m 3«44. &Ï#- Maandag 5 UsSj September 1887. Uitgever H. VAN CLEEFP te Amersfoort. Dit Had verschijnt Maandag en Donderdagmiddag. Abonnement per 3 maanden Ft.—. Franco per post ƒ1.15. Advertentiffn1-0 regels 00 CU.elke regel meer 10 Cts. groote letter, naar plaatsruimtevoor randen en andere eitra inrigting geschiedt hoogere prijsberekening Le.ale onteigen. Adv. per regel 15 Cte. Reclames per regel 25 Cts. - A/s nnmmert 10 Cu. Bureau MUÜRHOIZEN Uoek Kortegracht, Wijk B 60. k o ti ii i s e v iiigon. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gezien art. 201 der wet 29 Juni 1851 (Staats blad No 85), Doen le wetendat de BEGROOTING der plaatselijke inkomsten en uilgaven dezer gemeente voor liet jaar 188X, door hen aan den Baad aangeboden gedurende veertien dagen le reke nen van lieden alle werkdagen van 10lol 1 uur, op de Secretarie voor eenieder ter lezing zal liggen en dat men van voormelde begrooting aise.br'ib kan bekomen tegen betaling der kosten. Amersfoortden 29. Augustus 1887. Burgemeester en Wethouders voornoemd Be Burgemeester W. A. CBOOCKKWrr, Weill., 1°. B'. De Secretaris W L. SGIIELTÜS. (Herplaatsing wegens cene misstrlliug.) De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT doen te welen dal de processen- verbaal van inlevering en opening der slem- brieljes ter verkiezing van twee leden voor de Tweede Kamer dei Stalen-Generaal in afschrift aan liet Raadhuis zijn aangeplakt en gedurende veertien dagen op de Secretarie voor eenieder ter inzage liggen, alle weikdagenvan 's voormiddags 10 tot 1 uit des namiddags. Amersfoort, den 2 September 1887. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester W. A. CR00CKEW1TWeth.k Br. De Secretaris W. L. SCHELTUS. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT, Gezien artikel 41 der gemeentewet Brengt ter kennis van de ingezetenen dat de Raad dezer gemeente zal vergaderen op Dinsdagden 0. September aanstaandedes namiddags tc één ure. Amersfoort, den 3. September 1887. De Burgemeester voornoemd W. A. CROOCKEWIT k Br FEUILLETON. 34) DES LEVENS STRIJD (Slot.) door S... Op dat oogenblik werd er geklopt en op het binnen verscheen een net gekleed meisje, dat Fernande een fraaie bouquet overhandigde, zeg gende «De heer graaf von Sleingrach zendt mejuf frouw Hartman deze bouquet, terwijl hij de juffrouw gaarne eenige oogenblikken afzonder lijk zou willen spreken, indien haar toestand haar dal namelijk toestaat." «Gevoelt gij u wel genoeg, Fernande, om den graal te ontvangen vraagde de oude gravin haar. 0, ja, mevrouw," antwoordde de aangespro kene, terwijl zij hel gelaat in de geurende bloemen drukte, «'lis mij tevenseene behoefte oin den graaf mijnen dank te betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling, welke hij mij tijdens mijne ongesteldheid betoond heeft.' Ondertusschen was het dienstmeisje op een wenk der gravin verdwenen, en weinige oogen blikken later trad de graal binnen. De be groeting zoowel van zijne zijde als van die der dames was allerhartelijkst, want ook Julia was hem bekend, daar zij hem persoonlijk eiken dag bericht bad gegeven van den toestand barer kranke zuster. liet gesprek wilde echter niet vlotten, nadat de gewone vragen en antwoorden plaatsgehad hadden. De graaf voelde zich blijkbaar niet on zijn