nu moesten gelooven. Daar kwam de advocaat van den man op een goed denkbeeld hij kwam nog eens op den alloniemen briel terug omdat bij zeker gelooide dal de viouw hem verzonden bad. Keiie ver gelijking van bet schrill was niet mogelijk daal de letters uil eene courant waren geknipt en daarna op den brief geplakt llij drong er even wel op aan dal mevrouw Léchevin liet liegin van den briel zou opschrijven en dal luj 't baar zou voorzeggen. Dit geschiedde. De dame zette zicli met veel gratie aan een tafeltje en schreef enkele zinnen op. Nadat de president bel geschrevene bad ge zien zeide bij lachend «Onze verdenking was gegrond gij zelf mevrouw hebt deze aantijgin gen legen uwen man gericht.» Moe zoo1.'» riep zij verontwaardigd. De brief, mevrouw, die zooeven gekomen is en hetgeen ge daar geschreven hebi bevat ten dezelfde spellouten. Flier en daar is «honneur» metéén cn» en «obscène» zonder cc» geschreven. Wij weten nu helgeea wij weten wilden Léchevin werd onder de toejuichingen van het publiek vrijgesproken. De galante Janmaat. Zondag ontdekte een jonge dame op de Prins Hendrikkade le Amsterdamdal haar gouden horloge verdwenen was. Zeer ont>leid snelde zij terug den Nieuwcndijk opwaar een marinier haar hel verloren voorwerp ter hand stelde. Toen de dame haar porlemonnaie te voorschijn haalde zei de marinier heel leuk cNeenjulliouw dat doet de majoor morgen (traktement uitbetalen), geelt uwé uic maar een zoen.» In den omtrek van Zwolle vindt men zooveel mollen dal de boeren voor eiken moldien inen in hun land machtig wordt en bij hen thuis brengt, 10 centen geven. Te Debreczin (Hongarije) heeft een zoon zijn vader, die in onmin met zijn moeder leefde, doodgeschoten. Dal het visschen naar pietermannen niet atiijd een onschuldig vermaak ismag men ge noeg bekend achten, liet Bleken door deze vis schen veroorzaakt onduldbare pijnen. Dezer dagen werd een jongeling op Tessel door zulk een visch in de band gestokenmet hel gevolg dat bet beenvlies geiaakt werd. De arm zwol vreeselijk op en men moest geneeskundige hulp inroepen. Er is veel kans op dat de jongeling 't gebruik van den gekwetsten arm voor altijd zal moeten missen. ïn het Binnengasthuis ie Amsterdam is op genomen eene dienstbode, die na baar lieistel der justitie zal worden overgeleverd. Zij heelt bekend het kind, dat zij jl. Dondeidag hel leven schonk te hebben gedood. Dezer dagen is te Bar nay in het doparte' ment Saone en Loirede bliksem geslagen in eene school. Twee kinderen van tien en negen jaar bleven op de plaats dood en tien anderen werden evenals de onderwijzer licht gekwetst. Be rupsdie tegenwoordig het TerApel- bosch teistert, schijnt zich gelukkig alleen lot de eiken le bepalen, maar deze zijn dan ook zoo kaal gevreten alsof het midden in den winter was Zoo talrijk zijn de rupsen dat ze langs de muren der huizen opkruipen de glazen als een kleed bedekken en de woningen bij honderd tallen binnenkomen. Men denkt dat een voch tige lijd aan deze plaag een einde zal kunnen maken. De «Allgemeine Deutsche Realsehulmanner- Vereiu" heelt in zijn laatste vergadering van gede legeerden te Berlijn een prijsvraag uitgeschreven v.iii duizend Mark. Vóór den 15 Januaii 1880 moeten de antwoorden der mededingers naar den prijs worden ingezonden aan het Heal-Gym nasi urn le Creleld. En welke vraag moet benul woord worden «Welke zijn de oorzaken van de overproductie UcbcrfuUitujder zoogenaamde geleerde vakken, en door welke middelen kan daaraan op de kracht- digste wijze paal en perk worden gesteld De Mid. leeraien peinzen over die vraag Den Slisten Juni zag men in het oostdeel van den Anna Puulovvnapoldcr alsook te VViennger- waard duizenden ja millioenen insectenter grootte van een meikever. De kop geleek op die eener bijhet achterste gedeelte was smal en lang terwijl hel diertje van A vleugels was voor zien Zij trokken vaa uit de Zuiderzee in wes telijke richting. Sommige menschen maakten zich beangst voor een sprinkhanenplaag. Een heer die gistermorgen te 9 uren aan het Hhijnspoorslalion le Utrecht wat haastig uit den trein stapte had het ongeluk te vallen en zijn rechterbeen te breken. De ongelukkigedie van Arnhem