Voir eenige dagen kwam Ie Yetona aan een Bi is op wielen geliokken «looi* twee stevige Breiagne paanlenen bewoond doorden Kngelsch in <11 Sainler Brown, die daarin in November mei zijn jonge vrouw Engeland verliel en lhaiis zijn huwelijksreisje door Frankrijk. Zwitserland en Italië maakt. Niets ontbreekt in dit lijdend luiis. Kr is een bililioilieek in. kamers, een keuken waai in een petroleumkachel alles wat in een huishouden noodig is. Dat dt-e origineele wijze van reizen zeer de aandacht trekt bekoelt geen betoog. Naar aanleiding van den dielstal van f 2800 aan de Nederl. Bank sehijll een kruier «Dat er niet meer gestolen wordt aan de Ned. Bank moet ieder verwonderen die er kouii om geld te wisselen of te ontvangen Vooral op drukke dagen zooals de le van elke maand en op de Vrijdagen. Dan is men er letterlijk op elkaar gepropt en staal daar dikwijls met 20 a .10 per sonen voor de open loketten. Dit geelt voor zakkenrollers en dieven de schoonste gelegen heid om hun slag te slaan. Men ziet daar inensclien met hoopen klein bankpapier en specie voor zich die zich nauwe lijks kunnen wenden of keeren. Terwijl men zijn aanvragen invult, weel men niet walmen met zijn portefeuille of geldzak zal aanvangen Dit vereisclil dringend vcrandeiing.» Hel gemeenteverslag van Den Haag betoogt wederom, dal de «gemengde baden.» welke aanvankelijk veel tegenkanting bij liet liaagsclie publiek ondervonden inderdaad onmisbaar zijn. Ken groot aantal fainiliën nl. vragen, alvotens ie besluiten om naar Den Haag te komen eerst ol er ook «bains mis les» (gemengde LaJen) worden verstrekt. Hel vorig seizoen gaf \an de beboette een nog duidelijker bewijs djn ooit le voren terwijl alle andere soorten met een belangrijk minus sluiten, toonden de «ge mengde baden» een aanzienlijk plus aan. F.en melkboer te Gouda kreeg verschil met een zijner clienten Hij verklaarde dal de jonge doch ter niet gezegd had welke melk zij moest hebben en hij daarom zoele melk gegeven had en zij verklaaide dal er wel degelijk gezegd was karne melk. De zaak zou uit geweest zijnindi -n de melkboer de melk geruild had hij wilde dit hier nietverlangde geld voor de zoete melk en behield als pand de kan Toen kwamen de •broeit van het mei-je er bij en het gevolg was d.it de melkboer algerost en een geheale kan n et melk over de straal geworpen werd Twee dn gebroeders hadden zich diensvolgens voor «Iflotlerdamsche rechtbank te verantwoorden. K li voor den In bekl. 15 dag<-n en voor den Sm bek! 5 dagen gevangenisstraf. V G. te Ylaardingendie zijn vrouw erg af ranselde zijn schoonmoeder met den do-<d be dt eigde en de Vlaardiugsche politie handenvol weik be/orgde om hem naar de wacht le brengen, was niet ter zitting der rechtbank te Botterdam verschenen om zich te verdedigen. De ollicicr van justitie eischle tegen v. G. (i maanden gevangenisstraf. Een boeltje uil de Meierij, die 's avonds nog laot door Amsterdam's slialen slenterde, be landde eindelijk in de Dirk van Hassellsieegin de handen van een paar vrouwendie hem meetroonden naar aen dier krollen waai door «Als uwe vrouw dat eens wist Mijn God,» riep hij, zoo het mij toescheen, onrustig uil, «hoe komt gij nu op dal denkbeeld Moet men er dan eeuwig en eeuwig aan heria- nerd worden dat men geketend is Bijna was mij et-n toornig antwoord ontsnapt. «Och ja.» stotterde ik. «het moet toch ver schrikkelijk zijn om dergelijke ketenen te moeien dr. gcn. Ken oogenblik van opgewondenheid \an zelfmisleiding betaalt men met een leven vol treuiige ervaringen Ik verwachtte ten minste eenige tegenspraak... hij zweeg echter. Kn nu maakte zich eene zekere dolzinnig- b« id van mij meesterdie inij hoe langer hoe vuier dreef Ik coquetleerde inet hem, jé. ik wist hel zoover le brengendal hij mij eindelijk bekendedat zijne vrouw geest noch hart bezat en dat ik zeker door den hemel gezonden was om hem de ware lielde den werkelijken hartstocht te leeren kennen. Juist drukte hij op nieuw mijne hand aan ziine lippen toen ik eensklaps een Veneliaansch edelman in een scharlakenrood cosluurn op roei kte, die ons aandachtig gadesloeg. Dal deed mij onaangenaam aan en ik veranderde dadelijk mijn gedrag. Na eenige oogenblikken was de man weer verdwenen. Ook Rudolf scheen door een en ander niet Op