gemak de oude dame, met eene zekere lijngevoeligheid zijn verlangen radende, wendde Politieke Revue. Sluit Rusland lecning na leening en vraagt men zich af wat daarvan komen moet, hel annexeert ook volk na volk. Voortdurend breidt Rusland zijne macht in Azië uil; bet verleert, zonder dat het daarvan eenigen hinder beeftgelieele landstreken ri vieren bergen woestijnen. Het onderwerpt bel eene volk na 'i andereden eenen stam na den anderen. De diplomatie bewerkt bel terrein: de soldaten volgen. Na de Ignatief's. de Skobelef's en de nieuwe veroveringen worden door eene vaste en strenge administratiezoo mogelijk ook door nieuwe verkeersmiddelen de verbe tering van stroomen, den aanleg van spoorwegen, aan 'l reusachtige lichaam van bet rijk verbonden. Het is een merkwaardig schouwspel en wie er niet direct of indirect mee te maken hebben kunnen deze uitbreiding van Rusland s gezag in l belang van de beschaving slechts toejuichen. Wel is de Russische beschaving niet van de beste, maar zij staat altijd boven den primitieven toestand van wilde nomadenhorden Zij maakt een einde aan onophoudelijke veeten en kleine oorlogen wanorde en onveiligheid. Maar in Engeland heeft men wel degelijk met deze uitbreiding van Rusland's macht in Azië te maken. Zij is een gevaar. Zij schijnt Indië te bedreigennu reeds weten de volken die aan den schepter van koningin Victoria onderworpen zijn of tot een verbond met Engeland gedwongen, dat de «witte czaar" te Petersburg minstens even machtig is als de Kaisar-i-Hind de Keizerin van Indië. Nog slechts door Afghanistan is bel Rus sische van 't Engelsche gebied gescheiden en in den Afghaanschen emir heeft Engeland eenen bondgenoot, maar eenen zeeronbetrouwbaren De troon van Ferdinand begint te wankelen. In Bulgarije spreekt men onbedekt hel gevoelen uit. dat de Batlenberger hun beier beviel. Een ministerie is er steeds nog niet, doch de moeder van den prins, die hem tot den avontuurlijken tocht aanzette, zal naar Sofia vertrekken. Achtereenvolgens vertrekken de gevolmach tigden uit Sofia, nu weder Flesch, de consul van Frankrijk. Opmerkenswaard is dat de Ooslenrijksche consul de betrekkingen onder houdt, alsof Ferdinand de wettige vorst was en de Duilschc consul zijn vertrek blijft uitstellen. zich tot Julia met de woorden «Nu onze lieve Ferry toch gezelschap heeft zou ik gaarne eenige oogenblikken in oen tuin willen wandelen. Zoudt gij mij willen hege- leiden, Julia «Gaarne, mevrouw, met het grootste genoegen," en met de belofte van spoedig te zullen terug- keeren, verlieten de beiae dames het vertrek. De beide achterblijvenden zwegen eene wijle. Fernande hield nog steeds in de linkerhand de bouquet des graven, welke zij aandachtig beschouwde. «Gij ziel zoo opmerkzaam naar die bloemen, mejuffrouw," zoo verbrak de graaf eensklaps het zwijgen, «dat onwillekeurig de vraag bij mij opriist of gij de taal der bloemen verstaat?" «Neen, graal, hoewel ik zeer veel van de kinderen der natuur houd, zoo is mij hare taal onbekend, tenminste in zooverre om daar uit. blozend zweeg zij eensklaps, terwijl zij wederom naar de bloemen staarde. «Welnu, mejuffrouw, dan kunnen zij ook voor mij niet spreken, dan inoct ik u zeil mijne gevoelens openbaren. Zooals het u reeds ge bleken is ben ik een man, die