Aan h«i einde der vergadering ga! de heer Klehei ie kennen d..t llij mei genoegen li.nl omwaaid. d..l eeretdaags bij den gemcenleraaa een voorhiel van H en W 101 eene wijziging der inrichting van hei gebouw der boleriiiurkl in behandeling zal komen. De wed. Schrop overleden 101 i jarenoud van wier kloeke daden in 't vorig nummer is melding gemaaktgenoot in het laatst van haai leven ondersteuning van de Vereen van gep. onderofficieren en min leien van hel Nod. I.cgci, lol zij 15 Felir. jl. ter verpleging w rd »pgenoinen in hel Si. Anioninsgeslicht ie Rotterdam. Van deze opneming wordt mei groote inge nomenheid melding gemaakt. Vooreerst toch geschiedde de opneming door de bestuurderes- sen op voordracht vin de overste van bel ge stichiniettegenstaande de 101-jarige weduwe Schrop den Hervormden godsdienst beleed en geen middelen be/.ai. De zorgvuldige verpleging bad geheel gratis plaats en wel van 1:» Februari tot i3 Juli, op welken dag de oude heldin den laalsien adein uitblies. Daarenboven werd haar stoffelijk overschotgeheel voor rekening van het geslichtin een eikenhouten kist ler laatste rustplaats geleidop de Proleslanlsclie begraafplaats Crooswijk. Behalve dal lof toekomt aan het geheele per soneei in het St. Anloniusgeslicliiwaar eene zorgvolle en hoogst inenschlievends behandeling hel deel is van alle patiëntenzonder onder scheid welke daarin worden opgenomenis een woord van waardeering aan pastoor llavekes die zich de geestelijke belangen van gemeld ge slicht in het bijzonder aantrekthier ongelwijleld op zijn plaats. na«ie weder liet loo' verdort en wordt zwart terwijl de kn.dlen weinig ontwikkelen en donker gekleurd zijn Na enkele dagen zijn zij geloei gestorven alsof zij uitgeplukt lijn D« oorzaak wordt aan wormen ol insecten toegeschreven. Veil, week had in den kelderingang van een pand aan «Ie Hoogstraat te Rotterdam eene gasontploffing plaats, doordien do gasfitter die bezig was den meier op de nieuwe buizen over te brengenmot eene brandende kaats in don kelder wilde gaan. zonder dal bij wist, dal de kraan open stond llij kreeg vrij ernstige brand wonden aan liet gelaatdoch door de onlplolling is geen brand ontstaan. Te Béziers (Frankrijk is des nachts inge broken in de bureau's van bet parket. Al de schrijftafels der substituten van den rechter van instructie den officier van justitieenz wer den geopend 500 frs aan geld twee geladen revolvers en meer zaken ontvreemd. Door liet binnentreden van een neef des ondernr fects opgeschrikthadden de dieven geen tijd meer, om zich van zekere juweelen en belangrijke papieren meester te maken. De hnofd-onderwijzer B.te d. II.die voor een paar weken de plaats zijner inwoningmet achterlating van vrouw en kind heeft verlaten is te Southamp on gezienin gezelschap van eene zijner schooljufl'ers. liet is niet ondienstig, het publiek te w.iar- schuwcu tegen zekere personendie bij wijze van abuis een 5 lire stuk (waarde f I i>0) in betaling geven in plaats van eenen rijksdaalder. déjeunersdinerssoupersparadesenz. Het Duitsch Keizerlijk Echtpaar bezit thans een quartet kinderen allen jongens namelijk eeu van zes een van vijf, een van vier jaren en de jonggeborene. K ti i) i v ii De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gezien art 310 der gemeentewet Doen te we:en dal de REKENING van on t- Vangsten en uitgaven der gemeente over bet jaar 1887 door hen aan den Geineen leiaad aangeboden, gedurende veertien dagen te rekenen van lieden alle werkdagen van "s voormiddags 10 tot I uur des namid dags op de plaatselijke secretarie voor eenieder ter lezing zal liggen en dal men van voorzegde rekening 'afschrift kan bekomen legen betaling der kosten. Ainersloort. den .10. Juli 1888. