«000 kinderen in de Mali baan. Dal was een inderdaad prooisch schouwspel. Tengevolge van den uilslag der verkiezingen voor den gemeenteraad heelt de burgemeester Mr. Patijn zijn ontslag aan den Konln^ aange boden, maar nog niet gekregen, 'lis denkbaar en ook te hopen dat d-- Koning, op advies der regeeringhel ontslag niet zal verleenen Naar veler gevoelen zal den Haag moeilijk een beier burgemeester kunnen krijgen. Maar niel enkel voor den Haag, ook voor Scheveningen heelt hij bewezen de rechte man op de rechte plaats te zijnwant hij bracht veel toe lol den bloei van dit thans algemeen geroemd zeebadoord Scheve ningen wordt nog drukker bezocht dan vorige jarenwaarvoor het prachtige Kurhaus en de schoone muziekuitvoeringen do grootste aantrek kingskracht vormen en welk groolsch etablisse ment uitmuntend woidt beheerd Sterk wordt gewenschtdat het Kon gezin 'twelk lang in builenlandsche badplaatsen hoofdzakelijk wegens gezondheidsredenen des Koningsheelt vcrtoeldook eens, nog in dezen zomer, al zij 't dan maar zeer kort. bij fraai, zonnig weder, Scheveningen en 'lKurhaus zal bezoeken. Sarah Bernhardt is uit Amerika naar Frank rijk teruggekeerd, met 'en echt tijgertje. Zij maakte daarmedevolgens een Parijsch publicist, eene visile bij generaal Boulanger. De finale van hun lélc-d-léte is, vei kort, nis volgt Zij: Ik heb in Amerika een ongehoord, pyramidaal succes gehad, gelijk aan 't uwe in Frankrijk. HijJa wel Zijlk heb mij afgevraagd, of ik wel op het juiste oogenblik was teruggekeerd. Niet dat iets af te dingen valt op uw roem, inte gendeel. Maar als goede vrienden en bij de sympathie, die gij mij inboezemt, wil ik u niet benadeelen, HijIk gevoel mij zeer gevleid. Zij: Stil! De muren hebben ooren. Ik heb u begrepen, generaalen ik vind u zeer chic, inderdaad zeer chic Hij(haar de hand kussende). Sarah ZijNu moet ik gaan. Als mij iets men- schelijks overkomt, zorg den voor mijnen zoon Maurice en mijn tijger. (Met een diepe zucht). Adieu HijNeen, niet adieu, maar tot weerziens. Wij beiden zullen de wereld bezitten, gij de nieuwe en ik de oude. Wie we«t wat de toe komst ons voorbehoudt. Wie weet ol MisschienEr komt misschien en dag Zij(die begrepen heelt) Dat gaal nielgij zijt getrouwd. Hij: Dal zijl gij immers ook geweest En Napoleon 1 ook. Kn na Josephinetrouwde hij Marie Louise Dus, nietadieu Zij(hem de hand gevende). Gij hebt mis schien gelijk. Dus au revoir Voor de rechtbank Ie Parijs zullen weldra twee dames, de Russische prinses Wirzemska en hare gezelschapsjulfronw Nadedja de Fomine terecht slaan wegens diefstal Beiden zijn in verzekerde bewaring genomen in de nabijheid der maga zijnen van de Louvre, toen zij deze verlieten. Zij hadden er zich meester gemaakt van flacons, snuisterijen enz. De prinseseene nog jeugdige vrouw was geleidde haar naar eene sola, waar hij naast haar plaats nam, teiwijl hij haar hoofd op zijnen schouder deed ru9»en. Hij wilde een kus op hare lippen drukken, toen zij hem afweerde met de woorden «Niet te haastig.. les affaires avant tout." Wal meent gij daarmede, Elize?" vraagde hij verstiooid, terwijl hij haren gevulden arm teeder streelde «Herinnert gij u dan niet meer, Alex, waar over wij heden avond gesproken hebben 0, ja. over mej. Hartman. Maar ik zie niet in, wat deze met u en mij te maken heelt." «Onbegrijpelijke man, dan zal ik het u eens duidelijk vertellen." hernam zij, zich dichter u-gen hem aanvleiende. «Zooals gij weel, is tante teer mei mejuffrouw Hartman ingenomen, zoozeer zelfs, dal zij ons bijna niet opmerkt." «Diezelfde julfroiiw Hartman met haar vroom gelaat, schijnt mij eene sluwe intriguante toe, wier doel hel is om hier vasten voet te ver krijgen, en op die wijze invloed uitteoelenen door tante op ons. Ik moet eerlijk bekennen, del zij al aardig op weg is om daartoe te ge raken Hoe nadeelig dal voor ons, vooral in de toekomst, kan zijn, weet gij nog beter dan ik, dat behoef ik u niet nader uil te leggen «Zoudf gij dat werkelijk denken, Lize viel de graal haar in de rode, terwijl hij meer aan dacht schonk .uin dio verleidelijke vrouwen gestalte, die zich steeds meer en meer aan aijne omarming overga! dan aan hare woorden. uit h-t zuiden van Frankrijk gekomen on