Maandagavond is uil de Hobbemakadt» te Am- steidam bel lijk van den vermisten diamantslijper opgehaald. Hij tiad de parapluie van bel meisje dal verdronken achter bel Rijksmuseum is ge^ vondenin zijn hand. De man heet And ré van Houten. Hij is een 30 jarige Belgvan den Israël. Godsdienst afkomstig uit Brussel en als diamantslijper werk zaam aan «De Eendracht» op de Achtergracht waar hij in No. 2 woonde. Gedurende een maand bad hij met bet meisje gewoond en was 15 Juli in zijn woning terugge komen doch sedert Donderdag niet meer gezien. Cato Seinstra niet Zijlstra was, vol gens hel getuigenis van hen bij wie zij in huis woonde, een lief, zacht blond meisje, vin 19 jaaren de dochter V3n een zeekapiteindie op dit oogenblik op reis zijnde met zijn schip de «Uollandia,» onwetend is van betvreeselijklot, dat zijne dochter heeft getroffen Een jaar geleden had zijwaarom kon men niet zeggen de kost school waarop zij door haar vader was besteed, heimelijk verlaten en had in de Gerard Don- straat in een comestibleswinkel, kamers gebuurd. Zij scheen steeds ruim bij kas te zijn en men wist ook te vertellen dat zij bij een notaris een bedrag van f 4000 te goed had dat haar in termijnen werd uitbetaald. Haar familiein Indië. moet zeer gefortuneerd zijn. Omtrent beide personen wordt door menschen die hen kenden de gunstigste getuigenis gegeven zoodat men ook zijnerzijds aan geene misdaad durft denken. Het blijkt echterdat de berichten dat men •een paartje in twist had gezien achter het Rijks Museum op den nootlottigen avond waarheid bevatten. Het hulpgeschrei waszoo wordt door bewoners van de Ruysdaelkade beweerd niet van eene vrouw doch van een man. Hel geval is hiermede echter niet opgelost. De vraag blijft nu, of er aan eene misdaad gedacht moet worden of aan een ongeluk. Voor beiden valt iets te zeggen. De mogelijkheid toch is niet uitgesloten dat het mei«jedoor den twist met haat minnaar opgewondente water is gesprongen dat hij om hulp geroepen en haar voorbeeld gevolgd heelt. In Japan heeft een vreeselijke vulkanische uitbarsting plaats gehadwaarbij 400 personen gedood en 1000 gewond zijn. Door de rechtbank te Middelburg is W. F. H. V. koopman te Vlissingen wegens schaking van «ene minderjarige, tot 2 jaren gevangenisstraf ver oordeeld met verlies van burgerrechten voor den tijd van 5 jaren. Een vreeselijke ontploffing heeft Dinsdag middag te Rouaan plaats gehad. Een stoomboot geladen met 12000 fusten petroleum vuile vuur en een vreeselijke brand volgde, liet naast de stoomboot geankerde schip Juliette geraakte eveneens in brand. Zes matrozen zijn verbrand en men vreest dal er nog meer slachtoffers zijn. De talentvolle Engelsche schrijfster voor de jeugd miss Bakeris gestorven tengevolge van een bijensteek bij het oog. De jonge dame had er verder niet op gelet tol zij door een gevoel van slaperigheid werd over vallen en daarna krampen kreeg, die in enkele minuten een einde aan haar leven maakten. Een correspondent van de Daily .News die de jongste vlootmanoeuvres in ingeland bij woonde geeft een treurig beeld van hel leven op lorpedoboolen In de ruwe dagen van de vorige week was 'l onmogelijk op die booten te slapen of te kookenterwijl vier man van de Invisible over boord geslagen werden, waar bij een hunner verdronk. 73 jongelieden uit liet arrondissement van Ribeauvilliers in den Elzas zijn door hel ge rechtshof te Colinar lol (UK) mark boete veroor deeld op grond zich aan den militairen dienst te hebben onttrokken. In de fabriek van Marrelbij Rive de Gier, is een stoomhamer gemaakt, die 40 000 K.G. weegt en met meer dan 40 paarden moet wor den vervoerd. Een steenhouwer te 's-Herlogenbosch heeft in dronkenschap een agent van politie zoo ern stig mishandeld dat deze waarschijnlijk aan de gevolgen zal overlijden. De dader is gearresteerd en zal zijn kwaden dronk waarschijnlijk moeten boelen met eemge jaren gevangenisstraf. Uit Transvaal wordt gemeldl: Velen in Nederland denken er sterk over om naar Transvaal te gaan Zij hebben er reeds zoo veel van geboord zij hebben eigenlijk besloten er heen te gaan om het goud op te rapen. Im mers er zijn reeds zoovelen die er fortuin hebben gemaakt. Een en ander is waar, maal ais ge gaat met de gedachte hier het land van melk en honig te vinden, dan zult ge teleur gesteld worden Als ge meent hier te moeten zijn om uw