vernieuwd wordenzoolang niet betaald is. De man is nu niet zoozeer veroordeeld wegens maar dan toch ten gevolge van zijne schulden. Dat is eene fijne onderschoiding maar voor den patient is de zaak altijd dezelfde. Twee percent voor 't redden van honderd gulden. Ken dienstbode liet Dinsdagmiddag aan den lloogen Wal Ie 's-Hage een bankbiljet van I IU0 vallen. Het papier waaide in het water waarop een jongen zich bereid verklaarde om voor een gulden hel kostbare stuk te redden Hel aanbod weid aangenomen, de jongen sprong in 't water en stelde de dienstbode in hel bezit van het geld. Ken hear schonk daarop den redder ook een gulden. ITit Baltimore wordt gemeld Eenige maga zijnen in Scharpslreettusschen de Lombard- en roitdreok een der schoonste blokken gebouwen dezer stad zijn door brand vernield. Een maga zijn van drogerijen is plotseling ingestort Zeven brandspuitgasten zijn omgekomen. De schade wordt op li milioen dollars geschat De brand is ontslaan door het in brand ge raken van een val naphta dat volgens de assu rantiepolis van den drogist Winckelmann bij wien de brand uitbrakniet in buis mocht be waard worden. Op grond daarvan zullen de betrokken maalschappijen geen assuranliegelden uitkeeren. Behalve de 7 brandgasten zijn nog een vrouw en een kind bij dit ongeval omgekomen. De groote luchtballon «Excelsior," die in den tuin van café Maas te Amsterdam is opgelaten waarin de luchtreiziger Rodenhof, vergezeld van den heer Joh. Bakkeris in de nabijheid van Vollenhoven plotseling gedaald en in zee terecht gekomen. De inand is geruimen tijd door het water gesleept. De luchtreizigers zijn echter ge lukkig uit hun gevaarlijken toestand verlost door den Vollenh. visscher A Mosseldie hen na 2 uren doornatdoch welgemoed, aan wal bracht en zou men trachten den ballondie in zee ligtte bergen. Men schrijft uit Urk Tengevolge van de jongste stormen hebben wij hier verlies van zes levens te betreuren. Twee onzer vaartuigen zijn nl. vergaan en elk was bemand inet 8 personen. De schipper der eene booteen weduwnaar had zijn zoon van 14 jaar bij zien en een knecht van 18 jaar. Op de andere schuit was een on gehuwde schippereen knecht die zeven kin- kcren nalaat en een jongen van 15 jaar. zoon eener weduwedie voor zes jaar haar man en een zoon op hun eigen schuil verloor. Donderdagmiddag 4 uur ontlaste zich boven Tub1 eigen een lievig on weder, waarbij de bliksem in de woning sloeg van den landbouwer De Wannemaken In een oogenblik stond het huis waarin ook de gcheele oogst van hooi en rogge, in vlam. Door den slag werden de vrouw en kinderen bewusteloos voor den grond geworpen. De oudste zoon was bel eerst weer bij kennis en haastte zich toen zijn moederen de kinderen naar buiten te brengen Een koe en varken zijn in de vlammen omgekomen t'-rwijl drie schapen door den bliksem zijn getroffen. De man was van huis. Uil Atjeh De Europeesche fuselier Stomp die licht beschonken op de wachlparade kwam, werd door aen sergeant De Vries gelast uit de wacht te vallen en naar de chambrée te gaan. Stomp ging na veel mopperen weg en werd door den sergeantmajoor naai zijn slaapplaats geleid. Hij kleedde zich uilging liggen en viel in slaap terwijl de sergeantmajoor een wakend oog op hem hield. Ken paar uren daarna verwijderde zich de sergeantmajoor en gelastte den sergeant- wachleoininandant De Vries naar den slapende te zien. De sergeant De Vries liep langs de chambrée en stak zijn sigaar aan bij een lampje dat builen den corridor stond. Stompden ser geant ziendenam zijn geweerdat naast hem lag, op en school den sergeant de Vries op zeer koiten afstand dood. verloofd hadden en tochhare faniaisie bad haar in die twee jaren een ander beeld van den geliefden man doen ontwerpen. Paul was haar heden zoo onbeduidendzoo nietig voorgekomenzii geloofdedal zij hern steeds zou kunnen beheerschen jazii erkende liet zeilzij had hem heden heimelijk bespot, dat hij zich zoo door haar had laten liranniseeren. Hel streelde hare ijdelheid om hem- aan hare voelen te zien hem tol zwijgen of lot vroolijkheid te dwingen al naarmate zij lust daartoe ge voelde. Heden had het haar vermaaktzou dat echter altijd het geval zijn Zij zuchtte. Ach het moest toch heerlijk zijn om een man te h-'bben dien men liefhad en lot wien men op zien moestboog opzien. Paul beantwoordde volstrekt niet aan dal ideaal; ja, hij was in alle opzichten dezelde gebleven van vroegere jaren. De