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester T. A. J. VAN ASCII VAN WIJCK. De Secretaris W. L SCHELT! S. Donderdagavond hield de Kamer van koopfi. en fabrieken alhier eene openbare vergadering ten gemeente huize. Ter tafel werden gebracht: 1. een verzoek van de vereeniging «Hel Buiten land om door toetreding als lid haar te steunen in haai streven om in liet belang van handel «n industrie en van bel vaderland pogingen aan te wenden die er toe leiden dal jonge liedenmeer dan tol dusverre ge cliiedlzich naar den vreemde begevenniet alleen om eieh aldaar op het gebied van handel en nijver heid verder te bekwamenmaar vooral om bekend te worden met de aldaar bestaande wijze van handel drijven. Hel werd zonder discussie, \oor notificatie aangenomen 2 een verzoek van de Vereeniging tot be vordering der belangen van den handel-en neringdoenden stand te Zwolleom ondersleu ning van een aan den Min. van waterstaat gericht adres, waarin de ophelling van de bezwaren worden verzochtdie zich aan hel station te Esschenhei voornaamste voor den invoer van vee uit Nederland en Belgiëvoordoen door de omstandigheiddat de Belgische douanen zich na zonsondergang niet meer voor de visitatie beschikbaar stellen een bezwaar dat nog druk kender is dan de heffing van invoerrechten zelve. Nadat de beer Van Dam heeft medegedeeld, dal hij ineent gelezen te hebben dat door liet aan brengen van voldoende verlichting aan het station, op het gemis waarvan de douanen hunne wei gering gronddende bezwaren reeds uit den weg zijn geruimd, wordt deze zaak aangehou den, en besloten, om zoo mocht blijken dat deze kwestie nog hangende iszich in deze lol den betrokken minister te wenden, teneinde het verzoekdiet' vereeniging te ondersteunen 3. een verzoek van de Kamer te Amsterdam, om ondersleuning van een adres aan de mi nisters van financiën en justitie gerirht lot bevordering der opheffing van de verplichting om bij publieken verkoop van koopmansgoed effectenenz. het ministerie van een open baar ambtenaar in te roepen en eene wets- voordracht Ie doen, bepalende dal, wanneer dit ministerie wordt ingeroepen, de acte waarbij de overgang wordt geconstateerd aan een laag vast recht van registratie zal zijn onderworpen. Na eenige toelichting door den voorzitter werd met alg. sL besloten zich ler ondersleuning van 't adres tot de betrokken ministers te wenden 4 een verzoek van de Vereeniging van voor standers eener Nederlandsehe octrooi-wel, om ondersteuning van een adres waarin de aandacht van Z M. den Koning wurdt gevesttigd op de dringende behoeftedie er beslaat tol de zoo spoedig mogelijke invoering eener goede octrooi- wet voor Nederl. en zijne koloniën. Dit verzoek weid voor kennisgeving aangenomen en ter secretarie gedeponeerd om weder aan de orde te worden gesteldzoodra een der leden aan leiding vindt om daartoe een voorstel te doen. en het ideaal van alle vrouwen en meisjes, de door de oudere geneesheeren gehateevenals door alle echtgenooten gevreesde jonge man was plotseling verdwenen met de nog jeugdige gravin von P. eene getrouwe vrouw en moeder van een driejarig zoontje, het sieraad van alle soirëes en feesten. Men kon zich moeilijk schooner paar dan die beiden voorstellendeze elegante, geestige vrouw en de forsch gebouwde gestalte, die in zijne persoonlijkheid het beeld van mannelijke kracht en vastberadenheid vereenigde. Graaf von P. een phlegmatieke Mecklenburgerwien de rust en den vredr boven alles gingen was doof en blind geweest en vermoedde niet het geringste als locu zijn naam op aller lippen zweefde, llij naiii «Je vlucht zijner vrouw tamelijk kalm op hel kind bleel hem immers over. Wordt vervolgd. Rotterdam heeft verl. weck zijne 101jarige dappere stadgenoote de Wed. Schrop verloren, doch zij was niet de oudste vrouw van Rotterdam. Deze is de wed. P. SnelliBinnenweg 27 die 21 December 1887 oud werd 103 jaar en nog goed bij haar versland is. Door den ambtenaar van den Burg. stand te Breda is procesverbaal opgemaakt legen den heer J. F. de Booijlid van den gemeenteraadwe gens het niet aangeven der geboorte van zijn kind binnen den daarvoor door den wel vasl- geslelden termijn. Door den heer Braderhel socialistische lid van den raad der gemeente Winschotenis legen zijn medelid Phaff bij de justitie een klacht ingediend wegens smaad in een openbaar en verspreid geschrift. Woensdagavond zochtbij een hevig on- weder, een bediende van den heer W. Kroon, te Voorstschuilplaats in een alleen staanden hoorn De bliksem sloeg in den boom en doodde deu bediende. Een werkman die naast hem stond werd ook getroffen doch bracht er hel leven al llij lag eenigen tijd bewusteloos maar had geen letsel bekomen. Eenige dagen geleden kwam een tienjarige knaapvergezeld van een prachtig gekleed meisje van acht jaren in een koffiehuis in Parijs en bestelde champagne. Tegelijkertijd gal de knaap den kellner last om twee kaarten voor de komedie