zou naar Moskou terugkceren. Buiten de reiskosten bleven haar nog 2000 lr., zoodal armoede haar niet tot de misdaad kan gebracht hebben Naar zij verklaart, is zij diep ongelukkig. Haar man heelt haar onbeschoft behandeld, zoo uullsdat hij te Nice haar geslagen had, ten gevolge waarvan hij veroordeeld werd lol eene gevangnisstraf van drie maanden Hierop heeft de czaar bij eene ukase hel huwelijk ontbonden. Do emir van Afghanistandus verhaalt de «Lahore Gazette" leed voor eenigen lijd aan een gezwel in den nek. Zijn lijfartseen Af ghaunsche kwakzalverschreef hem een zalf voor, om hel gezwel te smeren. Doch die zalf veroorzaakte den emir zulke hevige pijnen dat hij zijn arts liet onthoofde. Onlangs streek een bijenzwerm in de Acker- strasse te Berlijn neder op een paard dat daar voor een kar gespannen stond, liet dier begon woedend om zich heen te slaan en zou zeker ongelukken aangelicht hebben, als niet een voorbijganger handig de koningin had gepakt. Deze liet hij onmiddellijk weer opvliegenen de geheele zwerm volgde haar gonzend na. De zweetziekte in Frankrijk is totslaan geko men en er zijn in de laatste weken geen nieuwe gevallen meer waargenomen. Op de kermis te Asnières ise-n vastliggende ballon met drie personen, behalve den luchtrei ziger Godard in 'l schuitjedes avonds school gegain, door het breken van hel louw. Gedu rende een hall uur zag men den ballon boven Parijs zweven daarna verdween hij uit aller oog Men is nog zonder bericht omtrent hel lol van de luchtreizigers. Dezer dagen werden verschillende plaatsen in Oostenrijk door eene vreeselijke hitte geteisterd. In de laatsten 14 dagen was overal de warmte buitengewoon groot. Te Puda-Pesth zijn op éénen dag niel minder dan 16 politie agenten door zonnesteken getroffen en naar hel gasthuis gebracht. Uit Batavia wordt gemeld Door de ondervinding wijs geworden, heerscht tegenwoordig een strenge contróle op de in de militaire kampementen toegelaten soldatenvrou wen. Geen enkele wordt toegang verleend zoo de overtuiging niel bestaatdal zij bepaal delijk bij een der militairen behoortterwijl haar onverwijld het verblijf in de kazerne wordt ontzegd, als blijkt, dat zij van trouw aan haar echtgenoot haar «fort" niel maakt. En wil het ongelukdat haar man door haar schuld in een hospitaal moet worden op genomen dat is de snelheidwaarmede zij uit hel kampement wordt verwijderdbepaald verwonderlijk. Deze maatregelen hehben het gelukkigste gevolg en dragen zeer zeker enorm bij tot het welzijn van den minderen soldaat. Uil Messina wordt een hevige ontploffing be richt welke Woensdagmorgen te Retiro heelt plaats gehad in een dynamielmagazijn aldaar. Hel gebouw zelf en de naburige huizen werden vernield of zwaar beschadigd. Een persoon werd gedood en 26 werden gewond. De oorzaak van «Ja, zeker, Alex. En om dat te voorkomen moeten wij handelen.in eens een aldoend middel," ging zij op steeds zachteren toon voort, haren mond bij zijn oor brengende. En op deze wijze ontwikkelde zij hem hel plan, dat ons weldra duidelijk zal worden, zoodal wij het gefluisterde gesprek der gravin niel be hoeven te volgen, doch wiens inhoud zoo ver schrikkelijk was, dal Alexander eensklaps uitriep «Maar, Lize, neen, dat is te erg." «Is u dal werkelijk ernst, Alex. Nu, hel is mij goed, maar wijt mii nooit de gevolgen. Laat gij u maar vtrschalken door een fraai gelaat en een paar schoone oogen.pourvu qu'on s'amuse. «Maar beslaat er dan geen ander middel?" «Neen, mijn vriend. Kom, wees niet zoo lafhartig. Niemand kan iets vermoeden," en met eene haaalige beweging, sloeg zij de ont- bloole armen om zijnen hals en drukle hare brandende lippen lang op de zijne. «Kunt gij uwe Lize nog haar verzoek wei geren. vindt gij het dan niet natuurlijk aal ik de vrouw haat, die mij uwe lielde tracht te ontstelen, Alex," fluisterde zij. terwijl zij met zachte hand over zijn voorhoofd streek. «0, is het dal?" antwoordde hij zacht, hall overwonnen. «En is hel wonder, dat de ijdelheid van den man door zulk eene bekentenis ge streeld wordt, voor*1 wanneer eene bekoorlijke vrouw aan zijne zijde is gezeten Wordt vervolgd de ontploffing keut men nog niet. De eigenaars van het magazijn zijn in hechtenis genomen. Er