kwam en zich voor zaken naar Amslcr dam begaf, moest zich terstond onder heelkun dige behandeling stellen. Een soldaat stond voor den krijgsraad te Mar seille wegens liet eenvoudig misdrijf van vernie ling van militaire kleedingstukken terecht. Toen de voorzittende kolonel hemvolgens gebruik vroeg, of hij iets ter zijner verdediging aan ie voeren hadwierp de beschuldigde zijn kepi in het gelaat van den hoofdofficier, roepende: «Ik heb genoeg van het leven ge kunt mij ter dood veroordeelenhet is mij volkomen het zelfde.» De krijgsraad verhoorde zijn wensch en veroordeelde het dwarshoofd ter dood. De militaire najaars manoeuvres, in de omstre ken van Zevenbergen te houdenzullen tus schen 10 en 13 September plaats hebben Alleen in de gemeente Zevenbergen zullen c. a. 1700 manschappen worden ingekwartierd Den laatslen dag zullen 4000 militairen van verschillende wapenen hieraan deelnemen. In de zitting van de rechtbank le Haarlem stond Vrijdag terecht C. Hangjas van Haarlem oud 31 jaar, en twee Amsterdamsche jongens, J. 'V, Marsman, oud 15 en J. Ravesteinoud 10 jaren wegens een diefstalinden nacht van 25 op 20 April in een winkel te Haarlem. Toen het drietal bezig was de twee hammen en eene groole bus chocolade in hel Kenaupark tusschen de boomea in den grond te sloppen, overviel hen de brigadier der rijksveldwaclitdie Hangjas aangreepterwijl de beide anderen op den loop gingen. II. rukte zich met geweld los, doch werd zeer kort daarop in zijne woning gevalnadat even te voren nog in dn-nzellden nachtde beide anderen toen zij de woning van 11. verlieten waren aangehouden Hel O. M. vroeg vei oordeeling voor den eerste tot een gevange nisstraf van 4 jaar, voor den tweede van 2 jaar en 0 maanden voor den derde 3 jaarde heide jongens zijn reeds vroeger wegens dielstal veroordeeld. De rechtbank zal 5 Juli vonnis geven. Te Nieuwediap is eergisteren een moordaan slag gepleegd. De stoker 2e kl. der marine Sparenboomviel twee meisjes, waarvan eene zijn beminde was, op straal met een dolkmes aan. Een der meisjes bracht hij eene wonde aan fouten toen Maria Gaëtana deze terstond be merkte, gelijktijdig met hem zeiven, voelde hij in 't publiek op de fout in zijn werk opmerk zaam gemaakt meer dan ooit het drukkende en onmogelijke van den toestand. Met eene trots* ne opwellingwelke hij niet kon noch wilde verbergen wendde hij zich zoo koud van haar aldal zij geene vrouw had moeten zijn om niet terstond in de dierbare trekken de gekrenkte gevoelens van den geliefde te lezen, en een gevoel van diepe srnait bekroop voor de eerste maal heur hart. Wat hielpen haar nu de warme lofspraken welke men overal op haar hield Wat hielp hel haardat men haar prijzend in geheel Bologna «professor Gaëtana» noemde dat hare «Analyses,» haar geleerdste en beste werk, met reuzenschreden de voltooiing naderdehet werkwaarvan zij de dwaze hoop voedde dat hst Stelanello evenzeer zou verblijden als haren goeden vader? Niettemin echter kon zij nog altijd niet begrijpen waarom hij zich zoo trotsch en stom van haar had afgewend Slechts treurig zeer treurig had het haar gemaakten eersttoen zij zich weder mol allen ernsiigen ijver in haar werk verdiepte, gelukte het haar, de droevige stemming voor hel oogenhlik te overwinnen. Zoo vinden wij den vrouwelijken professor in de bibliotheek van het vaderlijke huis tegelijk de studeerkamerdrukker dan ooit bezigoin de laatste hand aan het werk le leggen over 'twelk even te voren haar vader, wien zij in zijne kamer daaruit had voorgelezen haar den rneestcn lof had toegezwaaid. Geheel verdiept in hare «Analyses»ontwaakte «prolessorGaëtana» als 't ware eersltoen een maar al te welbe kende stap haar in den arbeid stoorde. Met tooverachtige vlugheid veranderde de geleerde «professor» zich in het beminnelijke meisje. Ja. het was werkelijk Stefanello de Cinla, die zijnen trots bedwingend besloten had Maria Gaëtana up te zoeken en zich zekerheid te ver schaffen of niet hij en zijne liefde haar meer waard waren dan wetenschap cn geleerdheid. Maria Gaëtana ontving hem met oogenschijn- lijke kalmternaar deze kalmte was slechts uiterlijkofschoon zij meendedat Stefanello kwam om haar