kipste nooit vergeten. Kn dan de examinatoren die ook al vun de xomergenoegens moeten afstand doen die ook nl zich hebben moeten voorbereiden die met onverstoorbare kalmte en waardigheid en nut «paedagogischen» tact op den koop toe gewapend moeten blijvenvele dagen lang gewapend het meest tegen zich zeivenWel lington heelt gezegd dal na een verloren slag niets treuriger is dan eene overwinning Zoo zou inen kunnen zeggen dat na den geëxami neerde niemand treuriger bestaan beeft in deze dagen dan de examinator. «Frère, il faut mourirl» zeiden of zeggen nog de Trappisten bij wijze van opwekkende» groet «Broeders, men zal ons allen begraven,» heelt Jonathan oi een ander hun nagezegd Met weinig minder recht kan men tegen woordig zeggen: «Broeders, men zal ons allen examineeren ons en vele zusters daarenboven.» Er valt niets aan te doen het is hel lot Maar zou men ten minste niet eens kunnen be proeven te examineeren bij de kachel in plaat* ▼an in de doorgloeide lucht van den zomer? Ter zitting van den Gemeenteraad van Amers foort van Donderdagmiddag jl. gepreside-rd door den heer burgemeester Jhr. Mr T A. J. van Asch van Wijckwaren aanwezig 13 leden en afwezig de heer W. G. M. Eyck van Zuijlichem en J. Zand ijk Jr. Gunstig is beschikt op een request van be woners der Slijkstraat, om naamsverandering van die sliaat Zij zal voortaan heeten Arn- hemsche straaL B. en W hadden daarom geen bezwaar, aan het verzoek voldoen omdat de tegenwoordige naam niet historisch is. Aangenomen werd een voorstel van B. en W. betrekkelijk hel toezicht op liet steken van heideplaggenenz. Het geregeld toezicht houden ter bedoelder plaatse had wegens den verren alstand nog al bezwaar indaarom kon den B. en W.en inet hen ook de raad gemakkelijk treden in het aanbod van Evert Kamerbeekonbez. rijksveldwachter te Leusden, om daar voor eene belooning van f 40 's jaars toezicht te houden. Tot e nige besprekingmeer tot toelichting van hel voorstelleidde het voorstel vsn B. en W. tot bestrating mei klinkers van de Beestenmarkt, doch werd ten slotte z. h o. aangenomen. De tegenwoordige bestrating laat veel te wenschen over betere bestrating zal het marktverkeer bevorderenmaar ler- w jl de kosten van geheele nieuwe bestraling wat hoog zouden loopengaf de commissie van fabricage in overwegingde markt ter ge heele lengte over eene breedte van 7 meter te bestraten. De wethouder Croockewit gaf toelichting waarom B. en W. met hel advies dier commissie kan meegaan, waarop, niettegen staande de bedenking van den heer Kleberdie mei de bestraling nog zou willen wachten tot het gebleken zal zijn dat de beestenmarkt wer kelijk in bloei toeneemtde raad zich een stemmig met het gewijzigd voorstel veree nigde. De kosten zullen bedragen I HOU. Gunstig weid tevens beschikt op hel request van den Schullerijkaderbond (die 50 en 7 Augustus te Amersfoort een schietwedstrijd zal geven) oin eene bijdrage in de kosten van dien wedstrijd. Het prae advies van B en VV. luidde gunstigen wel om eene bijdrage van I 200 te geven, benevens 150 voor een prijs Uil de toelichting van den vorzjrter bleek nog, dat B. en W tot dit advies gebracht waren door den wenschom daarmede eene hulde te bren gen aan den commandant der stedelijke schutte rij den heer Tromp van Holst, voor zijne be moeiingen om de schutterij boter te organi- aeeren en te oefenenen tegenover die moeite er nog in geslaagd isde kosten der schutterij gaandeweg te verminderen. lijk de geliefde vader door voortdurende over- groote inspanning en ruslelooze studiën zijne gezondheid ondermijnde, hoe hij zwakker en ziekelijk werden zich toch niet de voor hem zoo hoog noodige verkwikking gunde. Maar niet gewoonop huiselijke gemakken te letten door hel gemis van eene vrouwelijke opvoeding ontbraken haar ook de oogen der lieide welke veel scherper zien dan alle wijsheid en ge leerdheid oer wereld. Zoo verliepen de jaren en met hen de eerste jeugd der scnoone Maria Gaëlanaen meer en meer begonnen de huwelijkscandidaten vanüo logna in haar slechts een voorwerp van bewon dering te zien terwijl de geleerde mannen, met wie zij verkeerde en wetenschappelijk disputeerde, in haar niet de vrouwmaar eene vriendin