is een gerechtelijk onderzoek ingesteld. Als een bijzonder gelukkige gemeente wordt Groszhadern geroemd. In dal dorp is onlangs 't gemeentelijke urmenhuis tol een ander dueleinde verhuurd, oindut er geen armen waren De in woners hebben daar ook bijna geen belasiing te betalen. Op klaarlichten dag is een brutale diefstal in de loinbardische brank te Milaan gepleegd Terwijl een heer aan eene der kassen 3000 lires in bank briefjes van 1000 lires in ontvangst nam rukte een piek pocket met een greep hem de. biljetten uil (ie hand en verdween. Twee keukenprinsesjes te. Amsterdam die beiden werden aangebeden door een schilders- knecht kregen Zondagavond toen zij tot de wetenschap kwamen eën gemeenschappelijke!! vrijer te hebben een beetje qunestie. Zooals dal onder die dames gebruikelijk schijnt de vrouwen hehben een eigen manier van vechten trokken ze elkaar de zuur verdiende kleedingslukken van liet lijl en traclith n ze eikaars schoonste sieraad, de haren, te havenen. Een talrijk publiek verlustigde zich in deze voor stelling die een eindje nam toen de vader van een der verliefde meisjes lusschenheiden kwain. Zondagavond was het weer bijzonder druk in de Gerard Douslraal te Amsterdamwaar het «Leger des lieils" zijn vergaderingen houdt. De straatjeugd wist de politie zoo te ergeren dal het haar onmogelijk was kalm Ie blijven. Het was niet genoeg, dal voortdurend zwei vers of zoogenaamde voetzoekers den agen en naar het hoold geworpen werden maar de brutaliteit ging zelfs zooverdat een straatbengel een steen op wilde nemen om er de agenten mee te gooien. Gelukkig bemerkte een agent h i cn belette hein dit. Hij greep den jongen hij den kraag maar toen was het lieve leven gaan ie. De buigers hierover niet tevreden ontzetten den jongen zoodat de politie van den wapenstok gebruik moest maken. Gelukkig dat er spoedig nog een twaalftal agenten kwamen opdagen anders was de rust niet zoo spoedig hersteld gewee-t Maandagavond dreigde men in de Gerard Douslraal van de zaal van hel Leger des lieils en in de Daniël Stalperlslraal van de woning van den kapitein Tijier de ruiten in le slaan. Er werd weder hevig met sleenen geworpen zoodat de politie de orde inoesl herstellen. Te Ostende is de schoorsteen van een branderij ingestort. Een aantal menschen zijn onder hel puin bedolvenzeven waren terstond dood. Te de Rijp is ieder mannelijk inwoner van bepaalden leeftijd verplicht op zijne beurt de betrekking van nachtwacht in die gemeente le vervullen. Jan Toldoor de gemeente daartoe aangesteld zorgt voor het betrekken cn de ge regelde aflossing der wacht en tevens voor plaatsvervangingtegen 4U centswanneer iemand geen lust gevoelt de nachtelijke ronde tedoen, maar zich liever in Morpheus armen werpt. Bij de verkiezing in den Staat Kentucky (Noord Amerika) is in Manchester een stadje in het zuid-westen van dien slaat, een hevig ge vecht ontstaan tusschen mannen, die met mes sen en pistolen gewapend waren. Zes hunner werden gedood en vele anderen gewond. De oorzaak van den twist wordt niel gemeld. In een Noordbrabantsche gemeente had het volgende plaats Bij de herslemming van 2 Augustus tusschen 2 aftredende leden beloofde de een 2 ankers wijn ten beste te zuilen geven indien hij geko zen mocht worden. Waarschijnlijk ten gevolge dier belofteverwierf hij de meerderheid. Doch op den dag van de stemopneming was bedoelde heer afwezig, en ofschoon hij nu reeds sedert dagen is teruggekeerd wachten de 2 ankers wijn nog op bestelling en de kiezers nog op een genotvollen avond. Te Weenen worden de brievenbussen nu uitsluitend per driewieler gelicht. Ieder beambte heeft 10 tot 14 bussen per uur le ledigen waarvan de gezamenlijke inhoud het gewicht van 40 kilo niet overschrijdt De postadministratie is over de uitvoering van den dienst zeer tevreden, niet minder echter over het geldelijke voordeel want door elke vélocipède wordt een wagen met paard en koetsier uitgewonnen. De driewieler zal voor het bovenstaande doel in alle groole steden van Oostenrijk worden ingevoerd. De wielersbaan te Nijmegen die onlangs on geschikt geoordeeld is voor een concours za, worden veranderd, wal betreft vorm en grond

Amersfoortsche Courant | 1887 | | pagina 2