professor was dan toch een geheel ander meosdimaar deze was weer te ernstigja Vóór oenige weken verdvVcen plotseling de dochter van een 71 jarigen lapp -r te Winschoten nadat zij in de beste harmonie den gcheelen dag den vader in zijn bedrijf trouw ter zijde bad gestaan. Uil een nu ontvangen schrijven blijkt dal zij haar vroeger vertrokken minnaar naar Amerika gevolgd was en daar reeds gehuwd is. Te Tarnohrcg in Gallicië heeft een.' verschrik kelijke brand gewoed waardoor 150 huizen in de asch werden gelegd De schade wordt be rekend op 1,000,000 gulden. Meer dan 400 ge zinnen zijn zonder dak en verscheidene perso nen werden gewond. Men deelt aan het «D. v. Z-H mede, dat de heer P. J de Quarlelingenieur Ie kl. van 's rijks waterstaataan Z. M. den Koning de voorlooptge concessie heeft aangevraagd voor de indijking droogmaking en inpoldering van het grootste gedeelte der Zuiderzee en van de Friesche Wad den. De concessie-aanvrager raamt de kosten op 2-20 millioen en de balen over 20 jaren op on geveer 874 millioen. Een ontslagen Oostcnrijksch politiebeambte Szeuswegens misbruik van macht ontslagen heeft onthullingen voor dc politie gedaan die groote opschudding verwekken Hij publiceerde processen-verbaalwaaruit blijkt, dat op order van ministers processtukken verduisterd werden die vrienden zouden schaden, liet beste is de beschuldigingdat de groote diefstal Ie Gratz ruim een millioen florijnen ten bate der poli tie was ondernomen en onder hare leiding we.'d uitgevoerd. Aan het officieel verslag over Atjehloopendc van 6 tot en met 19 Juli, is het volgende ont leend De verschillende posten in de linie en de stoomtram werden nu en dan meer of minder hevig beschoten. Op 13 Juli werd een Eur. fuselier binnen de versterkig Siroen door een vijandelijken kogel doodelijk getroffen. Op ver scheidene punten werd de telefonische gemeen schap vernield doch onmiddellijk weder hersteld. In den nacht van 17 op den 18 Juli brandden verscheidene huizen in het Chineesche kamp te Lambaroe af. Volgens sommigen zou de brand het gevolg van onvoorzichtigheid zijnvolgens anderen zouden Aljehersdie de kalie Atjeh overstakenhem veroorzaakt hebben. De aan gerichte schade was nogal aanzienlijk en werd op ongeveer f 12000 geschat. Zaterdagavond werd in den laatsten trein van Nijmegen naar Arnhem, even huiten het station Nijmegen, de Westinghouse-rem in werking ge steld. Toen de trein stilstond, bleek dat in een der waggons 8e klasse eene vechtpartij was ontslaan uit eene woordenwisselingdie reeds aan hel station was begonnen. Ken der reizigers, voor zich zeil gevaar duchtende had den trein tol stilstaan gebracht. Door dc conducteurs wei den de strijdlustige kermishouders gescheiden. Door de politie te Maastricht is gearresteerd en Ier beschikking der justitie gesteld vrouw II aldaar verdacht van in den avond van 25 Augustus jlin hare woningwaar nog een gezin verblijf hield na vooral alles met petroleum te hebben bestreken brand te hebben gesticht, waarbij hel tc voorzien wasdat menschcnlevens in gevaar konden komen. De beschuldigdewier inboedel nog geen 125 waard is was voor f2000 verzekerd. Zij heeft haar misdrijf bekend. Maandagnacht zijn vier vrouwen te Amsterdam in hechtenis genomen verdacht van diefstal van eene portefeuille inhoudende ongeveer f1800 h f1900 aan bankpapier en goudgeld ten nadeele van een vreemdeling die door een harer op eene kamer in de O Z. Armsteeg was gelokt. Ken onderzoekin die woning ingesteld leidde tol ontdekking van eene som van f1850 aan bank papier en goudgeld Het geld was op verschillen de plaatsen geborgen. zelfs onuitstaanbaar... juist, onuitstaanbaar, want zijn eerste woord was eene belcediging geweest en later had bij haar niet de minste opmerkzaamheid geschonken of hoogstens even om eene harer opmerkingen goedwillig ge glimlacht. alsof zij nog een kind was. Zij haatte dien professor met zijn kalin gelaatwelke blijkbaar zeer in den smaak harer ouders scheen te vallen. Ko toch was hij de man lot wien men opblikken voor wiens meerderheid men zich buigen moest en hii kon bovendien nu en dan zoo vriendelijk glimlachen het scheen haar eensklaps toealsof hij 't ideaal wasdal zij zich twee jaar lang voor den geest gesteld had. Tot die gevolgtrekking gekomen zijnde sprong zij eensklaps haastig op en de lange blonde vlechten naar achteren werpende riep zij toornig uit: «Wat ben ik toch eigenlijk een dwaas kind,» waarop