oordeel over eene wetenschappe lijke vraag te vernemenweldra verdween echter alle wetenschap toen de Cinla inet liet vuur van hartstochtelijke welsprekendheid eene geheel andere vraag lot haar richtte, de gewe tensvraag«01 zij hem beminde en voor altijd de zijne wilde worden Wordt veroolyd. de hand toede andere werd ernstig in hare linkerzijde in de nabijheid van hel liarl gekwetst. De dader is door de wacht der mariniers gevan gen genomen en naar het wachtschip gebracht. In Fnuiki ijk zijn de processen tot echtscheiding cn scheiding van talel en bed geslagen van 5439 in 1884 lol 7550 in 1885 en tol 7538in 1880. De nieuwe Keizer van Duitschland koning van Pruisen heelt als zoodanig eene jaarwedde c. a. van 33,500 mark, dal is f20,100. Die Keizer Konings positie is derhalve finan- tieel ganscli niet onlekker en te meer niet omdat zij aan geene concurrentie onderhevig is. Het aantal valsche bankbiljetten van 500 frs. door de Kransche Bank ontvangenbedraagt thans 116. Men zegt, dat de politie de schul digen op liet spoor is. Te Sleenwijk is een timmermansvrouw van drie jongens bevallen. Moeder en kinderen zijn alle wel. Een woord dat treffend onze lijd leckentleest men in een Duisch blad «Ik kan me niet begrijpen juffrouw dat u niet trouwt.» «Dat is toch zeer verklaarbaar: ik kan geen man onderhouden.» Eene illustratie van hetzelfde begrip ziet men trouwens ook in de tegenwoordige mode, krach tens welke de arm van den verlooide rust op dien van zijne aanstaande «hierop steunen wij, hierop vei trouwen wij,» schijnen zij te zeggen met het randschrift onzer oude rijksdaalders. Keiiiiisgéf iug. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT brengen ter kennis van dc in gezetenen dezer gemeentedie ter erlanging van het EERETEEKEN wegens eervollen lang- durigen wcrkelijken dienst bij de SCHUTTE RIJEN in de termen van zijner Majesleils be sluit dd. 5 December 1851 (Staatsblad No. 149) mochten gekomen zijn en verlangen raet het eereteeken te worden begiftigd dat zij zich tot hel doen van de vereischte aangifte lei- Secretarie kunnen vervoegen op Maandagden 16. Juli aanstaande, 'smorgens tusschen 10 en 11 uur. Amersfoort, den 4. Juli 1888. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester T. A. J. VAN ASCII VAN WUCK. De Secretaris W. L. SCHELTUS. AMERSFOORT 5 Juli 1888 De Staten-Generaal zijn bijeengeroepen in vereenigde zitting tegen Maandag 10 Juli, tot ontvangst der «voogdijwel.» De uitslag der overgangsexamens aan liet Gymnasium te Amersfoort is als volgt bevorderd van de isle kl. tol de 2de. on voorwaardelijk J. B. Berends, J DoetsW. G. T. C M. GolN. G. Spit en J B. Wolff voorwaardelijkB. DijkstraW. Slap en II. A. Visser; niet bevorderderd één van de 2de kl. tot dc 3de onvoorwaardelijk II Adler P Groenehoom, C Kok, II. J Ledeboer, J. LieflinckJ. P. Th. duQuesne, A. J. Schitn- melpenninck v. d. OyeB. van der Sleen J. R. VerheijC. Wijker en S. J. van Zijst niet bevorderd 2 van de 3de tot de 4de kl.onvoorwaardelijk: J L. van OsL D. de Jong Schouwenburg A. J. Warlena en W. A van Zijst van de 4de tot de 5de kl.onvoorwaardelijk G. A. MiltelbeekM. van der Noordaa en A. A. Stheeman van de 5de tot de 6e kl.onvoorwaardelijk J. BruggcmanR. Coler.branderC A van Grouningen, A. 11. van den Heuvel, II. Th. J. van VlijmenL. E. Visser cn F. Voortman. Zondag 8 Juli e. k. zal de godsdienstoefening in de Remonslranischc kerk te Amersfoort wor den geleid door den heer J. A. Böliringer predikant le Amsterdam. Tot adjunct-inspecteur van politie le Rotter dam is benoemd de heer 11. Vissolier, volontair aan het bureau van politie le Amersfoort. Dinsdagavond laat is door onbekende oorzaak brand ontslaan in liet huis aan de Lnngestraat nabij de Varkensinarkt te Amersfoortbewoond door den heer Bloein boekhandelaar. Te 11 uren was van huilen nog niets le hespeuren en le 12 uren was de brand geheel gebluscht. De buren en anderen hebben in hel blusschen buitengewoon geholpen door nabijzijn I water aantedragen. De vrijwillige brandweer was zeer spoedig aanwezig doch behoefde niet !c werken, llcl huis is verzekerd voor 1iu de Tielscha

Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 2