zagen. Eindelijk echter sloeg dan toch het uur, waarop het hart der vrouw ontwaakteom hel zoet-pijnlijkste gevoel der wereld te leeren ken nen de liefdeEen jongehoogst begaafde geleerde Stefanello de Cinta bezocht de oude, beroemde universiteit Bologna om zijne kennis nog te vermeerderen en orn vooral den be roemden professor d'Agnesi te hooren. Hij I Ter benoeming van eene regentes van het burgerweeshuis was door dames-regen essen voorgedragen een drietalnl. mevr. J. B A. van Mansvelt—Suringar mevr. Groeneboom Stokhnijzenen mevr. Kollewijnvan Wijk. Gekozen werd mevrouw van Mansyelt. Ter benoeming van een onderwijzer aan de sclio .1 Ie soort voor jongens waren uit 38 sollicitanten door den schoolopziener en B. en W. voorgesteld de heeren W. van der Wallte PoLbroek; J. Fortuin, te Amersfoort en J J. Blok, te Epe. Met 10 van de 13 steininen werd de heer Fortuin gekozen Zijne jaarwed de werd vastgesteld op f 500. Hiermede waren de werkzaamheden voor deze vergadering algedaan. K e ii ii i s e v i n t» De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Doen te weten dalvolgens besluit van den Raad dezer gemeente van 28 Juni 11 de straat bekend onder de benaming van Slijkstraat" voortaan zal genóemd worden Arnhemsohe straat Amersfoort, den 2. Juli 1888. Burgemeester en Weihouders voornoemd De Burgemeester T. A. J. VAN ASCII VAN WIJCK. De Secretaris W. L. SCI1ELTUS. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gezien art 8 der wet van den 2 Juni 1875 (Staatsblad Na 95) Brengen ter kennis van het publiek ,dal door hen aan C. li. A. IN DEN KLEEF en zijne recht verkrijgenden vergunning is verleend om eene Smederij oplerichlen in het perceelalhier gelegen aan de Beestenmarktkadastraal bekend onder sectie E, No. 2GI3. Amersfoortden 2. Juli 1888. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester T. A. J. VAN ASCII VAN WIJCK. De Secretaris W. L. SCHELTUS. Wandelstokken welke dienst doen als siga renkokers zijn een der nieuwigheden van de Deensche tentoonstelling te Londen. De stokken kunnen 8 of 9 sigaren bevatten welke te voor schijn worden gebracht door het omdraaien van den knop. Gedeputeerde Stalen van Limburg hebben voorgesteld voor het jaar 1889 eene som van f 1000 uit de provinciale fondsen beschikbaar te stellen tol bevordering van de vestiging van artsen en vroedvrouwen in de gemeenten. Naar wij vernemen zullen op de aanslaande Indi-che begrooling hel traktement en de uit rust ingskosten voor den gouv-generaal tot be langrijk lagere sommen worden uitgetrokken dan de gewoonte is Het tracieinent wordt van 1164,000 op f 132 000 gebrachtde uitrustings- kosten van f60,000 op 20,000 en de reiskosten van f 20,000 op 8000. De assistent-resident van Assen door den Mi- nislei Keuchenius ontboden, heeft reeds den 19den Juni F'enang verlaten en wordt dus tegen de belli van Juli ia het vaderland verwacht. Volgens een schrijven in de N. A. Ct zouden zijne plannen waarvoor hij bij den heer van Rees geen ingang kon vindenneerkomen op terug trekken naar Oleh leh weder bezetten van S.«- malagan en Telok Semawé, eene militaire vesti- kwam in diens huis en gevoelde zich weldra onweerstaanbaar tot Gaètana aangetrokken. Niet de geleerde wa< het, die hij in haar bewon derde maar de vrouw de verrukkelijke schoon heid haar rein eeuvoudig voorkomen hare onbaatzuchtige liefde voor den door haar kin derlijk vereerden vader vervulden hem met die genegenheid die hem alles deed hopen wal hij zoo vurig verlangde Want dit stond vast bij hem Maria Gaëlana zou de zijne wordende wetenschap en den geleerden triomf vaarwel zeg gen om in een huiselijk leven aan zijne zijde zich aan de plichten te wijden, welke der vrouw toekomen. Als het hem geluktein haar dezelfde gevoe lens te wekken welke hein voor haar vervulden zoukon zij zich niet legen zijn verzoek ver zetten Zou hij haar dan niet liever zijn dan de wetenschap En bevond zij zich maar eerst in zijn ouderlijk huis bii de zachte goede moeder, in een geregelden behagelijken familiekring welken zij niet kende, dan zou echt vrouwe lijke invloed en de tooverkracht der huiselijk heid zeker een heilzame inwerking op de ge- 1 ielde hebben Wurdt vervolyd. ging op Poeloe