zij het licht uitblies en zich ter ruste begat Wordt vervolgd. Bcri-berl Wij zien ons verplicht de minder aangename lijding te pnhlieeeron daten zeil olficicelover geheel Bank.i de beri beri epidemisch woedt Op ln*l der regeering is dr. Kijkmon, directeur van het bacteriologisch laboratorium te Weltevreden met den korporaal van den geneeskundigen dienst Franz als assistentnaar Munlok vol trokken ten einde de nogdige onderzoekingen te doen en rapport uil te brengen. De expeditie zal circa zes wekon duren. J a v a b o d e. 328ste Staats-Loterij. VIERDE KLASSE Trekking van Dinsdag 4 Sept. (500 loten Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende nummers te beurt gevallen: Prijzen van 1100 op No. 14 en 11704. Prijzen van 105. 21 409 480 994 2718 274.8 5058 5098 5850 5889 5925 5904 5994 7908 7992 11798 11804 11800 11880 11892 11949 18185 18848 14025 14082 18029 18071 18078 18089 1810019100 en 19119. Te zamen 84 prijzen. Trekking van Woensdag 5 Sept. (500 loten Prijs van 125 000 op No. 11881. Prijzen van I 05. 25 45 488 452 904 2702 4080 5019 5050 5872 5907 5978 5981 0000 7948 7909 7981 7985 11814 11828 11807 11891 11890 11922 18128 18182 18828 18381 18487 18405 14858 14050 1 4657 18085 18003 18075 19118 19180 19189 19152 en 19100. To zomen 42 prijzen Trekking van Donderdag 0 Sept. (100 loten.) Prijzen van 1 65. 982 5065 5947 18158 18826 18491 18049 18097 en 49189 Te samen 9 prijzen. Volgende trekkingen geschieden: 17—20, 2528 Sopt.2—5 en 913 Oct. Loten zijn nog verkrijgbaar. IETS OVER MUZIEK. Van alle mensehenrassen zijn liet de Lap landers die het minste gevoel voor muziek hebben zij zijn niet in staattonenwelke zij zeer dikwijls hooienweder tc geven. Onder de dieren daarentegen hebben honden en paarden hel beste muzikaal gehoor. De werking der muziek bij honden is ongeloofe- lijk sterk. Er zijn voor hen melodieënwelke zij niet kunnen verdragen. Een voorbeeld «Int ons van geloofwaardige zijde wordt medege deeld is het volgende Een bekend violist bad bemerktdat zijn hond die gedurende het spelen zeer oplettend wasbij eene zekere passage de ondubbelzinnigste bewijzen van lijden gaf. Ilij huilde op schrikkelijke wijze en scheen narden inwendigen strijd te doorstaan Op ze keren dag wilde de toonkunstenaar zich van zijn ontdekking vergewissen en speelde langen lijd achtereen dezelfde pas>age. De arme hond werd een offer van zijne wijsbegeerte Ilij viel aan de voeten van zjn meester neder en gaf in eenige minuten onder de schrikkelijkste stuip trekkingen den geest. De handeling van den violist is voorzeker hardvochtig te noemen doch het verhaalde is een feit De paarden blijven evenmin gevoelloos bij muzi»k hun geliefkoosd instrument is echter de fluithetgeen men reeds in de oudheid opgemerkt heelt, Zoo verhaalt Ari-toteles, dat de Syharilen hunne paarden op de Huil leer den dansen Dit liekwam hen echter zeer slecht, zooals wij op de zeilde plaats lezen want de Krotonen wisten zich bij een gevecht tegen do Sybarilen deze liefhebberij zeer goed ten nutte te maken. Het sein lot den aan val was gegeven, de üybariten stonden op het punt er op los te gaan doch de vijanden hieven i ustig op hunne plaats en begonnen gezamenlijk op de fluit ie spelen. Dadelijk begonnen dc aan deze muziek gewende paarden te dansen en liepen ten slotte met hunne verschrikte berijders naar de Kro tonen over. Maar ook de spinnen zijn niet ongevoelig voor muziek. Ludwig von Beethoven phanla- seerde reeds als knaap op de pianomeer echter nog op de vioolhij deed dit dikwijls in zijne eenzame kamer met zulk een ijver dat hij daarvoor alle levensbehoeften vcrgaL Luid beknorrend moest zijne moeder hem dan voor het middag-en avondeten beneden roepen. Eens zag zij hij zulk eene gelegenheid hoe hijop de viool spelend in het midden der kamer stond en werd met verwondering ge waar. dat een spin van de zoldoring al han gende zich hoven dc viool liet zweven. Waar schijnlijk ontstemd en boos door baar her haalde roepen liep zij op do spin toe wierp haar op den grond en vertrapte het beestje. Beethovenreeds vroeg driftig van natuur wierp in groolen toorn dc viool naar de voelen zijner moeder, vertrapte het instrument en heeft er nooit meer op willen spelen. De spin toch was Beethoven's eenige too- hoorderes in zijne eenzaomhc'd geweesthij had haar door zijne lonenals Amphionlot zich welen te lokken. w

Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 2