Toen mevrouw Dariedty. te Parijs, Donderdag nu buiten zou gaan en eenig meubilair werd opgeladenvond men tusschen den bodem van een ledikant en een dek ma tras, papieren ter waar de van 5U.000 Irs zorgvuldig in een pakje. Ver leden jaar had een barones die waarde vermist. Ken kaïnenier van mevrouw Larientydie melden knecht der barones, Frains, in betrekking had ge:-laan. werd van den diefstal verdacht en ont slagen. doch de politie kon geen bewijzen legen haar vinden. Thans kwam uit, dat zij de waarde daar had verborgen en geen gelegenheid had kun nen vinden, die uit die bergplaats te halen. Te Weenen is zekere koorzangeres van het KarllheaterHerraine Monzertgevangen geno men wegens aansporing van haar 31 jarigen beminde om zijn grootvader te bestelen ten einde haar zucht naar weelde te bevredigen. Door het inbreken in de brandkaststal hij 2J.000 gulden en gal ze Hermine over. Kerst liet men de zaak er bij, op voorwaarde dat de jonge man zijn liaison afbreken en naar Londen vertrekken zou doch twee dagen na zijn vertrek kwam men tol de ondtkking dat de verhelde i'ongen heimelijk teruggekeerd domicilie ge- iozen had bij zijn aangebedene Toen diende de bestolene een aanklacht tegen zijn kleinzoon zoowel als tegen de actrice in. Gelukkig bleek bij de komst van de justitie de jongeling weer vertrokken te zijnterwijl juffrouw Hermine alles gereed had om hem via Oslende naar Engeland te volgen. Zij zal nu eenige vertra ging in de reis ondervinden. De weduwe van den horlogemaker Naun- dorlT, te Delft, die on zijn grafsteen vermeld staat als hertog van Normandiè zoon van ko «ing Lodewijk XVIis op 85-jarigen leeftijd *e Teteriagen overleden. F.en dure morgenwandeling. Zaterdagmorgenzeer in de vroegte deed <Jc heer Diepenbeek sigarentabrikant te Utrecht met bet doel om de zon te zien opgaan eene wandeling door Amstels stralen Hij kwam terecht in een der zijstratenuitloopende in de Nes een toevaldat dien heer op ruim f190 te staan kwam. want een der schoonen in die straat had de brutaliteit hem zijn gouden horloge uit den zak te rukken en daarmede af te inarrheeren Hij heelt verklaard genoeg te hebben van eene vroege ochtendwandeling in Amsterdam althans in den omtrek van de Nes. Een ernstig ongeval had plaats op de Hout- niur.sgiacht te Gouda. Ken dame die nog niet lang in deze gemeenie verblijf houdtMej. de Wed. Panhuizen welke dame les gaf in het vruchten- en bloemenmaken en geheel alleen woondezond haar dienstmeisje uit om 4 eie ren te halen. Toen hel mei-je terugkwam vond zij de juffrouw badende in haar bloed. Zij had van de alwezigheid van het meisje gebiuik ge rna.ikl om mei een schaar haar spieren aan beide polsen en ai men at te knippen, hetgeen haar door het vele bloedverliesmislukte, liet meisje dal op het zien van dit vrecselijk bloedbad ge heel buiten zich zrlf was van schrik wist toch hulp in te roepen en daardoor was het moge lijk dal zij naar het gasthuis kon worden ver voerd. De geneesheerdie onmiddellijk de spieren had afgebonden verklaarde dadelijk haar toestand hopeloos en is zij ook des nachts aan de ge vol gen overleden. Algemeen wordt beweerd dat deze dame te veel gebruik van sterken drank maakte, terwijl volgens sommigen gekrenkte verstandsvermogens als oorzaak worden genoemd Hoe dit zijhet leil is verschrikkelijk. Een aangenaam leventje in de gevangenis. In de gevangenis te Ohio zijn op liet oogen blik vijf ter dood veroordeelde moordenaars op gesloten. Eenige «dames» werden met mede- doogen bewogen over deze schurken en deden al het mogelijke hen een weinig op te fleuren Zoo gaven die gevoelvolle Eva's dochleren in de gevangenis een concertverbonden met tooneel- voorstelling en dans Zells werkten eenige der ge vangenen mede en droegen vroolijke stukjes voor! Een koertje met een blijkbaar welgevulden bui del op den rug, stond Maandag kalm te pralen in de Spuistraat te 's Hage met een fatsoenlijk gekleed heer. Gelukkig voor het boertje passeerde op dat ongenblik juist een inspecteur van poli tie die in den «heer" een berucht sujetnl. een «kwartjesvinder" herkende, het gespiek onder brak, en den «heer" die schijnbaar hantlelsrela tién wilde aanknoopenverzocht hem naar hel bureau te volgen. In yen van de laatste nummers der Münche- ner N Nacbrichten kon men lezenEen onge huwd eelrpaar uit den burgerstand zoekt drie Immers met keuken. De redactie maakt op deze tiMj'fii mistelling opmerkzaam met de ver zuchting Die dioinraelsche drukfouten I j