersfoort waren aanwezig 5 leden en de secretaris. Afwezig was de heerS. H. van Gelder met kennisgeving. Ter tafel werd gebracht een brief van den direc teur van 't postkantoor, dd. 26 Feb., daarin mede- deelcnde dat de grieven door de kamer kenbaar gemaakt legen de toestanden aan 't kantoor, ge deeltelijk door liern worden erkend. Tegen de be wering, dat die toestanden hun ontstaan danken aan de houding van zijne, onder hern gestelde am"t®|laren> kwam hij evenwel metkrachl en klem op vyel waren er oogenblikken, waarop hel pu bliek langer dan gewenschl is, moest nachten, maar die zijn te beschouwen als toevallig, in geen feval voortspruitende uit onbedrevenheid of ge- rek aan ijver zijner ambtenaren. Integendeel die ambtenaren zón nauwgezet in de vervulling van hunne plichten, bezield mol grooten ijver en zeer heusch tegenover liet publiek in weerwil soms der houding van dal publiek, die dikwijls tol het tegenovergestelde van welwillendheid zou aanlei ding geven. De hoofdoorzaak van den gewraakten toestand ligt z i. in gebrek aan voldoend personeel, tot uitbreiding waarvan bij zich tol de bevoegde autoriteit heelt gewend. Een der ambtenaren toch is bepaaldelijk belast met het financieel gedeelte der administratie, waartoe, natuurlijk, ook behoort de dienst aan het loket, terwijl den overigen be zigheden van anderen aard zijn opgedragen die van hen ook de inspanning van alle krachten eisclien. De heer Jacq. Visser vond in de omstandig heid, dat reeds vijf weken na des directeurs schrij ven waren verloopen zonder dat eenige verande ring ten goede te bespeuren vielaanleiding om in overweging te geven dat de kamer zich per adres zal wenden tot den min. van waterstaat om de pogingen tol uitbreiding van personeel te ondersteunen, en den directeur te vragen of bij het niet nuttig en noodig oordeelt dal hel tweede loket, al is 'took op bepaald aangegeven uren per dag uilsluitend voor zaken van niet-financi- ëlen aard als daar zijn het afgeven en afhalen van aangeteekende brieven en brieven enz. met busrecht wordt geopend. De heer van Dam meentdat men zich in dezen sta;..i der zaak niet weder kan wenden lol den di recteur maar dal de kamer ol zich tol den minis ter behoort te wenden ol eene afwachtende hou ding dient aan le nernen liet laatst aangevoerde door den heer Visser lacht ook den voorzitter, den heer D. P. Hamers, niet toe. en bij is 't geheel eens met heldoor den beer van Dam als zijn gevoelen uilgesprokene. De meening van den heer Visser, als zou de directeur, wanneer men zich tot don minister wendt, allicht Z E. adviseeren dal in den tegen\soordigen toestand zonder bezwaar kan worden berust, is. volgens den heer van Dam minder gegrond, omdat de directeur bij zoodanig advies in lijnrechte tegenspraak zou komen mot hetgeen hij in zijn schrijven aan de kamer beril medegedeeld: de hoofdoorzaak van den onvol doenden tocsland ligt aan gebrek aan personeel. Hierna komt een voorstel in van den heer J. Ger. Kleber, om den directeur de ontvangst te be richten van zijn schrijven, en hem medele deelen, dat, wanneer vóór den I Mei a. s. geeue verande ring ten goede in den bestaanden toestand is ge bracht. de kamer zich zal wenden tol den Minister om zijn voorstel lot uilbieiding van het personeel te ondersteunen. Zonder discussie en zonder hoof dei. omvraag wordt dit voorstel aangenomen. Ten aanzien van een verzoek der kamer te Winschoten om ondersteuning van haar adres tot herziening van 't wetboek van koophandel in zake van faillissementen werd besloten dit voor kennisgeving aan te nemen nadat de voor zitter had herinnerddal de staatscommissie met de herziening onzer wetboeken belastbet resultaat van hare werkzaamheden wat dit onder werp betreftin handen van de regeering heeft gesteld. Ten slotte werd het jaarverslag z. h. o. vast gesteld en besloten dit te doen drukken en het in te zenden aan 'l gemeentebestuur. De eer der redactie van 't verslag komt toe aan den heer J. Ger. Kleber en den secretaris der kamer, den beer H. I*. van Haselen. Het huwelijk van president Cleveland, het hoofd der Vereenigde Staten, moet nog altijd zeer gelukkig zijn. De Amerikuansche bladen spreken veel van de wederzijdsche innige ge negenheid tusschen den president en zijne sohoone jonge vrouw. Zoo verhalen zij o. a. dat Cleveland onlangs, op zijn 50en verjaardag, verrast werd met twee bretels, welke -zijn vrouw voor hem geborduurd had, en wel met haar zijdachlig hoofdhaar in plaats van met gewone zijde. Op ieder daarvan stond in sier lijke letters te lezen: «Aan mijn hartelijk ge liefden man, op zijn 25en geboortedagZij had. omdat fiel heter stond, zijn leeftijd ver deeld de twee bretels te zarnen gaven vijftig Tycho de Brahe, de bekende sterrekundige der 16e eeuw, viel op den grond als hij een haas of vos zag. Ladislaskoning van Polen liep weg als hij een appel zag. Hendrik Hl, koning van Ent elanddurfde niet in oen kamer te zijn tegelijk met een kat. Erasmus de bekende wijs geer te Rotterdam kreeg do koorts op zijn lijf bij het zien van een visch. Bacon de bekende En- gelsche kanselierviel Hauw ais bij een maansver duistering zag en Johan III, grootvorst vanMoscou. verloor zijn bewustzijn als bij een vrouw zag, eene dwaze eigenaardigheid van dien man. Gedrukt ter Boek-, Kantoor- un Courantdrukkerij van A. H. VAiN CLEEFF le Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1887 | | pagina 4