fortuin voor hel grijpen te heb ben zult gij bedrogen uitkomen. Velen in Nederland meenen datmaar dat is onwaar. Alleen voor hen is er fortuin te maken, die hier met behoorlijk kapitaal komen en toe gerust zijn met een kennis op industrieel of ander gebied. Niet voor hen die een betrekking van adminis'ratieven aard zoeken, of een betrek king wenschen te erlangen die men bij u in Nederland met «baantje" zoude kunnen verta len is hier een goede kans. Mijns inziens schildert men Transvaal te mooi. Allen die ik tol heden sprak die als nieuwe ling hier waren als één man zeide men mij Ik had gedacht, dat Tr. mooier was. Eerlang zal er van wege de llollandsche vereeniging «Eendracht maakt Macht" alhier een schrijven aan de llollandsche couranten gericht worden waarin de Nederlanders gewaarschuwd zullen worden om niet met een te groote verwachting naar hier te komen. Voor werkliedendienstmeiden enz. is het hier buitengewoon goed deze zullen ten allen tijde werk vinden de laatsten echter misschien spoediger een man, want het zwakkere geslacht is maar slecht vertegenwoordigd. Als dal reis geld maar niet zoo hoog was, hé De grootste Engelsche stoomboot voor passa giers is de «City of New-York die onlangs op de Clyde werven is gebouwd en thans in die rivier gei eed ligt Zij is voornamelijk voor het verkeer met Amerika bestemd en kan ongeveer 2000 personen bevallen. Het schip heelt vijl dek ken die overal ten minste 8 voel boven elkaar liggen terwijl hel ruiin bijna 40 voet diep is. Hel bovendek heelt een lengte van 14G meter, waarvan een stuk van 140 voel ongeveer dooi de machinerie in beslag wordt genomen In iedere verdieping zijn vijt waterdichte aldeelingen elk met een trap naar het dek. De eetzaaldie goed verlichtluchtig en gezellig isbeslaat een hoogte Zij zag hem met hare heldere oogen diep aan. «Sedert ik een met u ben Erik alles. Wij ver- keeren in groot gevaarik weet betik lees het op uw gezicht' Erik knikte en wees op de ijsbergen. «Als wij ondergaan, Erik» ging Maggie voort «beloof mij een ding. verlaat mij niet, niet een oogenblik. Vast omstrengeld willen wij den dood in het gezicht zien. In den laasten nacht heb ik noch aan het schipnoch aan de zee ea hel gevaar gedachteen zoete droom met lieflijke beelden h.»d zich van mij meestergemaakt. Ik zag ons beiden in eene vriendelijke woning die in een grooten tuin lag, en daar bloeide en rook het zoo heerlijk Bloeiende boomen zingende vogels en murmelende bronnen overal en daar boven de gouden zonneschijn en een onnoemelijk Eeluk in het hart! En toen ik ontwaakte, was et geheel anders angst op alle gezichten en de ijspvramiden om ons ohet is toch ai te verschrikkelijk Zij verborg haar gezicht weenend aan zijne borst. «Wees sterk, Maggie», zeide hij, «nog is niet alle hoop verdwenen de booten zijn welgebouwd en worden met bekwame zeelieden bemand, en wij bevinden ons op den grooten zeeweg die van Europa naar Amerika voert. Misschien is het-gevaar echter ook niet zoo grootmisschien kunnen wij oris van de ijsmassa s scheiden de kapitein heelt zelf gezegd, dal alles onbereken baar was dat hel van het toeval en van de dikte van het ijs afhing. Neen wees sterk mijne lieve. En indien wij ondergaanscheiden kan men ons niet meerwant de dood scheidt niet Hij omhelsde haar en kuste haar teeder. De 'nel riep hen aan tafel. Nauwelijks was de maal tijd welken de meesten in haastvelen in het geheel niet gebruikten geëindigd, toen de stoom fluit floot; «Alles op het dek weerklonk het kommando. «Vrienden, mannen en vrouwen zeide de kapitein toen allen verzameld waren «maakt u gereed tot vertrek I Thans moeten wij het wagen! Ieder moet zich voorzien van warrne kleeding en een deken niet meer. Geen bagage van wel ken aard ookkan toegestaan worden. Gehoor zaamt aan de maatregelen der officieren die het kornmando "oeren Maar voordal wij in de boo ten gaan laat ons den zegen van den Almachtige alsrneeken en Zijne genade inroepen Alle hoofden ontblootten zich. Ren kleine wit harige man die naast den kapitein stondeen predikanthief de handen op tol bidden, «Ook op de zee», begon hij«staan wij onder de hoede van llern die de wereld bestuurt Hij zweeg plotseling want een zonderlinge doffe slag, gevolgd door een knal, een oorver- doovend gekraak, weerklonk onheilspellend uit de diepte, liet schip begon te wankelen en op hetzelfde