Door een noodlottig toeval werd deze week ie 's Bosch een l'eestv erende tainilie, o» «Ie Weversplaats aldaareensklaps in rouw gedom peld Zaterdag was een dochter in hel huwelijk getreden en volgens gewoonte, werd die dag en een gedeelte van den nacht feestelijk door gebracht. Nog zeer laat begaven zich de gasten naar het nabijgelegen Petle aar. De vader der bruid had zich inmiddels ter ruste begeven en ont waakte tijdens hunne alwezigheid. Niemand be speurende is hij opgestaan en wilde hij zich blijkbaar naar beneden begevendoch door een misstap is hij van de trappen gevallen met het noodlottige gevolg dut hij den hals brak en terstond overleed. Toen de gasten van de wandeling terugkeerdenvonden zij het lijk van d>.-n ongelukkige in den gang der woning liggen. De volksfeesten op 31 Augustus en I Septem ber a.s. te Amsterdam te houden beloven zeer schitterend te zullen zijn Aan medewerking ont breekt het niet. T«l van gymnastiek-, scherm zang roei-, zeil en wielerverenigingen heb ben zich tot deelneming bereid verklaard Het voornemen beslaatop den avond van den eersien dag een watertocht te organi-e-ren door de grachten van de stadinet verschillen de verlichte vaartuigen. De deelnemende zangvereenigingen zullen op die vaartuigen concerten geven Den tweeden dag wordt vermoedelijk een optocht gehouden van alle verenigingen met hunne b mierenterwijl wellicht des avonds een groote laptoe gehouden zal worden be sloten door een monster-concert van de ver schillende zangvereenigingendie de volkslie deren zullen doen hoorn. Te Duperré (Algerië) waren vier gevangenen ontvlucht. Een hunner werd geval en in zijn cel teruggebrachtde drie anderen wei den door de wachters eenvoudig zonder vorm van proces doodgeschoten. Voor den grooten optocht, die heden Ic Bologna zal plaats hebben en waarin de ge leerden van alle landen der wereld zullen zijn verlegenwoordigd hebben de dames der stad een banier geschonken die f 4800 kost De stu denten bereiden een «humoristisch» feest voor. «Trouwen is goed maar niet trouwen is beter» heeft Paulus gezegd en dit is volkomen toepas selijk op een paartje dat zich het vorige jaar te Haarlem in den huwelijksslaat begafdoch sinds dien tijd van liefdegaven bedelpenningen is beter moest leven. Nacht aan nacht werd het gastvrije dak van het politie bureau als slaap plaats gebruiktduch ook daaraan is nu een einde gemaakt. Eerstdaags zullen de echtelieden wegens landlooperijnaar een der Rijks-werkin richtingen worden gezonden. Een vreeslijke hagelslag is voorgekomen in 't Zuiden van Frankrijk. Uit Bordeaux wordt dien aangaande geschreven In het geheele departement is aanzienlijke schade veroorzaakt door den hagel, die geval len is, vergezeld met krachtige windhoozen Dp enkele punten hadden de hagelsleenen een dikte van vijl duim en in verschillende gemeen ten is de oogst ve.nield ook de wijngaarden zijn zwaar beschadigd hel verlies is aanzienlijk. De intocht der Koningin-regentes te Valencia was een ware zegetocht. Het slation was fraai versierd en de geheele stad geleek een bloemen hof Op verschillende plaatsen waien eerepoorten opgerichto. a. door de dames van Valencia door het gemeentebestuur doot de hoogeschool, door het garnizoen. Een gesloten rijtuig met de kleine infantes reed vooruittoen de menigte dit zag en vreesde dal de regentes met den Koning zich in dat rijtuig aan de blikken van het publiek onttrokging er een luid gemor van ontevredenheid op, dat evenwel ophield zoodra de Prinses van Asturië en de inlante Meria Teresadie de oorzaak begrepenaan hen die op hel rijtuig aandrongen zeiden Menen delras. (Zij komen achter ons). Toen nu de geopende landauwer in het gezicht kwam en hel volk het koningskind in de armen zijner moeder aanschouwde, barstte er een oorverdoovend gejuich los. De stoet reed ver scheidene straten door en werd onophoudelijk van alle balkons met de fraaiste bloemen be strooid honderden duiven vlogen om het rijtuig heen terwijl nu en dan gedichtenop veel kleurig papier gedrukt, als vlinders naar bene den fladderden Op de Plaza de Miquelete waar de kathedraal staat, begonnen alle klokken te luiden en weerklonken geschutsalvo's van alle zijden. De Koningin stapte afom een Te De- um in de kathedraal te nooren daarna bezocht zij de kapel van de Virgen de los Desompara- dosknielde neer, bad eenige oogen blikken en hiel met blijkbare aandoening den Koning in bare armen omhoog als om hem aan de Heilige Maagd der Verlatend op