te gaan balen. Den eigenaar van 't hotel kwamen deze kleine gasten verdacht voor hij nain een olilieageiit in den arin en deze kwam te weten at de kleinen uit Rome kwamendat papa en mama naar eene badplaats waren gereisd en zij beide aaa de gouvernante ware ontsnapt om in Parijs eens pleizier te hebben. Men vond in 't bezit van «Jen knaap drieëntwintig goudstukken, na.ir hij verzekerde de inhoud van zijn spaar pot en die van zijn zusje. Te Winschoten is gevaokelijk binnengebracht T. M. van Wildervank verdacht van kinder moord L I. Maandag is zij heimelijk bevallen hel kind is gevonden in het privaat van hel hotel «de Leeuw.» waar zij diende. Zij moet haar schuld reeds bekend hebben. Volgens een bericht uilChülons-sur Saöne zijn in de mijn Magny te Monceaiix-les-Mincs zeven mijnwerkers en acht paarden gestikt tengevolge van een ontsnappen van gassenvoortgebracht door een onderaardsclien brand in een mijngang, die verlaten was door een vroegeren brand. De soldaat L. R. van het koloniaal werfdepot, die zich in de maand Mei jl. onder hel voor geven baron van II. uil Leiden te zijn, le 's Graven- hage gelden en goederen had doen afgeven, is door den krijgsraad in het le militaire arrondis sement schuldig verklaardaan oplichting en deswe ge veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. Uil verschillende plaatsen van ons land komen berichten indat daar de aardappelziekte zich heeft vertoond tengevolge van hel aaulioudend Te Loenen (Utrecht heeft dezer dagen B v. d. S. aangifte gedaan van de geboorte van zijn 23ste kind. Men bericht aan hel Journal des DcbaU Te Dieppedal heeft een zeer ernstig ongeluk plaats gegrepen. Hedenmiddag ontstond brand in liet stoomschip «Asturiano dat inel884ö vaten petroleum geladen was. Met een hevige ontplof fing stond het schip in lichte laaie. Zes menschcn zijn in de vlammen omgekomen, twee hebben zware brandwonden. Hel schip is geheel vernield. Voor eenige maanden had een mooie jonge vrouw zich op een kamertje in de rue de 1'Ex- position te Parijs gevestigd. Zij leefde stil en te ruggetrokken slechts een heervan zekeren leeftijd kwam haar nu en dan bezoeken Ook Zondag was hij gekomen doch dadelijk daarna zag men hem weer weggaan en meteen dokter terugkeeren. 't Was te laatde genees heer kon slechts den dood door vergiftiging constateeren Zij behoorde tol eene aanzienlijke familie nu was zij zwanger en in een briefdien zij achter lietschreef zijdat zij sterven wilde omdat haar minnaar gehuwd was en zij dus «zijn naam nooit aan haar kind zou kunnen geven Van den toegekenden vrijdom van port voor brieven en drukwerken die van de Rrusselsche tentoonstelling uitgaan wordt een schromelijk misbruik gemaaktbet blijkt dat bel personeel hiervan ook voor eigen gebruik profiteert Zoo ontving iemand onder enveloppe van den «Grand Concours,» ook vrij van port een galant briefje van zeer intieinen aard er had per ongeluk een vergissing van couvert plaats gehad. Hel bankoctroni is door de Tweede Kamer aan genomen rnet 59 tegen 30 stemmen nadat het amendement-lliilfirians met 49 legen 40 stemmen was verworpen. Ook hst voordeel der op nieuw uit le geven aandeelen komt dus groolendecls ten bate der aandeelhouders. De Tweede Kamer is op recès gescheiden nadat plaatsvond de interpellatie van den heer Lovy- sohn Norman nopens den toestand in Atjch Indische specialiteit bij uitnemenheid besprak hij de beri beri, die ons dapper Indisch leger vermoordt en zette hij den Minister Keiiclienius «au pied du mur" omtrent diens plannen be treffende de geconcentreerde stelling in Atjeli. Minister Keuchenius antwoordde, «dat alles wordt gedaan voor de desinfectie om de beri beri te weren maar dal inlusschen ook «loor eene commissie onderzocht zal worden o( er nog aniJeie middelen mogelijk zijn. Wal het geconcentreerd stelsel betreft, moet de regeering natuurlijk dit stelsel handhaven welke bezwaren aanvankelijk ook daartegen bestondenals een middel tot retires van den toestand en om Aljeh langs den weg van ru9t en orde onder hel wettig gezag terug te brengen. Juist daarvoor is de heer van Assen naar Nederland ontboden Men inag 's Ministers conferenties met dim lieer van Assen niet vooruitloopen doch dat z.j veel heil zullen aanbrengen is twijfelachtig.

Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 2