oogenblik weerklonk de stem van den kapiteindie beval achteruit te sloomen. Een van ruim twee tussoliendekken en is door een koepeldak overdekt. Zij kan 300 personen be vatten. Door een ruime zial aan liet achtereinde komt men aan een breeds trap die naar bel waitdeldek geleidt Men vindt daar de gezel schapskamer o» een hibliotln ek met 800 boeken In de rookkamer, waar 130 personen gemakke lijk plaats kunnen vinden, is een buffet. In een schrijven uil Batavia komt het volgende voor omtrent een daar gepleegden moord De moordenaar van den lieer Wigman is ge pakt althans de politie heeft eenen inlander op gepakt dien zij voor den dader van het mis- drijf houdt, en die zoowel door mevrouw W. als door de baboe van haar kind wordt herkend. De man intusschen houdt voldat hij er niets mede te maken heelt, dat hij er zells niet van weethij is veertig jaar oud en ziel er niet uil naar een moordenaar. Nu kan men daar niet op aan; onder de dwangarbeiders ziet men ook veel moordenaarsdie men op hel eerste gezicht daar ook niet voor uitschelden zoude. Eene lieldesgeschiedenisdoch onder het in- landsch personeel schijnt ook hier weer de aanleiding Ie zijn geweest. De heer en mevrouw W. waren uit. en hel kind bleet onder de be waking der baboe achterde baboe echter ofschoon de wettige ega van een der huisjon gens had om zich den tijd wat te korten zich gezelschap doen houden door zekeren in lander genaamd Wangsa. Het jonge mensch van veertig zomers schijn! echter niet bijtijds gezorgd te hebben de plaat te poetsenliet herdersuurtje was te zoeL Toen hij nu toch moest wachten oin weg te komen tot de heer en vrouw des huizes sliepen meende hij vermoe delijk dat het zeer goed kon, het nuttige met het aangename te vereenigen en daarom keek hij eens rond naar iets. wat van zijne gading kon zijn. Op dat oogenblik is hij door den heer Wigman aangegrepen en daarna heeft hij dezen algemaakl. De politie is op spoor van den dader gekomen door de baboedie ook weer met zoele woordjes zegt men (hel mensch schijnt van verliefde complexie) verlokt is om har«.n amant te verraden. 3288te Staats-Loterij. EERSTE KLASSE. Trekking van Dinsdag 24 Juli (500 loten.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende nummers te beurt gevallen: Prijs f1500 op No. 597G. gesplitst in 7/|0 en 2jso Prijzen van f 20 417 2739 4025 4039 5014 5987 7934 7962 798G 11709 11715 11734 11739 11787 11878 11917 13151 13308 13313 1833.114635 14055 14C72 14G77 14688 18030 18034 en 19137. Te zamen 29 prijzen Trekking van Woensdag 25 Juli (500 loten Prijs van f 100 op No. 5930. Prijzen van I 20. 405 991 4034 4038 5«K>7 5893 5938 5946 5982 7979 11764 11773 11786 11813 11848 13117 13187 13332 13415 en 14671 Te zamen 21 prijzen. Trekking van Donderdag 20 Juli (100 loten.) Prijzen van 120. 73 416 455 5059 11770 13147 13107 13412 134G4 14G81 1807G en 19174. Te zamen 12 prijzen. Volgende trekkingen geschieden den 0—9, 20—23 Aug.3—0, 17—21, 25—28 Sept. 25 en 913 Oct. Loten zijn nog verkrijgbaar. oogenblik van spanning trad in eerst langzaam, vervolgens steeds sneller gleed hel groote vaar tuig van den gevaarlijken ijsbodem al in de opene zee. De schroeven waren weer begonnen Ie wer ken en hadden ruimte gevonden ter ontwikke ling barer kracht. «Gered! Gered!» klonk het uit aller mond, lachend, weenend en snikkend viel men elkander in de arrnen. Weinige minuten later weerklonk op nieuw een vreeselijk gekraakde catastrophe was voorbij, de ijsbergen hadden hun evenwicht verloren en waren op elkander gevallen bij elke botsing zich zeiven verpletterend. De golven gingen hoog maar het schip met zijne bemanning was van den ondergang gered. Met volle kracht stoomde het naar hel Oosten naar de Europeesche kust. Toen het avond geworden was schitterde de maan vreedzaam vriendelijk boven den Oceaan een violist en een fluitist gaven staaltjes van hunne kunst en vermaakten de vroolijk dansende tuhchendckspassagiersterwijl in het salon eene dame voor de piano zat en een lied zong. Erik en Maggie stonden op hel dek hand in hand Gescheiden en gevonden Niels heelt hen meer gescheiden. Toen ik een paar jaar later bij hun haardvuur, in hunne woning zat, hebben zij mij de geschiedenis van hunne scheiding en hun wedervinden zeil verleid. Ik heb zelden een gelukkiger oclilpaui gezien.

Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 2