zijn gemak. Ilii vraagde mij »*en weinig aarzelend Zijl gij getrouwd?» j de Kromelleboogsteeg berucht is. Daar aange komen ging in gezelschap van een nog met lang ontslagen lueliteling de llescli lustig rond waarvan de inhoud spoedig zijn invloed op den boer deed gevoelen Nu ineenden zij hun slag te kunnen slaan ontlastten 's boei tjes jekker van de daarin ge borgen portefeuille telden de bank- en munt biljetten en waren juist bezig den buit le ver- deelen toen zij plotseling daarin gestoord wer den door. de politie. F.en dienstbode wier keuken grensde aan hel raam van het vertrekwaar de misdaad beraamd werdbad toen zij daar zoo druk hoorde pralenhaar keukenlamp uitgedaan zich voor het raam geplaatst en op die manier alles gezien en gehoord. Zij waarschuwde een agent van politie, die met een ambtgenoot zich vergewistedal hier een misdaad werd gepleegd. Spoedig; verlieten zij nu liet huis en wisten langs een kleinen omweg de roovers le overvallen en het drietalop heeterdaad betraptzat spoedig achter slot en grendel. Aan het huis van afgevaardigden in de Ver- eenigde Stalen is een wetsontwerp ingediend tot beperking der landverhuizingdoor liet heffen van een hoofdgeld van 25 dollar voor iederen landverhuizer. En dal zou men een «vrij» land noemen Ken land alwaar men zelfs eene belasting op inkomend «menschenvleesch" beoogt le heffen For shame 1 Men schrijft uil Apeldoorn Zondagmorgen woonde II M. de Koningin de Godsdiensloelening bij in «le dorpskerk onder het gehoor van Ds Gronemeijer. Ongeveer twee uur wandelden 1111. MM. met het Prinsesje in het park het Loo en onge veer drie uur deed 11. M. met de Prinses een rit door het dorp. Hel Prinsesje mende zelf de prachtige paarden. Dat II. M. met hel lieve Prinsesje zeil voor de Apeldoornsche luidje- een aangename en lieve verschijning isdie jnen gaarne de beleefd heid bewijst van eerbiedig le groeten bewijst de h*asl, waarmee allen bun woningen uit vliegen om op die wijze bet lieve groetje van het Prinsesje te krijgen. II. K. II. Mevrouwde Groothertogin van Sak sen heeft een aanzienlijke gilt doen toekomen aan de «Prins Hendrik-Stichting", asyl voor den behoefiigen ouden zeeman te Egmond aan Zee. Een man te Candry in Frankrijk heeft in een herberg de weddenschap aangegaan 14 ge kookte eieren met de schalen en al op te eten en hij volbracht zijn laak zonder er bij le drinken zoo goeddat hij na het veertiende gereed was opnieuw te beginnen. Te Orchies in Frankrijk is een meisje van 19 jaar, Angelique Vincent genaamd leraarde besteld. Zij bad iia.it* embonpoint willen ver minderen en voortdurend azijn gedronken. Toen zij stierf was zij zoo mager als een ge raamte. De ouders waren volkomen onbekend met den langzainen dood dien hel meisje zicli voor bereidde. «Zou u dat verhinderen...» «Neen, niet in hel minste, doch in dal geval is dubbele voorzichtigheid gewenschl. Ik kreeg zooeven den indruk alsof «Ik weet, wal gij bedoelt. Dal masker in 't scharlakenroode costuuin.Doch wee9 on bezorgd. ik ben wel is w.tar gehuwd, maar mijn man bezoekt geen gemaskerd bal.» «Dat zou toch wel 't geval kunnen zijn zon der dat gij hel wist. Overigens boezemt in.j dit slechts oin uwentwil belang inik zeil schrik er natuurlijk niet voor terug om rnet hem, die u als slavin behandelt, in het strijd perk te treden.» Ik kon bijna geen adem halen Ook dat nog Na eene kleine pauze vervolgde hij «Daar zie ik dat roode ma>ker weer, hij is in elk geval zeer vrijpostig. Wilt gij mij een verzoek toeslaan «Jagaarne «Ga dan met mij naar den wintertuin. Daar zijn wij volkomen ongestoord ach, ik verlang er zoo innig naar om eenmaal in dal gelaat lc blikken hetwelk mij ofschoon nog verborgen, zooveel te beloven schijnt. Die deur daar links voert naar de Veneliaansche kamerdaarin eindigt de gang. Ga gij vooruitgenadige vrouw, ik volg u door de hoofdzaal.» Werktuigelijk en toegevende aan een onbc- sclirijlclijk gevoel, deed ik wat hij mij zeidc. Niemand sloeg acht op inij. Wordt i eivulyd. 0 Juni 188RHet sneeuwt wel niet hier, ma»1' hel sneeuwt In het noorden van Schotland' valt de sneeuw in groote vlokken. In liet graaf schap Inverness is alles wit en de Bon Lomond heeft als de andere bergen in den omtrek zijn witte muts weder opgezet als was het in Decem ber in plaats van in de Zomermaand Eergisteren werddoor onbekendheid met den naam van persoon een brief inet liet vol gende adres naar Bergen (N.