regelrecht op zijn doel algaat en alle omwegen verafschuwt. Ik heb u lief, Fernande, niet met dien liart- stochlelijken gloed van een twintigjarig jongeling, maar met de bewustheid dat ik liet voorwerp mijner liefde en zij mij waardig is. Ik bied u een alouden naam met eene onbezorgde toekomst aan en stel daarvoor mijn geluk, mijne eer in uwe handen met de overtuiging, dal heide, zoo gij mijn voorstel kunt aannemen, aan ti veilig toevertrouwd zijn. Wij verschillen veel in leeftijd, Fernande, maar ik gevoel mij jong 1887. OpK-k. ki-z-ri 451 1 3e pk 19.1 665 364 243 98 270 159 86 70 84 53 Gemeenten in het Hoofdkiesdislrict AMERS FOORT en getal kiezers voor de Tweede Kaïner der Stalen-Generaal Amersfoort Apeldoorn 1. onderkiesdistrict] hoofdplaats: Apeldoorn. Apeldoorn 2 onderkiesdistrict! hoofdplaats: Beekbergen Baarn Barneveld Bunschoten Eemnes Ede 1. onderkiesdistrict hoofd-] plaatsEdeI Ede 2. onderkiesdistrict hoofdpl. Geld. Veenendaal Ede 3 onderkiesdistrict hoofdpl. I Lunteren Ermelo 1. onderkiesdistrict! hoofdpl.: Nunspeet. Ermelo 2. onderkiesdistrict/ hooldpl.Ermelo I Harderwijk Hoevelaken Stoulenburg Hoogland Leusdn Nijkerk274 Putten Renswoude Scherpenzeel Soest Veenendaal Woudenberg Maarn 420 496 152 108 272 201 231 84 162 19 44 32 194 91 19 29 07 61 424 32 54 135 86 811 ia! 4;' 3624 2004 Ter verkiezing in het hidkiesd. Amersloort van twee leden voor de nieuwe Tweede Kanier zijn ingeleverd 2004 stembiljetten, af van onwaarde 35 geldig 1969 volstrekte meerderheid 985 stemmen. Hiervan verkregen de heeren Mr. F. W. C. P. Graaf VAN' BIJLANDT 1580 st. Mr. L. W. C KEUCIIENIUS 1402 Jhr. Mr. J. E. Huydecoper van Nigtevecht 365 Mr. F. A. R. A. baron VAN 1TTERSUM 347 genoeg naar lichaam en geest om het geluk n^ar waarde le schatten, dat ik mij voorstel door eene vereeniging met u deelachtig te worden. Ik verlang geen oogenblikkelijk be sluit, gefield meisje, denk over mijne woorden na. doch ik hoop, dal, boe uw antwoord moge luiden, gij mij steeds uwe achting, uwe vriend schap bewaren zult" Eene pijnlijke stilte volgde. Zenuwachtig speelde Fernande met de finten, waarmee haar wil, ruim ochtendgewaad veisierd was. Einde lijk fluisterde de graaf: «Heb ik te veel gevraagd'?...." «Neen, neen haastte zij zich te zeggen of hem te verzekeren, «doch hebt u overwogen, boe de wereld over uwe keuze oordcelen zal «Daaraan stoor ik tnij niet, integendeel, ik zoek hel geluk, en tracht het in mijn bezit te krijgen. Werp geenc zwarigheden op. Fer nande. die slechts bij kleingeestige lieden kun nen oprijzen, en daartoe behooren wij beiden niet. Hier geldt slechts de vraag ol ik u en gij mij gelukkig maken kunt?" «Ja, mijn vriend," antwoordde zij zacht, terwijl zij hem met cene lieftallige beweging de hand locslak, «ja, mijn vriend, dat geloof, dat vertrouw ik vast en zeker." «Ik dank u. Fernande," was alles wal hij vermocht te uilen, terwijl hij eerbiedig een kus op hare hand drukte. Doch eensklaps, els bezielde hem een onverklaarbaar verlangen, knielde hij aan hare zijde en omvatte de teeuere gestalte, die zich willoos aan zijne omhelzing overgaf. Zij legde liet hoofd op zijnen schou der en luisterde m l stil genot naar zijne woor den, welke van meer jeugdige opgewondenheid

Amersfoortsche Courant | 1887 | | pagina 1