Way en het in werking brehgen der vioegeie scheepvaartregeling als kustcontrdle, terwijl dan Toeankoe Daoed te Kolia Rudja zou komen zetelen. Te Makow is een gewezen Poolsch officier, Kurkowski overleden in dun ouderdom van 116. "ij maakte verscheidene veldtochten mede o. a. dien van Napo'eon 1 in Rusland Tol het laatst van zijn leven was Kurkowski nog gezond. Een nog ouder man dan hij woont in de Frsnsche stad Tarbes. Deze man. Ril as, heelt den teeltijd van 118 jaren bereikt. Hij is nog altijd kras en gezond en loopt met lerm. De vader van Ribas werd 111 jarenoud zijn mo der 101 een ooin van hem 113 en een broeder van hem kwam op 114 jarigen leeftijd door een ongeluk om het leven. Te Voorst woont eene vrouwTonia Berens genaamd, die 15 Januari 1788 geboren werd en tot dusverre nog iederen dag op hel land werkt. Koning Jan van Abyssiniëdie beweert van Seba's wijze koningin af te stammen, heefteen wet uitgevaardigdwaarbij de tabak in zijn rijk wordt verboden en ieder die betrapt wordt op snuivengestraft wordt met het afsnijden van zijn neus. Op het pruimen en rooken van tabak slaat de doodstraf. Juffrouw K. te Amsterdam had haar man gedreigd datals hij ooit weder 's nachts dron ken thuis kwam zij bepa.dd de deur niet meer zou openmaken Onlangs deed hel geval zich voor en toen hield de juffer woord. Ken paar dagen later kreeg zij hel volgend schrijven «Geliclde Kaatje Nu je me in pikdonkeren nacht hulpeloos op straat hebt laten staan, deel ik je mede dat, als je dezen brief ontvangtik niet meer onder de levenden ben. Je getrouwe Laurens Juffrouw K. gilde van ontzettinghuilde tra nen met luiten en deed zichzelve de bitterste verwijlingentotdal zij op de tweede bladzijde van den briei lasik ben namelijk doodgraver gev/orden. Te Sint Jans Molenbeek is een huis ingestort, doordat een deel van een in aanbouw zijnde huis op hel dak terecht kwam. Drie personen wer den gedood en twee ernstig gekwetst. Uit 's Gravenhage wordt gemeld Onze nationale Tentoonstelling is nu voltooid, zeer prachtig en een reis naar den Haag vol komen waard. Naar ik hoor zullen er op het terrein der ten toonstelling verscheidene avondfeesten plaats hebben bals champétres met giurno- en an dere verlichting. Een geheel nieuw plan isnaar men zegt in de maakde oprichting vin een restauratie, uitsluitend voor dames. Mij dunkt dal dit inder daad een zeer gelukkig denkbeeld is vooral om dat inen de open tafel wil inrichten in een aan de llaagsche kookschool grenzend perceel en de spijz'-n die daar door de h-erlingcn worden be reid voor de reslaura'ie zal bestemmen Op die wijze worden niet alleen de damesdie alleen wonende gewoon zijn op haar kamers te eten, aan gezelligheid geholpen maar ook de zoo nut tige en naar ik hour (link werkende kook school gebaat. Het wordt langzamerhand druk in Schevenin- genenkele hotels zijn voor Juli geheel bezet en vooral het Oranjehoteldat van 15 Juli lol 15 Augustus prins Albrccht van Pruisen en gemalin met hun kinderen en een gevolg van 31 personen zal ontvangenzal zeker goede zaken maken. Toch begint het Kuihaus dit jaar ook reeds meer logeergasten Ie trekken dan verleden jaar. Hel ziel er dan ook prachtig uil de zalen zijn rijk gemeubeld en gedecoreerd en inaken een vcrassenden indruk. Een der oudste uilspanningen te Schevenin- gen «de Bellevue» bij 't volk als «liet koepeltje» bekend is gesloten en te koop. Men heeft hier het laatste en schoonste plek|e duingrond aan 't strand en er zullen dus wel vele liefhebbers komen om daar een nieuw hotel, een Casino, of zoo iels neer te zetten. Het zou een uitstekende gelegenheid aanbieden om er bijv. een ménage of een hippodróme te •lichten, wat te Scheveningen ontbreekt. De berichten van hel Loo luiden voortdurend zeer gunstig. Z. M. gaat vooruilgevoelt' z'ch in de laatste weken veel krachtiger en opgewek ter dan vroeger en gaat dan ook van tijd tot tijd uil. De koning houdt zich zeer druk bezijj met de verbouwingen die ten behoeve van de jonge prinses aan 't paleis plaats hebben cn heefl persoonlijk alle orders gegeven voor de inrich ting van de keuken en van hel boudoirtje van prinses Wilhelininu.

Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 2