-llverzonden: «Iemand die een muilezel lc koop heeft, lc Bergen (N.-Uulland).» De weduwe E te Almeloo in arrest genomen als verdacht van brandstichting in baai woning op 23 Mei, heelt voor den rechter van instructie haar misdaad volledig bekend. De tuinder J. Krijger te Naaldwijkheelt dezer dagen voor de 30e maal de eerste nieuwe aardappelen Z. M. den Koning aangeboden en heelt nog geen ridderorde gekregen. Bij den jongslen Parijschen Derby-wedren waar een aantal sclioone en rijkgekleedc dames te zien waren, werd een Engelsche jonge dame van 18 jaren, die een kleed van witte kant met groen en een rooskleurig hoedje droeg algemeen als de smaakvolst geklecde erkend. Toen bet meisje overal waar zij kwainzacht en overluid hoorde zeggen: «dal is het fraaiste toilet!» werd zij door die onverwachte zege praal zoozeer ontroerd dal zij in zwijm viel. Wie dat meisje lol vrouw krijgtvindt in haar zeker een loi tuintje van ijdellieid. Tc Napels is een balcon van een huis inge stort terwijl daarop drie dames stonden. Zij vielen op straat. Een jong meisje 18 van jaar, die de bruid was en daags daarop zou huwen verbrijzelde zich den schedel en stierl kort daar op de tweede dame brak haar been en de derde een arin. Door de afdeeling van den sociaal-democra- lischen bond te Haarlem was Maandagavond een openbare vergadering belegd waarin Croll uit uil deu Haag als spreker optrad met hol on derwerp«De omgekeeide wereld» Het moet gezegd worden dal hij uihtekend met cijlers weel lc goochelen men ken bemerken dat hij jaren lang daarin is geoelend geworden. Mei de cijlers toch wist hij aan te tooncn dat als de inkomsten van Amsterdam van de bewoners gelijkelijk werden verdeeld, aan ieder f421 per jaar zoo worden uitbetaald. Vooreen huisgezin wat wij in Nederland door elkaar op vijf perso nen kunnen s'dlen hel was alsol wij don heer Gerritsen hoorden komt dit op f2100 'sjaars, waarvan men behoorlijk kan leven. Wie dus voor vuilnismanwaschvrouw enz. zouden willen lungeeren vertelde Croll natuurlijk niet. Alle mogelijke vennootschappen zijn inrichtingen, waar op groote schaal gestolen wordtlol zells de philantropische toe. Zoo keerden de volksgaar keukens steeds een boog percent aan dividend uit, geld alzoo wal aan den arbeider werd ontstolen. Natuurlijk voerde bij niet aan, dal de werk- lieden in die inrichtingen voeding kunnen krij gen voor een pi ijswaarvoor zij diezelfde voe ding inet geen mogelijkheid te huis kunnen gereed maken. De maatschappij beslaat uil twee, deelenhel kleinste deel waren de dieven liet grootste deel de bestolenen. (Luide bravo's, zooals te begrijpen isDie dieven waren de kapitalistenen als zij hl geldwat zij nu bezaten al niet zeil gestolen hadden dan had den toch hun vadeis of grootvaders liet gedaan wal toch overeen uitkwam. De M.ilthusiaansche Bond verkondigde theoriën die niet waar kon den wezen en de liberale pa rij was natuurlijk geheel en al een nul. Tot zelfs de dooden toe kon liroll niet met rust laten, want sprekende van de Bilïiton-Maatschappijgal hij te kennen, dal wijlen prins Hendrik daaraan schallen had verdiend. «Waarachtig,'' riep hij uit, «het was niet noodig dat men voor dien mijnheer een borstbeeld plaatste op de Prins Hendrikkade." De voorzitter der aldeeling oordeelde het noodig aan het slot der vergadering eens een Hinken uitval le doen op hel begrip «vaderland.» Na eerst zijn verwondering te hebben betuigd, dat niemand met den spreker in debat wilde treden waaruit hij de gevolgtrekking maakte dal allen het met hem eens waren zeide hij met verhefling van slein en akelige gesticulaties «Mijnheer Levy heelt niet inet inij willen de batteren omdat ik loochen dat er een vaderland beslaatwelnu wie uwer durft dal volhouden? Als ge dood zijlmoet ge de zeven voel grond, waarin iiw overschot zal rusten nog knopen en dan durft men van vaderland le spreken.» Na afloop, hieven eenige aanwezigen het vrijheidslied aan doch voor de rest ging men kalm uiteen. Aart Cl» Voor eenige maanden zag in een klein dorp van hal Fransche depariemeni der Aisue ccne

Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 2