te dragen. Bij hel afscheid hechtte zij eene kostbare diamanten speld op den mantel van hel beeld. Op de Plaza del Arzobispo werd der Koningin een hulde ge bracht door de Valenciaanschc bloemenmeisjes zoo beroemd om hare schoonheid zij boden een bouquet nan van viooltjes rozen en wille anje lieren de initialen van den Koning nabootsende. Toen het rijtuig onder de eerepoorlopgericht door de dames van Valenciadoorreed werd het met zulk eonen overvloed van bloemen be strooid dot de Koningin er halverwege onder verborgen was. De kleine Koning greep glim lachend naar don bloemenregen. Ook de stu denten brachten eene ovatie en boden twee verzoekschriften aanhet eene den wcnsch inhoudende om eene faculteit van wijsbegeerte aan hunne hoogeschool opgericht te zien. Nog werd de Koningin van eene tribune begroet door de vertegenwoordigers van 80 gemeentebe sturen uit de provincie Valencia. Twee Berlijnsche dames - eene bankiers vrouw mevrouw Loesche, cn een predikantsvrouw mevr. Suuchon vragen van al harestadgenooten die op reis gaan. haar als «reisbelasling' minstens 1 mark te zenden welk geld bestemd is om behoeftige naaisters, die ziek zijn ol behoefte bi bben aan onlspanningvoor ecnigen tijd naar buiten ol naar eene badplaats te zenden. !n het vorige jaar bracht deze «reisbelasling" zooveel op dal aan 12 in lijdenden lo -stand ver- keeiende naaisters de middelen konden worden verschaft om ól door een rustig verblijf op het land 61 door liet gebruik van baden hare gezond heid te herstellen. De goede resultaten van dit liefdewerk hebben de beide genoemde dames aan gespoord om dit jaar daarmede voort te gaan. Te Schiedam heeft een molenbaas in eene stoombranderijtoen hij op den zolder der la- briek hel rad eener in wei king zijnde machine), dat uitweekmet een koevoet op zijn plaats wilde brengen met dat werktuig, hetwelk on gelukkigerwijze tusschen het rad terecht kwarn, zulk een hevigen slag gekregendat hij dood nederstortte. De man. een zeer oppassend werkman, laat eene weduwe met 4 kinderen achter. Volgens telegammen uit Madrid zijn de her- log en de hertogin van Edinburgh in den trein tusschen Cordova en Granada bestolen. De dieven hebben de koffers der hertogin opengebroken pn daaruit eene belangrijke hoeveelheid kleinoodiëu gerooid. Tot dusverre zijn de dieven nog niet ontdekt. MCIIOKKHM F ITT. No. 11 van Schorers Fainiliënblall bevat, even als de vorige afleveringen weer veel schoons en nuttigs op elk gebied. Wij vinden daarin hel vervolg van H Schuberts boeiende novelle Asehenhrödel.» Dan worden er eenige bladzij den gewijd aan het Duitsche keizerpaar, waarin ons een blik gegund wordt in hun privé en huiselijk leven. Daarna volgt «die Kntwickelnng der socialen Frage» door Ernst Kirckberg het geen door velen met belangstelling gelezen zal worden wijl de sociale kwestiën eenieder in den tegenwoordigen tijd min ol meer belang inboezemen. Tol afwisseling ontmoeten wij daarna een geestig gedicht van DetlevFreiherr von Liliencron «Unter den Linden terwijl «Vom kiinltigen Kriegsschauplatz» en Alfred Ruhe- mann's «Lappen und Dalekarlier auf Reisen»onze .gedachten op meer wetenschappelijk gebied lei den. Tot afwisseling zal zeker A. Graus schels «Das Tucli mil blauem Hand» en «Die Modestin» eene novelle von Duncker wel in veler smaak vallen; hoewel wijde lezers van «Schorers Fa- miliënblall» vooral aanraden indien zij prijs stellen op algemeene ontwikkelingdan toch stellig Dr. Cohnheims «Was ist Blutvergiftung» en F. H's «Zum Gedachtnis an Ulrich von Hutten» enz. enz te lezen. Een en ander is slechts een zeer kort resumé van hetgeen All. 1J alzoo bevatdoch hel is waarschijnlijk meer dan voldoende om hendie «Schorers Fainiliënblall» nog niet kennen, tot inzage aantemoedigon. Men kan zich bij eiken boekhandelaar op dit werkelijk uitstekende tijdschrift abonneeren tot zeer matigen prijs per maandelijksche afte vering. De platen daarvan zijn zeer fraai. DAGELIJKSGIIK WATERSTANDEN van de Lunteraolie beek en de rivier de Eem. Da ROODRH Ilk AM OvKE- Lam- PoTH- Gmn' LUI- DR tum Wan Wed. bruc1, ■TUN. aard I'.RM 1888 M. M M M. M M M M. 3 Juni 4,08 4.011 4,81 2.70 2.38 2.20 0,00 - 20 4,OU +.70 4.80 2.(10 2,20 2.1 U 0,40 -25 6 ♦,«W 4.70 1,80 2 04 2.50 2,30 0.18 A P. a ♦,«8 ♦,71 ♦,70 2,1)1- 2. BI 2,80 H(I7 IS 7 ♦.«7 ♦.71 4.70 2,or. 2,fiO 2 28 <•8.1 iO 8 4.98 4,70 4.70 2,0/ 2.18 22, 30 9 [<,90 ♦,70 |*,79 9,97 3,00 2,20 -30

Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 2